Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.  Μόλις σήμερα πήρα τη συσκευή κι εγώ. Ξέρει κανείς πως βάζεις την ώρα στην οθόνη κλειδώματος ή δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα; 
Εννοείς στην aod η γενικά όταν πατάς το power να βλέπεις την ώρα;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

11 ώρες πριν, chios said:
11 ώρες πριν, evris2013 said:
Καλησπέρα παιδιά.  Μόλις σήμερα πήρα τη συσκευή κι εγώ. Ξέρει κανείς πως βάζεις την ώρα στην οθόνη κλειδώματος ή δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα; 

Εννοείς στην aod η γενικά όταν πατάς το power να βλέπεις την ώρα;

Όταν είναι κλειδωμένο. Χωρίς να πατάω τίποτα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, evris2013 said:

Όταν είναι κλειδωμένο. Χωρίς να πατάω τίποτα. 

Μάλλον εννοείς την always on display οπότε ή κατεβάζει την κουρτίνα ειδοποιήσεων και πατάς στο εικονίδιο που υπάρχει κάπου εκεί(always on display) ή πάς ρυθμίσεις-->κλείδωμα οθόνης-->πατάς πάνω στο Always on display, το ενεργοποιείς και το βάζεις μία απο τις τέσσερις επιλογές που βλέπεις. Μπορείς να το βάλεις να εμφανίζεται μόνο όταν θα έχεις ειδοποιήσεις..Εγώ το έχω στο πάντα ανοιχτό χωρίς να βλέπω κατανάλωση μπαταρίας.Όπως είσαι εκεί πάς και στο στύλ ρολογιού και το φτιάχνεις όπως θέλεις..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Μάλλον εννοείς την always on display οπότε ή κατεβάζει την κουρτίνα ειδοποιήσεων και πατάς στο εικονίδιο που υπάρχει κάπου εκεί(always on display) ή πάς ρυθμίσεις-->κλείδωμα οθόνης-->πατάς πάνω στο Always on display, το ενεργοποιείς και το βάζεις μία απο τις τέσσερις επιλογές που βλέπεις. Μπορείς να το βάλεις να εμφανίζεται μόνο όταν θα έχεις ειδοποιήσεις..Εγώ το έχω στο πάντα ανοιχτό χωρίς να βλέπω κατανάλωση μπαταρίας.Όπως είσαι εκεί πάς και στο στύλ ρολογιού και το φτιάχνεις όπως θέλεις..

Ευχαριστώ πολύ! Στην κουρτίνα δεν βρήκα το Always on display οπότε το έκανα από τις ρυθμίσεις.  

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Ευχαριστώ πολύ! Στην κουρτίνα δεν βρήκα το Always on display οπότε το έκανα από τις ρυθμίσεις.  

Υπάρχει..είναι χρήσιμο για συντόμευση για όταν π.χ το βράδυ θα πέσεις για ύπνο του κάνεις ένα απλό πάτημα για το βγάλεις για οικονομία μπαταρίας και το πρωί το ξαναπατάς για να το βάλεις. Θα το βρείς άν δεν υπάρχει στην πρώτη κουρτίνα ειδοποιήσεων πήγενε δεξιά όπως θα το έχεις κατεβάσει και αν δεν είναι ούτε στην δεύτερη θα πάς στον κύκλο με τον σταυρό να προσθέσεις κάποιες άλλες συντομεύσεις που σου χρειάζοντ..μέσα σ'αυτές θα είναι και το always on display..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_96 said:

Υπάρχει..είναι χρήσιμο για συντόμευση για όταν π.χ το βράδυ θα πέσεις για ύπνο του κάνεις ένα απλό πάτημα για το βγάλεις για οικονομία μπαταρίας και το πρωί το ξαναπατάς για να το βάλεις. Θα το βρείς άν δεν υπάρχει στην πρώτη κουρτίνα ειδοποιήσεων πήγενε δεξιά όπως θα το έχεις κατεβάσει και αν δεν είναι ούτε στην δεύτερη θα πάς στον κύκλο με τον σταυρό να προσθέσεις κάποιες άλλες συντομεύσεις που σου χρειάζοντ..μέσα σ'αυτές θα είναι και το always on display..

Το βρήκα. Τελικά ήταν στο + που είπες και το μετέφερα στο βασικό μενού της κουρτίνας. Σε ευχαριστώ και πάλι. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει καμία εφαρμογή να δυναμώνει λίγο την ένταση των ηχείων του κινητού μας; Να μην χάνει όμως σε ποιότητα αν είναι δυνατόν

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, tolisfar said:

Έχετε βρει καμία εφαρμογή να δυναμώνει λίγο την ένταση των ηχείων του κινητού μας; Να μην χάνει όμως σε ποιότητα αν είναι δυνατόν

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γνώμη μου είναι να αποφεύγεις τις διαφορές apps για ενίσχυση ήχου, μπάσου, ποιότητας κλπ. Το πιθανότερο είναι να βλάψουν τα ηχεία. Δεν ξέρεις τα όρια του συγκεκριμένου ηχείου και μπορεί να φεύγει πολύ από τις προδιαγραφές που έχει θέσει η εταιρεία. Και να δώσεις μεγαλύτερη ένταση, το πιθανότερο είναι σε ποιότητα να ακούγεται σα ραδιοφωνάκι του 1980...

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι να αποφεύγεις τις διαφορές apps για ενίσχυση ήχου, μπάσου, ποιότητας κλπ. Το πιθανότερο είναι να βλάψουν τα ηχεία. Δεν ξέρεις τα όρια του συγκεκριμένου ηχείου και μπορεί να φεύγει πολύ από τις προδιαγραφές που έχει θέσει η εταιρεία. Και να δώσεις μεγαλύτερη ένταση, το πιθανότερο είναι σε ποιότητα να ακούγεται σα ραδιοφωνάκι του 1980...
Πιθανόν έχεις δίκιο. Μην πω σίγουρα. Η αλήθεια είναι άκουσα ένα poco δυνατό μεν αλλά ήχος χάλια. Το δικο μας μετά ήταν σαν να είσαι σε village cinema.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tolisfar said:

Πιθανόν έχεις δίκιο. Μην πω σίγουρα. Η αλήθεια είναι άκουσα ένα poco δυνατό μεν αλλά ήχος χάλια. Το δικο μας μετά ήταν σαν να είσαι σε village cinema.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ρύθμισε το από το equalizer που έχει στις ρυθμίσεις. Για μένα είναι ήδη δυνατός. 

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να περάσουμε την τελευταία έκδοση YouTube vanced που είχα στο Xiaomi. Εκεί απενεργοποιούσες την βελτιστοποίηση Miui και κατέβαινε η εφαρμογή. Στο Samsung δεν κατεβαίνει με τίποτα. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, tolisfar said:

Πιθανόν έχεις δίκιο. Μην πω σίγουρα. Η αλήθεια είναι άκουσα ένα poco δυνατό μεν αλλά ήχος χάλια. Το δικο μας μετά ήταν σαν να είσαι σε village cinema.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ακριβώς. Το poco m3 του πατέρα μου χαλάει τον κόσμο, αλλά δεν αγγίζει το δικό μας σε ποιότητα, είτε με Dolby atmos είτε χωρίς. Το μόνο που θα ήθελα στο a52s, να ήταν λίιιιγο πιο δυνατά. Κατά τα άλλα είναι εξαιρετικά speakers. 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Το poco m3 του πατέρα μου χαλάει τον κόσμο, αλλά δεν αγγίζει το δικό μας σε ποιότητα, είτε με Dolby atmos είτε χωρίς. Το μόνο που θα ήθελα στο a52s, να ήταν λίιιιγο πιο δυνατά. Κατά τα άλλα είναι εξαιρετικά speakers. 
Αφού βάζω στην εφαρμογή imdb τρέιλερ από ταινίες μόνο και μόνο για τον ήχο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tolisfar said:

Αφού βάζω στην εφαρμογή imdb τρέιλερ από ταινίες μόνο και μόνο για τον ήχο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

😉

Κι εγώ έχω καταργήσει σε μεγάλο βαθμό το bluetooth speaker μου πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

1) . Μια χαρα κατεβαινει η τελευταια εκδοση vanced πριν σταματησει.

Πρωτα κανουμε απενεργοποιηση το μαμα-youtube .

Μετα Εφοσον κατεβασουμε τον manager  το τρεχουμε κατεβαζουμε μεσα απ αυτο πρωτα το microG  και σε δευτερο χρονο την εφαρμογη vanced .

https://youtubevanced.com/

Μη ξεχασουμε να βγαλουμε απο την βελτιστοποιηση το microG γιατι θα σκαει εικονιδιο ζαλουρας στην κουρτινα...

Για καποιον που εχει συμβολαιο απεριοριστα η ειναι κουβαρδας στις καρτες βαζει μονιμα για καλυτερη ποιοτητα στις ρυθμισεις του vanced/ ρυθμισεις βιντεο 1080p.

Αλλιως αμα ποναει η τσεπη 480p.

 

 

2) . Συνδυαστικη εφαρμογη για κατεβασμα  βιντεο μεσα απο τον  vanced .

Το εικονιδιο βρισκεται μεσα στο μενου κοινοποιησης του  vanced για αμεσο κατεβασμα σε διαφορες ποιοτητες.

Κατεβασουμε απο δω , το κανουμε εγκατασταση και ολα κομπλε. Το σεταρουμε για πρωτη φορα και μετα δεν το ξαναχρησιμοποιουμε αμα θελουμε οπως αναφερα παραπανω θα τρεχει μεσα απο την κοινοποηση του vanced .

https://www.apkmirror.com/apk/samuele-rini/youtube-downloader/youtube-downloader-7-5-4-release/dentex-youtube-downloader-7-5-4-android-apk-download/

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, s_wind said:

1) . Μια χαρα κατεβαινει η τελευταια εκδοση vanced πριν σταματησει.

Πρωτα κανουμε απενεργοποιηση το μαμα-youtube .

Μετα Εφοσον κατεβασουμε τον manager  το τρεχουμε κατεβαζουμε μεσα απ αυτο πρωτα το microG  και σε δευτερο χρονο την εφαρμογη vanced .

https://youtubevanced.com/

Μη ξεχασουμε να βγαλουμε απο την βελτιστοποιηση το microG γιατι θα σκαει εικονιδιο ζαλουρας στην κουρτινα...

Για καποιον που εχει συμβολαιο απεριοριστα η ειναι κουβαρδας στις καρτες βαζει μονιμα για καλυτερη ποιοτητα στις ρυθμισεις του vanced/ ρυθμισεις βιντεο 1080p.

Αλλιως αμα ποναει η τσεπη 480p.

 

 

2) . Συνδυαστικη εφαρμογη για κατεβασμα  βιντεο μεσα απο τον  vanced .

Το εικονιδιο βρισκεται μεσα στο μενου κοινοποιησης του  vanced για αμεσο κατεβασμα σε διαφορες ποιοτητες.

Κατεβασουμε απο δω , το κανουμε εγκατασταση και ολα κομπλε. Το σεταρουμε για πρωτη φορα και μετα δεν το ξαναχρησιμοποιουμε αμα θελουμε οπως αναφερα παραπανω θα τρεχει μεσα απο την κοινοποηση του vanced .

https://www.apkmirror.com/apk/samuele-rini/youtube-downloader/youtube-downloader-7-5-4-release/dentex-youtube-downloader-7-5-4-android-apk-download/

 

Εγώ έχω απεριόριστα. Το δεύτερο δεν κατάλαβα τι είναι. Πάντως η εγκατάσταση έγινε. Πριν κολλούσε το MicroG στην εγκατάσταση και δεν κατέβαινε. Γι αυτό δεν μπορούσα ούτε το YouTube vanced να κατεβάσω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1) . Μια χαρα κατεβαινει η τελευταια εκδοση vanced πριν σταματησει.
Πρωτα κανουμε απενεργοποιηση το μαμα-youtube .
Μετα Εφοσον κατεβασουμε τον manager  το τρεχουμε κατεβαζουμε μεσα απ αυτο πρωτα το microG  και σε δευτερο χρονο την εφαρμογη vanced .
https://youtubevanced.com/
Μη ξεχασουμε να βγαλουμε απο την βελτιστοποιηση το microG γιατι θα σκαει εικονιδιο ζαλουρας στην κουρτινα...
Για καποιον που εχει συμβολαιο απεριοριστα η ειναι κουβαρδας στις καρτες βαζει μονιμα για καλυτερη ποιοτητα στις ρυθμισεις του vanced/ ρυθμισεις βιντεο 1080p.
Αλλιως αμα ποναει η τσεπη 480p.
 
 
2) . Συνδυαστικη εφαρμογη για κατεβασμα  βιντεο μεσα απο τον  vanced .
Το εικονιδιο βρισκεται μεσα στο μενου κοινοποιησης του  vanced για αμεσο κατεβασμα σε διαφορες ποιοτητες.
Κατεβασουμε απο δω , το κανουμε εγκατασταση και ολα κομπλε. Το σεταρουμε για πρωτη φορα και μετα δεν το ξαναχρησιμοποιουμε αμα θελουμε οπως αναφερα παραπανω θα τρεχει μεσα απο την κοινοποηση του vanced .
https://www.apkmirror.com/apk/samuele-rini/youtube-downloader/youtube-downloader-7-5-4-release/dentex-youtube-downloader-7-5-4-android-apk-download/
 
Και θα δουλεύει όπως το παλιό καλό vanceed που μπορούσαμε να κατεβάσαμε για παράδειγμα σε MP3 το τραγούδι που ακούγαμε?
Ή που παίζει και στο παρασκήνιο?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, manan69t said:

Και θα δουλεύει όπως το παλιό καλό vanceed που μπορούσαμε να κατεβάσαμε για παράδειγμα σε MP3 το τραγούδι που ακούγαμε?
Ή που παίζει και στο παρασκήνιο?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, όσο κρατήσει κι αυτό. Άλλη έκδοση δεν θα υπάρξει! ☹️

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, tolisfar said:

Βάλτε ymusic βρε παιδιά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όταν σταματήσει θα το βάλουμε. Έχουμε συνηθίσει το YouTube.  

Βγάζει πολλά κι αυτά που έχουν το Y είναι για mp3 players. Ποιό είναι αυτό που λες;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος θα μπορέσει να μου απαντήσει αν γνωρίζει βέβαια, πως θα έχω διαφορετικό ήχο στις ειδοποιήσεις από τα sms ?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όταν σταματήσει θα το βάλουμε. Έχουμε συνηθίσει το YouTube.  
Βγάζει πολλά κι αυτά που έχουν το Y είναι για mp3 players. Ποιό είναι αυτό που λες;
Αυτό λέω
https://ymusic.io/

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, λέω να πάω από το a52s σε s21 τι λέει η κάμερα? Αξίζει η αλλαγή?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, steliosk said:

Παίδες, λέω να πάω από το a52s σε s21 τι λέει η κάμερα? Αξίζει η αλλαγή?

Nαι θα εχει καλυτερη καμερα οπως και οθονη με την μπαταρία ομως θα υπαρχει  θεμα....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, christos_087 said:

Nαι θα εχει καλυτερη καμερα οπως και οθονη με την μπαταρία ομως θα υπαρχει  θεμα....

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, όταν λες καλύτερη κάμερα, τι εννοείς? Με ενδιαφέρει η νυχτερινή λήψη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, steliosk said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, όταν λες καλύτερη κάμερα, τι εννοείς? Με ενδιαφέρει η νυχτερινή λήψη.

λογω του παρα πολύ καλού ΙSP (image signal processor) επεξεργαστη εικόνας που εχει το S21 FE απο τον Snap 888 (σε σχεση με τον 778 του Α52s) πιστευω θα εχεις αυτο που θελεις. Βεβαια μη φανταστεις χαωδεις διαφορες, απλα μια καλυτερη βραδινη φωτο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...