Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε εμένα ήρθε  αλλά απ όσο βλέπω το πληκτρολόγιο δεν το εφτιαξαν 

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, evris2013 said:

Κι εγώ Cosmote είμαι. Το EUR που το βλέπετε;

Ρυθμίσεις - Πληροφορίες για το τηλέφωνο - Πληροφορίες για το λογισμικό. Γράφει κάτω χαμηλά Έκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών.
EUR/EUR,EUR.... 

Link to comment
Share on other sites

να πω ότι  είμαι  με eur,θυμάται  κάποιος  πως αλλάζουμε  τον ήχο  στα μηνύματα?αλλά μόνο  στην εφαρμογή μηνύματα 

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, andreas545 said:

Ρυθμίσεις - Πληροφορίες για το τηλέφωνο - Πληροφορίες για το λογισμικό. Γράφει κάτω χαμηλά Έκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών.
EUR/EUR,EUR.... 

Εμένα γράφει COS/COS, EUX/COS και δεν ήρθε τίποτα ακόμα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, evris2013 said:

Εμένα γράφει COS/COS, EUX/COS και δεν ήρθε τίποτα ακόμα!

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις μέχρι που το άλλαξα σε EUR (οι οδηγίες στο βίντεο που υπάρχει στη σελίδα 121) Πριν την διαδικασία χρειάστηκε να κάνω μια επανεκκίνηση στο κινητό, το έβαλα στο laptop και ακολούθησα τα βήματα - σελ 121

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, andreas545 said:

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις μέχρι που το άλλαξα σε EUR (οι οδηγίες στο βίντεο που υπάρχει στη σελίδα 121) Πριν την διαδικασία χρειάστηκε να κάνω μια επανεκκίνηση στο κινητό, το έβαλα στο laptop και ακολούθησα τα βήματα - σελ 121

Δεν ξέρω ούτε πως γίνεται, δεν έχω και υπολογιστή. Δεν χάνεται η εγγύηση έτσι; Θα περιμένω λίγο παραπάνω. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, evris2013 said:

Δεν ξέρω ούτε πως γίνεται, δεν έχω και υπολογιστή. Δεν χάνεται η εγγύηση έτσι; Θα περιμένω λίγο παραπάνω. 

Να πω τη μαύρη αλήθεια, το βρήκα στο διαδίκτυο 260 ευρώ πριν το καλοκαίρι και το πήρα χωρίς να σκεφτώ τι γίνεται με την εγγύηση. Μια απλή ενημέρωση ασφαλείας είναι, υπομονή 2-3 μέρες και θα έρθει....🙏

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, andreas545 said:

Να πω τη μαύρη αλήθεια, το βρήκα στο διαδίκτυο 260 ευρώ πριν το καλοκαίρι και το πήρα χωρίς να σκεφτώ τι γίνεται με την εγγύηση. Μια απλή ενημέρωση ασφαλείας είναι, υπομονή 2-3 μέρες και θα έρθει....🙏

Στο Xiaomi περίμενα 3 μήνες, 3 μέρες δε θα περιμένω! 😉

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, evris2013 said:

Στο Xiaomi περίμενα 3 μήνες, 3 μέρες δε θα περιμένω! 😉

Καλά γιατί τόσο άγχος κ τρέλα πότε θα έρθει η ενημέρωση.; Εγώ στο s21u είμαι με τη 12 για να σιγουρετω ότι όλα θα είναι σωστά με την 13 . κ ούτε που με νοιάζει πότε θα την βάλω. Όπως κ στην γυναίκα περιμένω να σιγουρευτώ ότι όλα κυλούν καλά καιιιιιιιι κάποια στιγμή θα την βάλω. Μην αγχώνεσαι κ ούτε να πειράξεις το κινητό σου από την στιγμή που δεν ξέρεις κ το μπρικαρεις από την στιγμή που σε 7 μέρες θα το πάρεις κ εσύ. Ενημέρωση ασφαλείας είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την έβαλα την ενημέρωση και να πω το κινητό το πήρα από best price ένα μαγαζί και είναι από Ρουμανία. Γράφει ROM/ROM,ROM/EUX/ROM.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, challenge143 said:

Καλά γιατί τόσο άγχος κ τρέλα πότε θα έρθει η ενημέρωση.; Εγώ στο s21u είμαι με τη 12 για να σιγουρετω ότι όλα θα είναι σωστά με την 13 . κ ούτε που με νοιάζει πότε θα την βάλω. Όπως κ στην γυναίκα περιμένω να σιγουρευτώ ότι όλα κυλούν καλά καιιιιιιιι κάποια στιγμή θα την βάλω. Μην αγχώνεσαι κ ούτε να πειράξεις το κινητό σου από την στιγμή που δεν ξέρεις κ το μπρικαρεις από την στιγμή που σε 7 μέρες θα το πάρεις κ εσύ. Ενημέρωση ασφαλείας είναι. 

Μα δεν είπα ότι βιάζομαι. Δεν πειράζω κανένα κινητό μου. Πάντως στη συσκευή μου δεν έχει κανένα πρόβλημα το 13 και το UI 5. Καλά κάθησαν και χωρίς hard reset. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει κάνει ένα σωρό κλήσεις στην αστυνομία όταν το έχω στην τσέπη. Εχει βρεθεί καμία λύση για αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dioskur said:

Το τηλέφωνο έχει κάνει ένα σωρό κλήσεις στην αστυνομία όταν το έχω στην τσέπη. Εχει βρεθεί καμία λύση για αυτό το πρόβλημα;

Ναι, να του τσιμεντώσεις τα πόδια και να το ρίξεις στο λιμάνι (συγγνώμη)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dioskur said:

Το τηλέφωνο έχει κάνει ένα σωρό κλήσεις στην αστυνομία όταν το έχω στην τσέπη. Εχει βρεθεί καμία λύση για αυτό το πρόβλημα;

Πώς γίνεται να παίρνει τηλέφωνο συνέχεια στο ίδιο νούμερο; Προγραμματισμένο το έχεις;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, dioskur said:

Το τηλέφωνο έχει κάνει ένα σωρό κλήσεις στην αστυνομία όταν το έχω στην τσέπη. Εχει βρεθεί καμία λύση για αυτό το πρόβλημα;

Μαλλον σε πιανει το Predator ....Πηγαινε απ αλλο δρομο .....

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηραααα 🙂

 καθε συμβουλη,προταση δεκτη

 

 

 

ειμαι πολυ χαρουμενη. εχω παθει σοκ γιατι ειχα xiaomi redmi note 5. απλα φοβαμαι οτι πρεπει να διαβασω το νημα γιατι ειμαι λιγο ασχετη. το εβαλα πρωτη φορτιση 6 ωρες,δε ξερω αν ακανα καλα??? και απο χθες στις 1  τη νυχτα που το εβγαλα απο τη φορτιση και του εβαλα sim μεχρι σημερα εχει παει 50% .με εξικονομιση ενεργειας και πολυ πειραγμα (ρυθμισεις,σεταρισμα κλπ) δε ξερω αν ειναι οκ αυτο..

 

 

 

 

11 ώρες πριν, dioskur said:

Το τηλέφωνο έχει κάνει ένα σωρό κλήσεις στην αστυνομία όταν το έχω στην τσέπη. Εχει βρεθεί καμία λύση για αυτό το πρόβλημα;

ΜΓΔ φαση 😂

Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RAVEN_ said:

παιδια το πηραααα 🙂

ειμαι πολυ χαρουμενη. εχω παθει σοκ γιατι ειχα xiaomi redmi note 5. απλα φοβαμαι οτι πρεπει να διαβασω το νημα γιατι ειμαι λιγο ασχετη. το εβαλα πρωτη φορτιση 6 ωρες,δε ξερω αν ακανα καλα??? και απο χθες στις 1  τη νυχτα που το εβγαλα απο τη φορτιση και του εβαλα sim μεχρι σημερα εχει παει 50% .με εξικονομιση ενεργειας και πολυ πειραγμα (ρυθμισεις,σεταρισμα κλπ) δε ξερω αν ειναι οκ αυτο..

ΜΓΔ φαση 😂

Καλορίζικο, αλλά δεν χρειάζεται τόση ώρα φόρτιση, μόλις φορτίσει το βγάζεις 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει οτι στρωνει η μπαταρια στις 3 πρωτες? σε ευχαριστω. 

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RAVEN_ said:

δεν ισχυει οτι στρωνει η μπαταρια στις 3 πρωτες? σε ευχαριστω. 

πριν από 20 χρόνια ισως, πλέον οι μπαταρίες ιόντων και πολυμερών λιθίου δεν παρουσιάζουν  memory effect, ως εκ τούτου το φορτίζεις και το αποφορτίζεις κανονικά και ιδανικά όχι κάτω από 15 με 20% αποφόρτιση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, evris2013 said:

Πώς γίνεται να παίρνει τηλέφωνο συνέχεια στο ίδιο νούμερο; Προγραμματισμένο το έχεις;

Απλώς ανοίγει και κάνει κλήση έκτακτης ανάγκης.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς ανοίγει και κάνει κλήση έκτακτης ανάγκης.
Αυτό νομίζω θέλει 2,3 κλικ, δεν γίνεται με μια συντόμευση. Αν θες μπορείς πάντα να απενεργοποιήσεις απλά το κουμπί αριστερά που ανοίγει τον dialer.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2022 at 12:30 ΜΜ, granazias said:

Το θέμα έχει εμφανιστεί εδώ και καιρό σε διάφορες συσκευές,και η συνήθης αιτία είναι η εφαρμογή Digital Wellbeing.

Κάποια από τις τελευταίες ενημερώσεις της προκαλεί αυτό το θέμα με την εφαρμογή εκκινητή και κυρίως τον nova.

Η λύση είναι να κάνεις εκκαθάριση της cache και data της εφαρμογής και βλέπεις.

Αν το συνεχίσει τοτε κάνεις απεγκατασταση ενημερώσεων και σε γυρίζει στην αρχική εργοστασιακή έκδοση της εφαρμογής.

Κάποια στιγμή σε κατοπινό στάδιο με νεότερη ενημέρωση της εφαρμογής από τον προγραμματιστή σταματάει να γίνεται αυτό.

Να προσθέσω ότι αυτό συνέβη σε ολες μου τις συσκευές και η λύση ήταν αυτά που έγραψα πριν.

Μετά δεν ξαναεμφανίστηκε και η εφαρμογή είναι ήδη ενημερωμένη αρκετές φορές από τότε, οπότε θεωρώ ότι λύθηκε μια και καλή το ζήτημα.

Λοιπόν επανέρχομαι γιατί βρήκα την λύση μετά από αρκετό ψάξιμο.....το πρόβλημα δεν ήταν η εφαρμογή Digital Welbeing, βέβαια με οδήγησε στην λύση η αναζήτηση μέσα από αυτή την εφαρμογή και βρήκα πόστ το οποίο αναφέρει ότι το πρόβλημα οφείλεται στην εφαρμογή fitpro που την είχα κατεβασμένη και ξεχασμένη λόγω ενός smartwatch που δεν χρησιμοποιώ. Απεγκατέστησα την συγκεκριμένη λοιπόν και όλα καλά πλέον 🙂 

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, RAVEN_ said:

παιδια το πηραααα 🙂

 καθε συμβουλη,προταση δεκτη

 

 

 

ειμαι πολυ χαρουμενη. εχω παθει σοκ γιατι ειχα xiaomi redmi note 5. απλα φοβαμαι οτι πρεπει να διαβασω το νημα γιατι ειμαι λιγο ασχετη. το εβαλα πρωτη φορτιση 6 ωρες,δε ξερω αν ακανα καλα??? και απο χθες στις 1  τη νυχτα που το εβγαλα απο τη φορτιση και του εβαλα sim μεχρι σημερα εχει παει 50% .με εξικονομιση ενεργειας και πολυ πειραγμα (ρυθμισεις,σεταρισμα κλπ) δε ξερω αν ειναι οκ αυτο..

 

 

 

 

ΜΓΔ φαση 😂

Καλορίζικο!!! Κανονικά το φορτίζεις. Δεν χρειάζονται οι 6 ώρες. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, taliban said:

Λοιπόν επανέρχομαι γιατί βρήκα την λύση μετά από αρκετό ψάξιμο.....το πρόβλημα δεν ήταν η εφαρμογή Digital Welbeing, βέβαια με οδήγησε στην λύση η αναζήτηση μέσα από αυτή την εφαρμογή και βρήκα πόστ το οποίο αναφέρει ότι το πρόβλημα οφείλεται στην εφαρμογή fitpro που την είχα κατεβασμένη και ξεχασμένη λόγω ενός smartwatch που δεν χρησιμοποιώ. Απεγκατέστησα την συγκεκριμένη λοιπόν και όλα καλά πλέον 🙂 

Εγω δεν ειχα τη συγκεκριμενη εφαρμογη,αλλα αφου βρηκες τη λυση ολα καλα.

Ευχαριστουμε για την επισημανση που ισως βοηθησει αλλους χρηστες μελλοντικα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει βάλει κανείς στην εικονική μνήμη ram στο μέγιστο δυνατό; μήπως τρώει περισσότερη μπαταρία; τώρα το δοκίμασα..μου φένεται ενα ποιό γρήγορο ανοιγμα εφαρμογών αλλά τσιμπάει περισσότερο την μπαταρία; στα θεωριτικά λόγια μέσα απο τις ρυθμίσεις λέει οτι στα 6 ram θα κρατάει περισσότερες εφαρμογές στο παρασκήνιο; τί προτείνετε;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...