Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω, εγώ το πρώτο μου κινητό που είναι η εικόνα του προφίλ μου (Siemens S10 του 1998) πάνω από 7-8 μέρες δεν εβγαζε, ενώ η θεωρητική του αναμονή ήταν 120 ώρες (5 μέρες) με μπαταρία αρκετά μεγάλη για την εποχή του (1800mAh). Είχα και το Ericsson T18s με 750άρα μπαταρία κι εκείνο τόσο έβγαζε περίπου, αλλά είχε και μικρότερη οθόνη. 
Το A52s το ανώτερο που κράτησε σε μένα ήταν 25 ώρες και 10 λεπτά περίπου. Έφτασε στο 15%. Ήταν στην αρχή και είχα λιγότερες εφαρμογές τότε. Από τότε άλλες 2 φορές το είδα με πάνω από 20 ώρες, αλλά με λιγότερο από 15% μπαταρία! Το μόνο θετικό είναι ότι κρατάει περισσότερο από το Redmi Note 8 pro που είχα, με ίδιας χωρητικότητας μπαταρία. Επίσης το A52s φορτίζει πιο γρήγορα την μπαταρία με τον φορτιστή των 15W, ενώ το Xiaomi με τον φορτιστή των 18W έκανε 20 λεπτά παραπάνω για να φτάσει στο 100%. 
Πρέπει να γράψω πως έχω ενεργοποιημένη την επιλογή "Τοποθέτηση μη χρησιμοποιούμενων εφαρμογών σε αδράνεια". Σίγουρα βοηθάει. Προφανώς τις βασικές εφαρμογές πχ messengers τις έχω ρυθμίσει να μην κλείνουν ποτέ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

7 ώρες πριν, Dreamw said:

Κατάλαβα, οποτε λέτε καλύτερα το a52s από το Realme 9pro+ ;

Πάνω κάτω ίδια κατηγορία είναι, απλά το μεγάλο ατού της Samsung είναι η εγγύηση κ η αντιπροσωπεία. Το σίγουρο είναι αφού ακολουθας κ βλέπεις τι φτιάχνει ο Αντρέας με τις gcam ,πάρε αυτό που σου αρέσει ποιο πολύ κ απογείωσε την κάμερα με αυτά που φτιάχνει ο Αντρέας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Οι οποία χρονιά ξεκίνησε με πρόβλημα. Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά,

κάποια στιγμή με παίρνουν τηλέφωνο και δε μπορούσα να απαντήσω. Γιατί δε αναγνωρίζει την αφή στη οθόνη.

Με μια επανεκκίνηση όλα επανέρχονται κανονικά. Τι μπορεί να φταίει ? ( έχει κάποιος παρόμοια προβλήματα ? )

Καμιά συμβουλή για "περαιτέρω κινήσεις" ? 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, badapatra said:

Καλημέρα και καλή χρονιά. Οι οποία χρονιά ξεκίνησε με πρόβλημα. Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά,

κάποια στιγμή με παίρνουν τηλέφωνο και δε μπορούσα να απαντήσω. Γιατί δε αναγνωρίζει την αφή στη οθόνη.

Με μια επανεκκίνηση όλα επανέρχονται κανονικά. Τι μπορεί να φταίει ? ( έχει κάποιος παρόμοια προβλήματα ? )

Καμιά συμβουλή για "περαιτέρω κινήσεις" ? 

Μια φορά έγινε αυτό ή κάθε φορά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, evris2013 said:

Μια φορά έγινε αυτό ή κάθε φορά;

Γινεται ανα τακτα χρονικα διαστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Οι οποία χρονιά ξεκίνησε με πρόβλημα. Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά,

κάποια στιγμή με παίρνουν τηλέφωνο και δε μπορούσα να απαντήσω. Γιατί δε αναγνωρίζει την αφή στη οθόνη.

Με μια επανεκκίνηση όλα επανέρχονται κανονικά. Τι μπορεί να φταίει ? ( έχει κάποιος παρόμοια προβλήματα ? )

Καμιά συμβουλή για "περαιτέρω κινήσεις" ? 

έχεις ενεργοποιημενη την προστασία για τυχαίο άγγιγμα?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jim_Pal said:

έχεις ενεργοποιημενη την προστασία για τυχαίο άγγιγμα?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, παίζει κάποιο ρόλο αυτό ? Να την απενεργοποιήσω ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι Απενεργοποιησε το για αρχή κ αν δεν στρώσει κάνε ένα hard reset κ μετά εάν εξακολουθεί το ίδιο πρόβλημα δυστυχώς στην samsung 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παίζει κάποιο ρόλο αυτό ? Να την απενεργοποιήσω ?
ΝΑΙ σε μένα έχει αρκετό καιρό να το κάνει αφού το έβαλα στο of


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ  challenge143 

Ευχαριστώ  Jim_Pal 

Edited by badapatra
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Jim_Pal said:

ΝΑΙ σε μένα έχει αρκετό καιρό να το κάνει αφού το έβαλα στο of


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ στο on το έχω από τότε που πήρα τη συσκευή. Δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους!

Νέος κάτοχος του A52s και βρίσκομαι ακόμη στο σετάρισμα της συσκευής.
Αυτή την στιγμή εγκαθίσταται το Android 13 και άλλες ενημερώσεις, και βρίσκω την ευκαιρία να ρωτήσω μερικά πράγματα.

1ον) Τοποθέτησα κάρτα SD την οποία πήρα από την προηγούμενη συσκευή. Παρατήρησα ότι δημιουργήθηκαν φάκελοι .android_secure (φαίνεται αχνά), Android, System Volume Information, Music, Pictures κλπ. Είναι ασφαλές να τους διαγράψω, και πώς μπορώ να εμποδίσω πιθανή επαναδημιουργία τους; Θέλω η κάρτα να έχει μόνο τα mp3 μου.

2ον) Σύνδεσα την συσκευή στο pc, και έβαλα κάποια αρχεία ήχου, εικόνας και apk, είτε κατευθείαν στον χώρο αποθήκευσης, είτε μέσα σε φακέλους. Το περίεργο είναι ότι δεν βλέπω αυτά τα αρχεία (και τους φακέλους, εκτός από έναν) από Τα Αρχεία μου>Εσωτερικός χώρος αποθήκευσης, αλλά τα βλέπω από Τα Αρχεία μου, πατώντας τα εικονίδια Εικόνες, Αρχεία Ήχου, Αρχεία Εγκατάστασης, κάτω από την ετικέτα Κατηγορίες (τρίτη εικόνα).

Είναι φυσιολογικό αυτό; Μήπως πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση;


Στην πρώτη εικόνα είναι τα περιεχόμενα του Εσωτερικού Χώρου Αποθήκευσης όπως τα βλέπω μέσω του pc, και στην δεύτερη εικόνα όπως τα βλέπω από το κινητό.

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια!

 

EDIT

Άλλο κουφό που βλέπω τώρα...

Προσπαθώ να μεταφέρω έναν φάκελο στον φάκελο μιας εφαρμογής (Εσωτερικός Χώρος Αποθήκευσης>Android>data) και μόλις μπαίνω στον φάκελο data βγαίνει αυτό:

Λόγω περιορισμών του Android, το περιεχόμενο αυτού του φακέλου μπορεί να είναι ορατό μόνο σε υπολογιστή.

What???? 😕


 

spacer.png

 

spacer.png

spacer.png

Edited by Skakinen
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Οι οποία χρονιά ξεκίνησε με πρόβλημα. Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά,

κάποια στιγμή με παίρνουν τηλέφωνο και δε μπορούσα να απαντήσω. Γιατί δε αναγνωρίζει την αφή στη οθόνη.

Με μια επανεκκίνηση όλα επανέρχονται κανονικά. Τι μπορεί να φταίει ? ( έχει κάποιος παρόμοια προβλήματα ? )

Καμιά συμβουλή για "περαιτέρω κινήσεις" ? 

Και το δικό μου το κάνει αυτό. Έκανα επανεκκίνηση και έστρωνε αλλά πάλι ξανά τα ίδια σε λίγο. Έκλεισα τη προστασία για τυχαία αγγίγματα να δω αν φταίει αυτό.
Σας ευχαριστώ κι εγώ για την βοήθεια

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα το κανει αυτο καποιες φορες στο δακτυλικο αποτυπωμα οταν η οθονη ειναι κλειστη 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και το A54...

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a54-12070.php

Κι αυτή με Exynos! ☹️ Πήγαν τους Exynos στη σειρά A και πάνε τους Snap στη σειρά S. Το A73 βλέπω να μην έρχεται εδώ ποτέ. Ίσως η τελευταία με Snap της σειράς A. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και το A54...
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a54-12070.php
Κι αυτή με Exynos!  Πήγαν τους Exynos στη σειρά A και πάνε τους Snap στη σειρά S. Το A73 βλέπω να μην έρχεται εδώ ποτέ. Ίσως η τελευταία με Snap της σειράς A. 
Κατάντια, τουλάχιστον να είναι καλύτερο από το αίσχος Α53, στα θετικά η κάρτα μνήμης.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Ναι γιατί θα καταλάβεις διαφορά με τον exyno η με SD.  

...κι αν το καταλάβω;;;

 

8 minutes ago, chios said:
1 hour ago, evris2013 said:
Βγήκε και το A54...
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a54-12070.php
Κι αυτή με Exynos! emoji3525.png Πήγαν τους Exynos στη σειρά A και πάνε τους Snap στη σειρά S. Το A73 βλέπω να μην έρχεται εδώ ποτέ. Ίσως η τελευταία με Snap της σειράς A. 

Κατάντια, τουλάχιστον να είναι καλύτερο από το αίσχος Α53, στα θετικά η κάρτα μνήμης.

Κάρτα μνήμης έχει και το A53. Όμως έχει μεγαλύτερη οθόνη από το A53 και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,στην εφαρμογή μηνυμάτων της Samsung βλέπω ότι είναι τεράστια η γραμματοσειρά, καμία σχέση με το message της Google

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vag74 said:

Καλησπέρα παιδιά,στην εφαρμογή μηνυμάτων της Samsung βλέπω ότι είναι τεράστια η γραμματοσειρά, καμία σχέση με το message της Google

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με pinch μπορείς να αλλάξεις το μέγεθος της γραμματοσειράς, συνοπαδέ!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vag74 said:

Καλησπέρα παιδιά,στην εφαρμογή μηνυμάτων της Samsung βλέπω ότι είναι τεράστια η γραμματοσειρά, καμία σχέση με το message της Google

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάποια στιγμή έκανες ΖΟΟΜ και το άφησες έτσι. Κάνε σμίκρυνση με τα δύο δάκτυλα και άστο εκεί που σου κάνει . 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Με pinch μπορείς να αλλάξεις το μέγεθος της γραμματοσειράς, συνοπαδέ!
Ευχαριστώ πολύ, άσε μέσα στην πίκρα φέτος είμαστε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάποια στιγμή έκανες ΖΟΟΜ και το άφησες έτσι. Κάνε σμίκρυνση με τα δύο δάκτυλα και άστο εκεί που σου κάνει . 
Ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...