Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, leongr18 said:

Αυτή τη στιγμή στο 43% μπαταρίας και έχω 4 ώρες και 5 λεπτά σοτ. Σίγουρα δεν πάει κάτι καλά με το κινητό 

 

7 minutes ago, tassosmer said:

Κάτι δεν πάει καλά με το κινητό σου.  Εγώ 20%-85% με πάνω από μία μέρα έχω 3 ώρες και 10 λεπτά οθόνης σίγουρα και στη δουλειά έχω κατά διαστήματα θέμα με το σήμα (άρα δουλεύει παραπάνω η κεραία). Και όλα ανοιχτά. 

Εχεις τσεκάρει στις εφαρμογές αν κάποια έχει μεγάλο ποσοστό; Ή γενικότερα έχεις παρατηρήσει κάτι ασυνήθιστο;

 

Τα έχω ρυθμίσει όλα για εξοικονόμηση μπαταρίας. Εφαρμογές δεν τρέχουν στο παρασκήνιο ( το έχω ρυθμίσει στο ελάχιστο).

Μόλις έκανα αναβάθμιση. Αν συνεχίσει έτσι θα το στείλω για έλεγχο ( αγορά από public).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πως κοιταζουμε χρονο οθονης παιδια? οσο πιο πολυ,τοσο καλητερα?

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

το ram plus που αναφερθηκε και πιο πανω εγω το έκλεισα τελείως ,νομίζω είναι καλύτερο και πάει πιο smooth το κινητο.

και με 5g  πάει μια χαρά μέσα στο σπίτι με μια γραμμή,γιατί εδώ δεν είχε ποτέ καλό σήμα,κατεβάζει 10-15 mb 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, mixlis said:

το ram plus που αναφερθηκε και πιο πανω εγω το έκλεισα τελείως ,νομίζω είναι καλύτερο και πάει πιο smooth το κινητο.

και με 5g  πάει μια χαρά μέσα στο σπίτι με μια γραμμή,γιατί εδώ δεν είχε ποτέ καλό σήμα,κατεβάζει 10-15 mb 

 

 

Πώς κλείνει;

Άκυρο το βρήκα. Κάνει και επανεκκίνηση συσκευής για να κλείσει.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, juno said:

Το ram plus τι ακριβώς κάνει;

 

Χρησιμοποιεί μέρος της μνήμης αποθήκευσης της συσκευής για να σου ανεβάζει τη ram από πχ 4 gb σε 6 ή 8. Ανταλλαγή ram με χώρο αποθήκευσης δηλαδή. Αν κάνω λάθος ας διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, juno said:

Το ram plus τι ακριβώς κάνει;

 

Αυξάνει μέσω του αποθηκευτικού χώρου τη μνήμη του κινητού. Αυτό υπήρχε παλιά σε custom roms και βοηθούσε πολύ μια και τα κινητά είχαν μικρή μνήμη.

Edited by tassosmer
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tassosmer said:

Φροντίδα μπαταρίας και συσκευής - Μνήμη - Ram Plus

Ευχαριστώ το είχα βρει ήδη αλλά μάλλον δεν σε πρόλαβα στο edit που έκανα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Ξαφνικά δεν λειτουργεί ο αισθητήρας αποτυπωμάτων στην οθόνη. Εννοώ δεν φορτώνει καν. Στη θέση εμφάνισης βγάζει μήνυμα ότι δεν λειτουργεί. Έκανα πολλά restart, wipe cache χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κανείς να προτείνει κάτι πριν την επαναφορά;

Edited by apogee

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση Δεκεμβρίου πέραν των ενημερώσεων ασφαλείας έχει νέο kernel με αισθητά καλύτερη απόδοση στο ui και στο άνοιγμα εφαρμογών.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, apogee said:

Καλησπερα παιδιά. Ξαφνικά δεν λειτουργεί ο αισθητήρας αποτυπωμάτων στην οθόνη. Εννοώ δεν φορτώνει καν. Στη θέση εμφάνισης βγάζει μήνυμα ότι δεν λειτουργεί. Έκανα πολλά restart, wipe cache χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κανείς να προτείνει κάτι πριν την επαναφορά;

Screenshot_20221216_170247_Chrome.thumb.jpg.d762456c1de039e2cdeb4afb87cdc4db.jpg

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, atsimeri said:

Η ενημέρωση Δεκεμβρίου πέραν των ενημερώσεων ασφαλείας έχει νέο kernel με αισθητά καλύτερη απόδοση στο ui και στο άνοιγμα εφαρμογών.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σήμερα τελικά μου ήρθε το update, να πω την αλήθεια στο άνοιγμα των εφαρμογών είδα μία διαφορά, στο ui δεν παρατήρησα κάτι  . . . .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2021 at 6:55 ΜΜ, Antretng said:

Οκ. Ενδιαφέρον. Κάντε και οι υπόλοιποι ενα κόπο και βάλτε ενα screenshot γράφοντας κατάστημα αγοράς, έκδοση σε gb και χρώμα. Αν δεν βαριέστε, δείτε και την ημερομηνία παραγωγής στο κουτί. 

Kαλησπέρα. εγω το έκανα αλλα δεν βγάζει επιλογή phone/cam, μόνο module info ver check και άλλες που δεν εχουν σχεση.. το αγορασα πριν 10 μερες περιπου..

Edited by maira12
δεν εγραψα απαντηση
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, maira12 said:

Kαλησπέρα. εγω το έκανα αλλα δεν βγάζει επιλογή phone/cam, μόνο module info ver check και άλλες που δεν εχουν σχεση.. το αγορασα πριν 10 μερες περιπου..

Που να σε βγάλει phone/cam; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

...

3 minutes ago, evris2013 said:

Που να σε βγάλει phone/cam; 

εχεις δικιο μαλλον απαντησα σε λαθος νημα.. θα το βρω και θα επανελθω, ευχαριστω..

 

Edited by maira12
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, taliban said:

Σήμερα τελικά μου ήρθε το update, να πω την αλήθεια στο άνοιγμα των εφαρμογών είδα μία διαφορά, στο ui δεν παρατήρησα κάτι  . . . .

Κι εμένα σήμερα ήρθε. Πριν λίγο την κατέβασα. Μέχρι στιγμής δεν διέκρινα κάποια διαφορά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, apogee said:

Screenshot_20221216_170247_Chrome.thumb.jpg.d762456c1de039e2cdeb4afb87cdc4db.jpg

Ωχ κάτι τέτοιο μου μυρίζει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Την είχα πάθει με HTC ακριβώς το ίδιο πράγμα. Ελπίζω να την γλυτώσεις 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, challenge143 said:

Ωχ κάτι τέτοιο μου μυρίζει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Την είχα πάθει με HTC ακριβώς το ίδιο πράγμα. Ελπίζω να την γλυτώσεις 

Ακόμα το παλεύω και ψάχνω για να το αποφύγω. Αλλά μάλλον θα το πιω το ποτήρι. Όλο. 😅😅

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2022 at 4:53 ΜΜ, evris2013 said:

Service...

το πήγα στο service και το βάλανε στο διαγνωστικό αλλά δεν έδειξε κάποιο πρόβλημα.  παίζει να φταίει καμιά εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, parlapipas25 said:

το πήγα στο service και το βάλανε στο διαγνωστικό αλλά δεν έδειξε κάποιο πρόβλημα.  παίζει να φταίει καμιά εφαρμογή;

Το πήρες και έφυγες χώρις να έχει φτιάξει το τηλέφωνο σου; σε ποιο service το είδαν; 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sotosok said:

Το πήρες και έφυγες χώρις να έχει φτιάξει το τηλέφωνο σου; σε ποιο service το είδαν; 

το πήγα στην Καλλιθέα και το παιδί το έβαλε στο διαγνωστικό αλλά δεν έδειξε κάποια βλάβη. μου είπε πως αν είχε κάτι 99% θα το έδειχνε. 

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο ξέρω η smartec είναι ο,τι καλύτερο  υπάρχει σε service  αν δεν σου κάνει κόπο  περνα  και απ εκει.Εμεις για ένα s7 edge που έχε ο αδερφός  μου παλια και ήθελε οθονη ανεβαίναμε  από Κορινθο .Τέλεια και γρήγορη  εξυπηρέτηση!(αυτό το πληκτρολόγιο της Sammy σπάει  μπαλες μέχρι να το φτιάξουν!)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites



Screenshot_20221216_170247_Chrome.thumb.jpg.d762456c1de039e2cdeb4afb87cdc4db.jpg


Δοκίμασε να βγάλεις την μέθοδο κλειδώματος με τα αποτυπώματα και να την ξαναβάλεις.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...