Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, s_wind said:

Δεν υπαρχει λογος να εχει καποιος αυτοματη συνδεση 5G  εαν δεν ειναι στην μπαντα Ν1 η Ν78 .Καλο θα ειναι να το γυρισει σε 4G .Για να δει καποιος εαν εχει αληθινο 5G στο δικτυο που ανηκει πηγαινει στην εφαρμογη τηλεφωνου και γραφει *#0011# παταει το sim information και βλεπει εαν ειναι σε N1 η Ν78 εαν οχι οπως αναφερα καλο θα ειναι να το βαλει σε 4G .

Εμένα μου βγάζει πρόβλημα με τη σύνδεση ή μη έγκυρος κώδικας όταν τα πατάω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 minutes ago, evris2013 said:

Εμένα μου βγάζει πρόβλημα με τη σύνδεση ή μη έγκυρος κώδικας όταν τα πατάω.

Σε wind συμβολαιο που ειμαι το βγαζει κανονικα εκτος και εαν το γραφεις λαθος.

 *#0011#

5 minutes ago, s_wind said:

Σε wind συμβολαιο που ειμαι το βγαζει κανονικα εκτος και εαν το γραφεις λαθος.

 *#0011#

Μετα κανεις τα παρακατω:πατας εκει.

spacer.png

Και βλεπεις την μπαντα.

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, s_wind said:

Σε wind συμβολαιο που ειμαι το βγαζει κανονικα εκτος και εαν το γραφεις λαθος.

 *#0011#

Μετα κανεις τα παρακατω:πατας εκει.

spacer.png

Και βλεπεις την μπαντα.

spacer.png

Πρέπει στο LTE να το έχω για να λειτουργήσει; Στο 5G ήμουν. 

Edit: Ούτε στο 4G+ το βγάζει. *#0011# πατάω. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, evris2013 said:

Πρέπει στο LTE να το έχω για να λειτουργήσει; Στο 5G ήμουν. 

Οπου και νασαι το βγαζει . Μαλλον δεν το υποστηριζει η sim σου.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, s_wind said:

Οπου και νασαι το βγαζει . Μαλλον δεν το υποστηριζει η sim σου.

Η sim είναι καινούργια. Μαζί με το A52s που αγόρασα την έβαλα στις 28 Σεπτεμβρίου φέτος. Είναι το πρώτο μου 5G τηλέφωνο. 

Edit: Το κατάφερα. Με της Google την εφαρμογή το δοκίμαζα γι αυτό δεν έπιανε. Με της Samsung έπιασε. 

 

Screenshot_20221119-001226_Service mode RIL.jpg

Screenshot_20221119-002548_Service mode RIL.jpg

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Darkpurple said:

Σκέφτομαι για αγορά του και έρχομαι από xiaomi 11 lite 5G ne , εφάμιλλο ή θα το μετανιώσω;

 

Οχι δεν θα το μετανιωσεις εχουν ιδιο επεξεργαστη κομπλε θα εισαι.Εγω βεβαια στη θεση σου θα περιμενα κανα ποιο καινουργιο να βγει ετσι για αλλαγη..:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Μετα κανεις τα παρακατω:πατας εκει.
316242752_2155122644659869_3642402145227133072_n.jpg?stp=cp0_dst-jpg_e15_fr_q65&_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=9ulyOstmZDwAX9jrPvN&_nc_ht=scontent.fath5-1.fna&oh=00_AfAoozUjSet7evF7UU1sRk_ZGXmMLFV14wfv7w6vJR8wcA&oe=637D7D7B
Και βλεπεις την μπαντα.
315838217_2155122724659861_4602536829903616549_n.jpg?stp=cp0_dst-jpg_e15_fr_q65&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=-ue_iOY9-WEAX_WC8It&_nc_ht=scontent.fath5-1.fna&oh=00_AfCj3vIeWBaYyKFzWBurV0r8m0Ur_177vA_RRyLINatXfQ&oe=637DB06E
Εμένα δλδ που γράφει band 3 και bw20 είμαι οκ?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ΄΄μαζευτήκαμε΄΄  . . . .  για πείτε από Gcam τι φρέσκο υπάρχει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sgatzo said:

Εμένα δλδ που γράφει band 3 και bw20 είμαι οκ?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε μένα πιο πάνω γράφει Band 7 bw 20 και στις δύο περιπτώσεις. Στο πρώτο το 5G είναι σε λευκό φόντο και στο δεύτερο σε μαύρο φόντο. Αντε βρες άκρη...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πραγματικο 5G ειναι Lte 4H "βελτιωμενο"  οι μπαντες 3,7 και 20  που υπαρχουν ειδη .....

5G πραγματικο μονο Μπαντα Ν1 και Ν78 σε κεντρικα σημεια πολεων  Αθηνα πχ.πλατεια συνταγματος κτλ.

Εαν τρεξτε ενα speed test εαν εχει καποιος απεριοριστα θα δει ταχυτητες του ποπου...

Με Ν1 και Ν78 εκτινασεται πανω απο 1G.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχετε 5G θα έπρεπε να σας βγάζει ένδειξη στο πεδίο NR_BAND είτε n1 είτε n78. Για λόγους που δεν ξέρω τα πεδία που έχουν να κάνουν με NR είναι κενά σε αρκετά κινητά Samsung. Καταλήγουμε στο ότι αν το κινητό βγάζει την ένδειξη 5G έχει συνδεθεί είτε με την n1 είτε με n78. Ψεύτικο 5G όπως το σκέφτεστε δεν υπάρχει.
Εννοείται πως ακόμα το 5G στην Ελλάδα είναι Non Standalone, δηλαδή παιζει και το LTE μέσα σε κάθε περίπτωση. Τα 1Gbps και πάνω βγαίνουν μόνο με την n78 που έχει 100MHz εύρος. Η n1 είναι στα 20MHz στην Cosmote και στα 10MHz στις αλλες. Αντιλαμβάνεστε την διαφορά.
Poco X3 Pro via Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, s_wind said:

Δεν υπαρχει πραγματικο 5G ειναι Lte 4H "βελτιωμενο"  οι μπαντες 3,7 και 20  που υπαρχουν ειδη .....

5G πραγματικο μονο Μπαντα Ν1 και Ν78 σε κεντρικα σημεια πολεων  Αθηνα πχ.πλατεια συνταγματος κτλ.

Δηλαδή η Θεσσαλονίκη δεν έχει πουθενά κανονικό 5G; Εγώ είμαι και κοντά σε κεραία της Cosmote κιόλας!

3 minutes ago, georgeavl3 said:

Εφόσον έχετε 5G θα έπρεπε να σας βγάζει ένδειξη στο πεδίο NR_BAND είτε n1 είτε n78. Για λόγους που δεν ξέρω τα πεδία που έχουν να κάνουν με NR είναι κενά σε αρκετά κινητά Samsung. Καταλήγουμε στο ότι αν το κινητό βγάζει την ένδειξη 5G έχει συνδεθεί είτε με την n1 είτε με n78. Ψεύτικο 5G όπως το σκέφτεστε δεν υπάρχει.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Είναι βελτιωμένο LTE μας λέει ο s_wind. Ναι όντως τα NR είναι κενά σε όλους που ανεβάσαμε screenshoots. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, evris2013 said:

Δηλαδή η Θεσσαλονίκη δεν έχει πουθενά κανονικό 5G; Εγώ είμαι και κοντά σε κεραία της Cosmote κιόλας!

Είναι βελτιωμένο LTE μας λέει ο s_wind. Ναι όντως τα NR είναι κενά σε όλους που ανεβάσαμε screenshoots. 

Δεν ειναι θεμα να εισαι κοντα σε κεραια εαν εισαι κοντα βεβαια θα εχεις καλυτερη ταχυτητα το θεμα ειναι τι κεραια ειναι τι μπορει να εχει κανει η cosmote εκει που εισαι. Αυτα που συζηταμε βεβαια ειναι ψιλα γραμματα και φαινονται οι διαφορες μονο σε κατεβασμα μεγαλων αρχειων.

Οταν πινω καφε συνταγμα -ερμου κτλ.Η μπαντα κλειδωνει σε Ν78 και η πλοηγηση γινεται πολυ σφαιρατη κατεβαζω ταινιες κτλ.αερα-πατερα...Πυραυλος...Επανω στην πλατεια επιασα και 1.6G...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, s_wind said:

Δεν ειναι θεμα να εισαι κοντα σε κεραια εαν εισαι κοντα βεβαια θα εχεις καλυτερη ταχυτητα το θεμα ειναι τι κεραια ειναι τι μπορει να εχει κανει η cosmote εκει που εισαι. Αυτα που συζηταμε βεβαια ειναι ψιλα γραμματα και φαινονται οι διαφορες μονο σε κατεβασμα μεγαλων αρχειων.

Η κεραία αυτή είναι πάνω σε κτίριο της Cosmote και μπήκε πέρσι το καλοκαίρι. Δεν υπήρχε πριν. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, evris2013 said:

Η κεραία αυτή είναι πάνω σε κτίριο της Cosmote και μπήκε πέρσι το καλοκαίρι. Δεν υπήρχε πριν. 

Ναι οκ αλλα για να διαπιστωσεις τι παιζει θες απεριοριστα με speed test εφαρμογη...

Να παρε απο μενα τωρα ενα Ψοφιο 5G:classic_biggrin:

spacer.png

Τωρα το γυρισα σε 4G στο ιδιο ακριβως σημειο και εχω λιγο καλυτερο download.

spacer.png

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, s_wind said:

Ναι οκ αλλα για να διαπιστωσεις τι παιζει θες απεριοριστα με speed test εφαρμογη...

Να παρε απο μενα τωρα ενα Ψοφιο 5G:classic_biggrin:

spacer.png

Τωρα το γυρισα σε 4G στο ιδιο ακριβως σημειο και εχω λιγο καλυτερο download.

spacer.png

 

Στη Cosmote είναι πολύ ανώτερα και στα δύο. Εχω κάνει μετρήσεις και στα δύο. Αλλά εδώ ξεφύγαμε από τη συζήτηση της συσκευής! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, s_wind said:

Οχι δεν θα το μετανιωσεις εχουν ιδιο επεξεργαστη κομπλε θα εισαι.Εγω βεβαια στη θεση σου θα περιμενα κανα ποιο καινουργιο να βγει ετσι για αλλαγη..:classic_biggrin:

Σαν πιο άλλο θα έλεγες;

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα το Α53s αν κάνουν το "λάθος" και το βγάλουν με καλύτερο επεξεργαστή.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Darkpurple said:

Σαν πιο άλλο θα έλεγες;

 

Κοιτα:

Ειμαστε στην εξης χρονικη Φαση:classic_biggrin:

Σεναριο1)

Περιμενεις χριστουγεννα ερχονται προσφορες θα βρεις το A52s καβαντζα με κανα δωρακι  η με νεα μειωση τιμης.

Σεναριο2)

Περιμενεις να δεις σε ποιες συσκευες η sammy  θα βαλει τους καινουργιους "οικονομικους" επεξεργαστες αλλα με πολυ καλη ισορροπημενη αποδοση  780G και 782G στην μεσαια κατηγορια Α με μια μικρη αμφιβολια εαν θα τους φερει Ευρωπη η θα βγαλει συσκευες με τους παραπανω επεξεργαστες μονο για τις χωρες τις ινδιας κτλ. Μη ξεχναμε οτι απο σποντα και λογο ελλειψης Cpu ηρθε το Α52s ευρωπη αλλιως η σαμμυ θα ταιζε Α52(σκετο).

Σεναριο3)

Ακριβο εδω πας για βαθια το χερι στην τσεπη καθως περιμενεις την νεα Σειρα S23 κυριως το Ultra  που θα εχει φοβερο επεξεργαστη απο την TSMC την ιδια εταιρια που εβγαλε για το Α52s και παλιοτερα για iphone. Με την σειρα s23 ξεκινα μια καινουργια εποχη  μια και η σαμμυ υποσχεται καμερα απο αλλο πλανητη , φοβερη διαχειριση ενεργειας , Παγκοσμιος snapdragon αυτη την φορα σε συνεργασια με την TSMC σε ολη την σειρα S καληνυχτιζει τους exynos  κτλ.

Προσοχη : Τον καινουργιο snapdragon τον Βγαζει ΜΟΝΟ η TSMC δεν εχει σχεση καν με την εκδοση Snap που εχουν οι αμερικανικες εκδοσεις κτλ.που εβγαιναν μεχρι τωρα τα προηγουμενα χρονια...

ο 8 gen 2 μαλιστα θα ειναι "Ειδικη" εκδοση για το S23 !

Ε αυτα συμβαινουν τωρα δηλαδη στη θεση σου εγω δεν θα επερνα τιποτα και θα περιμενα ασε που θα παρω το S23 Ultra σιγουρα...:classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, s_wind said:

Ε αυτα συμβαινουν τωρα δηλαδη στη θεση σου εγω δεν θα επερνα τιποτα και θα περιμενα ασε που θα παρω το S23 Ultra σιγουρα...:classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin:

Μηηηη, θα σε χάσουμε από το τόπικ.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, s_wind said:

Κοιτα:

Ειμαστε στην εξης χρονικη Φαση:classic_biggrin:

Σεναριο1)

Περιμενεις χριστουγεννα ερχονται προσφορες θα βρεις το A52s καβαντζα με κανα δωρακι  η με νεα μειωση τιμης.

Σεναριο2)

Περιμενεις να δεις σε ποιες συσκευες η sammy  θα βαλει τους καινουργιους "οικονομικους" επεξεργαστες αλλα με πολυ καλη ισορροπημενη αποδοση  780G και 782G στην μεσαια κατηγορια Α με μια μικρη αμφιβολια εαν θα τους φερει Ευρωπη η θα βγαλει συσκευες με τους παραπανω επεξεργαστες μονο για τις χωρες τις ινδιας κτλ. Μη ξεχναμε οτι απο σποντα και λογο ελλειψης Cpu ηρθε το Α52s ευρωπη αλλιως η σαμμυ θα ταιζε Α52(σκετο).

Σεναριο3)

Ακριβο εδω πας για βαθια το χερι στην τσεπη καθως περιμενεις την νεα Σειρα S23 κυριως το Ultra  που θα εχει φοβερο επεξεργαστη απο την TSMC την ιδια εταιρια που εβγαλε για το Α52s και παλιοτερα για iphone. Με την σειρα s23 ξεκινα μια καινουργια εποχη  μια και η σαμμυ υποσχεται καμερα απο αλλο πλανητη , φοβερη διαχειριση ενεργειας , Παγκοσμιος snapdragon αυτη την φορα σε συνεργασια με την TSMC σε ολη την σειρα S καληνυχτιζει τους exynos  κτλ.

Προσοχη : Τον καινουργιο snapdragon τον Βγαζει ΜΟΝΟ η TSMC δεν εχει σχεση καν με την εκδοση Snap που εχουν οι αμερικανικες εκδοσεις κτλ.που εβγαιναν μεχρι τωρα τα προηγουμενα χρονια...

ο 8 gen 2 μαλιστα θα ειναι "Ειδικη" εκδοση για το S23 !

Ε αυτα συμβαινουν τωρα δηλαδη στη θεση σου εγω δεν θα επερνα τιποτα και θα περιμενα ασε που θα παρω το S23 Ultra σιγουρα...:classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin:

ψηνοσουν για το Α74 με 7gen 1 που ελεγες αν το βγαλει, βλεπω ομως οτι ετοιμαζεις μεγαλο αλμα για το s23 ultra, ο λαος μαζι σου εστω και για το s23 plus.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, boymanos said:

ψηνοσουν για το Α74 με 7gen 1 που ελεγες αν το βγαλει, βλεπω ομως οτι ετοιμαζεις μεγαλο αλμα για το s23 ultra, ο λαος μαζι σου εστω και για το s23 plus.

Για το Α73 ελεγα αλλα το εστειλε "Κατω" και μας αφησε μπουκαλα ...Τωρα ειμαστε στην τσιλια εχουμε σηκωσει ρανταρ:classic_biggrin: να δουμε τι κανει η σαμμυ για την ωρα βεβαια ειμαστε καλα με Α52s  το οποιο δεν μας αφησε ψυχολογικα προβληματα χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...