Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, STK said:

Καλησπέρα σε όλους!
Για το συγκεκριμένο μοντέλο μου προτείνετε να του βάλω τζαμάκι ή θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα στο δαχτυλικό αποτύπωμα ή στο να πατάω την οθόνη για να ανοίγει;

Αν έχεις στο μυαλό σου ότι θα έχεις θέμα με το τζαμακι έτσι θα γίνει να ξέρεις, το αποτύπωμα υπάρχει τρόπος να το κάνεις σφαίρα απλά πρέπει να διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω για οδηγίες 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

7 minutes ago, sotosok said:

Αν έχεις στο μυαλό σου ότι θα έχεις θέμα με το τζαμακι έτσι θα γίνει να ξέρεις, το αποτύπωμα υπάρχει τρόπος να το κάνεις σφαίρα απλά πρέπει να διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω για οδηγίες 

ξερεις περιπου που και τι να διαβασω? για να μην ψαχνω ολο το thread

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, STK said:

ξερεις περιπου που και τι να διαβασω? για να μην ψαχνω ολο το thread

Όχι φίλε αφιέρωσε χρόνο για το τηλέφωνο σου 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι.

απο τότε που το πήρα και το ανοιξα κανα 15ημερο πριν μου έκανε 2 ενημερωσεις λογισμικού.

διαβαζοντας το θεμα εδω ειπα να το κανω hard reset για να το ξαναξεκινησω με τις οδηγιες του s_wind. αυτο που παρατηρησα ομως ειναι οτι δεν μου ξαναεβγαλε τις ενημερωσεις μετα την επαναφορα και μου λεει οτι το τηλεφωνο ειναι ενημερωμενο. τωρα λεει εχει εκδοση android 13 και εκδοση one ui 5 ενω οταν το ανοιξα νομιζω είχε την 12. δεν επανερχεται η εκδοση με την επαναφορα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι τώρα όπως είναι. Πάει και κάθετε από πάνω το νέο λειτουργικό.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sotosok said:

Όχι φίλε αφιέρωσε χρόνο για το τηλέφωνο σου 

Το χειρότερο post που έχω διαβάσει. Είναι δικό του θέμα αν θέλει ή αν μπορεί να αφιερώσει χρόνο. Το να ξέρεις την απάντηση και να μην του τη δίνεις για να τον "νουθετήσεις" έρχεται σε αντίθεση με την ιδιοσυγκρασία ενός forum. Εύχομαι όταν θα αναζητήσεις εσύ κάτι, να σου δώσουν απάντηση και να μην σε παραπέμψουν να διαβάσεις 150 σελίδες για να τη βρεις. Στην τελική αφού χαράμισες χρόνο για να γράψεις, ας έδινες την απάντηση που έψαχνε. Δεν θα πάθαινες τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alex_1982 said:

Το χειρότερο post που έχω διαβάσει. Είναι δικό του θέμα αν θέλει ή αν μπορεί να αφιερώσει χρόνο. Το να ξέρεις την απάντηση και να μην του τη δίνεις για να τον "νουθετήσεις" έρχεται σε αντίθεση με την ιδιοσυγκρασία ενός forum. Εύχομαι όταν θα αναζητήσεις εσύ κάτι, να σου δώσουν απάντηση και να μην σε παραπέμψουν να διαβάσεις 150 σελίδες για να τη βρεις. Στην τελική αφού χαράμισες χρόνο για να γράψεις, ας έδινες την απάντηση που έψαχνε. Δεν θα πάθαινες τίποτα.

Η μάθηση είναι θέμα παιδείας φίλε μου και να δίνεις κάτι έτοιμο δεν βοηθάς το αντίθετο κάνεις, τα υπόλοιπα τα βρίσκω όπως εσύ και οι περισσότεροι από εμάς 

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με "νέο" τηλέφωνο. Το πήγα στην omnitech στο Γέρακα μετά το πρόβλημα που παρουσίασε με τον αισθητήρα του δακτυλικου και τους ανέφερα και το άλλο πρόβλημα με το flickering της οθόνης. Χωρίς πολλά πολλά με ένα απλό σκαναρισμα επιβεβαιώθηκε η εγγύηση και το κράτησαν για έλεγχο με εκτιμώμενο χρόνο παραμονής στο σέρβις 2-3 ημέρες. Ανέφερα ότι είναι για επαγγελματική χρήση και μου έδωσαν συσκευή για όσο θα χρειαζόταν η επισκευή.

 Σε λιγότερο από 24 ώρες μου ήρθε μήνυμα ότι η συσκευή μου είναι έτοιμη. Αλλαγή κυρίας πλακέτας, οθόνης και μπαταρίας. Όταν μου την παρέδωσαν στο σκαφακι υπήρχαν τα υλικά που αλλάχτηκαν. 

Πραγματικά, άριστη εξυπηρέτηση με ελαχιστοποίηση της ταλαιπωρίας που φαντάζεσαι ότι θα αντιμετωπίσεις όταν έρθει η στραβή. Προτείνεται ανεπιφύλακτα το σέρβις τους για όσους μένουν βόρειο-ανατολική Αττική και όχι μόνο.

 

Edited by apogee

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, apogee said:

Επανέρχομαι με "νέο" τηλέφωνο. Το πήγα στην omnitech στο Γέρακα μετά το πρόβλημα που παρουσίασε με τον αισθητήρα του δακτυλικου και τους ανέφερα και το άλλο πρόβλημα με το flickering της οθόνης. Χωρίς πολλά πολλά με ένα απλό σκαναρισμα επιβεβαιώθηκε η εγγύηση και το κράτησαν για έλεγχο με εκτιμώμενο χρόνο παραμονής στο σέρβις 2-3 ημέρες. Ανέφερα ότι είναι για επαγγελματική χρήση και μου έδωσαν συσκευή για όσο θα χρειαζόταν η επισκευή.

 Σε λιγότερο από 24 ώρες μου ήρθε μήνυμα ότι η συσκευή μου είναι έτοιμη. Αλλαγή κυρίας πλακέτας, οθόνης και μπαταρίας. Όταν μου την παρέδωσαν στο σκαφακι υπήρχαν τα υλικά που αλλάχτηκαν. 

Πραγματικά, άριστη εξυπηρέτηση με ελαχιστοποίηση της ταλαιπωρίας που φαντάζεσαι ότι θα αντιμετωπίσεις όταν έρθει η στραβή. Προτείνεται ανεπιφύλακτα το σέρβις τους για όσους μένουν βόρειο-ανατολική Αττική και όχι μόνο.

 

Ελπίζω να έχουν και στη Θεσσαλονίκη παρόμοια εξυπηρέτηση! 

1 hour ago, sotosok said:

Η μάθηση είναι θέμα παιδείας φίλε μου και να δίνεις κάτι έτοιμο δεν βοηθάς το αντίθετο κάνεις, τα υπόλοιπα τα βρίσκω όπως εσύ και οι περισσότεροι από εμάς 

Κι αυτό σχετικό είναι. Δεν έχουμε όλοι τα ίδια μυαλά! Δεν ήξερα ότι θα πρέπει να είμαστε και τελειόφοιτοι για να γράφουμε στο φόρουμ. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, sotosok said:

Η μάθηση είναι θέμα παιδείας φίλε μου και να δίνεις κάτι έτοιμο δεν βοηθάς το αντίθετο κάνεις, τα υπόλοιπα τα βρίσκω όπως εσύ και οι περισσότεροι από εμάς 

Είμαστε τυχεροί λοιπόν που σε έχουμε να μας εκπαιδεύεις! Μη χέσω...

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα το στήσιμο εχθές, έχοντας βάλει όλες τις εφαρμογές μου, (ακόμη και Facebook/Instagram που στο παλιό μου τα έτρεχα μέσω σελίδας για να σώσω λίγο μπαταρία). Με όλες τις εφαρμογές της Google, και τοποθεσία ανοιχτή, και το μοναδικό "πείραγμα" να είναι η ρύθμιση της μπαταρίας σε κάθε εφαρμογή στο περιορισμένο και κόψιμο στα δεδομένα παρασκηνίου. Σε όλες εκτός από Viber/messenger που θέλω να λαμβάνουν τα πάντα κανονικά. Facebook, Instagram, Tapatalk κλπ κομμένες εντελώς οι ειδοποιήσεις καθώς δεν με ενδιαφέρουν και τρώνε πολύ μπαταρία.

Πρώτη φόρτιση μετά το στήσιμο, και έβγαλα 4 ώρες οθόνη και μια ώρα κλήσεων μέχρι να φτάσω στο 50%. Φανταστικό αποτέλεσμα για τα δεδομένα τα δικά μου.

Έβαλα και gcam και έπαθα πλάκα με την κάμερα το βράδυ.

Σε ταχύτητα είναι εμφανώς πιο γρήγορο από το S10e που χρησιμοποιούσα. Ίσως το μόνο που έχει καλύτερο εκείνο, σύμφωνα με τα benchmarks είναι GPU, αλλά αφού δεν παίζω παιχνίδια κλπ, δεν φαίνεται πουθενά αυτό.

Πραγματικά το καλύτερο πακέτο συνολικά που μπορούσα να πάρω σε αυτά τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρει κανένας γιατί στην επεξεργασία φωτογραφίας δεν βρίσκω το magic eraser που σβήνει αντικείμενα στις φώτο; σε νοτε 10 το είχα κανονικά αλλά εδώ δεν υπάρχει πουθενά. Όλα τα update τα έχω κάνει 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, leongr18 said:

Καλημέρα, ξέρει κανένας γιατί στην επεξεργασία φωτογραφίας δεν βρίσκω το magic eraser που σβήνει αντικείμενα στις φώτο; σε νοτε 10 το είχα κανονικά αλλά εδώ δεν υπάρχει πουθενά. Όλα τα update τα έχω κάνει 

Μήπως ήταν αποκλειστικότητα στα high end κινητά της Samsung; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Μήπως ήταν αποκλειστικότητα στα high end κινητά της Samsung; 

Είναι!

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Μήπως ήταν αποκλειστικότητα στα high end κινητά της Samsung; 

Στο s21 22 ultra υπάρχει κανονικά που έχω πας επεξεργασία κ μετά 3 τελίτσες.  Για δείτε γιατί το 52 το έχει η γυναίκα για να το δω

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Στο s21 22 ultra υπάρχει κανονικά που έχω πας επεξεργασία κ μετά 3 τελίτσες.  Για δείτε γιατί το 52 το έχει η γυναίκα για να το δω

Μπα ένα σορό άλλες επεξεργασίες έχει εκτός απ' αυτήν! ☹️ Εκτός κι αν τη φέρουν σε μελλοντική ενημέρωση της εφαρμογής, λέμε τώρα...
 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Mark_K said:

Τελείωσα το στήσιμο εχθές, έχοντας βάλει όλες τις εφαρμογές μου, (ακόμη και Facebook/Instagram που στο παλιό μου τα έτρεχα μέσω σελίδας για να σώσω λίγο μπαταρία). Με όλες τις εφαρμογές της Google, και τοποθεσία ανοιχτή, και το μοναδικό "πείραγμα" να είναι η ρύθμιση της μπαταρίας σε κάθε εφαρμογή στο περιορισμένο και κόψιμο στα δεδομένα παρασκηνίου. Σε όλες εκτός από Viber/messenger που θέλω να λαμβάνουν τα πάντα κανονικά. Facebook, Instagram, Tapatalk κλπ κομμένες εντελώς οι ειδοποιήσεις καθώς δεν με ενδιαφέρουν και τρώνε πολύ μπαταρία.

Πρώτη φόρτιση μετά το στήσιμο, και έβγαλα 4 ώρες οθόνη και μια ώρα κλήσεων μέχρι να φτάσω στο 50%. Φανταστικό αποτέλεσμα για τα δεδομένα τα δικά μου.

Έβαλα και gcam και έπαθα πλάκα με την κάμερα το βράδυ.

Σε ταχύτητα είναι εμφανώς πιο γρήγορο από το S10e που χρησιμοποιούσα. Ίσως το μόνο που έχει καλύτερο εκείνο, σύμφωνα με τα benchmarks είναι GPU, αλλά αφού δεν παίζω παιχνίδια κλπ, δεν φαίνεται πουθενά αυτό.

Πραγματικά το καλύτερο πακέτο συνολικά που μπορούσα να πάρω σε αυτά τα χρήματα.

καλησπέρα. πως ρυθμίζεις την μπαταρία σε καθε εφαρμογή στο περιορισμένο; νομιζω καπου το είδα αλλά δεν μπορω να το βρω τώρα. τα δεδομενα παρασκηνίου τα ξερω.

επίσης υπάρχει δυνατότητα να με βοηθήσεις με την gcam; απο που να την κατεβάσω και τι ρυθμίσεις να κάνω; και βασικά πως να το κάνω; 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο, κρατάς αρχικά πατημένο το εικονίδιο της εφαρμογής μέχρι να σου βγάλει επιλογές, επιλέγεις το "i" πάνω δεξιά για να σε βγάλει στις πληροφορίες εφαρμογής, και εκεί μέσα λίγο πιο χαμηλά λέει μπαταρία. Μόλις μπεις σε αυτό το μενού έχει 3 επιλογές. Χωρίς προορισμό, βελτιστοποιημένη και περιορισμένο. Επιλέγεις το τελευταίο. Το δύσκολο είναι να το κάνεις για κάθε εφαρμογή. Σε εφαρμογές messaging δεν θες να το βάλεις στο περιορισμένο γιατί θα σου κόβει μηνύματα.

Για την GCam έκανα αναζήτηση εδώ και βρήκα κάποια links που είχε βάλει ο Αντρέας με την φανταστική δουλειά που είχε κάνει. Επειδή μου είναι δύσκολο αυτή τη στιγμή, όταν ανοίξω υπολογιστή τα ψάχνω εκ νέου να σου πω.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mark_K said:

Και στο S10e το έχει από ότι θυμάμαι. Στο Α52 δεν το βλέπω....

Sent from my Galaxy A52s
 

Για τη Samsung είναι άλλο η σειρά S και άλλο η Α. Και αυτό φαίνεται απο το γεγονός ότι πριν αλλάξουν την πολιτική ενημερώσεων, οι συσκευές S έπαιρναν ενημέρωση ενώ οι αντίστοιχες Α είχαν σταματήσει. Πολλά δίνεται πολλά παίρνετε δηλαδή. 

Θα βρεθεί η λύση και θα μπει και στο Α52 σύντομα Εστω και με πλάγιο τροπο πιστεύω.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφη αντικειμενων ...

Fixed A52s...

Κατεβαζουμε κανουμε αποσυμπιεση και εγκατασταση με την σειρα 1-2-3-4.

Καλες Γιορτες:classic_ninja:

Download...

https://mega.nz/file/GZAyBAhJ#XwZ7n7alsdKy-PbT9DXOAqSr-crq0AIWG-IGAGF8230

9 ώρες πριν, leongr18 said:

Καλημέρα, ξέρει κανένας γιατί στην επεξεργασία φωτογραφίας δεν βρίσκω το magic eraser που σβήνει αντικείμενα στις φώτο; σε νοτε 10 το είχα κανονικά αλλά εδώ δεν υπάρχει πουθενά. Όλα τα update τα έχω κάνει 

Το ανεβασα καντα με την σειρα εγκατασταση και θασαι κομπλε .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_wind said:

Διαγραφη αντικειμενων ...

Fixed A52s...

Κατεβαζουμε κανουμε αποσυμπιεση και εγκατασταση με την σειρα 1-2-3-4.

Καλες Γιορτες:classic_ninja:

Download...

https://mega.nz/file/GZAyBAhJ#XwZ7n7alsdKy-PbT9DXOAqSr-crq0AIWG-IGAGF8230

Το ανεβασα καντα με την σειρα εγκατασταση και θασαι κομπλε .

τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

@parlapipas25

Sorry, αλλά γιατί δεν διαβάζεις λίγο το αρχικό μήνυμα και τι ποστάρει ως λύση ο s_wind ?

Forum είναι εδώ, όχι chat 

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, parlapipas25 said:

τι είναι αυτό;

Διαγραφεις οτι θες σε μια φωτο...

one-how-to-remove-unwanted-objects-from-photos-on-your-galaxy-phone.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...