Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

59 minutes ago, evris2013 said:

Πολύ περίεργο μου φαίνεται να μην μπορείς να πάρεις τηλέφωνο από 2 εφαρμογές μαζί. Μπας και είναι θέμα Sim. δοκίμασες να την αφαιρέσεις και να την ξαναβάλεις;

Καλά που το είπες, ήθελα να το κάνω και το είχα ξεχάσει.. έγινε και αυτό..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

51 minutes ago, gup_ said:

Καλά που το είπες, ήθελα να το κάνω και το είχα ξεχάσει.. έγινε και αυτό..

Λειτουργεί τώρα η κλήση;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, evris2013 said:

Λειτουργεί τώρα η κλήση;

Ναι σήμερα κανονικά. Κάποια στιγμή τρώει κόλλημα. Ελπίζω να στρώσει με αυτά που έκανα.. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, green dragon said:

Παίδες καλησπέρα. 

Μου έκατσε χτες μια τρομερή ευκαιρία, με σφραγισμένη συσκευή από σκρουτζομάγαζο, με 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας επιβεβαιωμενη από Samsung, σε λευκό χρώμα. 

Το χτύπησα λοιπόν χωρίς δεύτερη σκέψη και σήμερα έκανα το σετάρισμα και το απολαμβάνω. Είναι εξαιρετική συσκευή και πανέμορφο. 

Δεν θα γράψω για τα πλεονεκτήματα του, γιατί τα γνωρίζετε. θα πω μόνο τι θα ήθελα παραπάνω και τι με χαλάει. 

θα ήθελα ραδιόφωνο. Οκ, δεν έχει οπότε θα βολευτώ στο καθημερινό περπάτημα με Spotify και μερικά data. Μικρό το κακό.  Με χαλάει ο φορτιστής του. Πολύ αργή φόρτιση. Το πληκτρολόγιο της Samsung δεν το βολεύομαι καθόλου. Μάλλον θα βάλω της google ή αν ξέρετε κάποιο άλλο πιο εύχρηστο. 

Επίσης σας παρακαλώ να μου προτείνετε έναν φορτιστή που να ταιριάζει με τα watt φόρτισης της συσκευής και ένα ζευγάρι Bluetooth ακουστικά, καλά μεν αλλά όχι ιδιαίτερα ακριβά. Καλή χρονιά σε όλους και ευχαριστώ:):)

Έχει αυτή την εβδομάδα το e-shop.gr σε προσφορά το φορτιστή αλλά θα χρειαστείς καλώδιο PD 3 Type C to Type C για αξιοποίηση της γρήγορης φόρτισης.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2023 at 5:24 ΜΜ, Andrgry said:

Ποια έκδοση nova έχεις; Την stable ή την beta; Εγώ έχω την 8.0.3 beta λόγω των παραπάνω features. Όντως το πληκτρολόγιο είναι χάλια αλλά έβαλα το SwiftKey και όλα κομπλέ! 

τελευταία stable αν πάει έτσι και για gboard!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikomas50 said:

Έχει αυτή την εβδομάδα το e-shop.gr σε προσφορά το φορτιστή αλλά θα χρειαστείς καλώδιο PD 3 Type C to Type C για αξιοποίηση της γρήγορης φόρτισης.

Εγώ μαζί τα πήρα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikomas50 said:

Έχει αυτή την εβδομάδα το e-shop.gr σε προσφορά το φορτιστή αλλά θα χρειαστείς καλώδιο PD 3 Type C to Type C για αξιοποίηση της γρήγορης φόρτισης.

Έβαλα μία παραγγελία για το συγκεκριμένο φορτιστή και ένα καλώδιο PD 3 type-C to type-C και πιστεύω ότι αύριο θα παραλάβω. Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σαν να άργησε λίγο το security update Ιανουαρίου στις συσκευές Cosmote. Το προηγούμενο ήταν 16 Δεκεμβρίου και τώρα έχουμε 24 Ιανουαρίου. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος του κινητού και εγώ περίπου 1 χρόνο τώρα.

 

Τον τελευταίο μήνα μου συμβαίνουν όμως περίεργα πράγματα με το κινητό και εξηγούμε:

την πρώτη φορά που μου συνέβη είχα το κινητό στην τσέπη του παντελονιού και άκουγα κάτι να καλεί, το βγάζω και παρατηρώ οτι είχε καλέσει την πυροσβεστική μόνο του. Θεώρησα κάτι θα πατήθηκε δεν έδωσα σημασία.

Την δεύτερη φορά μετά από κάποιες μέρες είχα αφήσει το κινητό πάνω στο κρεβάτι μου και ήμουν σε άλλο δωμάτιο. Επιστρέφοντας να το πάρω παρατήρησα ότι είχε καλέσει το Λιμενικό.

Επίσης κάτι που παρατήρησα άσχετο με τα παραπάνω είναι ότι πολλές φορές μου βγάζει το μήνυμα ότι είναι σε λειτουργία τσέπης αλλά όσες φορές και να σέρνω την μπάρα αυτό δεν ξεκλειδώνει.

 

Τι πιστεύεται ότι μπορεί να συμβαίνει με το κινητό; Υπάρχει περίπτωση να έχω κάνει κάποια ρύθμιση λάθος;

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, unemployed_ghost said:

κάτοχος του κινητού και εγώ περίπου 1 χρόνο τώρα.

 

Τον τελευταίο μήνα μου συμβαίνουν όμως περίεργα πράγματα με το κινητό και εξηγούμε:

την πρώτη φορά που μου συνέβη είχα το κινητό στην τσέπη του παντελονιού και άκουγα κάτι να καλεί, το βγάζω και παρατηρώ οτι είχε καλέσει την πυροσβεστική μόνο του. Θεώρησα κάτι θα πατήθηκε δεν έδωσα σημασία.

Την δεύτερη φορά μετά από κάποιες μέρες είχα αφήσει το κινητό πάνω στο κρεβάτι μου και ήμουν σε άλλο δωμάτιο. Επιστρέφοντας να το πάρω παρατήρησα ότι είχε καλέσει το Λιμενικό.

Επίσης κάτι που παρατήρησα άσχετο με τα παραπάνω είναι ότι πολλές φορές μου βγάζει το μήνυμα ότι είναι σε λειτουργία τσέπης αλλά όσες φορές και να σέρνω την μπάρα αυτό δεν ξεκλειδώνει.

 

Τι πιστεύεται ότι μπορεί να συμβαίνει με το κινητό; Υπάρχει περίπτωση να έχω κάνει κάποια ρύθμιση λάθος;

 

Έχεις βάλει τζαμάκι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, unemployed_ghost said:

κάτοχος του κινητού και εγώ περίπου 1 χρόνο τώρα.

 

Τον τελευταίο μήνα μου συμβαίνουν όμως περίεργα πράγματα με το κινητό και εξηγούμε:

την πρώτη φορά που μου συνέβη είχα το κινητό στην τσέπη του παντελονιού και άκουγα κάτι να καλεί, το βγάζω και παρατηρώ οτι είχε καλέσει την πυροσβεστική μόνο του. Θεώρησα κάτι θα πατήθηκε δεν έδωσα σημασία.

Την δεύτερη φορά μετά από κάποιες μέρες είχα αφήσει το κινητό πάνω στο κρεβάτι μου και ήμουν σε άλλο δωμάτιο. Επιστρέφοντας να το πάρω παρατήρησα ότι είχε καλέσει το Λιμενικό.

Επίσης κάτι που παρατήρησα άσχετο με τα παραπάνω είναι ότι πολλές φορές μου βγάζει το μήνυμα ότι είναι σε λειτουργία τσέπης αλλά όσες φορές και να σέρνω την μπάρα αυτό δεν ξεκλειδώνει.

 

Τι πιστεύεται ότι μπορεί να συμβαίνει με το κινητό; Υπάρχει περίπτωση να έχω κάνει κάποια ρύθμιση λάθος;

 

Το ίδιο έγινε και σε εμένα προχθές. Κάλεσε από την τσέπη μου το 911. Έχω βάλει προσφάτως τζαμάκι spigen αλλά αυτό ποια σχέση μπορεί να έχει;

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

ναι του έχω βάλει τζαμακι και εγώ.

Επίσης να σας αναφέρω και κάτι άλλο που μου συνέβη χθες.

Καλούσα έναν αριθμό (σταθερό) και επειδή δεν απαντούσε τερμάτισα την κλήση.

Με τερματισμένη κλήση και χωρίς να εμφανίζεται πουθενά ότι είναι κλήση σε εξέλιξη στο ακουστικό ακουγόταν ο ήχος/τόνος που κάνει όταν καλεί μέχρι να απαντήσει ο άλλος.

 

δεν σταμάταγε με τίποτα και αναγκάστηκα να σβήσω τελείως την συσκευή για να σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, unemployed_ghost said:

ναι του έχω βάλει τζαμακι και εγώ.

Επίσης να σας αναφέρω και κάτι άλλο που μου συνέβη χθες.

Καλούσα έναν αριθμό (σταθερό) και επειδή δεν απαντούσε τερμάτισα την κλήση.

Με τερματισμένη κλήση και χωρίς να εμφανίζεται πουθενά ότι είναι κλήση σε εξέλιξη στο ακουστικό ακουγόταν ο ήχος/τόνος που κάνει όταν καλεί μέχρι να απαντήσει ο άλλος.

 

δεν σταμάταγε με τίποτα και αναγκάστηκα να σβήσω τελείως την συσκευή για να σταματήσει.

Χωρίς τζαμάκι δεν έχω τέτοια φαινόμενα 4 μήνες που έχω τη συσκευή. Με μια θήκη σιλικόνης της Samsung είμαι. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην τσέπη προφανώς ανάβει η οθόνη και με το που βγάζει δυνατότητα για εισαγωγή pin έχει κουμπί κλήση έκτακτης ανάγκης, όπου έχει μέσα τα τηλέφωνα όλων αυτών των υπηρεσιών. Προσωπικά δεν μου έχει συμβεί ούτε μία φορά, και το κινητό το βάζω στην τσέπη μόνιμα. Ψαχτείτε με τις ρυθμίσεις. Μια που μου έρχεται στο μυαλό, είναι στις χειρονομίες που λέει σήκωμα για αφύπνιση, το έχω στο off αφού υπάρχει το διπλό tap για ενεργοποίηση οθόνης.

3fd2babc81c79b983cd83e46f03acd1e.jpg5f74ea1eae4006153a69a305d658306e.jpg

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Mark_K said:

Μέσα στην τσέπη προφανώς ανάβει η οθόνη και με το που βγάζει δυνατότητα για εισαγωγή pin έχει κουμπί κλήση έκτακτης ανάγκης, όπου έχει μέσα τα τηλέφωνα όλων αυτών των υπηρεσιών. Προσωπικά δεν μου έχει συμβεί ούτε μία φορά, και το κινητό το βάζω στην τσέπη μόνιμα. Ψαχτείτε με τις ρυθμίσεις. Μια που μου έρχεται στο μυαλό, είναι στις χειρονομίες που λέει σήκωμα για αφύπνιση, το έχω στο off αφού υπάρχει το διπλό tap για ενεργοποίηση οθόνης.

3fd2babc81c79b983cd83e46f03acd1e.jpg5f74ea1eae4006153a69a305d658306e.jpg

Sent from my Galaxy A52s
 

Το τελευταίο το έχω ανενεργό. Κι εγώ σε τσέπη το βάζω. Ούτε εμένα έχει συμβεί ποτέ. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω πρόβλημα με ένα καινούργιο  Bluetooth car kit fm transmitter που χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο. Με ένα παλιότερο που είχα δεν αντιμετώπιζα πρόβλημα. Συγκεκριμένα πατώντας το κουμπί τηλεφώνου στο transmitter δύο φορές για επανάκληση της τελευταίας κλήσης, δεν μου ανοίγει την εφαρμογή του τηλεφώνου αλλά το Bixby και Google . Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα (συγκεκριμένη προεπιλεγμένη εφαρμογή για κλήσεις τηλεφώνου κλπ), με τίποτα δεν εμφανίζει οποιαδήποτε εφαρμογή τηλεφώνου παρά μόνον τα παραπάνω. Γνωρίζετε κάποια λύση; Ευχαριστώ!!

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το facebook. Τα σχόλιά και οι φωτογραφίες φορτώνουν με πολύ μεγάλη δυσκολία. Στην προηγούμενη συσκευή μου δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τι μπορεί να φταίει; 

Link to comment
Share on other sites

κανε μια εκκαθαριση δεδομενων την εφαρμογη facebook!!ρυθμισεις,εφαρμογες,βρες εκει που λεει facebook,μετα πας εκει που λεει αποθηκευση κ κανε μια εκκαθαριση δεδομενων να δουμε εκτος και ειναι bugs του face!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ernesto1983 said:

κανε μια εκκαθαριση δεδομενων την εφαρμογη facebook!!ρυθμισεις,εφαρμογες,βρες εκει που λεει facebook,μετα πας εκει που λεει αποθηκευση κ κανε μια εκκαθαριση δεδομενων να δουμε εκτος και ειναι bugs του face!

Όχι δεν είναι, γιατί σε μένα ανοίγει χωρίς κολλήματα το Facebook. 

Αλήθεια τι έγινε η ενημέρωση Ιανουαρίου βρε παιδιά; Ξεχάστηκαν; Σε Cosmote δεν ήρθε τίποτα. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς Cosmote; Πάροχο ή firmware;

Μάλλον firmware εννοείς, και όντως σε Cosmote δεν έχει βγει ακόμη.




Το δικό μου φοράει αυτό, και έχει πάρει του Ιανουαρίου.

24f4aa00c4cd5977066e93f1871e433d.jpg


Το Cosmote :

04a3f34c8e11f64ce450afbf79554863.jpg

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mark_K said:

Τί εννοείς Cosmote; Πάροχο ή firmware;

Sent from my Galaxy A52s
 

...και τα δύο. 

Screenshot_20230129_192904_Settings.jpg

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όντως στα της Cosmote τους πήρε ο ύπνος αυτό το μήνα... Ούτε εμένα έχει έρθει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sgatzo said:

Όντως στα της Cosmote τους πήρε ο ύπνος αυτό το μήνα... Ούτε εμένα έχει έρθει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από 16 Δεκεμβρίου που πήρα την τελευταία ενημέρωση δεν ήρθε τίποτα. Δεν ήξερα ότι της Cosmote κοιμούνται όρθιοι! ☹️ Άρχισαν να... Xiaomiζουν κι αυτοί!!! 🥴

Αυτή η υποστήριξη από απόσταση πως λειτουργεί που έχει στις ρυθμίσεις; Βοηθάει για το update της συσκευής ή δεν έχει καμία σχέση με αυτό; 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...