Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, Mark_K said:


 

 


Είναι βέβαιο το τελευταίο; Γιατί πχ το πολύ παλιότερο S10e που έχω με επίσης ufs 2.1 τραβάει 4k60fps.

 

Νομιζω είναι ο imx682 που δεν τραβάει 4k60fps αλλά με gcam όλα οκ! το θέμα  είναι γιατί  δεν μας δίνει  eis σε 60 fps γενικά?πχ στα 1080 έχει μόνο στα 30fps

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το ψάχνω λιγάκι γενικά, και βλέπω να γράφουν πως μάλλον οφείλεται στον 778G. Ότι είναι αρκετά δυνατός μεν, αλλά έχει αυτόν τον περιορισμό.

Όσο για το eis, νομίζω πως είναι κάτι που συζητούσαμε ξανά πέρυσι στο παρόν. Αν μιλάς για την επιλογή που έχει σαν εικονίδιο ένα χεράκι με 2 κατσαρές γραμμές αριστερά και δεξιά του, τότε δεν χρησιμοποιεί την κύρια κάμερα αλλά την ultra wide και μετά κάνει crop για να πετύχει το αποτέλεσμα. Αυτό ίσως είναι κάπως βαρύ για να γίνει και το περιορίζει στα 30fps.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κολλάει η εικόνα. Άρα χωρίς xml δεν λειτουργεί σωστά. Την απεγκατέστησα πάλι. Δεν ξέρω τι ρυθμίσεις έκανες και λειτουργεί, σε μένα δεν λειτουργεί σωστά.
Την ρύθμιση που αναφέρω την έκανες;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, taliban said:

Την ρύθμιση που αναφέρω την έκανες;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πες την διαδρομή για την ρύθμιση ρε μπαγάσα 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, taliban said:

Την ρύθμιση που αναφέρω την έκανες;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

7 minutes ago, sotosok said:

Πες την διαδρομή για την ρύθμιση ρε μπαγάσα 

Αυτό ακριβώς...

Στα ελληνικά το έχω το τηλέφωνό μου. Στα αγγλικά που έβαλες τις ρυθμίσεις δεν βγάζω άκρη! 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

γρανάζι πάνω αριστέρα - περισσότερες ρυθμίσεις - configuration of modes-camera modules - και στα 4 πεδία αλλαγή του session id σε 61444

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, taliban said:

γρανάζι πάνω αριστέρα - περισσότερες ρυθμίσεις - configuration of modes-camera modules - και στα 4 πεδία αλλαγή του session id σε 61444

σε ποια seσsion id η αλλαγη?εχει πολλα

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tsiou55 said:

σε ποια seσsion id η αλλαγη?εχει πολλα

4 fields Back (0.5), Back (1.0), Front (1.0) , Front(1,2) to the "Session ID" I have changed the number to 6144΄΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, taliban said:

4 fields Back (0.5), Back (1.0), Front (1.0) , Front(1,2) to the "Session ID" I have changed the number to 6144΄΄

Αυτές τις ρυθμίσεις που τις έχει; Πάνω στην εφαρμογή της gcam; Είναι ρυθμίσεις ειδικά για τη συσκευή μας;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ολες οι gcam θέλουν πείραγμα για να παίξουν , σε μερικές θα γράφει session id και σε μερικές stream configiration , βάζουμε 61444 η 61448 σε κάθε κάμερα ξεχωριστά ( μόνο για φωτογραφία , τις ρυθμίσεις για video τις αφήνουμε στο default ) και hardware lever επιλέγουμε  lever 3
οι υπόλοιπες ρυθμίσεις είναι και λίγο θέμα προσωπικού γούστου 

Εγω χρησιμοποιώ την LMC8.4_R15 , μου αρέσει γιατί εχει λιγο πιο κορεσμένα χρώματα και αρκετές ρυθμίσεις
Στις νυχτερινές φωτος η διαφορά με την στοκ είναι μεγάλη
 

2022-12-08_07-42-46

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θα πάρει η συσκευή και Android 14;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ran_tan_plan said:

ολες οι gcam θέλουν πείραγμα για να παίξουν , σε μερικές θα γράφει session id και σε μερικές stream configiration , βάζουμε 61444 η 61448 σε κάθε κάμερα ξεχωριστά ( μόνο για φωτογραφία , τις ρυθμίσεις για video τις αφήνουμε στο default ) και hardware lever επιλέγουμε  lever 3
οι υπόλοιπες ρυθμίσεις είναι και λίγο θέμα προσωπικού γούστου 

Εγω χρησιμοποιώ την LMC8.4_R15 , μου αρέσει γιατί εχει λιγο πιο κορεσμένα χρώματα και αρκετές ρυθμίσεις
Στις νυχτερινές φωτος η διαφορά με την στοκ είναι μεγάλη
 

2022-12-08_07-42-46

 

Αυτό το 61444 που βρίσκεται; Δεν βγάζω άκρη... 

12 minutes ago, vag74 said:

Καλησπέρα παιδιά,θα πάρει η συσκευή και Android 14;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, θα πάρει.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, evris2013 said:

Αυτό το 61444 που βρίσκεται; 

Εσυ το βάζεις 
Πας στις ρυθμίσεις της κάμερας και είτε θα γράφει configuration of modes η system settings ανάλογα με την gcam που βάζεις , από εκεί πας στην κάθε κάμερα ξεχωριστά και την ρυθμίζεις 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ran_tan_plan said:

Εσυ το βάζεις 
Πας στις ρυθμίσεις της κάμερας και είτε θα γράφει configuration of modes η system settings ανάλογα με την gcam που βάζεις , από εκεί πας στην κάθε κάμερα ξεχωριστά και την ρυθμίζεις 

Ναι, που το βάζεις αυτό το νούμερο δηλαδή; Καμιά έτοιμη δεν γίνεται να μου στείλετε; Με τα αγγλικά δεν τα πάω καλά, πόσο μάλλον με τις ρυθμίσεις! Γενικά δεν είμαι εξοικειωμένος με όρους των καμερών διότι δεν κάνω ποτέ ρυθμίσεις. Δεν ξέρω τι σημαίνουν η καθεμία. Άστο τη απεγκατέστησα ξανά! Όσο πάνε δύσκολη την κάνουν τη gcam. Κάποτε κατέβαζες μια και δούλευε απευθείας. Αρκεί να ήταν συμβατή με τη συσκευή η έκδοση. Τώρα θέλει ολόκληρο τελετουργικό για να την κάνεις απλά να δουλεύει. Όταν την ανοίγω δείχνει κανονικά και μετά από λίγο παγώνει και βγάζει μια οριζόντια γραμμή για ισορροπία, δεν ξέρω τι είναι. Αλλά η εικόνα μένει παγωμένη όπου κι αν γυρίσω την κάμερα. Μόνο στο βίντεο δεν παγώνει. Να φανταστείς την τελευταία gcam που έβαλα και λειτουργούσε μια χαρά ήταν στο Nokia 8 τότε. Οι νυχτερινές είχαν μεγάλη διαφορά σε σχέση με τη στοκ χωρίς να κάνω όλες αυτές τις διαδικασίες που χρειάζονται τώρα. Εκτός αυτού, πρέπει να κατεβάζεις και το Telegram! Βουνό όλα αυτά για μένα...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ran_tan_plan said:

............................
Εγω χρησιμοποιώ την LMC8.4_R15 , μου αρέσει γιατί εχει λιγο πιο κορεσμένα χρώματα και αρκετές ρυθμίσεις
Στις νυχτερινές φωτος η διαφορά με την στοκ είναι μεγάλη
 

 

conf εχεις αυτό για το a52 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliban said:

conf εχεις αυτό για το a52 ?

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-hasli-01/

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό για ένα μέσο χρήστη ( social media κυριως) να τελειώνει η μπαταρία σε μια ημέρα; Ίσως και να μην βγάζει την ημέρα; Στα 60hz και 4g ρυθμισμένο. Χωρίς bt και κυρίως με wifi όλη την ημέρα. Έχω ρυθμίσει να μην ανανεώνονται οι εφαρμογές στο παρασκήνιο.

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Να αναβαθμίσω στην 13;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, vagosofron said:

Είναι φυσιολογικό για ένα μέσο χρήστη ( social media κυριως) να τελειώνει η μπαταρία σε μια ημέρα; Ίσως και να μην βγάζει την ημέρα; Στα 60hz και 4g ρυθμισμένο. Χωρίς bt και κυρίως με wifi όλη την ημέρα. Έχω ρυθμίσει να μην ανανεώνονται οι εφαρμογές στο παρασκήνιο.

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Να αναβαθμίσω στην 13;

Με μέτρια χρήση έπρεπε να βγάζει ολόκληρη μέρα με τις ρυθμίσεις που γράφεις, Κοίτα τι έχει μεγάλη κατανάλωση και κλείστο, νομίζω ότι πρέπει να πας άμεσα στην 13

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες οθόνης βγάζεις; Εφόσον χρησιμοποιείς social υποθέτω ότι έχεις την εφαρμογή του fb. Αυτή είναι πολύ ενεργοβόρα και ειδικά αν σου μείνει στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ran_tan_plan said:

Φίλε μήπως μπορείς να ποσταρεις εδώ το xml για το Α52s γιατί δεν δουλεύουν από εκει

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tassosmer said:

Πόσες ώρες οθόνης βγάζεις; Εφόσον χρησιμοποιείς social υποθέτω ότι έχεις την εφαρμογή του fb. Αυτή είναι πολύ ενεργοβόρα και ειδικά αν σου μείνει στο παρασκήνιο.

Οχι, είναι η πρώτη εφαρμογή που έσβησα!

Θα δω το SOT  ( είναι της συζύγου) και θα κάνω την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν οφείλεται στην συσκευή ή σε ρύθμιση της εφαρμογής nova....

Λοιπόν....σαν Launcher χρόνια τώρα χρησιμοποιώ τον nova την γνωστή πληρωμένη έκδοση, εδώ και κάποιες ημέρες λοιπόν όταν πατάτω το κεντρικό κουμπί της συσκευής στην γραμμή πλοήγησης μου ζητάει να επιλέξω launcher, επιλέγω Nova πατώντας την ένδειξη ΄΄πάντα΄΄ και μετά εάν πατήσω πάλι το κεντρικό κουμπί μου ζητάει ξανά το ίδιο .

Μου ξεφεύγει κάποια ρύθμιση ???

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, taliban said:

Δεν ξέρω αν οφείλεται στην συσκευή ή σε ρύθμιση της εφαρμογής nova....

Λοιπόν....σαν Launcher χρόνια τώρα χρησιμοποιώ τον nova την γνωστή πληρωμένη έκδοση, εδώ και κάποιες ημέρες λοιπόν όταν πατάτω το κεντρικό κουμπί της συσκευής στην γραμμή πλοήγησης μου ζητάει να επιλέξω launcher, επιλέγω Nova πατώντας την ένδειξη ΄΄πάντα΄΄ και μετά εάν πατήσω πάλι το κεντρικό κουμπί μου ζητάει ξανά το ίδιο .

Μου ξεφεύγει κάποια ρύθμιση ???

Το θέμα έχει εμφανιστεί εδώ και καιρό σε διάφορες συσκευές,και η συνήθης αιτία είναι η εφαρμογή Digital Wellbeing.

Κάποια από τις τελευταίες ενημερώσεις της προκαλεί αυτό το θέμα με την εφαρμογή εκκινητή και κυρίως τον nova.

Η λύση είναι να κάνεις εκκαθάριση της cache και data της εφαρμογής και βλέπεις.

Αν το συνεχίσει τοτε κάνεις απεγκατασταση ενημερώσεων και σε γυρίζει στην αρχική εργοστασιακή έκδοση της εφαρμογής.

Κάποια στιγμή σε κατοπινό στάδιο με νεότερη ενημέρωση της εφαρμογής από τον προγραμματιστή σταματάει να γίνεται αυτό.

Να προσθέσω ότι αυτό συνέβη σε ολες μου τις συσκευές και η λύση ήταν αυτά που έγραψα πριν.

Μετά δεν ξαναεμφανίστηκε και η εφαρμογή είναι ήδη ενημερωμένη αρκετές φορές από τότε, οπότε θεωρώ ότι λύθηκε μια και καλή το ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις τι φταίει στον nova και μπορεί να έχω πχ 3 μαιλ αδιάβαστα και αυτό να δείχνει 20?
Εννοείται τα έχω σβήσει από την notification bar και διαγράψει όλα και στο επόμενο που θα έρθει θα βγάλει 30 unread πχ...
Υπάρχει περίπτωση να φταίει το outlook? Είδα ότι tesla unread παπαλα... Οπότε κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, granazias said:

Το θέμα έχει εμφανιστεί εδώ και καιρό σε διάφορες συσκευές,και η συνήθης αιτία είναι η εφαρμογή Digital Wellbeing.

Κάποια από τις τελευταίες ενημερώσεις της προκαλεί αυτό το θέμα με την εφαρμογή εκκινητή και κυρίως τον nova.

Η λύση είναι να κάνεις εκκαθάριση της cache και data της εφαρμογής και βλέπεις.

Αν το συνεχίσει τοτε κάνεις απεγκατασταση ενημερώσεων και σε γυρίζει στην αρχική εργοστασιακή έκδοση της εφαρμογής.

Κάποια στιγμή σε κατοπινό στάδιο με νεότερη ενημέρωση της εφαρμογής από τον προγραμματιστή σταματάει να γίνεται αυτό.

Να προσθέσω ότι αυτό συνέβη σε ολες μου τις συσκευές και η λύση ήταν αυτά που έγραψα πριν.

Μετά δεν ξαναεμφανίστηκε και η εφαρμογή είναι ήδη ενημερωμένη αρκετές φορές από τότε, οπότε θεωρώ ότι λύθηκε μια και καλή το ζήτημα.

πολύ χρήσιμα ότι αναφέρεις, αλλά στην περιπτωσή μου ούτε η εκκαθάριση , ούτε η απεγκατασταση ενημερώσεων έλυσε το θέμα 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...