Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Jim30 said:

Που είναι το θέμα δλδ;

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε το έχω βρει θες να μου πεις?

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν υπάρχει καν γι'αυτό γράφω εδώ

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://myphone.gr/forum/topic/188571/page/15/?tab=comments#comment-7122484

 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όποιος δεν θέλει ,AODαλλα μόνο notification led ας δοκιμάσει το παρακάτω... Το δουλεύω αρκετό καιρό τώρα και είμαι ευχαριστημένος.κανει και πλήρη απενεργοποίηση της AOD49c7b8033eee24daafdc15f633c9c3b5.jpg

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zirk said:

Όποιος δεν θέλει ,AODαλλα μόνο notification led ας δοκιμάσει το παρακάτω... Το δουλεύω αρκετό καιρό τώρα και είμαι ευχαριστημένος.κανει και πλήρη απενεργοποίηση της AOD49c7b8033eee24daafdc15f633c9c3b5.jpg

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Είναι υπεροχή να έχεις AOD και θα βάλεις notification led; Εμπρός πίσω; Άν το θέμα είναι η κατανάλωση μπαταρίας(που δεν έχει) τότε το προσαρμόζεις να ανοίγεις μόνο όταν έχεις ειδοποιήσεις και έτσι τα βλέπεις όλα(ώρα,ημερομηνία,ειδοποίηση). Εγώ το έχω μόνιμα ανοιχτό και απολαμβάνω την ''σύγχρονη'' τεχνολογία χωρίς να ψειρίζω το άν τρώει πόρους, άν έχει κατανάλωση κλπ.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Είναι υπεροχή να έχεις AOD και θα βάλεις notification led; Εμπρός πίσω; Άν το θέμα είναι η κατανάλωση μπαταρίας(που δεν έχει) τότε το προσαρμόζεις να ανοίγεις μόνο όταν έχεις ειδοποιήσεις και έτσι τα βλέπεις όλα(ώρα,ημερομηνία,ειδοποίηση). Εγώ το έχω μόνιμα ανοιχτό και απολαμβάνω την ''σύγχρονη'' τεχνολογία χωρίς να ψειρίζω το άν τρώει πόρους, άν έχει κατανάλωση κλπ.
Δεν είναι θέμα κατανάλωσης αλλά λόγω δουλειάς δεν θέλω να ανάβει η οθόνη συνέχεια αλλά ούτε και να χάνω ειδοποιήσεις οπότε αναγκαστικά πάω στην λύση του notification LED...

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εδω και αρκετό καιρό αποσυνδέεται συνέχεια απο το ιντερνερ μεσω συνδεσης WIFI , μου εχει σπασει τα νευρα.

Συγκεριμένα ενεργοποιόντας το Wifi βρισκει το δίκυο, συνδέετε και μετά απο λίγα λεπτά γράφει συνδεση ΧΩΡΙΣ ιντερνετ και πάπαλα. Για να ξανα μπεί πρεπει να απο ενεργοποιήσω το wifi, να τα ξανα βρώ και να ξανασυνδεθεί. Μπεινει για 5  λεπτά και ξανά το ιδιο.

Το ρουτερ δεν εχει προβλημα, εχω συνδεση TV, PC αλλο κινητο  και δουλευει κανονικά

Μονο στο samsung A52s το κανει.

Σε καποια φάση εκανα reset στην επιλογή των δικτύων, εσβησε κωδικους και ολα τα δικτυα wifi, αλλά πάλι το ιδιο.

Καμιά ιδέα ?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nkoumo said:

Γεια σας

Εδω και αρκετό καιρό αποσυνδέεται συνέχεια απο το ιντερνερ μεσω συνδεσης WIFI , μου εχει σπασει τα νευρα.

Συγκεριμένα ενεργοποιόντας το Wifi βρισκει το δίκυο, συνδέετε και μετά απο λίγα λεπτά γράφει συνδεση ΧΩΡΙΣ ιντερνετ και πάπαλα. Για να ξανα μπεί πρεπει να απο ενεργοποιήσω το wifi, να τα ξανα βρώ και να ξανασυνδεθεί. Μπεινει για 5  λεπτά και ξανά το ιδιο.

Το ρουτερ δεν εχει προβλημα, εχω συνδεση TV, PC αλλο κινητο  και δουλευει κανονικά

Μονο στο samsung A52s το κανει.

Σε καποια φάση εκανα reset στην επιλογή των δικτύων, εσβησε κωδικους και ολα τα δικτυα wifi, αλλά πάλι το ιδιο.

Καμιά ιδέα ?

 

 

 

Επανεκκίνηση του ρούτερ ή του τηλεφώνου έκανες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας
Εδω και αρκετό καιρό αποσυνδέεται συνέχεια απο το ιντερνερ μεσω συνδεσης WIFI , μου εχει σπασει τα νευρα.
Συγκεριμένα ενεργοποιόντας το Wifi βρισκει το δίκυο, συνδέετε και μετά απο λίγα λεπτά γράφει συνδεση ΧΩΡΙΣ ιντερνετ και πάπαλα. Για να ξανα μπεί πρεπει να απο ενεργοποιήσω το wifi, να τα ξανα βρώ και να ξανασυνδεθεί. Μπεινει για 5  λεπτά και ξανά το ιδιο.
Το ρουτερ δεν εχει προβλημα, εχω συνδεση TV, PC αλλο κινητο  και δουλευει κανονικά
Μονο στο samsung A52s το κανει.
Σε καποια φάση εκανα reset στην επιλογή των δικτύων, εσβησε κωδικους και ολα τα δικτυα wifi, αλλά πάλι το ιδιο.
Καμιά ιδέα ?
 
 
 
Μήπως έχεις βάλει dns.adguard όπως κι εγώ και πολλοί άλλοι και νομίζεις ότι φταίει η συσκευή?
Μπορεί να σου γράφω χαζομάρα αλλά ήμουν στη φάση που περνάς και τελικά έφταιγε αυτό, έχει τρομερό πρόβλημα τελευταία...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sgatzo said:

Μήπως έχεις βάλει dns.adguard όπως κι εγώ και πολλοί άλλοι και νομίζεις ότι φταίει η συσκευή?
Μπορεί να σου γράφω χαζομάρα αλλά ήμουν στη φάση που περνάς και τελικά έφταιγε αυτό, έχει τρομερό πρόβλημα τελευταία...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κι εγώ dns.adguard έχω αλλά στο αυτόματο. Δεν είχα θέμα με WiFi ποτέ.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ dns.adguard έχω αλλά στο αυτόματο. Δεν είχα θέμα με WiFi ποτέ.
Στο αυτόματο διαλέγει αυτό αν θα περάσει από το dns ή όχι;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν βάζω το κινητό στην τσέπη πάντα πατιούνται τα κουμπιά της κλήσης αλλά μετά την αναβάθμιση πλέον κλειδώνει το κινητό για αρκετά λεπτά επειδή δεν αναγνωρίζει το μοτίβο

είναι σπαστικό εντελώς σπαστικό

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου σήμερα μετά την αναβάθμιση σταμάτησε να λειτουργεί η δόνηση. Άλλο πάλι και τούτο. Έκανα και επαναφορά αλλά δεν επανήλθε. 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Just now, sgatzo said:

Μήπως έχεις βάλει dns.adguard όπως κι εγώ και πολλοί άλλοι και νομίζεις ότι φταίει η συσκευή?
Μπορεί να σου γράφω χαζομάρα αλλά ήμουν στη φάση που περνάς και τελικά έφταιγε αυτό, έχει τρομερό πρόβλημα τελευταία...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

To μονο που εχω ειναι το για browser το ADblocker, αλλιως τιποτε αλλό περι dns .

Router και κινητο κανω  επανακινηση σε καθημερινη βαση

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, leongr18 said:
1 ώρα πριν, nikoseggo said:

όταν βάζω το κινητό στην τσέπη πάντα πατιούνται τα κουμπιά της κλήσης αλλά μετά την αναβάθμιση πλέον κλειδώνει το κινητό για αρκετά λεπτά επειδή δεν αναγνωρίζει το μοτίβο

είναι σπαστικό εντελώς σπαστικό

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

 

45 minutes ago, leongr18 said:

Στο δικό μου σήμερα μετά την αναβάθμιση σταμάτησε να λειτουργεί η δόνηση. Άλλο πάλι και τούτο. Έκανα και επαναφορά αλλά δεν επανήλθε. 

Τίποτα από τα παραπάνω δεν συνέβη σε μένα μετά την αναβάθμιση. Λίγο πιο γρήγορο έγινε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, nkoumo said:

Γεια σας

Εδω και αρκετό καιρό αποσυνδέεται συνέχεια απο το ιντερνερ μεσω συνδεσης WIFI , μου εχει σπασει τα νευρα.

Συγκεριμένα ενεργοποιόντας το Wifi βρισκει το δίκυο, συνδέετε και μετά απο λίγα λεπτά γράφει συνδεση ΧΩΡΙΣ ιντερνετ και πάπαλα. Για να ξανα μπεί πρεπει να απο ενεργοποιήσω το wifi, να τα ξανα βρώ και να ξανασυνδεθεί. Μπεινει για 5  λεπτά και ξανά το ιδιο.

Το ρουτερ δεν εχει προβλημα, εχω συνδεση TV, PC αλλο κινητο  και δουλευει κανονικά

Μονο στο samsung A52s το κανει.

Σε καποια φάση εκανα reset στην επιλογή των δικτύων, εσβησε κωδικους και ολα τα δικτυα wifi, αλλά πάλι το ιδιο.

Καμιά ιδέα ?

 

 

 

Μήπως στο ξεκίνησε όταν το έκανες wifi hotspot? Αν ναι, θέλει μια απλή επανεκκίνηση για να στρώσει, είναι γνωστό bug. 

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια για να μη καθομαι και διαβαζω απο αρχη,δε προλαβαινω πραγματικα,μπορειτε να μπου πειτε τωρα που εχετε το κινητο πολυ καιρο, ειναι καλο για την εξης ημερισια χρηση?

social media

messenger

viber

αρκετο σερφαρισμα,

tik tok,

you tube,

που και που λιγο Spotify και λιγη ομιλια,

καμια φωτο στη φυση και κανα βιντεο.

αν ειναι καλο για τετοια χρηση, για να τα κανει ολα αυτα εχει την απαιτουμενη μπαταρια?

 

θεωρειται παλιο κινητο πια? να περιμενω τα Α54 /Α74?

τα κινητα τα κραταω 4,5 χρονια. δεν εχω τη πολυτελεια για λιγοτερο.

Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, RAVEN_ said:

βρε παιδια για να μη καθομαι και διαβαζω απο αρχη,δε προλαβαινω πραγματικα,μπορειτε να μπου πειτε τωρα που εχετε το κινητο πολυ καιρο, ειναι καλο για την εξης ημερισια χρηση?

social media

messenger

viber

αρκετο σερφαρισμα,

tik tok,

you tube,

που και που λιγο Spotify και λιγη ομιλια,

καμια φωτο στη φυση και κανα βιντεο.

αν ειναι καλο για τετοια χρηση, για να τα κανει ολα αυτα εχει την απαιτουμενη μπαταρια?

 

θεωρειται παλιο κινητο πια? να περιμενω τα Α54 /Α74?

τα κινητα τα κραταω 4,5 χρονια. δεν εχω τη πολυτελεια για λιγοτερο.

Δεν υπάρχει πιο υποκειμενική και ασαφής ερώτηση. Με την ίδια λογική σου απαντώ, ναι. Προφανώς και τα μοντέλα που αναφέρεις, με δεδομένο ότι θα είναι 2 χρόνια νεότερα, αν δεν κάνει πατάτα στα spec όπως με το Α53, θα είναι περισσότερο future proof.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορει να ανταποκριθει αψογα σε όλα. Ειναι γρηγορο και αξιοπιστο και η φωτογραφική του θα σου αρεσει πολυ. Οχι δεν θεωρειται παλιο ακομα. Η μπαταρια με τις καταλληλες ρυθμισεις δεν θα σε κρεμασει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω. διαβασα οτι το Α52s θα εχει ακομα 3 αναβαθμισεις. δηλαδη μεχρι το 2024.αρα αυτο θα του δωσει ενα booster νεωτητας αν δε κανω λαθος 🙂

δεν ειμαι απαιτητικη. να φανταστειτε τωρα εχω,εδω και 4 χρονια, το xiaomi redmi note 5

 

Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RAVEN_ said:

σας ευχαριστω. διαβασα οτι το Α52s θα εχει ακομα 3 αναβαθμισεις. δηλαδη μεχρι το 2024.αρα αυτο θα του δωσει ενα booster νεωτητας αν δε κανω λαθος 🙂

δεν ειμαι απαιτητικη. να φανταστειτε τωρα εχω,εδω και 4 χρονια, το xiaomi redmi note 5

 

Θα συγκλονιστείς από τη διαφορά στις επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

και για οικονομια μπαταριας το βαζω στα 60hrtz? αν το λεω σωστα

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RAVEN_ said:

και για οικονομια μπαταριας το βαζω στα 60hrtz? αν το λεω σωστα

Δεν θα το χαράμιζα αυτό το χαρακτηριστικό. Θα προτιμούσα να κλείσω το 5G και να έχω τα 120Ηz.

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, alex_1982 said:

Δεν θα το χαράμιζα αυτό το χαρακτηριστικό. Θα προτιμούσα να κλείσω το 5G και να έχω τα 120Ηz.

Αυτό ακριβώς κάνω κι εγώ. Βέβαια μετά την αναβάθμιση σε 13 δεν δοκίμασα αν τρώει παραπάνω μπαταρία το 5G, αλλά στο προηγούμενο έτρωγε.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο eshop της samsung εχει μονο ενα κομματι τελευταιο. εδω και πολλες μερες. λετε να ειναι κομματι που καποιος το πηρε και δε του αρεσε και να το εβαλαν εκει?η γενικα να ειναι επιστροφη.μου κανει εντυπωση.

Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, RAVEN_ said:

ρε παιδια στο eshop της samsung εχει μονο ενα κομματι τελευταιο. εδω και πολλες μερες. λετε να ειναι κομματι που καποιος το πηρε και δε του αρεσε και να το εβαλαν εκει?η γενικα να ειναι επιστροφη.μου κανει εντυπωση.

Εμένα γράφει ότι είναι εξαντλημένη η συσκευή στο e-shop.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...