Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

25 minutes ago, zirk said:

Εγώ χρησιμοποιώ και το Microsoft Swiftkey είναι αρκετά καλό και με πολλές ρυθμίσεις


Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Πολλά χρόνια τώρα πριν το αγοράσει η microsoft...

Για με μενα είναι το καλύτερο. Με βολεύει απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

34 minutes ago, s_wind said:

Ενταξει θα μπει η διορθωση στην επομενη ενημερωση.

Εγω ασε εριξα γκομενα...μου λεγαν ολοι οτι ειναι δυσκολη...της εστειλα μηνυμα και αντι να φαω χυλοπιτα οπως ολοι  μου απαντησε λεγοντας :

καλα δεν πηγες σχολειο και γραφεις με μικρα μετα απο τελεια?

Ε και γω τις ειπα δεν ειμαι καλος στη συνταξη τι να της ελεγα οτι εστειλε bug η Sammy σιγα μη καταλαβαινε...Μετα πολλα μετα λιγα το βραδυ θα βγουμε εξω...

Sammy σευχαριστω εστειλες το Bug την καταλληλη στιγμη...

Μακάρι να διορθωθεί! 

Προς το παρόν αλλάζω πληκτρολόγιο! 

Καλή τύχη σήμερα 😉 

Link to comment
Share on other sites

Το SwiftKey το βάζω σε κάθε κινητό τα τελευταία 7 χρόνια, δεν έχω αλλάξει ποτέ σε κάτι άλλο, στο 99% των περιπτώσεων, σωστή προτεινόμενη επιλογή, άψογη κεφαλαιοποιηση, και διόρθωση λέξεων. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,η απόδοση της μπαταρίας δείχνει να έχει πέσει μετά το update σε android 13

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, antoniskon said:

Παιδιά, αυτό με το πληκτρολόγιο είναι τραγικό!

Έχουμε κινητά για επαγγελματική χρήση και θα μας κάνει να φαινόμαστε ανορθόγραφοι χωρίς την κεφαλαιοποίηση. 

Δεν είναι δουλειά μας εμείς να μάθουμε το πληκτρολόγιο να γράφει με κεφαλαία, αλλά αυτό να μας έρχεται με έτοιμη λύση όπως ήταν η προηγούμενη έκδοση. 

Μίλησα με την Samsung και μου είπαν ευθαρσώς ότι αυτή είναι η μόνη λύση. Να μάθουμε εμείς στο πληκτρολόγιο τις λέξεις με κεφαλαίο! Επιεικώς γελοίο δηλαδή... 

Μονόδρομος η αλλαγή του πληκτρολογίου. Εκτός gboard ποιο άλλο προτείνετε; 

Εμένα αντιθέτως με είπαν ότι το γνωρίζουν το πρόβλημα και θα το διορθώσουν σε επόμενη ενημέρωση. Φαίνεται είναι σε ποιόν θα πέσεις εκείνη τη στιγμή!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vag74 said:

Καλησπέρα και από μένα,η απόδοση της μπαταρίας δείχνει να έχει πέσει μετά το update σε android 13

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

κακο αυτο... Ας του δωσουμε ομως λιγες μερες ακομα...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, evris2013 said:

Εμένα αντιθέτως με είπαν ότι το γνωρίζουν το πρόβλημα και θα το διορθώσουν σε επόμενη ενημέρωση. Φαίνεται είναι σε ποιόν θα πέσεις εκείνη τη στιγμή!

Μακάρι! Προς το παρόν έβαλα Gboard

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, antoniskon said:

Μακάρι! Προς το παρόν έβαλα Gboard

Εγώ μόλις κατέβασα το SwiftKey. Από αυτό γράφω τώρα. Μετά την τελεία κεφαλαίο απευθείας και με τόνο! 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Εγώ μόλις κατέβασα το SwiftKey. Από αυτό γράφω τώρα. Μετά την τελεία κεφαλαίο απευθείας και με τόνο! 

 

2 ώρες πριν, antoniskon said:

Μακάρι! Προς το παρόν έβαλα Gboard

Και με αυτά θα μείνετε😂

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Με το τι θα μείνουμε είναι θέμα του καθενός. Μόλις την ίδια μέρα αφαίρεσα το SwiftKey και κατέβασα το Gboard. Πιο οικείο μου φαίνεται. Αν διορθώσουν την κεφαλαιοποίηση της Samsung μπορεί να επιστρέψω πάλι εκεί. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με το τι θα μείνουμε είναι θέμα του καθενός. Μόλις την ίδια μέρα αφαίρεσα το SwiftKey και κατέβασα το Gboard. Πιο οικείο μου φαίνεται. Αν διορθώσουν την κεφαλαιοποίηση της Samsung μπορεί να επιστρέψω πάλι εκεί. 
Είναι πολύ ωραίο το Gboard, κάθεται πολύ καλά στο A52s, πολύ καλύτερα από ότι στο Redmi note 10 pro που έχει ο γιός μου.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vag74 said:

Είναι πολύ ωραίο το Gboard, κάθεται πολύ καλά στο A52s, πολύ καλύτερα από ότι στο Redmi note 10 pro που έχει ο γιός μου.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, κι εγώ με το Note 8 pro ήμουν και είχα Gboard. Όντως σε Samsung καλύτερα κάθεται. Αλλά και της Samsung δε με χαλάει. Όταν διορθώσουν το bug θα το δοκιμάσω ξανά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andrgry said:

καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως μπαίνουμε σε recovery mode; ευχαριστώ! 

Απενεργοποιησε  το Α52s .

Παρε το καλωδιο του και συνδεσε το σβηστο σε ενα ενεργοποιημενο  λαπτοπ η pc .

Μολις δεις τον μετρητη μπαταριας πατα ταυτοχρονα και παρατεταμενα χωρις να τα αφησεις το volume up και το power .Μολις θα δεις το λογοτυπο samsung  ασε πρωτα το volume up και αμεσως μετα το power .

Μπηκες.

Βγαλε το καλωδιο.

Στο μενου του recovery mode ανεβοκατεβαινεις με τα πλαινα κουμπια ηχου (πανω-κατω). Εαν θελεις να εκτελεσεις καποια λειτουργια του πατας το power  μπαινεις και σου δινει επιλογη yes/no .

Μπορεις να κανεις hard-reset η βελτιστοποιηση εφαρμογων εαν εχεις βαλει πολλα update απο το google play η το galaxy store.

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_wind said:

Απενεργοποιησε  το Α52s .

Παρε το καλωδιο του και συνδεσε το σβηστο σε ενα ενεργοποιημενο  λαπτοπ η pc .

Μολις δεις τον μετρητη μπαταριας πατα ταυτοχρονα και παρατεταμενα χωρις να τα αφησεις το volume up και το power .Μολις θα δεις το λογοτυπο samsung  ασε πρωτα το volume up και αμεσως μετα το power .

Μπηκες.

Βγαλε το καλωδιο.

Στο μενου του recovery mode ανεβοκατεβαινεις με τα πλαινα κουμπια ηχου (πανω-κατω). Εαν θελεις να εκτελεσεις καποια λειτουργια του πατας το power  μπαινεις και σου δινει επιλογη yes/no .

Μπορεις να κανεις hard-reset η βελτιστοποιηση εφαρμογων εαν εχεις βαλει πολλα update απο το google play η το galaxy store.

 

spacer.png

Τελικά φίλε s_wind αυτοί πού δεν βιαζόμαστε ,να το κάνουμε το update? Έχει κάτσει καλά η 13?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει βάλει το 13 σε a52 ας μας ενημερώσει αν θέλει για τη πορεία του

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, tsiou55 said:

Τελικά φίλε s_wind αυτοί πού δεν βιαζόμαστε ,να το κάνουμε το update? Έχει κάτσει καλά η 13?

Ναι βεβαια δεν ξερω σε καποιον-α ποσο καλα θα κατσει εαν δεν κανει hard-reset λογο αλλαγης απο 12 σε 13 γιατι εγω εκανα αμεσως hard-reset μετα την εγκατασταση της ενημερωσης και ολα κυλανε παντελως απροβληματιστα.

Το χαρακτηριστιικο της 13  περα απο καποιες μικρο-αλλαγες στο μενου εδω και κει ειναι η αριστη αποκριση ταχυτητας-χειρισμου μεταξυ των εφαρμογων , πολυ καλο ξυπνημα οποια εφαρμογη και να τρεξεις δειχνει το ιδιο ελαφρια και γρηγορη με μια αλλη ,ακουει καλυτερα σε ολα γενικα δεν δειχνει να αργοπορει με τιποτα  το συστημα μετα απο ωρα  ειτε εισαι στα social , στην  πλοηγηση ,youtube ,κτλ.εχοντας ταυτοχρονα πολλες καρτελες να τρεχουν ολα φαινονται πολυ γρηγορα και ελαφρα  

Ετσι η σαμμυ καταφερε να διορθωσει απ οτι  βλεπω τους χρονους αποκρισης "Παντου".

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω μετά από 2 χρόνια από realme 7 pro

Τρομερή φόρτιση , καλές κάμερες για τα δεδομένα μου και δεν μου έχει νομίζω κολλήσει ποτέ πουθενά, το software απροβληματιστο 

Η κάμερα έχει αρκετή διάφορα;

Μέχρι πόσα βατ φορτίζει χωρίς πρόβλημα; κρατάει η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jim30 said:

Αν κάποιος έχει βάλει το 13 σε a52 ας μας ενημερώσει αν θέλει για τη πορεία του

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τί εννοείς; το απλό A52;το 4g;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_wind said:

Ναι βεβαια δεν ξερω σε καποιον-α ποσο καλα θα κατσει εαν δεν κανει hard-reset λογο αλλαγης απο 12 σε 13 γιατι εγω εκανα αμεσως hard-reset μετα την εγκατασταση της ενημερωσης και ολα κυλανε παντελως απροβληματιστα.

Το χαρακτηριστιικο της 13  περα απο καποιες μικρο-αλλαγες στο μενου εδω και κει ειναι η αριστη αποκριση ταχυτητας-χειρισμου μεταξυ των εφαρμογων , πολυ καλο ξυπνημα οποια εφαρμογη και να τρεξεις δειχνει το ιδιο ελαφρια και γρηγορη με μια αλλη ,ακουει καλυτερα σε ολα γενικα δεν δειχνει να αργοπορει με τιποτα  το συστημα μετα απο ωρα  ειτε εισαι στα social , στην  πλοηγηση ,youtube ,κτλ.εχοντας ταυτοχρονα πολλες καρτελες να τρεχουν ολα φαινονται πολυ γρηγορα και ελαφρα  

Ετσι η σαμμυ καταφερε να διορθωσει απ οτι  βλεπω τους χρονους αποκρισης "Παντου".

Κι εμένα καλά κάθησε η 13 χωρίς να κάνω hard reset. Όντως είναι πιο γρήγορο στην ανταπόκριση! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ που κολλάει αφού είναι άλλη συσκευή; Γιατί δεν ρωτάς στο θέμα του τηλεφώνου;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εκανα ουτε hard reset ουτε τιποτα (τοσα χρονια με κουρασαν αυτα και το εννοω)...
Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι παλαιοτερα επεφτα για υπνο με 100% μπαταρια και ξυπνουσα με 95-97 ,και εδω και μερικες μερες κανω το ιδιο,αλλα ξυπναω με 100% μπαταρια.

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που κολλάει αφού είναι άλλη συσκευή; Γιατί δεν ρωτάς στο θέμα του τηλεφώνου;
Που είναι το θέμα δλδ;

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που είναι το θέμα δλδ;

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε το έχω βρει θες να μου πεις?

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει καν γι'αυτό γράφω εδώ

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...