Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts



Ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Θα φαγωθούν μεταξύ τους οι μπικ φλορ και θα τους περάσουμε στα πλευ οφ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γίνεται στο τηλέφωνο μας να φαίνεται πάνω δεξιά ή αριστερά το όνομα κινητής?

 

 

Edited by panoslvd
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, panoslvd said:

Γίνεται στο τηλέφωνο μας να φαίνεται πάνω δεξιά ή αριστερά το όνομα κινητής?

 

 

Πάντως όταν κατεβάζεις την κουρτίνα φαίνεται στη μέση του κάτω μέρους της συσκευής. Για μόνιμα επάνω δεν το βρήκα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, evris2013 said:

...κι αν το καταλάβω;;;

Χα χα ναι είμαι σίγουρος ότι θα το καταλάβεις. Όπως Κ οι μεγάλοι YouTuber που τα κράτησαν στα χέρια τους Κ τους κάνανε το τεστ αν μπορούσαν να το καταλάβουν κ δεν μπορούσαν να βρουν τις διαφορες. Κ ειδικά εμείς ......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πως μπορω να ρυθμισω τις ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος,να φαινεται ολο το περιεχομενο και οχι μονο το εικονιδιο.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Χα χα ναι είμαι σίγουρος ότι θα το καταλάβεις. Όπως Κ οι μεγάλοι YouTuber που τα κράτησαν στα χέρια τους Κ τους κάνανε το τεστ αν μπορούσαν να το καταλάβουν κ δεν μπορούσαν να βρουν τις διαφορες. Κ ειδικά εμείς ......

Κι αφού δεν το καταλαβαίνει κανείς τότε γιατί υποβαθμίζουν τον Exynos; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, evris2013 said:

Κι αφού δεν το καταλαβαίνει κανείς τότε γιατί υποβαθμίζουν τον Exynos; 

δεν έχεις δει βιντεακια στο YouTube?  πως τα τεσταροουν;  τέλος πάντων μην χαλάμε το νήμα αν δεν γνωρίζεις.  Σίγουρα ο SD στα χαρτιά είναι ανώτερος από τον exynos αλλά είναι μεγάλη συζήτηση για να στο αναλύσω εδώ.  εκτός πάμε pm να μην ζαλίζουμε τον κόσμο εδώ.  (κάνεις το λάθος όπως όλοι, μπερδεύεσαι ποιος είναι καλύτερος με την καθημερινή χρήση) 

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερος ή χειρότερος δεν έχει να κάνει μόνο με την ταχύτητα, αλλά και με την κατανάλωση ρεύματος. Προέρχομαι από παλαιότερο exynos κατηγορίας "flagship" και εδώ και λίγο καιρό με το A52s έχω πάθει πλάκα με την διαχείριση ενέργειας.

Και φυσικά δεν είναι τυχαίο που στο τεστ αυτονομίας του GSMArena, το οποίο θεωρώ πολύ αντικειμενικό, το A52s με SD και 4500mah έχει ακριβώς τις ίδιες ώρες με το A53 που έχει exynos και 5000mah.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα προβλημα με το a52s.

Πριν ειχα το redmi note 4 και στο μαγαζι επιανα σημα 4-5 γραμμες και ειχα μια χαρα 4G ιντερνετ χωρις προβληματα.

Τωρα με το a52s πιανω 2-3 γραμμες και την μια συνδεεται 3G και σπανια 4G με αποτελεσμα να μην εχω ιντερνετ.

Υπαρχει τροπος να δυναμωσω λιγο το σημα του a52s?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mastorantza said:

παιδες εχω ενα προβλημα με το a52s.

Πριν ειχα το redmi note 4 και στο μαγαζι επιανα σημα 4-5 γραμμες και ειχα μια χαρα 4G ιντερνετ χωρις προβληματα.

Τωρα με το a52s πιανω 2-3 γραμμες και την μια συνδεεται 3G και σπανια 4G με αποτελεσμα να μην εχω ιντερνετ.

Υπαρχει τροπος να δυναμωσω λιγο το σημα του a52s?

Χαχα, δεν έχω δυστυχώς να σου προτείνω κάτι, μόνο να σημειώσω ότι και εγώ την ίδια μετάβαση έκανα και παρατήρησα διαφορά προς το χειρότερο σε δύσκολα σημεία.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mastorantza said:

παιδες εχω ενα προβλημα με το a52s.

Πριν ειχα το redmi note 4 και στο μαγαζι επιανα σημα 4-5 γραμμες και ειχα μια χαρα 4G ιντερνετ χωρις προβληματα.

Τωρα με το a52s πιανω 2-3 γραμμες και την μια συνδεεται 3G και σπανια 4G με αποτελεσμα να μην εχω ιντερνετ.

Υπαρχει τροπος να δυναμωσω λιγο το σημα του a52s?

Μια επανεκκίνηση κάνε...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GPOWER said:

Καλησπερα,πως μπορω να ρυθμισω τις ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος,να φαινεται ολο το περιεχομενο και οχι μονο το εικονιδιο.Ευχαριστω!

@GPOWER Ίσως σε βοηθησει το παρακάτω,  κλείδωμα οθόνης-> ειδοποιήσεις->λεπτομέρειες on & απόκρυψη περιεχομένου off

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nplatis said:

Χαχα, δεν έχω δυστυχώς να σου προτείνω κάτι, μόνο να σημειώσω ότι και εγώ την ίδια μετάβαση έκανα και παρατήρησα διαφορά προς το χειρότερο σε δύσκολα σημεία.

οικονομησαμε...

1 ώρα πριν, evris2013 said:

Μια επανεκκίνηση κάνε...

Επανακκινηση εκανα πολλες φορες,επαναφορα ρυθμισεων εκανα το προβλημα παραμενει.

αλλος τροπος να αυξησω λιγο το σημα?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mastorantza said:

οικονομησαμε...

Επανακκινηση εκανα πολλες φορες,επαναφορα ρυθμισεων εκανα το προβλημα παραμενει.

αλλος τροπος να αυξησω λιγο το σημα?

Φοβάμαι ότι έχουν αναφερθεί τέτοια προβλήματα σε μερικά άτομα κ έχω διαβάσει post με τέτοια θέματα στο εξωτερικό. Είχε δώσει ο wind μια φόρμουλα να μπεις να κλειδώσεις την 4g μπάντα όπως κ ένα παλικάρι ποιο πίσω στο νήμα κατέβασε μια εφαρμογή από play store κ με ποιο εύκολο τρόπο κλήδωσε την συχνότητα αυτή. Αν πας μερικές σελίδες πίσω θα βρεις την λύση ή αν μπορεί το παλληκάρι να την δώσει άμεσα για να μην ψάχνετε 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mastorantza said:

Επανακκινηση εκανα πολλες φορες,επαναφορα ρυθμισεων εκανα το προβλημα παραμενει.

αλλος τροπος να αυξησω λιγο το σημα?

Εμένα εκεί που είχα 4G+ στο σπίτι ξαφνικά έπεσε στο E. Έκανα επανεκκίνηση αφού έκλεισα πρώτα το ίντερνετ και μετά το άνοιξα και ξαναήρθε το 4G+. Από τότε δεν μου το ξανάκανε. Γι αυτό το είπα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, mastorantza said:

παιδες εχω ενα προβλημα με το a52s.

Πριν ειχα το redmi note 4 και στο μαγαζι επιανα σημα 4-5 γραμμες και ειχα μια χαρα 4G ιντερνετ χωρις προβληματα.

Τωρα με το a52s πιανω 2-3 γραμμες και την μια συνδεεται 3G και σπανια 4G με αποτελεσμα να μην εχω ιντερνετ.

Υπαρχει τροπος να δυναμωσω λιγο το σημα του a52s?

Η συσκευή έχει εξαιρετικό σήμα, βρες κάποιον που να έχει το ίδιο τηλέφωνο και την ίδια εταιρία να κάνεις μια δοκιμή εκεί που είσαι, πιστεύω ότι η κάρτες sim που έχεις μέσα είναι σχετικά πρόσφατες, άλλη λύση το πας για έλεγχο αντιπροσωπεία 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, challenge143 said:

Φοβάμαι ότι έχουν αναφερθεί τέτοια προβλήματα σε μερικά άτομα κ έχω διαβάσει post με τέτοια θέματα στο εξωτερικό. Είχε δώσει ο wind μια φόρμουλα να μπεις να κλειδώσεις την 4g μπάντα όπως κ ένα παλικάρι ποιο πίσω στο νήμα κατέβασε μια εφαρμογή από play store κ με ποιο εύκολο τρόπο κλήδωσε την συχνότητα αυτή. Αν πας μερικές σελίδες πίσω θα βρεις την λύση ή αν μπορεί το παλληκάρι να την δώσει άμεσα για να μην ψάχνετε 

Δοκιμασα ενα προγραμμα (Force LTE Only) και οντως κλειδωνει μονο σε 4g αλλα οταν με περνουν τους λεει οτι μιλαω.

7 ώρες πριν, evris2013 said:

Εμένα εκεί που είχα 4G+ στο σπίτι ξαφνικά έπεσε στο E. Έκανα επανεκκίνηση αφού έκλεισα πρώτα το ίντερνετ και μετά το άνοιξα και ξαναήρθε το 4G+. Από τότε δεν μου το ξανάκανε. Γι αυτό το είπα.

Εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν βλεπω καποια βελτιωση.

32 minutes ago, sotosok said:

Η συσκευή έχει εξαιρετικό σήμα, βρες κάποιον που να έχει το ίδιο τηλέφωνο και την ίδια εταιρία να κάνεις μια δοκιμή εκεί που είσαι, πιστεύω ότι η κάρτες sim που έχεις μέσα είναι σχετικά πρόσφατες, άλλη λύση το πας για έλεγχο αντιπροσωπεία 

Πολυ δυσκολο να βρω καποιον με ιδιο τηλεφωνο και εταιρια,η καρτα ειναι 5-6 ετων μπορει και παραπανω.

Το μονο που μπορω να δοκιμασω ειναι να βαλω του αδερφου μου (cosmote) για δοκιμη.

Σωστα μια καλη λυση ειναι η επισκεψη στην αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να βρω πλέον από που ρυθμίζει η ένταση του ξυπνητηριού...🥺

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Niktak said:

Εγώ δεν μπορώ να βρω πλέον από που ρυθμίζει η ένταση του ξυπνητηριού...🥺

Πρέπει να μπεις μέσα στο ξυπνητήρι και να πατήσεις εκεί που επιλέγεις ήχο. Εκεί θα υπάρχει, στο κάτω μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε εκεί που επιλέγεις ήχο αφύπνισης και δες στο κάτω μέρος.
ec0ec1caa41ab3cd1a85e58208c0871b.jpg

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, mastorantza said:

Δοκιμασα ενα προγραμμα (Force LTE Only) και οντως κλειδωνει μονο σε 4g αλλα οταν με περνουν τους λεει οτι μιλαω.

Εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν βλεπω καποια βελτιωση.

Πολυ δυσκολο να βρω καποιον με ιδιο τηλεφωνο και εταιρια,η καρτα ειναι 5-6 ετων μπορει και παραπανω.

Το μονο που μπορω να δοκιμασω ειναι να βαλω του αδερφου μου (cosmote) για δοκιμη.

Σωστα μια καλη λυση ειναι η επισκεψη στην αντιπροσωπεια.

Πριν το πας Κάνε και μία αλλαγή στην κάρτα SIM μία τελευταία προσπάθεια

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω γιατι το πιο κοντινο σερβις ειναι μακρια και πρεπει να το στειλω με κουριερ..

Link to comment
Share on other sites

Στο note 10 plus που είχα δεν είχα την AOD μόνιμα ενεργοποιημένη απλά ακουμπούσα ένα tap την οθόνη και άναβε στιγμιαία για 10 δευτερόλεπτα και μου έδειχνε αυτές τις πληροφορίες που ήθελα.
Έχει τέτοια δυνατότητα με μονό tap το A52s?

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στο note 10 plus που είχα δεν είχα την AOD μόνιμα ενεργοποιημένη απλά ακουμπούσα ένα tap την οθόνη και άναβε στιγμιαία για 10 δευτερόλεπτα και μου έδειχνε αυτές τις πληροφορίες που ήθελα.
Έχει τέτοια δυνατότητα με μονό tap το A52s?

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μόλις το δοκίμασα στο δικό μου και από κλειστή οθόνη με ένα tap σου δείχνει τις πληροφορίες και το δακτυλικό

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...