Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, christos_087 said:

παιδια ετυχε να σας πεσει ποτε κατω χωρις θηκη? Εμενα σημερα... πανω απο μισο μετρο ηταν...Ολα εξακολουθουν να δουλευουν καλα. Πρεπει να τσεκαρω κατι? (οθονη, μπαταρία, απόδοση)?

@s_wind και οποιος αλλος τι πιστευετε? τρομαξα καπως

Σήμα έχεις κανονικά; wf; αν ναι όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

12 minutes ago, sotosok said:

Σήμα έχεις κανονικά; wf; αν ναι όλα καλά 

Ναι κανονικοτατα..Υπαρχει περιπτωση να εχει επηρεαστει η λειτουργια του επεξεργαστή?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, christos_087 said:

Ναι κανονικοτατα..Υπαρχει περιπτωση να εχει επηρεαστει η λειτουργια του επεξεργαστή?

Μην σε τρώει το άγχος Πολλά μπορεί να έχουν επηρεαστεί αλλά και τίποτα σε μερικές μέρες θα ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κακως που δεν το εβαλες σε μια θηκουλα τουλαχιστον.Και το δικο μου εχει πεσει αλλα η θηκουλα το εσωσε

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, billmes1981 said:

Πολυ κακως που δεν το εβαλες σε μια θηκουλα τουλαχιστον.Και το δικο μου εχει πεσει αλλα η θηκουλα το εσωσε

 

1 hour ago, christos_087 said:

Ναι κανονικοτατα..Υπαρχει περιπτωση να εχει επηρεαστει η λειτουργια του επεξεργαστή?

Εμένα έχει πέσει απο ένα μέτρο χωρίς ποτέ να βάζω θήκες και τζαμάκια στις συσκευές μου και δεν έχει καταλάβει τίποτα εσωτερικά. Εξωτερικά μόνο κάτι λογικές εκδορές στις γωνίες απο το πέσιμο..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει τίποτα αυτό καθώς δεν σε εξασφαλίζει ότι γενικά με μια τέτοια πτώση δεν θα πάθει τίποτα. Κι εμένα μου έχει τύχει να πέσει τηλέφωνο από ύψος κάτω του μέτρου, και φάνηκε να μην έπαθε κάτι εμφανισιακά, ωστόσο το touch ψόφησε εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας !!

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να μπλέξω με το adb, ότι απενεργοποιήτε από τις ρυθμίσεις θα κάνω μόνο.

@nplatis όταν λες ότι ξηλωσες τα ημερολόγια τι ακριβώς εννοείς, τι ξηλωσες ;;

@challenge143 τα Sony νομίζω δεν έχουν καθαρό android αλλά και να είχαν είναι πανάκριβα, την HTC που την θυμήθηκες, μόνο το Desire 22 Pro έχει το skroutz στα 370, ακριβό.

Θα ήθελα ένα Nokia, αλλά δεν έχει κάποιο ενδιαφέρον. Άρα καταλήγω πάλι μόνο στα Motorola αν θέλω καθαρό android, κρίμα που εγκαταλήφθηκε και το πρόγραμμα android one.

Ενδιαφέρον είναι το Motorola Edge 30, αλλά είναι πολλά τα 420-430 ευρώ. Η αλήθεια είναι ότι το G60 που ανέφερα πριν είναι λίγο γκουμουτσα, άρα μάλλον θα το απορρίψω. Το A52s 5G φαίνεται το πιο ενδιαφέρον που έχει 4k με σταθεροποιητή και με νορμάλ τιμή. 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nikos_96 said:

 

Εμένα έχει πέσει απο ένα μέτρο χωρίς ποτέ να βάζω θήκες και τζαμάκια στις συσκευές μου και δεν έχει καταλάβει τίποτα εσωτερικά. Εξωτερικά μόνο κάτι λογικές εκδορές στις γωνίες απο το πέσιμο..

ευχαριστώ Νικο..Για το εξωτρικο δεν πειραζει.. το εσωτερικο μην παθει με ενδιεφερε. Γενικα το εχω σε θηκη.. Απλα μια δυο μερες το αφησα ετσι λιγο χωρις..Ηταν μια απροσεξια, κακια στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bep1995 said:

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας !!

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να μπλέξω με το adb, ότι απενεργοποιήτε από τις ρυθμίσεις θα κάνω μόνο.

@nplatis όταν λες ότι ξηλωσες τα ημερολόγια τι ακριβώς εννοείς, τι ξηλωσες ;;

@challenge143 τα Sony νομίζω δεν έχουν καθαρό android αλλά και να είχαν είναι πανάκριβα, την HTC που την θυμήθηκες, μόνο το Desire 22 Pro έχει το skroutz στα 370, ακριβό.

Θα ήθελα ένα Nokia, αλλά δεν έχει κάποιο ενδιαφέρον. Άρα καταλήγω πάλι μόνο στα Motorola αν θέλω καθαρό android, κρίμα που εγκαταλήφθηκε και το πρόγραμμα android one.

Ενδιαφέρον είναι το Motorola Edge 30, αλλά είναι πολλά τα 420-430 ευρώ. Η αλήθεια είναι ότι το G60 που ανέφερα πριν είναι λίγο γκουμουτσα, άρα μάλλον θα το απορρίψω. Το A52s 5G φαίνεται το πιο ενδιαφέρον που έχει 4k με σταθεροποιητή και με νορμάλ τιμή. 

 

Από Nokia μόνο το X30 αξίζει κάπως αυτή τη στιγμή, αλλά είναι πιο ακριβό από το A52s.  Κι αν το έχουν φέρει εδώ. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bep1995 said:

 

@nplatis όταν λες ότι ξηλωσες τα ημερολόγια τι ακριβώς εννοείς, τι ξηλωσες ;;

 

Αφαίρεσα τα ημερολόγια του λογαριασμού μου ώστε να μην τα συγχρονίζει (σε λογαριασμό Google μπορείς να έχεις πολλά ημερολόγια ώστε να ξεχωρίζεις τις υποχρεώσεις σου -- και στις εφαρμογές του κινητού μπορείς να επιλέξεις ποια από αυτά θα συγχρονίζονται).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα στο κανονικό προφίλ ήχου να μην έχει δόνηση, στο προφίλ της δόνησης να έχει μόνο δόνηση και στο αθόρυβο να μην έχει ούτε ήχο, ούτε δόνηση;

Όσο το έψαξα, δεν κατάφερα να κάνω αυτό το διαχωρισμό.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, alex_1982 said:

Υπάρχει δυνατότητα στο κανονικό προφίλ ήχου να μην έχει δόνηση, στο προφίλ της δόνησης να έχει μόνο δόνηση και στο αθόρυβο να μην έχει ούτε ήχο, ούτε δόνηση;

Όσο το έψαξα, δεν κατάφερα να κάνω αυτό το διαχωρισμό.

Στο αθόρυβο γράφει προσωρινή σίγαση. Βάλε το προσαρμογή και βάλε πχ από ώρα 0:00 έως 23:59. Έτσι θα έχεις μόνιμη σίγαση.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alex_1982 said:

Υπάρχει δυνατότητα στο κανονικό προφίλ ήχου να μην έχει δόνηση, στο προφίλ της δόνησης να έχει μόνο δόνηση και στο αθόρυβο να μην έχει ούτε ήχο, ούτε δόνηση;

Όσο το έψαξα, δεν κατάφερα να κάνω αυτό το διαχωρισμό.

Έγώ που έχω γενικά απενεργοποιημένη την δόνηση όταν δέχομαι κλήσεις έχω μόνο ήχο. άν κατεβάσω την κουρτίνα ειδοποιήσεψν και πατήσω το εικονίδιο ήχου θα μου βγάλει το σημαδάκι της σίγασης με δόνηση(δηλαδή μόνο δόνηση χωρίς ήχο) και άν το ξανα πατήσω θα πάει στο εικονίδιο σκέτης σίγασης όπου δέν έχει ούτε ήχο, ούτε δόνηση..Πολύ απλά και κατανοητά

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_96 said:

Έγώ που έχω γενικά απενεργοποιημένη την δόνηση όταν δέχομαι κλήσεις έχω μόνο ήχο. άν κατεβάσω την κουρτίνα ειδοποιήσεψν και πατήσω το εικονίδιο ήχου θα μου βγάλει το σημαδάκι της σίγασης με δόνηση(δηλαδή μόνο δόνηση χωρίς ήχο) και άν το ξανα πατήσω θα πάει στο εικονίδιο σκέτης σίγασης όπου δέν έχει ούτε ήχο, ούτε δόνηση..Πολύ απλά και κατανοητά

Α ναι... αυτό δεν το σκέφτηκα!!! ☺️

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Έγώ που έχω γενικά απενεργοποιημένη την δόνηση όταν δέχομαι κλήσεις έχω μόνο ήχο. άν κατεβάσω την κουρτίνα ειδοποιήσεψν και πατήσω το εικονίδιο ήχου θα μου βγάλει το σημαδάκι της σίγασης με δόνηση(δηλαδή μόνο δόνηση χωρίς ήχο) και άν το ξανα πατήσω θα πάει στο εικονίδιο σκέτης σίγασης όπου δέν έχει ούτε ήχο, ούτε δόνηση..Πολύ απλά και κατανοητά

Αυτό κάνω και εγώ αλλά όταν μπαίνει σε σίγαση με δόνηση, δεν δονείται. Αν ορίσω δόνηση στο κανονικό προφίλ, τότε μόνο δουλεύει η δόνηση και στο αθόρυβο με δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alex_1982 said:

Αυτό κάνω και εγώ αλλά όταν μπαίνει σε σίγαση με δόνηση, δεν δονείται. Αν ορίσω δόνηση στο κανονικό προφίλ, τότε μόνο δουλεύει η δόνηση και στο αθόρυβο με δόνηση.

Μας μπέρδεψες τώρα. Σίγαση με ή χωρίς δόνηση θελεις; Είχα την εντύπωση ότι θες το δεύτερο. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θέλω το παρακάτω:

Προφίλ ήχου: μόνο ήχοι.

Προφίλ δόνησης: μόνο δόνηση.

Προφίλ σίγασης: ούτε ήχο, ούτε δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, bep1995 said:

τα Sony νομίζω δεν έχουν καθαρό android

 

Φυσικά και έχουν.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alex_1982 said:

Θέλω το παρακάτω:

Προφίλ ήχου: μόνο ήχοι.

Προφίλ δόνησης: μόνο δόνηση.

Προφίλ σίγασης: ούτε ήχο, ούτε δόνηση.

Καλημέρα!

Πας ρυθμίσεις,μπαίνεις στο Ήχοι και δόνηση,μετά πάνω πάνω σου δείχνει μενού Λειτουργία ήχου κι έχει τις 3 επιλογές προφίλ κι από εκεί ρυθμίζεις στο καθένα τι θέλεις.

Βασικά είναι ρυθμισμένα εργοστασιακά να λειτουργούν έτσι όπως τα θέλεις..από εκεί και πέρα πειράζεις εσύ αναλόγως με τα γούστα σου.

Για του λόγου το αληθές έκανα 3 διαφορετικές κλήσεις,από μία σε κάθε προφίλ και είναι όπως τα θέλεις.

1)Ήχος με ήχο και δόνηση 

2)Δόνηση με μόνο δόνηση και 

3)Σιγαση χωρίς ήχο και χωρίς δόνηση.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, granazias said:

Καλημέρα!

Πας ρυθμίσεις,μπαίνεις στο Ήχοι και δόνηση,μετά πάνω πάνω σου δείχνει μενού Λειτουργία ήχου κι έχει τις 3 επιλογές προφίλ κι από εκεί ρυθμίζεις στο καθένα τι θέλεις.

Βασικά είναι ρυθμισμένα εργοστασιακά να λειτουργούν έτσι όπως τα θέλεις..από εκεί και πέρα πειράζεις εσύ αναλόγως με τα γούστα σου.

Για του λόγου το αληθές έκανα 3 διαφορετικές κλήσεις,από μία σε κάθε προφίλ και είναι όπως τα θέλεις.

1)Ήχος με ήχο και δόνηση 

2)Δόνηση με μόνο δόνηση και 

3)Σιγαση χωρίς ήχο και χωρίς δόνηση.

 

 

 

 

Αν επιλέξω όμως το κανονικό προφίλ ήχου και ρυθμίσω τις δονήσεις στο Αθόρυβο, η ρύθμιση αυτή ισχύει και το προφίλ της δόνησης και στο αθόρυβο. Κρατάει δηλαδή τις επιλογές για τον τύπο της δόνησης σε όλα τα προφίλ.

Link to comment
Share on other sites

2 φορες μου επεσε σημερα απο την τσεπη του μπουφαν στην μια το πατησα με την οθονη επανω..Ολα καλα χωρις καμια γρατζουνια σε οθονη(λογω tempered glass)και περιμετρικα καμια λογω θηκης.

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, billmes1981 said:

2 φορες μου επεσε σημερα απο την τσεπη του μπουφαν στην μια το πατησα με την οθονη επανω..Ολα καλα χωρις καμια γρατζουνια σε οθονη(λογω tempered glass)και περιμετρικα καμια λογω θηκης.

Ευτυχως...Κοστιζουν οι βλαβες! Παντως ευτυχως ειναι απο πλαστικο και οχι απο γυαλι οσον αφορα τις πτωσεις, γιατι θα ειχαμε ηδη τις πρωτες ρωγμες.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, christos_087 said:

Ευτυχως...Κοστιζουν οι βλαβες! Παντως ευτυχως ειναι απο πλαστικο και οχι απο γυαλι οσον αφορα τις πτωσεις, γιατι θα ειχαμε ηδη τις πρωτες ρωγμες.

Αν εξαιρεσεις οτι ειμαι 113 κιλα και το πατησα καταλαβαινεις πως θα ενιωσε το δολιο 😆

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...