Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 minutes ago, kage said:

Ανοιγμενο?επισκευασμένο?

0 ώρες ελεγε

Κατσε βρε για να καταλαβω..νεο κινητο δεν γραφεις ποιο πανω?Σφραγισμενο δεν το πηρες?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kage said:

Ναι..σφραγισμένο..εννoousa uptime αλλά με hard reset mhdenizei 

Μέσα ήταν vodafone branded app κ τα έδωσε πίσω μετά από τσακωμο..ήθελε να στείλε πρώτα samsung ktl

 

Ρε φίλε για το Θεό, το συντακτικό σου είναι χειρότερο παιδιού 1ης δημοτικού .. Ανάθεμα αν κατάλαβε κανείς τι λες.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, lef7er1s said:

Ρε φίλε για το Θεό, το συντακτικό σου είναι χειρότερο παιδιού 1ης δημοτικού .. Ανάθεμα αν κατάλαβε κανείς τι λες.

Κλασικη περιπτωση autocorrection που δεν ελεγξε τι διόρθωσε. :classic_tongue:

Αν δεν καταλαβω, με την πρωτη αναγνωση, τι γραφει η πρόταση, δεν χάνω χρόνο για δεύτερη. Αν ο ομιλητης δεν θελει να χασει χρονο για να ελεγξει τι διορθωσε το autocorrection, δεν θα χασω και εγω το δικό μου για να καταλαβω τι θελει να πει ο ποιητής. Τόσο απλά.

Link to comment
Share on other sites

στην σειρα s και ειδικα στο s22 ultra ηρθε το ui 5.0 να δουμε και εδω ποτε!!παντως ακουγονται καλα σχολια μεχρι στιγμης!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, billmes1981 said:

Θα συνδυαστεί με το Android 13 και σε μας ή σκέτο το UI 5; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, evris2013 said:

Θα συνδυαστεί με το Android 13 και σε μας ή σκέτο το UI 5; 

Με 13! Έχουμε ακόμα 13 και 14 να πάρουμε!

Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2022 at 5:29 ΜΜ, lef7er1s said:

Ρε φίλε για το Θεό, το συντακτικό σου είναι χειρότερο παιδιού 1ης δημοτικού .. Ανάθεμα αν κατάλαβε κανείς τι λες.

 

On 24/10/2022 at 6:29 ΜΜ, runner70 said:

Κλασικη περιπτωση autocorrection που δεν ελεγξε τι διόρθωσε. :classic_tongue:

Αν δεν καταλαβω, με την πρωτη αναγνωση, τι γραφει η πρόταση, δεν χάνω χρόνο για δεύτερη. Αν ο ομιλητης δεν θελει να χασει χρονο για να ελεγξει τι διορθωσε το autocorrection, δεν θα χασω και εγω το δικό μου για να καταλαβω τι θελει να πει ο ποιητής. Τόσο απλά.

Κλασσικη περιπτωση  που κ χρονο για χασιμο εχετε ,αλλα τον καταναλωνεται μονο για κραξιμο κ  δηθεν εξυπναδες 😛

αν δεν σας αρεσει παρτε τα κουβαδακια σας κ να πατε σε αλλη παραλια ή απλα πατηστε το κουμπι report..μην το συνεχιζουμε με μλκς

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Πιο κράξιμο αφού δεν καταλαβαίνει κανένας το γράφεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το μεσημέρι μου έβγαλε αυτό το μήνυμα.

Το φύσηξα και το καθάρισα  αλλά δεν έφυγε. Με επανεκκίνηση έφυγε αλλά μετά από 2 ώρες επανήλθε. 

 

Screenshot_20221027-145348_One UI Home.jpg

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, esertas said:

Από σήμερα το μεσημέρι μου έβγαλε αυτό το μήνυμα.

Το φύσηξα και το καθάρισα  αλλά δεν έφυγε. Με επανεκκίνηση έφυγε αλλά μετά από 2 ώρες επανήλθε. 

 

Screenshot_20221027-145348_One UI Home.jpg

Σίγουρα να ξέρεις δεν είναι τυχαίο το μήνυμα. Και εμένα μια φορά που μου το έβγαλε όντως μου είχε ξεφύγει σταγονίτσα απο πλύσημο χεριών και το είχα πάρει χαμπάρι πρίν μου βγάλει το μήνυμα..Εγώ δίπλωσα μια χαρτοπετσέτα σε σχήμα κώνου και την μύτη της την έβαλα προσεκτηκά στην θύρα για να απορωφήσει την υγρασία..μετά έβαλα και το πιστολάκι μαλλιών στην ήρεμη σκάλα με γρήγορες εναλλαγές κρύου ζεστού(αλλα πιο πολύ κρύου) και μετά απο λίγο δεν ξαναεμφάνισε το μήνυμα.

Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έφυγε τελικά το μήνυμα και το έβαλα να φορτίσει. Αλλά τι σόι αδιάβροχο είναι αν βγάζει τέτοια μηνύματα με υγρασία. Όχι ότι το βρέχω. Ισα ίσα, στην δουλειά το έχω ακουμπισμένο σε ένα τραπέζι δεν το κουβαλάω πάνω μου.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, esertas said:

Ευτυχώς έφυγε τελικά το μήνυμα και το έβαλα να φορτίσει. Αλλά τι σόι αδιάβροχο είναι αν βγάζει τέτοια μηνύματα με υγρασία. Όχι ότι το βρέχω. Ισα ίσα, στην δουλειά το έχω ακουμπισμένο σε ένα τραπέζι δεν το κουβαλάω πάνω μου.

Μήν μπερδεύεσαι..άλλο η αδιαβροχοποίηση που όντως είναι αδιάβροχο και άλλο το μήνυμα που είναι συγκεκριμένα για την θύρα φόρτισης που είναι ακάλυπτη..Και υγρασία να είχε δεν θα πάθεναι κάτι απλά σε προειδοποιεί για να μήν βάλεις τον φορτιστή όσο διαβάζει υγρασία γιατί το ρεύμα φόρτισης είναι που θα προκαλέσει πρόβλημα (π.χ βραχυκύκλωμα). Δηλαδή το ρεύμα είναι το πρόβλημα..όχι το νερό. Πράγμα που εσύ βιάστηκες να κάνεις..Και να το κολυμπήσεις θεωρητηκά πάντα δεν θα πάθει κάτι..αλλα όσο υπάρχει νερό εκεί που μπαίνει το ρεύμα θα υπάρξει πρόβλημα..γι'αυτό και σου λέει στέγνωσέ το για να μπορεί να γίνει δουλειά με το ρεύμα..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Πήγα ΣΜ γύρισα και πάλι έβγαλε το μήνυμα για υγρασία. Δεν υπάρχει περίπτωση να μπήκε υγρασία στην θύρα όσο ήμουν ΣΜ. Να δούμε μέχρι το πρωί που θα κάθεται θα στεγνώσει; 

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, esertas said:

Πήγα ΣΜ γύρισα και πάλι έβγαλε το μήνυμα για υγρασία. Δεν υπάρχει περίπτωση να μπήκε υγρασία στην θύρα όσο ήμουν ΣΜ. Να δούμε μέχρι το πρωί που θα κάθεται θα στεγνώσει; 

Μήπως δεν στέγνωσε τελείως και έχει κάπου υγρασία.  

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι μπορεί να μην έχει σχέση με υγρασία κ να είναι θέμα θύρας.  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, esertas said:

Πήγα ΣΜ γύρισα και πάλι έβγαλε το μήνυμα για υγρασία. Δεν υπάρχει περίπτωση να μπήκε υγρασία στην θύρα όσο ήμουν ΣΜ. Να δούμε μέχρι το πρωί που θα κάθεται θα στεγνώσει; 

Μπορεί και να ειναι ιχνος απο ψίχουλο,χορταράκι ή οτιδήποτε μικρό που εσύ δεν μπορείς να το καταλάβεις..φύσηξε την θύρα με γρήγορα περάσματα απο το στόμα σου όσο ξεφυσάς.Σίγουρα πάντως κάτι διαβάζει..δύσκολα να είναι βλάβη θυρας

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι βλάβη θύρας δεν φορτίζει ή δεν φορτίζει σωστά. Με έτυχε 2 φορές σε Nokia N8. Ευτυχώς είχε και θύρα καρφί και το φόρτιζα από κει μέχρι να το πάω για service.  

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το 

2 ώρες πριν, esertas said:

Πήγα ΣΜ γύρισα και πάλι έβγαλε το μήνυμα για υγρασία. Δεν υπάρχει περίπτωση να μπήκε υγρασία στην θύρα όσο ήμουν ΣΜ. Να δούμε μέχρι το πρωί που θα κάθεται θα στεγνώσει; 

το πιο πιθανό είναι φίλε μου να έχει πάρει νερό μέσα έτσι έκανε και ενα samsung a8 που είχα , καλύτερα παντού για service 

Η άνοιξε το μόνο σου και βάλτο πάνω σε καλοριφέρ 

Γενικά το κινητό δεν είναι αδιάβροχο ειδικά το samsung που βγάζουν αυτήν την ειδοποίηση είναι μην μπλέξεις περνει νερό από μέσα η θύρα και νομίζει ότι έχει νερό από έξω. Το iphone που είχα το έπλενα με σαπούνι κάτω από την βρύση ειδικά τότε με τον Κορωναίο αλλά το iphone ειχε και ip68  

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εμένα εδω και μέρες μου βγάζει το μήνυμα για υγρασία ή σκουπίδι στη θύρα usb.
Εχω κάνει ότι είναι δυνατόν για στέγνωμα ή καθάρισμα. Εχω κάνει και εκκαθάριση προσωρινής μνήμης. Φεύγει το μήνυμα και μετά από λίγο ξανάρχεται. Τουλάχιστον το φορτίζω και ευτυχώς η μπαταρία του κρατάει αρκετά. Εμένα μου το εμφάνισε με την τελευταία αναβάθμιση και λεω μηπως είναι κάποιο bug. Θα περιμένω και την αναβάθμιση Νοεμβρίου και εαν δεν δω να φτιάχνει, έφυγε για service.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι γεμιζουν υγρασια την θυρα αλλα και το βυσμα του φορτιστη γιατι πιανουν με υγρα-βρεγμενα χερια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα και εγώ το Α52.

Ο Samsung account προσφέρει τίποτα ; πχ δωρεάν cloud;

Έβαλα την gkam αλλά είχε κάποια κολλήματα και την έβγαλα...

Έχει δοκιμάσει κανείς την θήκη της nillkin ;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση.

ΠΧ περνω καινουργιο το a52s και εχει επανω μια παλια rom πχ την A528BXXS1AUHA (Android 11)

Μπορω αμεσως να του βαλω την πιο καινουργια με odin πχ την A528BXXS1CVI6 (Android 12) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...