Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, tsak8 said:

Καλημέρα σε όλους, μετά από καιρό στο φόρουμ!

Έχει κανείς αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Bluetooth?

Εδώ και 2 ημέρες δεν μου στέλνει την κλήση στα ακουστικά/αυτοκίνητο.

Unpair/pair δεν βοήθησε.

Μήπως έχεις συνδέσει κ ρολόι μαζί; Αλλιώς κάνε μια επαναφορά το σύστημα του αυτοκινήτου 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

19 ώρες πριν, challenge143 said:

Μήπως έχεις συνδέσει κ ρολόι μαζί; Αλλιώς κάνε μια επαναφορά το σύστημα του αυτοκινήτου 

Έχω ναι, από την πρώτη ημέρα όμως.

Τώρα δούλεψε κανονικά, ούτε restart δεν έκανα ξανά.

Τι να πω, καλή χρονιά!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κ την αναβάθμιση στο κινητό της γυναίκας. Όντως υπάρχει ένα θέμα με την κεφαλοποιηση . Όταν βάζεις τελεία όντως πάει να ξεκινήσει με κεφαλαίο αλλά στο T9 το ολοκληρώνει με μικρό το γράμμα, ενώ αν την γράψεις όλη την πρόταση μέχρι να την ολοκληρώσεις την κρατάει με κεφαλαίο το γράμμα.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, challenge143 said:

Έκανα κ την αναβάθμιση στο κινητό της γυναίκας. Όντως υπάρχει ένα θέμα με την κεφαλοποιηση . Όταν βάζεις τελεία όντως πάει να ξεκινήσει με κεφαλαίο αλλά στο T9 το ολοκληρώνει με μικρό το γράμμα, ενώ αν την γράψεις όλη την πρόταση μέχρι να την ολοκληρώσεις την κρατάει με κεφαλαίο το γράμμα.

Ακριβώς έτσι κάνει. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλ χρονια σε ολους.

για μενα ξεκινησε με προβλημα. 

απο το πρωι το τηλεφωνο δουλευε κανονικα..

καποια στιγμη με παιρνουν τηλεφωνο και δε μπορουσα να απαντησω. και αυτο γιατι δε αναγνωριζει την αφη στη οθονη.

Δε μπορω ουτε επανεκινηση να κανω. Υπαρχει αλλος τροπος να κανω επανεινηση χωρις την οθονη;

 

edit. το εφτιαξα.

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bandi650 said:

καλημερα και καλ χρονια σε ολους.

για μενα ξεκινησε με προβλημα. 

απο το πρωι το τηλεφωνο δουλευε κανονικα..

καποια στιγμη με παιρνουν τηλεφωνο και δε μπορουσα να απαντησω. και αυτο γιατι δε αναγνωριζει την αφη στη οθονη.

Δε μπορω ουτε επανεκινηση να κανω. Υπαρχει αλλος τροπος να κανω επανεινηση χωρις την οθονη;

 

edit. το εφτιαξα.

Τι έφταιγε τελικά κ πως έφτιαξε; Με μια απλή επανακκινη; 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που πήγε η ρύθμιση του φλας που ρυθμίζει πόσο δυνατά να φέγγει; Χάθηκε με το Android 13 και UI 5 ή εγώ δεν μπορώ να την βρω;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, evris2013 said:

Παιδιά που πήγε η ρύθμιση του φλας που ρυθμίζει πόσο δυνατά να φέγγει; Χάθηκε με το Android 13 και UI 5 ή εγώ δεν μπορώ να την βρω;

Εκεί είναι κανονικά 1931766491_Screenshot_20230102_153228_SamsungInternet.thumb.jpg.52cd9e336f83f45e8db3d684f44c54c5.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, evris2013 said:

Παιδιά που πήγε η ρύθμιση του φλας που ρυθμίζει πόσο δυνατά να φέγγει; Χάθηκε με το Android 13 και UI 5 ή εγώ δεν μπορώ να την βρω;

Κατέβασε την μπάρα και πάτα το εικονίδιο του φακού για 2 συνεχόμενα δευτερόλεπτα...λογικά θα σε βγάλει κατευθείαν στη ρύθμιση έντασης. Έχω 13 και δουλεύει κανονικά 

Screenshot_20230102_153525_Opera Mini.jpg

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, sotosok said:

Εκεί είναι κανονικά 1931766491_Screenshot_20230102_153228_SamsungInternet.thumb.jpg.52cd9e336f83f45e8db3d684f44c54c5.jpg

 

27 minutes ago, andreas545 said:

Κατέβασε την μπάρα και πάτα το εικονίδιο του φακού για 2 συνεχόμενα δευτερόλεπτα...λογικά θα σε βγάλει κατευθείαν στη ρύθμιση έντασης. Έχω 13 και δουλεύει κανονικά 

Screenshot_20230102_153525_Opera Mini.jpg

Ευχαριστώ πολύ και τους δυό σας! Το ελαφρώς παρατεταμένο πάτημα το είχα ξεχάσει τελείως. Καλή χρονιά σε όλους! 🙂

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλή χρονιά, έχω τώρα το Α72 είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος ειδικά με την μπαταρία του (σήμερα ταξίδι 7 ώρες google maps και από 100%γυρίσαμε με 19%!) αλλά ένα πράγμα με έχει κουράσει. δεν έχει τα μπαμ στο άνοιγμα εφαρμογων κλπ. ειδικά εάν έχω να το το πιάσω ώρα το κινητό αργεί χαρακτηριστικά να ανοιχτεί μια εφαρμογή.
η ερώτηση

έλεγα για S21 FE αλλά διαβάζω για την μπαταρία και δεν προχωρώ.
το A52s θα νου δώσει τα μπαπ που θέλω να μην κολλάει σε σχέση με Α72 η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα  Καλη Χρονια παιδια!

35 minutes ago, ilka71 said:

παιδιά καλή χρονιά, έχω τώρα το Α72 είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος ειδικά με την μπαταρία του (σήμερα ταξίδι 7 ώρες google maps και από 100%γυρίσαμε με 19%!) αλλά ένα πράγμα με έχει κουράσει. δεν έχει τα μπαμ στο άνοιγμα εφαρμογων κλπ. ειδικά εάν έχω να το το πιάσω ώρα το κινητό αργεί χαρακτηριστικά να ανοιχτεί μια εφαρμογή.
η ερώτηση

έλεγα για S21 FE αλλά διαβάζω για την μπαταρία και δεν προχωρώ.
το A52s θα νου δώσει τα μπαπ που θέλω να μην κολλάει σε σχέση με Α72 η όχι;

Εχεις βαλει τις κλιμακες την πρωτη off την δευτερη και τριτη 0.5 και δεν σου ανοιγει γρηγορα?

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα  Καλη Χρονια παιδια!
Εχεις βαλει τις κλιμακες την πρωτη off την δευτερη και τριτη 0.5 και δεν σου ανοιγει γρηγορα?
Αυτη η ρύθμιση ισχύει και για το δικό μάς;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tolisfar said:

Αυτη η ρύθμιση ισχύει και για το δικό μάς;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ισχυει κανονικα και για το Α52s

Link to comment
Share on other sites

κάτι πείραξα και όταν αγγίζω την οθόνη βγάζει έναν μπλε κύκλο πάνω στην οθόνη εκεί πού πατάω.Τι έκανα;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα  Καλη Χρονια παιδια!
Εχεις βαλει τις κλιμακες την πρωτη off την δευτερη και τριτη 0.5 και δεν σου ανοιγει γρηγορα?
ναι το ίδιο και χωρίς animation. (0.5) αλλά εμένα μου αρέσουν τα animations. εάν ανοίξω μια εφαρμογή πχ Google maps με το Α52s και να το Α72 θα ανοίξει ΑΡΚΕΤΆ πιο γρήγορα να το 52s η πάνω κάτω τα ίδια;
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ilka71 said:

παιδιά καλή χρονιά, έχω τώρα το Α72 είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος ειδικά με την μπαταρία του (σήμερα ταξίδι 7 ώρες google maps και από 100%γυρίσαμε με 19%!) αλλά ένα πράγμα με έχει κουράσει. δεν έχει τα μπαμ στο άνοιγμα εφαρμογων κλπ. ειδικά εάν έχω να το το πιάσω ώρα το κινητό αργεί χαρακτηριστικά να ανοιχτεί μια εφαρμογή.
η ερώτηση

έλεγα για S21 FE αλλά διαβάζω για την μπαταρία και δεν προχωρώ.
το A52s θα νου δώσει τα μπαπ που θέλω να μην κολλάει σε σχέση με Α72 η όχι;

Πάνω κάτω είναι τα ίδια τηλέφωνα.ειναι έγκλημα να φύγεις απο το 72 να πας στο 52. Πιστεύω ότι κάποια εφαρμογή επηρεάζει την συσκευή σου. Έτσι ήταν από καινούργιο που το πήρες; Σίγουρα όχι. Εκτός κ την έχει πατήσει ο επεξεργαστής σου όπως την είχα πάθει εγώ από χρόνια με το htc. 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν συγκρίνεται ο 720g του Α72 με τον 778 του 52s, τώρα το αν αξίζει η αλλαγή είναι άλλη ιστορία. Σίγουρα υπάρχουν πολύ καλύτερα τηλέφωνα όπως το realme gt2 αν κάποιος θέλει ταχύτητα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω είναι τα ίδια τηλέφωνα.ειναι έγκλημα να φύγεις απο το 72 να πας στο 52. Πιστεύω ότι κάποια εφαρμογή επηρεάζει την συσκευή σου. Έτσι ήταν από καινούργιο που το πήρες; Σίγουρα όχι. Εκτός κ την έχει πατήσει ο επεξεργαστής σου όπως την είχα πάθει εγώ από χρόνια με το htc. 
δεν είναι εφαρμογή. απλά είναι αργό το τηλ ειδικά εάν έχω να το πιάσω πολλή ώρα στο χέρι μου. παρότι έχω κλείσει adaptive battery και γενικά το έχω χωρίς καμία οικονομία μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, challenge143 said:
Πάνω κάτω είναι τα ίδια τηλέφωνα.ειναι έγκλημα να φύγεις απο το 72 να πας στο 52. Πιστεύω ότι κάποια εφαρμογή επηρεάζει την συσκευή σου. Έτσι ήταν από καινούργιο που το πήρες; Σίγουρα όχι. Εκτός κ την έχει πατήσει ο επεξεργαστής σου όπως την είχα πάθει εγώ από χρόνια με το htc. 

δεν είναι εφαρμογή. απλά είναι αργό το τηλ ειδικά εάν έχω να το πιάσω πολλή ώρα στο χέρι μου. παρότι έχω κλείσει adaptive battery και γενικά το έχω χωρίς καμία οικονομία μπαταρίας

Πρωτού μπεις σε σκέψη αλλαγής κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να το δουλέψεις έτσι για λίγο κ μετά αν όντως εξακολουθεί να σε ενοχλεί αυτή η καθυστέρηση τότε κοίτα κάποια άλλη συσκευή που να σε κάλυψη. Αλλά δώστου μια ευκαιρία κ κοίτα μην τυχόν έχεις φουλαρει την συσκευή σου. Δεν μου απάντησες όμως αν ήταν έτσι από καινούργιο το τηλέφωνο σου 

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2022 at 1:42 ΠΜ, Antretng said:

Ναι αυτο έγραψα. Ή μαλλον παίζει αλλά παγώνει μέσα σε λιγα δευτερόλεπτα και δεν υπάρχει κάποιο fix. 

https://www.reddit.com/r/GalaxyA52/comments/qjo1ch/gcam_viewfinder_freezes_after_3_seconds_on_galaxy/

Aφήνω αυτο εδώ,για να βοηθησω τους συμπάσχοντες με viewfinder freeze. Να ευχαριστησω επίσης με την σειρα μου, τον Αντρεα και ολα τα παιδια που βοηθούν την Gcam και τα tweaks!!

 

Edited by djtron
Link to comment
Share on other sites

Πρωτού μπεις σε σκέψη αλλαγής κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να το δουλέψεις έτσι για λίγο κ μετά αν όντως εξακολουθεί να σε ενοχλεί αυτή η καθυστέρηση τότε κοίτα κάποια άλλη συσκευή που να σε κάλυψη. Αλλά δώστου μια ευκαιρία κ κοίτα μην τυχόν έχεις φουλαρει την συσκευή σου. Δεν μου απάντησες όμως αν ήταν έτσι από καινούργιο το τηλέφωνο σου 
ναι από την αρχή ήταν. πατάς πχ Tapatalk και ανοίγει σε 3 δευτερόλεπτα όχι ακαριαία. το ίδιο google maps και άλλες
Link to comment
Share on other sites

Θέμα επεξεργαστή είναι δεν μπορείς να κάνεις κάτι, εγώ με Snapdragon 695 και δεν έχω τέτοια καθυστέρηση ακαριαία ανοίγουν οι εφαρμογές.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα επεξεργαστή είναι δεν μπορείς να κάνεις κάτι, εγώ με Snapdragon 695 και δεν έχω τέτοια καθυστέρηση ακαριαία ανοίγουν οι εφαρμογές.
ο 695 είναι καλύτερος από τον 720;
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djtron said:

https://www.reddit.com/r/GalaxyA52/comments/qjo1ch/gcam_viewfinder_freezes_after_3_seconds_on_galaxy/

Aφήνω αυτο εδώ,για να βοηθησω τους συμπάσχοντες με viewfinder freeze. Να ευχαριστησω επίσης με την σειρα μου, τον Αντρεα και ολα τα παιδια που βοηθούν την Gcam και τα tweaks!!

 

Αν βάλεις τα xml και gcam που έχω στον οδηγό θα εισαι κομπλε 😉 

4 minutes ago, ilka71 said:
12 minutes ago, chios said:
Θέμα επεξεργαστή είναι δεν μπορείς να κάνεις κάτι, εγώ με Snapdragon 695 και δεν έχω τέτοια καθυστέρηση ακαριαία ανοίγουν οι εφαρμογές.

ο 695 είναι καλύτερος από τον 720;

Πολυ οριακα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...