Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

40 minutes ago, ernesto1983 said:

καλο ειναι να γινει clean install!ειναι μεγαλο το update για τυχον στο μελλον κολληματα!

Μιλάω καθαρά για την κεφαλαιοποιηση ,το ότι όπως κ να την κάνεις είναι bug της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ πάλι δεν μπορώ καν να κοιτάξω για ενημερώσεις αφού εδώ και καμιά ώρα περίπου ξεκίνησε να μην θέλει να συνεργαστεί με wi fi  ή έστω δεδομένα κινητής.. 

Και στα δύο μου γράφει ότι δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στον ιδιωτικό διακομιστή DNS ... 

Κάποια ιδέα κάποιος; Τι του ήρθε ξαφνικά; 

************************

Ωπα έφτιαξε !!!!!!

************************

Edited by kail
http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, challenge143 said:

Μιλάω καθαρά για την κεφαλαιοποιηση ,το ότι όπως κ να την κάνεις είναι bug της Samsung.

Άρα με επόμενο update μπορεί να λυθεί κι αυτό. Διότι πριν δεν το είχε αυτό το bug. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι καινούργιο: λίγα δευτερόλεπτα μετά τον σεισμό που έγινε πριν λίγο, μου ήρθε ειδοποίηση από Google ,με το σημείο του σεισμού και το μέγεθος καθώς και οδηγίες για πρόληψη!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ καν να κοιτάξω για ενημερώσεις αφού εδώ και καμιά ώρα περίπου ξεκίνησε να μην θέλει να συνεργαστεί με wi fi  ή έστω δεδομένα κινητής.. 
Και στα δύο μου γράφει ότι δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στον ιδιωτικό διακομιστή DNS ... 
Κάποια ιδέα κάποιος; Τι του ήρθε ξαφνικά; 
************************
Ωπα έφτιαξε !!!!!!
************************
Πώς έφτιαξε;
Τα ίδια μου κάνει και μένα.
Ούτε WiFi ούτε Data.
Το αστείο είναι ότι μόνο στο δικό μου WiFi συνδέεται χωρίς ίντερνετ στου γείτονα μια χαρά έχει ίντερνετ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

είχε θέμα το dns.adguard.com. Το έβγαλα έβαλα blokada. Δεν έμπαινε με τίποτα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, challenge143 said:

Πρόσεχε μην την πατήσεις με το 23 όπως  με το 22 που σου έβγαλε πρόβλημα  κ όντως μείνουμε καραφλοι 😁😁😁

Καλα κοιτα:

S23 Ultra:

Snapdragon 8 Gen  2 Custom cpu 3.36Ghz .

LPDDR5X Ram 8.5Gbps.

UFS 4.0 read up to 4200MB/s write 2800MB/s.

Το S23 Ultra εκανε το s22 να φαινεται midramge...:classic_laugh:

 

 

 

16 minutes ago, Athlos_PDA said:

Πώς έφτιαξε;
Τα ίδια μου κάνει και μένα.
Ούτε WiFi ούτε Data.
Το αστείο είναι ότι μόνο στο δικό μου WiFi συνδέεται χωρίς ίντερνετ στου γείτονα μια χαρά έχει ίντερνετ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κανει καπου-καπου το adguard ...αλλα παραμενει το πιο αξιοπιστο...

Link to comment
Share on other sites

είχε θέμα το dns.adguard.com. Το έβγαλα έβαλα blokada. Δεν έμπαινε με τίποτα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πώς έφτιαξε;
Τα ίδια μου κάνει και μένα.
Ούτε WiFi ούτε Data.
Το αστείο είναι ότι μόνο στο δικό μου WiFi συνδέεται χωρίς ίντερνετ στου γείτονα μια χαρά έχει ίντερνετ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχει πέσει το dns.adguard.com εδώ και λίγες ώρες, λογικά θα επανέλθει.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι καινούργιο: λίγα δευτερόλεπτα μετά τον σεισμό που έγινε πριν λίγο, μου ήρθε ειδοποίηση από Google ,με το σημείο του σεισμού και το μέγεθος καθώς και οδηγίες για πρόληψη!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


πως γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, nassosp said:

Να και κάτι καινούργιο: λίγα δευτερόλεπτα μετά τον σεισμό που έγινε πριν λίγο, μου ήρθε ειδοποίηση από Google ,με το σημείο του σεισμού και το μέγεθος καθώς και οδηγίες για πρόληψη!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

3 minutes ago, ilka71 said:
42 minutes ago, nassosp said:
Να και κάτι καινούργιο: λίγα δευτερόλεπτα μετά τον σεισμό που έγινε πριν λίγο, μου ήρθε ειδοποίηση από Google ,με το σημείο του σεισμού και το μέγεθος καθώς και οδηγίες για πρόληψη!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πως γίνεται αυτό;

Δέν είναι καινούριο..Στις ρυθμίσεις-->Ασφάλεια και έκτακτη ανάγκη έχει επιλογές όπως ιατρικές πληροφορίες(να βάζεις στοιχεία στην οθόνη κλειδώματος σε περίπτωση ατυχήματος να δούνε π.χ το ΕΚΑΒ τις πληροφορίες σου), έχει επαφές έκτακτης ανάγκης, έχει και προειδοποιήσεις σεισμών..Αυτό είναι σε συνεργασία απο τις πληροφορίες της google μέσω του gps του τηλεφώνου και προειδοποιεί ανάλογα.. Το είχε και παλιά αυτό..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ καν να κοιτάξω για ενημερώσεις αφού εδώ και καμιά ώρα περίπου ξεκίνησε να μην θέλει να συνεργαστεί με wi fi  ή έστω δεδομένα κινητής.. 
Και στα δύο μου γράφει ότι δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στον ιδιωτικό διακομιστή DNS ... 
Κάποια ιδέα κάποιος; Τι του ήρθε ξαφνικά; 
************************
Ωπα έφτιαξε !!!!!!
************************
Και εγώ μία από τα ίδια είτε με το wifi είτε με τα δεδομένα
Τι να έφταιγε άραγε;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kail said:

Εγώ πάλι δεν μπορώ καν να κοιτάξω για ενημερώσεις αφού εδώ και καμιά ώρα περίπου ξεκίνησε να μην θέλει να συνεργαστεί με wi fi  ή έστω δεδομένα κινητής.. 

Και στα δύο μου γράφει ότι δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στον ιδιωτικό διακομιστή DNS ... 

Κάποια ιδέα κάποιος; Τι του ήρθε ξαφνικά; 

************************

Ωπα έφτιαξε !!!!!!

************************

Το ιδιο μου εκανε για καμια ωρα.τωρα εστρωσε μονο του.στο εκανε πριν κανεις την αναβαθμιση;

 

Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι καινούριο..Στις ρυθμίσεις-->Ασφάλεια και έκτακτη ανάγκη έχει επιλογές όπως ιατρικές πληροφορίες(να βάζεις στοιχεία στην οθόνη κλειδώματος σε περίπτωση ατυχήματος να δούνε π.χ το ΕΚΑΒ τις πληροφορίες σου), έχει επαφές έκτακτης ανάγκης, έχει και προειδοποιήσεις σεισμών..Αυτό είναι σε συνεργασία απο τις πληροφορίες της google μέσω του gps του τηλεφώνου και προειδοποιεί ανάλογα.. Το είχε και παλιά αυτό..
αυτό λέω το έχω ενεργό και δεν ήρθε καμία ειδοποίηση 8c8c7912a73636cedeb4ca878e7d3356.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή είσαι;

Στάλθηκε από το RMX3472 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ilka71 said:

αυτό λέω το έχω ενεργό και δεν ήρθε καμία ειδοποίηση 8c8c7912a73636cedeb4ca878e7d3356.jpg

Απάντηση στα ελληνικά---->

Screenshot_20221130_000805_Google Play services.jpg

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι παιδιά. 

στο πληκτρολόγιο είχε ένα ηχητικό εφέ,  σαν γραφομηχανή. ύστερα από το update,δεν το βρίσκω. ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mixlis said:

Ram plus one ui 5. τι ρυθμίσεις εχετε κανει 

1067967203_Screenshot_20221130_005248_Devicecare.thumb.jpg.4955f731548b230429548e7751e539b2.jpg

 

Εμένα επέλεξε τα 4 GB από μόνο του!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάθετο scroll στο συρτάρι των εφαρμογών να δω πότε θα βάλουν...

Κατά τα άλλα έχω χρόνια να κάνω hard reset μετά από αναβάθμιση. Ενώ μια δεκαετία πίσω ήταν απαραίτητο πια δεν έχω το χρόνο να το κάνω με 100+ εφαρμογές απλά για να είναι λίγο πιο σβέλτο το τηλέφωνο χωρίς κάποιο άλλο άμεσο ορατό αποτέλεσμα. Στο MI A1 πέρασα όλα τα update σε κάτι λιγότερα από 4 χρόνια που το είχα απροβλημάτιστα. Στο pixel 4a μετά το ίδιο ενώ και με το Α52s δεν έχει προκύψει κάτι που να απαιτεί hard reset.
Αν υπάρχει ο χρόνος προφανώς μόνο κακό δεν κάνει...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, crAss said:

Κάθετο scroll στο συρτάρι των εφαρμογών να δω πότε θα βάλουν...

Κατά τα άλλα έχω χρόνια να κάνω hard reset μετά από αναβάθμιση. Ενώ μια δεκαετία πίσω ήταν απαραίτητο πια δεν έχω το χρόνο να το κάνω με 100+ εφαρμογές απλά για να είναι λίγο πιο σβέλτο το τηλέφωνο χωρίς κάποιο άλλο άμεσο ορατό αποτέλεσμα. Στο MI A1 πέρασα όλα τα update σε κάτι λιγότερα από 4 χρόνια που το είχα απροβλημάτιστα. Στο pixel 4a μετά το ίδιο ενώ και με το Α52s δεν έχει προκύψει κάτι που να απαιτεί hard reset.
Αν υπάρχει ο χρόνος προφανώς μόνο κακό δεν κάνει...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ έχω να κάνω hard reset από εποχής πληκτρολογίου σε ένα N95 που κολλούσε άσχημα στην αρχή. Τότε βέβαια δεν είχαμε και πολλά σβήσουμε, το έκανες πιο άνετα το hard reset. Τότε βέβαια το απαιτούσε και η κατάσταση. Από τότε δεν έκανα ποτέ. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο που κατεβάζετε το firmware της συσκευής για να την περάσετε με odin; Απο sammobile η απο samfw; Έχει κάποια διαφορά;

Πάντως το sammobile την έχει την τελευταία, το samfw όχι.

Edited by dimitrisarta
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, dimitrisarta said:

Παιδιά απο που κατεβάζετε το firmware της συσκευής για να την περάσετε με odin; Απο sammobile η απο samfw; Έχει κάποια διαφορά;

Πάντως το sammobile την έχει την τελευταία, το samfw όχι.

Υπαρχουν και ελευθερα που κατεβαζεις πολυ γρηγορα.

Παντως εαν βαλεις το update της 13 και μετα κανεις hard reset απο recovery mode  ολα κομπλε εγω εκανα χθες και παει μπαλα εντελως απροβληματιστα με ολες τις βελτιωσεις εδω και κει οντως ειναι γενικα πιο γρηγορη η αποκριση παντου  με το One Ui 5.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ilka71 said:
11 ώρες πριν, chios said:
Σε ποια περιοχή είσαι;

Στάλθηκε από το RMX3472 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πειραιά

Οι ειδοποιήσεις είναι συδυασμός αρκετών παραγόντων, μεταξύ άλλων έντασης και απόστασης. Και μόνο βάσει αυτών, δεν είναι παράλογο που δεν το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Υπαρχουν και ελευθερα που κατεβαζεις πολυ γρηγορα.

Παντως εαν βαλεις το update της 13 και μετα κανεις hard reset απο recovery mode  ολα κομπλε εγω εκανα χθες και παει μπαλα εντελως απροβληματιστα με ολες τις βελτιωσεις εδω και κει οντως ειναι γενικα πιο γρηγορη η αποκριση παντου  με το One Ui 5.

Η κεφαλοποιηση να φανταστώ δεν σου δουλεύει στο μαμά πληκτρολόγιο της Samsung. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...