Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, Nikos_96 said:

Το έχει βάλει κανείς στην εικονική μνήμη ram στο μέγιστο δυνατό; μήπως τρώει περισσότερη μπαταρία; τώρα το δοκίμασα..μου φένεται ενα ποιό γρήγορο ανοιγμα εφαρμογών αλλά τσιμπάει περισσότερο την μπαταρία; στα θεωριτικά λόγια μέσα απο τις ρυθμίσεις λέει οτι στα 6 ram θα κρατάει περισσότερες εφαρμογές στο παρασκήνιο; τί προτείνετε;

Εγώ το άφησα στο 6 και είναι μια χαρά. Αλλά είμαι με 4G+ και πριν και μετά την ενημέρωση!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ρε παιδια πως στο καλο βγαινει η δονηση οταν σου στελνουν στο messenger? την εχω απεργοποιημενη απο το τηλ,δλδ στη μπαρα ειναι τερμα πισω. και απο το messenger το ιδιο απενεργοποιημενη. και οταν στελνουν,κανει δονηση και ηχο. επισης κατι που με ενοχλει ειναι οτι χτυπαει στα 2 πρωτα μηνυματα,οταν στελνουν σε messenger\vaiber. και μετα οσα και να στειλει το ιδιο ατομο,δεν χτυπαει ξανα μεχρι να το δω.

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, RAVEN_ said:

ρε παιδια πως στο καλο βγαινει η δονηση οταν σου στελνουν στο messenger? την εχω απεργοποιημενη απο το τηλ,δλδ στη μπαρα ειναι τερμα πισω. και απο το messenger το ιδιο απενεργοποιημενη. και οταν στελνουν,κανει δονηση και ηχο. επισης κατι που με ενοχλει ειναι οτι χτυπαει στα 2 πρωτα μηνυματα,οταν στελνουν σε messenger\vaiber. και μετα οσα και να στειλει το ιδιο ατομο,δεν χτυπαει ξανα μεχρι να το δω.

Βάλε τη δόνηση ειδοποίησης στο αθόρυβο από τις ρυθμίσεις. Προσοχή... όχι τη δόνηση κλήσεων, την δόνηση ειδοποίησης.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, evris2013 said:

Βάλε τη δόνηση ειδοποίησης στο αθόρυβο από τις ρυθμίσεις. Προσοχή... όχι τη δόνηση κλήσεων, την δόνηση ειδοποίησης.

σε ευχαριστω. ολες τις δονησεις τις εχω στο αθορυβο. κλησεων,συστηματος,ειδοποιησης. δε μπορω να καταλαβω τι φταιει.. εχω παρει και διαβαζω το θεμα απο αρχη πφφφ

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Η κάθε εφαρμογή έχει ξεχωριστή ρύθμιση. Κι εμένα μου σπάει τα νεύρα η δόνηση και κάθε φορά που στήνω τηλέφωνο πάω και την κλείνω. Στις ιδιότητες κάθε εφαρμογής έχει ενότητα ειδοποιήσεις, και μέσα εκεί λέει ρύθμιση ειδοποιήσεων εντός εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mark_K said:

Η κάθε εφαρμογή έχει ξεχωριστή ρύθμιση. Κι εμένα μου σπάει τα νεύρα η δόνηση και κάθε φορά που στήνω τηλέφωνο πάω και την κλείνω. Στις ιδιότητες κάθε εφαρμογής έχει ενότητα ειδοποιήσεις, και μέσα εκεί λέει ρύθμιση ειδοποιήσεων εντός εφαρμογής.

 

32 minutes ago, Mark_K said:

Η κάθε εφαρμογή έχει ξεχωριστή ρύθμιση. Κι εμένα μου σπάει τα νεύρα η δόνηση και κάθε φορά που στήνω τηλέφωνο πάω και την κλείνω. Στις ιδιότητες κάθε εφαρμογής έχει ενότητα ειδοποιήσεις, και μέσα εκεί λέει ρύθμιση ειδοποιήσεων εντός εφαρμογής.

ειναι πολυ σπαστικη η δονηση αλλα ακομα εδω. κατι δε κανω σωστα

το βρηκα........................... εφαρμογες-messenger-ειδοποιησεις-κατηγοριες ειδοποιησεων (τσεκαρουμε ενα,ενα, να φυγει η δονηση). επισης ρυθμισεις ειδοποιησεων εντος εφαρμογης ενα,ενα, να φυγει η δονηση). εχει και για αλλες εφαρμογες.

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RAVEN_ said:

 

ειναι πολυ σπαστικη η δονηση αλλα ακομα εδω. κατι δε κανω σωστα

το βρηκα........................... εφαρμογες-messenger-ειδοποιησεις-κατηγοριες ειδοποιησεων (τσεκαρουμε ενα,ενα, να φυγει η δονηση). επισης ρυθμισεις ειδοποιησεων εντος εφαρμογης ενα,ενα, να φυγει η δονηση). εχει και για αλλες εφαρμογες.

Τα κατάφερες τελικά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Messenger μετά την αναβάθμιση σε One UI 5 / Android 13; Παρότι το έχω βάλει να μην έχει περιορισμό στη μπαταρία και να μην τίθεται σε αδράνεια, το Messenger εξακολουθεί και έχει πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις, που είτε δεν έρχονται καθόλου (παρότι η εφαρμογή έχει λάβει το μήνυμα γιατί με το που την ανοίγω μου εμφανίζεται το μήνυμα), είτε καθυστερούν, είτε έρχονται κανονικά... 

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mbokota said:

Καλησπέρα,

έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Messenger μετά την αναβάθμιση σε One UI 5 / Android 13; Παρότι το έχω βάλει να μην έχει περιορισμό στη μπαταρία και να μην τίθεται σε αδράνεια, το Messenger εξακολουθεί και έχει πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις, που είτε δεν έρχονται καθόλου (παρότι η εφαρμογή έχει λάβει το μήνυμα γιατί με το που την ανοίγω μου εμφανίζεται το μήνυμα), είτε καθυστερούν, είτε έρχονται κανονικά... 

Μετά την αναβάθμιση δεν είχα και εγώ ειδοποίησεις στο messenger στο τηλέφωνο μου το πρόβλημα λύθηκε αναβαθμίζοντας την εφαρμογή του messenger η οποία είχε μείνει πίσω

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sotosok said:

Μετά την αναβάθμιση δεν είχα και εγώ ειδοποίησεις στο messenger στο τηλέφωνο μου το πρόβλημα λύθηκε αναβαθμίζοντας την εφαρμογή του messenger η οποία είχε μείνει πίσω

Θέμα εφαρμογής Messenger πρέπει να είναι. Εμένα με κάνει κόλπα στο Word Blitz, παιχνίδι που έχει το Messenger ενσωματωμένο, όταν παίζω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sotosok said:

Μετά την αναβάθμιση δεν είχα και εγώ ειδοποίησεις στο messenger στο τηλέφωνο μου το πρόβλημα λύθηκε αναβαθμίζοντας την εφαρμογή του messenger η οποία είχε μείνει πίσω

 

3 minutes ago, evris2013 said:

Θέμα εφαρμογής Messenger πρέπει να είναι. Εμένα με κάνει κόλπα στο Word Blitz, παιχνίδι που έχει το Messenger ενσωματωμένο, όταν παίζω.

Την έχω κάνει αναβάθμιση και μάλιστα χθες βράδυ την απεγκατέστησα και την επανεγκατέστησα... Πάλι μου κάνει κάτι νερά με τις ειδοποιήσεις, γι αυτό δεν ξέρω αν φταίει η αναβάθμιση ή αν απλά δεν έχουν διορθώσει την εφαρμογή του Messenger. Κατά τ' άλλα κανένα άλλο πρόβλημα με την αναβάθμιση σε 13.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, evris2013 said:

Τα κατάφερες τελικά;

ναι επιτελους 🙂

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Σας κάνει και σας το Samsung pass το error ότι η εφαρμογή προσωρινά είναι μη διαθέσιμη και να κλείνει;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον  σημερα παρέλαβα από eshop, φορτιστή και καλώδιο  χωρίς  κουτιά  τίποτα. έψαξα το qr και μου έβγαλε  λινκ από διάφορα eshop αλλά και από το samsungparts.eu !Πιστευω  να μην τρώει  μπανάνες ,ούτε το καλώδιο 

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Shinig said:

Λοιπον  σημερα παρέλαβα από eshop, φορτιστή και καλώδιο  χωρίς  κουτιά  τίποτα. έψαξα το qr και μου έβγαλε  λινκ από διάφορα eshop αλλά και από το samsungparts.eu !Πιστευω  να μην τρώει  μπανάνες ,ούτε το καλώδιο 

Έχει απαντηθεί και τις προηγούμενες μέρες... Είναι γνήσια της Samsung. Χωρίς κουτί σημαίνει μικρότερο κόστος στον καταναλωτή. Τίποτα παραπάνω. Μην σε ανησυχεί.

Και γω από eshop πήρα. Και μάλιστα φορτίζω αυτή τη στιγμή.

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tassosmer said:

Έχει απαντηθεί και τις προηγούμενες μέρες... Είναι γνήσια της Samsung. Χωρίς κουτί σημαίνει μικρότερο κόστος στον καταναλωτή. Τίποτα παραπάνω. Μην σε ανησυχεί.

Και γω από eshop πήρα. Και μάλιστα φορτίζω αυτή τη στιγμή.

 

 

Κι εγώ από κει γυμνά και τα δύο τα πήρα. Γνήσια είναι όμως.

3 ώρες πριν, Mbokota said:

 

Την έχω κάνει αναβάθμιση και μάλιστα χθες βράδυ την απεγκατέστησα και την επανεγκατέστησα... Πάλι μου κάνει κάτι νερά με τις ειδοποιήσεις, γι αυτό δεν ξέρω αν φταίει η αναβάθμιση ή αν απλά δεν έχουν διορθώσει την εφαρμογή του Messenger. Κατά τ' άλλα κανένα άλλο πρόβλημα με την αναβάθμιση σε 13.

Εμένα τώρα τελευταία δεν στέλνει μηνύματα. Μένουν στην αποστολή με το στρογγυλό κενό δίπλα! 😮 Εν τω μεταξύ στο Facebook μου δείχνει πάνω δεξιά ότι έχω 1 αδιάβαστο μήνυμα, κάτι που δεν ισχύει γιατί όταν πάω στο Messenger δεν μου το δείχνει που είναι! Πολύ μπέρδεμα η κατάσταση...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, evris2013 said:

Κι εγώ από κει γυμνά και τα δύο τα πήρα. Γνήσια είναι όμως.

Εμένα τώρα τελευταία δεν στέλνει μηνύματα. Μένουν στην αποστολή με το στρογγυλό κενό δίπλα! 😮 Εν τω μεταξύ στο Facebook μου δείχνει πάνω δεξιά ότι έχω 1 αδιάβαστο μήνυμα, κάτι που δεν ισχύει γιατί όταν πάω στο Messenger δεν μου το δείχνει που είναι! Πολύ μπέρδεμα η κατάσταση...

σαν πρώην χρήστης xiaomi  αυτό με το messenger  έπρεπε  να το έχεις συνηθίσει!!!😝😝Δοκιμασες  εκκαθάριση cache?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.a52s αγορασμενο απο φιλο που το ειχε παρει απο επιδοτηση απο wind δεν κανει κλησεισ ενω δεχεται κανονικα.τι μπορει να ειναι περα απο τα κλασικα(λετουργια πτησης κλπ)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shinig said:

 

 

Καλησπερα σε ολους.α52s αγορασμενο απο φιλο απο επιδοτηση wind ενω δεχεται κλησεις κανονικα δεν κανει.τι μπορει να συμβαινει??

Edited by Christos angel
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sgatzo said:

Σας κάνει και σας το Samsung pass το error ότι η εφαρμογή προσωρινά είναι μη διαθέσιμη και να κλείνει;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σήμερα το πρωί το έπιασα να κάνει μόνο του αναβάθμιση το Samsung pass ενώ ήταν κλειστή η οθόνη. Δεν μου έχει βγάλει error πάντως.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.a52s αγορασμενο απο φιλο που το ειχε παρει απο επιδοτηση απο wind δεν κανει κλησεισ ενω δεχεται κανονικα.τι μπορει να ειναι περα απο τα κλασικα(λετουργια πτησης κλπ)
Μήπως είναι ενεργοποιημένες φραγές από το κινητό η την σιμ;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, HEO said:

Μήπως είναι ενεργοποιημένες φραγές από το κινητό η την σιμ;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Η σιμ δουλευει κανονικα σε αλλη συσκευη.το κινητο το εχω ψαξει ολοκληρο για φραγες και τετοια αλλα τπτ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Shinig said:

σαν πρώην χρήστης xiaomi  αυτό με το messenger  έπρεπε  να το έχεις συνηθίσει!!!😝😝Δοκιμασες  εκκαθάριση cache?

Δεν είχε τέτοια θέματα το Messenger τότε. Τώρα με τις τελευταίες ενημερώσεις της εφαρμογής μου τα κάνει αυτά. Δεν είναι θέμα συσκευής. Αντίθετα στη συσκευή έχω ένα μικρό θέμα παιχνιδιών. Όταν σταματάω στο διάλειμμα το παιχνίδι και το βάζω ξανά να παίξει κολλάει η οθόνη. Δεν κινείται τίποτα. Πρέπει να κάνω πως βγαίνω από το παιχνίδι να μείνει στη μέση της οθόνης και όταν το επαναφέρω παίζει κανονικά. Κάτι που δεν συνέβαινε ποτέ στο Xiaomi. Όπως φαίνεται όλες οι συσκευές έχουν τα θεματάκια τους, ακόμα και των κορυφαίων εταιριών! Εκτός αν μου διαφεύγει κάτι. Εκκαθάριση cache κάνω τακτικά στις εφαρμογές που χρησιμοποιώ συχνά. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, evris2013 said:

Όπως φαίνεται όλες οι συσκευές θα έχουν τα θεματάκια τους, ακόμα και των κορυφαίων εταιριών! 

Χρόνια τώρα. Ολο και κάτι δεν θα δουλεύει 100%.

Link to comment
Share on other sites

Η σιμ δουλευει κανονικα σε αλλη συσκευη.το κινητο το εχω ψαξει ολοκληρο για φραγες και τετοια αλλα τπτ
Δεν κατάλαβα, δεν βρήκες μενού για φραγές η βρήκες και δεν είχε;;;;

Για κοίτα εδώ

https://deviceguides.vodafone.ie/samsung/galaxy-a52s-5g-android-11-0/calls-and-contacts/turn-call-barring-on-or-off/

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...