Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, tassosmer said:

Όλοι οι φορτιστές ταχείας φόρτισης έχουν type-c. Είναι νεότερη τεχνολογία οπότε έχει και άλλες δυνατότητες. 

Απο ότι καταλαβαίνω ο απο πάνω δέν εννοεί την έξοδο του καλωδίου που προφανώς όλοι τα τελευταία χρόνια έχουν type C αλλα την έξοδο του φορτιστή..που εγώ νομίζω είναι θέμα εταιρίας άν ο φορτιστής είναι με usb ή Type C.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

18 minutes ago, Nikos_96 said:

Απο ότι καταλαβαίνω ο απο πάνω δέν εννοεί την έξοδο του καλωδίου που προφανώς όλοι τα τελευταία χρόνια έχουν type C αλλα την έξοδο του φορτιστή..που εγώ νομίζω είναι θέμα εταιρίας άν ο φορτιστής είναι με usb ή Type C.

Οι φορτιστές που έχουν 25+W φόρτισης έχουν type-c βύσμα πάνω τους... το usb έχει ένα όριο στο ρεύμα που θα περάσει και φτάνει μέχρι εκεί... Οπότε μετά τη δουλειά αναλαμβάνει το type-c. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tassosmer said:

Οι φορτιστές που έχουν 25+W φόρτισης έχουν type-c βύσμα πάνω τους... το usb έχει ένα όριο στο ρεύμα που θα περάσει και φτάνει μέχρι εκεί... Οπότε μετά τη δουλειά αναλαμβάνει το type-c. 

Τα Xiaomi όπως το redmi note 11 pro και pro + ή το Xiaomi 11t και 11t pro που χρησημοποιούν 67w και 120w ο φορτιστής είναι με usb σε type c.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Οι φορτιστές που έχουν 25+W φόρτισης έχουν type-c βύσμα πάνω τους... το usb έχει ένα όριο στο ρεύμα που θα περάσει και φτάνει μέχρι εκεί... Οπότε μετά τη δουλειά αναλαμβάνει το type-c. 
Δεν είναι απαραίτητο αυτό, σε δύο realme που ξέρω σίγουρα 33,65w κανονικά usb type a βγάζουν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_96 said:

Απο ότι καταλαβαίνω ο απο πάνω δέν εννοεί την έξοδο του καλωδίου που προφανώς όλοι τα τελευταία χρόνια έχουν type C αλλα την έξοδο του φορτιστή..που εγώ νομίζω είναι θέμα εταιρίας άν ο φορτιστής είναι με usb ή Type C.

Αυτό το τελευταίο... Σωστά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι εχει κανει η σαμσουνγκ στην ενημερωση οκτωβριου, δεν λεει να τελειωσει η μπαταρια με τιποτα. Βλεπω η συσκευη αυτη να αποκταει legendary status πλεον. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τι εχει κανει η σαμσουνγκ στην ενημερωση οκτωβριου, δεν λεει να τελειωσει η μπαταρια με τιποτα. Βλεπω η συσκευη αυτη να αποκταει legendary status πλεον. 
Εγώ δεν βλέπω καμία διαφορά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vag74 said:

Εγώ δεν βλέπω καμία διαφορά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

...ούτε εγώ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι φαση..αρχισε θεμα με την φορτιση το κινητο μου..βαζω τον φορτιστη και δεν μου βγαζει γρηγορη φορτιση ενω μεσα στις ρυθμισεις ειναι επιλεγμενη η γρηγορη φορτιση..Τρωει επαναφορα τωρα και βλεπουμε

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το καλωδιο του κουτιου βγηκε Off μετα απο ενα και κατι χρονο λειτουργιας . Μολις το κουμπωνα και αναβα την οθονη εβγαζε Αστραπες  ετρεμε οτι και να πατουσα , εαν δε  το φορτιζα σβηστο εβγαζε θαυμαστικα κτλ.Το πεταξα και πηρα το καλωδιο απο τα Galaxy Buds που εχω  ολα κομπλε φορτιζει τελεια  εδω και δεκα μερες .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, s_wind said:

Εμενα το καλωδιο του κουτιου βγηκε Off μετα απο ενα και κατι χρονο λειτουργιας . Μολις το κουμπωνα και αναβα την οθονη εβγαζε Αστραπες  ετρεμε οτι και να πατουσα , εαν δε  το φορτιζα σβηστο εβγαζε θαυμαστικα κτλ.Το πεταξα και πηρα το καλωδιο απο τα Galaxy Buds που εχω  ολα κομπλε φορτιζει τελεια  εδω και δεκα μερες .

Το καλωδιο του Δια ειχες?(Γιατι ειπες αστραπες κλπ) 🙂

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_wind said:

Εμενα το καλωδιο του κουτιου βγηκε Off μετα απο ενα και κατι χρονο λειτουργιας . Μολις το κουμπωνα και αναβα την οθονη εβγαζε Αστραπες  ετρεμε οτι και να πατουσα , εαν δε  το φορτιζα σβηστο εβγαζε θαυμαστικα κτλ.Το πεταξα και πηρα το καλωδιο απο τα Galaxy Buds που εχω  ολα κομπλε φορτιζει τελεια  εδω και δεκα μερες .

Slow charge 4ever!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, billmes1981 said:

Το καλωδιο του Δια ειχες?(Γιατι ειπες αστραπες κλπ) 🙂

Γιατι την ωρα που φορτιζε εαν αναβα την οθονη οπου και να βρισκοταν εκανε  παρα πολυ γρηγορο τρεμοπαιγμα σαν αστραπη ..Μολις το εβγαζα απο την φορτιση ολα καλα . 

2 ώρες πριν, christos_087 said:

Slow charge 4ever!

Μια ζωη το φορτιζω στην αργη φορτιση απλα το καλωδιο ταπαιξε δεν ξερω αλλα συνηθως τα ασπρα καλωδια δεν μου κρατανε πολυ στο χρονο ψοφανε αντιθετα τα μαυρα δεν ετυχε να μου ψοφησουν ποτε...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το λευκό καλώδιο του Xiaomi Note 8 pro που είχα, λειτουργεί άψογα πάνω από 2,5 χρόνια τώρα! Έπεται να δούμε αυτό του A52s πόσο θα κρατήσει. Ακόμα μήνα δεν έκλεισα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Eshop εβγαλε προσφορα τον 25αβατο φορτιστη χωρις καλωδιο για οποιον θελει

 

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ta800nb-25watt-usb-no-cable-black-bulk-p-TEL.200002

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, billmes1981 said:

Παιδια το Eshop εβγαλε προσφορα τον 25αβατο φορτιστη χωρις καλωδιο για οποιον θελει

 

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ta800nb-25watt-usb-no-cable-black-bulk-p-TEL.200002

Ναι αλλά αναγκαστικά πρέπει να πάρουμε και καλώδιο. Εμείς έχουμε καλώδιο USB σε type C.  

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να συνδέσω το κινητό με τηλεόραση ή προτζεκτορα.

Αρα θέλω καλώδιο USB-C σε HDMI, ή ανταπτορα που να δέχεται το HDMI.

Εχει αγοράσει κάποιος και να δουλεύει? Η ανάλυση σε 1080p, δε μου χρειάζεται παραπάνω.

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, billmes1981 said:

Παιδια το Eshop εβγαλε προσφορα τον 25αβατο φορτιστη χωρις καλωδιο για οποιον θελει

 

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ta800nb-25watt-usb-no-cable-black-bulk-p-TEL.200002

Ωραιος! Υπαρχει καποιο λινκ και για το αντιστοιχο καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johnskop said:

Καλημέρα. Θα ήθελα να συνδέσω το κινητό με τηλεόραση ή προτζεκτορα.

Αρα θέλω καλώδιο USB-C σε HDMI, ή ανταπτορα που να δέχεται το HDMI.

Εχει αγοράσει κάποιος και να δουλεύει? Η ανάλυση σε 1080p, δε μου χρειάζεται παραπάνω.

 

Καλημέρα για να συνδεθεί το τηλέφωνο χρειάζεται να υποστηρίζει το MHL πρωτόκολλο. Χρειάζεται ψάξιμο. Σε εμένα το tab s7 συνδέεται στην τηλεόραση ενώ το tab s6 lite με τον ίδιο ανταπτορα όχι. 

Link to comment
Share on other sites

Για το τρεμοπαιγμα που έγραψα παραπάνω, εδώ ένα τυχαίο παράδειγμα που βρήκα, και από ότι διάβασα έχει τύχει σε αρκετούς



Sent from my CPH2399 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

GaleaNatur Μετά από πόσο καιρό στο έκανε αυτό το τρέμουλο;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, evris2013 said:

GaleaNatur Μετά από πόσο καιρό στο έκανε αυτό το τρέμουλο;

η συσκευη ειναι αγορασμενη περιπου ενα χρονο, τωρα ποτε ακριβως ξεκινησε δεν ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιω εγω..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kage said:

IMG_20221024_133218.thumb.jpg.88cee764b0f0118eb1380f9f0089ed4f.jpg

Μόλις άνοιξα νέο κινητό... Στο volume button στο πατημα του - βγήκε...

Φαίνεται σαν κόλα κίτρινη 

Το μαζευεις οπως ειναι εννοειται και πισω στο μαγαζι που το αγορασες.Φευγεις οπως εφευγε ο Ψαλτης στην ταινια που του εβαζε ποντικοφαρμακο η λουγκρα 🙂

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...