Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω από την 11 έως τώρα με την 13 δεν έχω κάνει hard reset,  μόνο wipe catch και όλα τρέχουν μια χαρά... ουτε θέμα με μπαταρία ολα μια χαρά... η 13 μου φαίνεται πιο smooth σε όλα μέχρι στιγμής...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα συμφωνήσω με τον s_wind στο ότι η συσκευή αυτή είναι απο τις κορυφαίες που έχει βγάλει η Samsung.

απο αρχές Αυγούστου που την πήρα, δεν μου πέρασε ποτέ απο το μυαλό η σκέψη αντικατάστασης  της, κάτι που το είχε καταφέρει μόνο το θρυλικό S7 Edge! και είμαι απο αυτούς που λόγω βαρεμάρας δύσκολα κρατάω συσκευή πάνω απο μήνα.

το μόνο bug που μου είχε βγάλει,ήταν όταν είχα βάλει το mobile hotspot  για να δώσω δεδομένα στο τάμπλετ μου και από την επόμενη μέρα έχανε το σήμα wifi αλλά και 5g. το έψαξα λίγο και τελικά ήθελε μια απλή επανεκκίνηση για να φτιάξει. λογικά θα έχει διορθωθεί μετά απο την τελευταία ενημέρωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Με την κεφαλοποίηση θα το διορθώσουν σε επόμενο update. Αυτό με είπαν από τη Samsung όταν τους έστειλα feedback για το bug.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, evris2013 said:

Εμένα επέλεξε τα 4 GB από μόνο του!

άμα το κλείσεις τελείως το swap file πάει 3gb , αυτό φαίνεται από την εφαρμογή "  ram truth " ,απλά νόμιζα ότι άμα το έκλεινε κάποιος το android θα έκανε καλύτερη διαχείριση μνήμης από μόνο του  . 

Με storage  ufs 2.1 καθυστερεί  παραπάνω το κινητό με χρήση swap file , αλλά αφού στην ουσία δεν γίνεται να το απενεργοποιησεις καλύτερη ρύθμιση είναι τα 6gb . 

Ρωτάω μήπως κάποιος ξέρει πως γίνεται η χρήση swap file από το android 

γενικά το ufs 2.q είναι ένα ερο μειονέκτημα γι αυτό κάποιες φορές φαίνεται να σκαλώνει το κινητό γιατί τραβάει δεδομένα από τον χώρο αποθήκευσης, επίσης δεν τραβάει 4k 60fps όπως το s20 fe για παράδειγμα , γιατί έχει περιορισμένο bandwidth 

Link to comment
Share on other sites

από χθες που αναβάθμισα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την Always on display. ενεργοποιώ τον διακόπτη, λειτουργεί για λίγα δευτερόλεπτα και στη συνέχεια απενεργοποιειται, πηγαίνει δηλαδή στο off. με επανεκκίνηση λειτούργησε λίγο παραπάνω χρόνο αλλά μετά απενεργοποιηθηκε. Το αντιμετωπίζει καποιος αλλος; είναι κάποιο γνωστό bug;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Loutrikan said:

από χθες που αναβάθμισα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την Always on display. ενεργοποιώ τον διακόπτη, λειτουργεί για λίγα δευτερόλεπτα και στη συνέχεια απενεργοποιειται, πηγαίνει δηλαδή στο off. με επανεκκίνηση λειτούργησε λίγο παραπάνω χρόνο αλλά μετά απενεργοποιηθηκε. Το αντιμετωπίζει καποιος αλλος; είναι κάποιο γνωστό bug;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Μπα εγώ εκτός από την κεφαλοποίηση των γραμμάτων,  που είναι και γενικό απ ότι κατάλαβα, δεν είχα κανένα άλλο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση. Επίσης έγινε και πιο άμεσο έχω την εντύπωση. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Loutrikan said:

από χθες που αναβάθμισα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την Always on display. ενεργοποιώ τον διακόπτη, λειτουργεί για λίγα δευτερόλεπτα και στη συνέχεια απενεργοποιειται, πηγαίνει δηλαδή στο off. με επανεκκίνηση λειτούργησε λίγο παραπάνω χρόνο αλλά μετά απενεργοποιηθηκε. Το αντιμετωπίζει καποιος αλλος; είναι κάποιο γνωστό bug;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Το έχεις ελέγξει μέσα απο τις ρυθμίσεις άν είναι στην σωστή ρύθμιση; Δηλαδή άν είναι στο μόνιμα ανοιχτό;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηση. Αν κάνω backup στην κάρτα μνήμης και μετά από το factory reset επαναφέρω το backup, μήπως τελικά είναι σαν να μην έκανα factory reset? Το ρωτάω για να μη μπαίνω σε διαδικασία καταχώρησης κωδικών, συνδέσεων, εφαρμογών κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ελέγξει μέσα απο τις ρυθμίσεις άν είναι στην σωστή ρύθμιση; Δηλαδή άν είναι στο μόνιμα ανοιχτό;
έτσι το έχω 60ea816699e110e5b3049080c5259804.jpg

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αφου θα του ριξω hard reset πια ειναι η σωστη μεθοδος:

1- Να κανω την αναβαθμιση και μετα hard reset.

2- Να κανω hard reset μετα περασω με odin την 13 και καπακι hard reset.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mastorantza said:

αφου θα του ριξω hard reset πια ειναι η σωστη μεθοδος:

1- Να κανω την αναβαθμιση και μετα hard reset.

2- Να κανω hard reset μετα περασω με odin την 13 και καπακι hard reset.

Αφού θες τόσο πολύ να την κάνεις το σωστό είναι hard reset στην 12 κ μετά βάζεις την 13 κ δεν χρειάζεται να ξανά κάνεις, από την στιγμή που είναι πλέον καθαρό.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά και στο Goodlock. Το είδα και ζήλεψα. Δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μας αλλά το πέρασα στο A52s χειροκίνητα και δουλεύουν όλα. 

https://youtu.be/NFcSYNT8K9M

Οδηγιες:

https://youtu.be/_jqo8oFgs-8

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, andreas545 said:

Ρίξτε μια ματιά και στο Goodlock. Το είδα και ζήλεψα. Δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μας αλλά το πέρασα στο A52s χειροκίνητα και δουλεύουν όλα. 

https://youtu.be/NFcSYNT8K9M

Οδηγιες:

https://youtu.be/_jqo8oFgs-8

 

Δουλευει στα Ελληνικά Ανδρέα; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sotosok said:

Δουλευει στα Ελληνικά Ανδρέα; 

Δυστυχώς το μενού είναι στα Αγγλικά. Είναι όμως εύκολο στη διαχείριση, υπάρχουν βίντεο στο YouTube που παρουσιάζουν τις διάφορες λειτουργίες - τα Αγγλικά μου είναι φτωχά και δεν δυσκολεύτηκα! Βέβαια τα περισσότερα είναι περιττά όπως να χτυπάς την πλάτη του κινητού για screenshot ή να έχεις τρισδιάστατο εφέ στην φωτογραφία κλειδώματος.....υπάρχουν και πολλές ρυθμίσεις εμφάνισης ρολογιού κτλ. Το δοκίμασα και δουλεύει, προτείνω να δείτε μερικά βίντεο στο YouTube "Goodlock" πιστεύω πως σε κάποιους θα αρέσει 🙏

Screenshot_20221130_205022_Good Lock.jpg

 

Edited by andreas545
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, challenge143 said:

Η κεφαλοποιηση να φανταστώ δεν σου δουλεύει στο μαμά πληκτρολόγιο της Samsung. 

g board δν υπαρχει τπτ καλυτερο!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και το τηλέφωνο πάει σφαίρα.... Νομίζω όμως ότι έχει πιο πολύ κατανάλωση μπαταρίας,θα δείξει πρώτη μέρα είναι. Έκανα whipe cache και repair apps από recovery και όλα καλά μέχρι τώρα... Έφτιαξε και το πρόβλημα που είχα με την οθόνη που δεν ανταποκρινόταν οταν έβγαζα την θήκη οπότε όλα καλά

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη κατανάλωση, αρκετά αισθητή βελτίωση στην ταχύτητα σε όλες τις ενέργειές, Αυτά μέχρι τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά τη βρίσκω την κατανάλωση.
Πρώτη φόρτιση μετά την αναβάθμιση σχεδόν 2 μέρες με 4 ωρ. 20 λεπ SOT και έχω ακόμη 26% μπαταρία.
492bc1933836fa3c410a16297696825f.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω αυξημένη κατανάλωση. Αλλά οκ, πρίζες και φορτιστές έχουμε παντού.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Athlos_PDA said:

Μία χαρά τη βρίσκω την κατανάλωση.
Πρώτη φόρτιση μετά την αναβάθμιση σχεδόν 2 μέρες με 4 ωρ. 20 λεπ SOT και έχω ακόμη 26% μπαταρία.
492bc1933836fa3c410a16297696825f.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι σε διαφορετική συσκευή και σε διαφορετική χρήση, μιλάμε για το ίδιο τηλέφωνο που το έχω ένα χρόνο στις ίδιες διαδρομές στην ίδια χρήση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό με το πληκτρολόγιο είναι τραγικό!

Έχουμε κινητά για επαγγελματική χρήση και θα μας κάνει να φαινόμαστε ανορθόγραφοι χωρίς την κεφαλαιοποίηση. 

Δεν είναι δουλειά μας εμείς να μάθουμε το πληκτρολόγιο να γράφει με κεφαλαία, αλλά αυτό να μας έρχεται με έτοιμη λύση όπως ήταν η προηγούμενη έκδοση. 

Μίλησα με την Samsung και μου είπαν ευθαρσώς ότι αυτή είναι η μόνη λύση. Να μάθουμε εμείς στο πληκτρολόγιο τις λέξεις με κεφαλαίο! Επιεικώς γελοίο δηλαδή... 

Μονόδρομος η αλλαγή του πληκτρολογίου. Εκτός gboard ποιο άλλο προτείνετε; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, antoniskon said:

Παιδιά, αυτό με το πληκτρολόγιο είναι τραγικό!

Έχουμε κινητά για επαγγελματική χρήση και θα μας κάνει να φαινόμαστε ανορθόγραφοι χωρίς την κεφαλαιοποίηση. 

Δεν είναι δουλειά μας εμείς να μάθουμε το πληκτρολόγιο να γράφει με κεφαλαία, αλλά αυτό να μας έρχεται με έτοιμη λύση όπως ήταν η προηγούμενη έκδοση. 

Μίλησα με την Samsung και μου είπαν ευθαρσώς ότι αυτή είναι η μόνη λύση. Να μάθουμε εμείς στο πληκτρολόγιο τις λέξεις με κεφαλαίο! Επιεικώς γελοίο δηλαδή... 

Μονόδρομος η αλλαγή του πληκτρολογίου. Εκτός gboard ποιο άλλο προτείνετε; 

Για ποιό λόγο δεν προτιμάς Gboard; Είναι τόσο παραμετροποιήσιμο που το φτιάχνεις όπως θέλεις.. με μεγάλο μέγεθος ή μικρό ανάλογα τι σ'αρέσει, με χρώματα, με διορθώσεις λεξικού, τα πάντα..τις ενημερώσεις του απο την μαμά google...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, antoniskon said:

Παιδιά, αυτό με το πληκτρολόγιο είναι τραγικό!

Έχουμε κινητά για επαγγελματική χρήση και θα μας κάνει να φαινόμαστε ανορθόγραφοι χωρίς την κεφαλαιοποίηση. 

Δεν είναι δουλειά μας εμείς να μάθουμε το πληκτρολόγιο να γράφει με κεφαλαία, αλλά αυτό να μας έρχεται με έτοιμη λύση όπως ήταν η προηγούμενη έκδοση. 

Μίλησα με την Samsung και μου είπαν ευθαρσώς ότι αυτή είναι η μόνη λύση. Να μάθουμε εμείς στο πληκτρολόγιο τις λέξεις με κεφαλαίο! Επιεικώς γελοίο δηλαδή... 

Μονόδρομος η αλλαγή του πληκτρολογίου. Εκτός gboard ποιο άλλο προτείνετε; 

Ενταξει θα μπει η διορθωση στην επομενη ενημερωση.

Εγω ασε εριξα γκομενα...μου λεγαν ολοι οτι ειναι δυσκολη...της εστειλα μηνυμα και αντι να φαω χυλοπιτα οπως ολοι  μου απαντησε λεγοντας :

καλα δεν πηγες σχολειο και γραφεις με μικρα μετα απο τελεια?

Ε και γω τις ειπα δεν ειμαι καλος στη συνταξη τι να της ελεγα οτι εστειλε bug η Sammy σιγα μη καταλαβαινε...Μετα πολλα μετα λιγα το βραδυ θα βγουμε εξω...

Sammy σευχαριστω εστειλες το Bug την καταλληλη στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό με το πληκτρολόγιο είναι τραγικό!
Έχουμε κινητά για επαγγελματική χρήση και θα μας κάνει να φαινόμαστε ανορθόγραφοι χωρίς την κεφαλαιοποίηση. 
Δεν είναι δουλειά μας εμείς να μάθουμε το πληκτρολόγιο να γράφει με κεφαλαία, αλλά αυτό να μας έρχεται με έτοιμη λύση όπως ήταν η προηγούμενη έκδοση. 
Μίλησα με την Samsung και μου είπαν ευθαρσώς ότι αυτή είναι η μόνη λύση. Να μάθουμε εμείς στο πληκτρολόγιο τις λέξεις με κεφαλαίο! Επιεικώς γελοίο δηλαδή... 
Μονόδρομος η αλλαγή του πληκτρολογίου. Εκτός gboard ποιο άλλο προτείνετε; 
Εγώ χρησιμοποιώ και το Microsoft Swiftkey είναι αρκετά καλό και με πολλές ρυθμίσεις


Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...