Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, manan69t said:

Στο note 10 plus που είχα δεν είχα την AOD μόνιμα ενεργοποιημένη απλά ακουμπούσα ένα tap την οθόνη και άναβε στιγμιαία για 10 δευτερόλεπτα και μου έδειχνε αυτές τις πληροφορίες που ήθελα.
Έχει τέτοια δυνατότητα με μονό tap το A52s?

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι έχεις κανονικά. Αλλά για μένα η ποιο έξυπνη λύση να βάλεις είναι όταν σου έρχεται ειδοποίηση να ανάβει η οθόνη μέχρι να το διαβάσεις και μετά να σβήσει. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις το δοκίμασα στο δικό μου και από κλειστή οθόνη με ένα tap σου δείχνει τις πληροφορίες και το δακτυλικό

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλό αυτό γιατί το σκέφτομαι σοβαρά για αγορά!!
Ναι έχεις κανονικά. Αλλά για μένα η ποιο έξυπνη λύση να βάλεις είναι όταν σου έρχεται ειδοποίηση να ανάβει η οθόνη μέχρι να το διαβάσεις και μετά να σβήσει. 
Εγώ το είχα με εφαρμογή όταν ερχόταν νέο μήνυμα ή ειδοποίηση από τις εφαρμογές που επέλεγα εγώ κλπ να ανάβει η AOD 10 λεπτά με τις πληροφορίες κι ήταν super

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις κανονικά. Αλλά για μένα η ποιο έξυπνη λύση να βάλεις είναι όταν σου έρχεται ειδοποίηση να ανάβει η οθόνη μέχρι να το διαβάσεις και μετά να σβήσει. 
αυτή η ρύθμιση που είναι;show for new notifications είναι; και μένει ανοικτή μέχρι να τις διαβάσεις;
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ilka71 said:
11 ώρες πριν, challenge143 said:
Ναι έχεις κανονικά. Αλλά για μένα η ποιο έξυπνη λύση να βάλεις είναι όταν σου έρχεται ειδοποίηση να ανάβει η οθόνη μέχρι να το διαβάσεις και μετά να σβήσει. 

αυτή η ρύθμιση που είναι;show for new notifications είναι; και μένει ανοικτή μέχρι να τις διαβάσεις;

Είναι AOD εμφάνιση για νέες ειδοποιήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό φίλου δεν εμφανίζει στην οθόνη κλειδώματος το menu του spotify όταν ακούει κάτι. Στο δικό μου που έχουμε τις ίδιες ρυθμίσεις, φαίνεται κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Για δες Στις ρυθμίσεις που έχει στην aod που σου δείχνει καιρό μουσική κτλ ενεργοποίησε Κ το spotify

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, challenge143 said:

Για δες Στις ρυθμίσεις που έχει στην aod που σου δείχνει καιρό μουσική κτλ ενεργοποίησε Κ το spotify

Έχει απενεργοποιημένη την aod

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θα ηθελα τα φωτα σας στο παρακατω: πως γινεται στις καταναλωσεις εφαρμογων στη φροντιδα της μπαταριας να εχω UI συστηματος 13 καταναλωση 2,6% και αρχικη ONE UI 1,9% ? ειναι φυσιολογικο αυτο? 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περπατούσα Θεσσαλονίκη κέντρο και παρατήρησα το σήμα του κινητού που έγραφε άλλη φορά 4g+ άλλη φορά έγραφε 5g και άλλη φορά έλεγε 5g αλλά ήταν γύρω γύρω ένα πλαίσιο. Τι είναι αυτό το πλαίσιο γύρω από το 5g;

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, esertas said:

Σήμερα περπατούσα Θεσσαλονίκη κέντρο και παρατήρησα το σήμα του κινητού που έγραφε άλλη φορά 4g+ άλλη φορά έγραφε 5g και άλλη φορά έλεγε 5g αλλά ήταν γύρω γύρω ένα πλαίσιο. Τι είναι αυτό το πλαίσιο γύρω από το 5g;

Λευκό πλαίσιο;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με λευκό φόντο είναι κανονικό 5G.
9d037487460b430209a68b9135d10123.jpg
(Εδώ το δείχνει μαύρο, αλλά αυτό εννοεί. Το ένα είναι συμπαγές, το άλλο έχει μόνο το πλαίσιο. Ή μπορεί και το αντίθετο... Δεν ξέρω...)

Sent from my Galaxy A52s





Link to comment
Share on other sites

Όταν γεμίζει το λευκό πλαίσιο έχει καλύτερες ταχύτητες. 

Γράφει ο s_wind... Για να δει καποιος εαν εχει αληθινο 5G στο δικτυο που ανηκει πηγαινει στην εφαρμογη τηλεφωνου και γραφει *#0011# παταει το sim information και βλεπει εαν ειναι σε N1 η Ν78. 

Screenshot_20230114_214646_Call settings.jpg

Screenshot_20230114_214651_Call settings.jpg

Edited by andreas545
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτά τα 2. Δυστυχώς δεν έχω απεριόριστα data για να τεστάρω ταχύτητες σε κάθε περίπτωση.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, andreas545 said:

Όταν γεμίζει το λευκό πλαίσιο έχει καλύτερες ταχύτητες. 

Γράφει ο s_wind... Για να δει καποιος εαν εχει αληθινο 5G στο δικτυο που ανηκει πηγαινει στην εφαρμογη τηλεφωνου και γραφει *#0011# παταει το sim information και βλεπει εαν ειναι σε N1 η Ν78. 

Screenshot_20230114_214646_Call settings.jpg

Screenshot_20230114_214651_Call settings.jpg

Το έκανα αλλά δεν κατάλαβα ποιό είναι το N1 ή το N78. Που το δείχνει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η n78 που είναι στην συχνότητα 3500Mhz. Όλα αυτά είναι ασθένειες επειδή είμαστε στην αρχή του 5g. Τα ίδια γινότανε και στην αρχή του 4g. 

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Το n78 είναι το καλύτερο και με αυτό βλέπετε τις ταχύτητες ανω του 1Gbps.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, andreas545 said:

Κάπως έτσι το εμφανίζει... 

Screenshot_20230115_120220_Service mode RIL.jpg

Στο λευκό πλαίσιο 5g μου έβγαλε N1 σε μένα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ernesto1983 said:

παντα η bands n78 ανεβαζει ταχυτητα!!

Το n1 δεν είναι κανονικό 5G; 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Απο τοτε που εκανα hard reset το τηλεφωνο στην ευεξια δεν εμφανιζονται οι χρονοι χρησης.Γιατι?Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω για να φαινονται?Ευχαριστω.c4b2d0dde6e05cf0180987f757446c77.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτό το πληκτρολόγιο θα διορθωθεί κάποτε τέλος πάντων; μου έχει σπάσει τα νεύρα. Υπάρχει κάποια πληροφόρηση; Ευχαριστώ!

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Andrgry said:

Καλησπέρα, αυτό το πληκτρολόγιο θα διορθωθεί κάποτε τέλος πάντων; μου έχει σπάσει τα νεύρα. Υπάρχει κάποια πληροφόρηση; Ευχαριστώ!

Κατέβασε το Gboard της Google. Εγώ αυτό έκανα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...