Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, Alexref said:

Τίποτα

τις δοκίμασες όλες και δεν λειτουργεί σε καμία? εγώ δεν έχω call recording - δεν με ενδιαφέρει - αλλά στο βίντεο λέει πως δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 9/8/2022 at 4:19 ΜΜ, ran_tan_plan said:

Gcam έχω αυτή, δεν χρειάζεται config, παίζει κατευθείαν

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl98/
Επιλέγεις την scan3d
Hardware level επιλέγεις lever 3
Session Id σε κάθε κάμερα βάζεις 61448
 

Καλησπερα παιδια. Ειπα να βαλω GCam να δω μηπως υπαρχει σημαντικη διαφορα, αλλα ειτε βαλω την παραπανω εκδοση ειτε την σταθερη https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl88/ , η εφαρμογη κολλαει μολις την ανοιξω και κρασαρει. Πρωτη φορα ασχολουμαι με GCam , ειδα σχετικα βιντεο και νομιζω τα εκανα ολα σωστα. Τι μπορει να κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, petrost8 said:

Καλησπερα παιδια. Ειπα να βαλω GCam να δω μηπως υπαρχει σημαντικη διαφορα, αλλα ειτε βαλω την παραπανω εκδοση ειτε την σταθερη https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl88/ , η εφαρμογη κολλαει μολις την ανοιξω και κρασαρει. Πρωτη φορα ασχολουμαι με GCam , ειδα σχετικα βιντεο και νομιζω τα εκανα ολα σωστα. Τι μπορει να κανω λαθος;

Κατεβαζεις gcam
Τη βρισκεις εκει που κατεβηκε και την κανεις εγκατασταση
Ανοιγμα της gcam που πλεον ειναι app στο κινητο σου
Διπλο ταπ στο κενο χωρο διπλα απο το κλειστρο
Σου βγαζει φακελους. Κινεισαι σε αυτους ωστε να βρεις το xml εκει που το κατεβασες/αποθηκευσες
Το κανεις restore.

Έτσι δουλεύει του Ανδρέα έχεις κατεβάσει το xml;; 

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

xml δεν κατεβασα ωστε να κανω διπλο ταπ στο κενο χωρο. Νομιζω δεν ειναι απαραιτητο απο οσο καταλαβα , το αναφερει και ο χρηστης του post που παρεθεσα. Θα επρεπε να δουλευει μονο με την εγκατασταση του apk.

Του Ανδρεα δεν την δοκιμασα, δεν καταλαβα τις οδηγιες του. Θα πρεπει να κατεβασω την εφαρμογη Telegram για να εχω προσβαση στο αρχειο apk του;

Edited by petrost8
Link to comment
Share on other sites

Dynamic Island  και για το A52s.

spacer.png

Κατεβασε το απο το play  λειτουργει αν και σε πρωιμο σταδιο.

spacer.png

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

ακριβως 

13 ώρες πριν, petrost8 said:

xml δεν κατεβασα ωστε να κανω διπλο ταπ στο κενο χωρο. Νομιζω δεν ειναι απαραιτητο απο οσο καταλαβα , το αναφερει και ο χρηστης του post που παρεθεσα. Θα επρεπε να δουλευει μονο με την εγκατασταση του apk.

Του Ανδρεα δεν την δοκιμασα, δεν καταλαβα τις οδηγιες του. Θα πρεπει να κατεβασω την εφαρμογη Telegram για να εχω προσβαση στο αρχειο apk του;

σωστά 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, νέος κάτοχος της συσκευής (2 μήνες), μετά από όσα θετικά διάβαζα εδώ!
Το πρόβλημά μου είναι το εξής, δεν μου κάνει ενημερώσεις λογισμικού το κινητό.
Δοκίμασα τα πάντα, καθαρή εγκατάσταση(μέσω Odin) με σιμ μέσα, χωρίς σιμ.
Το έχω συνδέσει στο Smart Switch, τίποτα.
Καμία άλλη ιδέα καλοδεχουμενη !!!
Ευχαριστώ!

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, siberiantiger said:

Καλησπέρα στην παρέα, νέος κάτοχος της συσκευής (2 μήνες), μετά από όσα θετικά διάβαζα εδώ!
Το πρόβλημά μου είναι το εξής, δεν μου κάνει ενημερώσεις λογισμικού το κινητό.
Δοκίμασα τα πάντα, καθαρή εγκατάσταση(μέσω Odin) με σιμ μέσα, χωρίς σιμ.
Το έχω συνδέσει στο Smart Switch, τίποτα.
Καμία άλλη ιδέα καλοδεχουμενη !!!
Ευχαριστώ!

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Βάλε το γνήσιο καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, siberiantiger said:

emoji23.png emoji23.png emoji23.png
Μέχρι εκεί έφτασα! 700dd1041120b555b2291029df2ff9ae.jpg

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Δεν μπορει πλεον να δει αναβαθμιση το συστημα λογο πολυ παλιας .Ανεβασε φωτο πιο κατω να δω τι γραφει στην εκδοση λογισμικου παροχεα υπηρεσιων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει πλεον να δει αναβαθμιση το συστημα λογο πολυ παλιας .Ανεβασε φωτο πιο κατω να δω τι γραφει στην εκδοση λογισμικου παροχεα υπηρεσιων.
Το δοκίμασα και με android 12, τίποτα.

EUX/EUR

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, siberiantiger said:

Το δοκίμασα και με android 12, τίποτα.

EUX/EUR

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι εννοεις ...πρεπει να γινει φλας με Odin η τελευταια εκδοση λειτουργικου κατεβαζεις  drivers και το αρχειο odin ,τα κανεις εγκατασταση  σε pc με windows παντα .

Κατεβαζεις ολοκληρο το τελευταιο λειτουργικο υπαρχει εδω αλλα και αλλου αμα ψαξεις βαζοντας τους κωδικους του.---->>>>   https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a52s/firmware/SM-A528B/EUR/download/A528BXXU1CVH6/1679073/

Οταν κατεβει το κανεις αποσυμπιεση , βαζεις τα 4 αρχεια στην εφαρμογη Odin απενεργοποιεις το Α52s  μπαινεις σε download mode το συνδεεις  με το καλωδιο στο pc  και μολις το δει το Odin πατας Start.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ...πρεπει να γινει φλας με Odin η τελευταια εκδοση λειτουργικου κατεβαζεις  drivers και το αρχειο odin ,τα κανεις εγκατασταση  σε pc με windows παντα .
Κατεβαζεις ολοκληρο το τελευταιο λειτουργικο υπαρχει εδω αλλα και αλλου αμα ψαξεις βαζοντας τους κωδικους του.---->>>>   https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a52s/firmware/SM-A528B/EUR/download/A528BXXU1CVH6/1679073/
Οταν κατεβει το κανεις αποσυμπιεση , βαζεις τα 4 αρχεια στην εφαρμογη Odin απενεργοποιεις το Α52s  μπαινεις σε download mode το συνδεεις  με το καλωδιο στο pc  και μολις το δει το Odin πατας Start.
Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά που λες.
Δυστυχώς για κάποιο λόγο δεν παίρνω OTA updates.
Δεν θα κάτσω να σκάσω κιόλας, απλά πήγα σε αυτήν την έκδοση μπας τυχόν και ξεκολλήσει αλλά...
Εχω κατεβάσει την τελευταία CVH6, κάποια στιγμή θα την περάσω με Odin.
Απλά βαρέθηκα να στήνω ξανά από την αρχή το κινητό και έμεινα με αυτή.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2022 at 10:54 ΠΜ, Alexref said:

Για να έχω το call recorder ποια csc πρέπει να έχω τελικά;

Έχω βάλει Thailand (THL). 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Κατι ασχετο με το τηλεφωνο αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με το messenger?Δεν ερχονται τα μηνυματα ενω στον υπολογιστη ειναι κανονικα.

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  σας. Έχω πάρει το a52s και σε γενικές γραμμές είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.  Λίγο από την μπαταρία περίμενα περισσότερα αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Επειδή δεν είμαι και κανένα τέρας με την τεχνολογία,  τα βασικά δλδ,  χρειάζεται κάποια διαδικασία για να λαμβάνει τις ενημερώσεις το κινητό? Το έχω πάρει από κωτσοβολο.  Επίσης αξίζει να κατεβάσω την google camera  και αν να ποια είναι η διαδικασία?! Ευχαριστώ  πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, 

Ήθελα να γράψω 2 πραγματάκια για το κινητό που έχω παρατηρήσει, όντας κάτοχος για 9 και πλέον μήνες.

Η έκδοση που έχω είναι 6/128 , το κινητό ¨πέφτει¨ συχνά απο 5G σε ¨Ε¨ και επανέρχεται μόνο μετά από επανεκκίνηση/airplane mode. Τοποθέτησα τη σιμ μου σε ένα κινητό που χρησιμοποιεί η κόρη μου ( realme 8 ) και δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα, οπότε αποκλείω τη σιμ. Δοκίμασα την λύση που πρότεινε ο φίλος s wind εδώ στο φόρουμ αλλά είχα αποτέλεσμα μερικές φορές να βγάζει απαγορευτικό στο σήμα και να επανέρχεται άλλοτε σύντομα , άλλοτε μετά απο ώρα.

Έχω κάνει μέχρι τώρα επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων πάνω από 10 φορές χωρίς αποτέλεσμα , πήγα και σε service Samsung και μου είπαν ότι θέλει αναβάθμιση (παρόλο που κάνω αναβαθμίσεις κάθε μήνα) , πάλι χωρίς αποτέλεσμα.

Αυτό συμβαίνει και στη συσκευή της γυναίκας μου, έκδοση 8/256 , αφού ανταλλάξαμε και τις συσκευές για μερικές εβδομάδες για να το ¨δοκιμάσω¨ , βάζοντας τη σιμ μου με τα ίδια αποτελέσματα. Η γυναίκα μου δεν το έχει παρατηρήσει γιατί χρησιμοποιεί το κινητό κατά 90-95% με wi-fi.

Το δεύτερο "πρόβλημα" που έχω παρατηρήσει είναι ότι , σε εξωτερικούς χώρους , ιδιαίτερα σε ηλιοφάνεια το κινητό dim-άρει (πέφτει φωτεινότητα) σε πολύ σύντομο χρόνο (1-2 λεπτά), σε σημείο να μην βλέπεις τίποτα, δηλαδή καθιστώντας το άχρηστο. Το κάνουν και οι 2 συσκευές που έχουμε.

Δεν ξέρω σε εσάς αν συμβαίνουν τα παραπάνω , αλλά για εμένα είναι αρκετά σοβαρά και έχω ξενερώσει πολύ 😔. Ιδιαίτερα με το σήμα , πριν απο χρόνια θυμάμαι πέρασε ένα xiaomi απο τα χέρια μου και έκανε το ιδιο πρόβλημα , επρεπε να βάλεις airplane mode για να επανέλθει.

Να έπεσα σε 2 προβληματικές συσκευές; Τι να πώ, δεν ξέρω....

Κανένας άλλος φίλος που ¨συμπάσχει¨ μαζί μου; 🙂

Edited by geof
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, geof said:

Καλημέρα σε όλους, 

Ήθελα να γράψω 2 πραγματάκια για το κινητό που έχω παρατηρήσει, όντας κάτοχος για 9 και πλέον μήνες.

Η έκδοση που έχω είναι 6/128 , το κινητό ¨πέφτει¨ συχνά απο 5G σε ¨Ε¨ και επανέρχεται μόνο μετά από επανεκκίνηση/airplane mode. Τοποθέτησα τη σιμ μου σε ένα κινητό που χρησιμοποιεί η κόρη μου ( realme 8 ) και δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα, οπότε αποκλείω τη σιμ. Δοκίμασα την λύση που πρότεινε ο φίλος s wind εδώ στο φόρουμ αλλά είχα αποτέλεσμα μερικές φορές να βγάζει απαγορευτικό στο σήμα και να επανέρχεται άλλοτε σύντομα , άλλοτε μετά απο ώρα.

Έχω κάνει μέχρι τώρα επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων πάνω από 10 φορές χωρίς αποτέλεσμα , πήγα και σε service Samsung και μου είπαν ότι θέλει αναβάθμιση (παρόλο που κάνω αναβαθμίσεις κάθε μήνα) , πάλι χωρίς αποτέλεσμα.

Αυτό συμβαίνει και στη συσκευή της γυναίκας μου, έκδοση 8/256 , αφού ανταλλάξαμε και τις συσκευές για μερικές εβδομάδες για να το ¨δοκιμάσω¨ , βάζοντας τη σιμ μου με τα ίδια αποτελέσματα. Η γυναίκα μου δεν το έχει παρατηρήσει γιατί χρησιμοποιεί το κινητό κατά 90-95% με wi-fi.

Το δεύτερο "πρόβλημα" που έχω παρατηρήσει είναι ότι , σε εξωτερικούς χώρους , ιδιαίτερα σε ηλιοφάνεια το κινητό dim-άρει (πέφτει φωτεινότητα) σε πολύ σύντομο χρόνο (1-2 λεπτά), σε σημείο να μην βλέπεις τίποτα, δηλαδή καθιστώντας το άχρηστο. Το κάνουν και οι 2 συσκευές που έχουμε.

Δεν ξέρω σε εσάς αν συμβαίνουν τα παραπάνω , αλλά για εμένα είναι αρκετά σοβαρά και έχω ξενερώσει πολύ 😔. Ιδιαίτερα με το σήμα , πριν απο χρόνια θυμάμαι πέρασε ένα xiaomi απο τα χέρια μου και έκανε το ιδιο πρόβλημα , επρεπε να βάλεις airplane mode για να επανέλθει.

Να έπεσα σε 2 προβληματικές συσκευές; Τι να πώ, δεν ξέρω....

Κανένας άλλος φίλος που ¨συμπάσχει¨ μαζί μου; 🙂

Ελαττωματικές συσκευές σίγουρα υπάρχουν προσωπικά το σήμα στη δική μου συσκευή πιάνει εκεί που αλλά έχουν μία γραμμή αυξομείωση φωτεινότητας δεν έχω παρατηρήσει πουθενά κατά πάσα πιθανότητα είσαι τυχερός/ άτυχος

Link to comment
Share on other sites

Εχει μερικες μερες,οταν γυριζω σπιτι ΔΕΝ συνδεεται αυτοματα στο wifi οπως με ολα τα κινητα μου στο παρελθον,ενω ειναι ολα ενεργοποιημενα....Ετυχε σε καποιον?

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geof said:

Καλημέρα σε όλους, 

Ήθελα να γράψω 2 πραγματάκια για το κινητό που έχω παρατηρήσει, όντας κάτοχος για 9 και πλέον μήνες.

Η έκδοση που έχω είναι 6/128 , το κινητό ¨πέφτει¨ συχνά απο 5G σε ¨Ε¨ και επανέρχεται μόνο μετά από επανεκκίνηση/airplane mode. Τοποθέτησα τη σιμ μου σε ένα κινητό που χρησιμοποιεί η κόρη μου ( realme 8 ) και δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα, οπότε αποκλείω τη σιμ. Δοκίμασα την λύση που πρότεινε ο φίλος s wind εδώ στο φόρουμ αλλά είχα αποτέλεσμα μερικές φορές να βγάζει απαγορευτικό στο σήμα και να επανέρχεται άλλοτε σύντομα , άλλοτε μετά απο ώρα.

Έχω κάνει μέχρι τώρα επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων πάνω από 10 φορές χωρίς αποτέλεσμα , πήγα και σε service Samsung και μου είπαν ότι θέλει αναβάθμιση (παρόλο που κάνω αναβαθμίσεις κάθε μήνα) , πάλι χωρίς αποτέλεσμα.

Αυτό συμβαίνει και στη συσκευή της γυναίκας μου, έκδοση 8/256 , αφού ανταλλάξαμε και τις συσκευές για μερικές εβδομάδες για να το ¨δοκιμάσω¨ , βάζοντας τη σιμ μου με τα ίδια αποτελέσματα. Η γυναίκα μου δεν το έχει παρατηρήσει γιατί χρησιμοποιεί το κινητό κατά 90-95% με wi-fi.

Το δεύτερο "πρόβλημα" που έχω παρατηρήσει είναι ότι , σε εξωτερικούς χώρους , ιδιαίτερα σε ηλιοφάνεια το κινητό dim-άρει (πέφτει φωτεινότητα) σε πολύ σύντομο χρόνο (1-2 λεπτά), σε σημείο να μην βλέπεις τίποτα, δηλαδή καθιστώντας το άχρηστο. Το κάνουν και οι 2 συσκευές που έχουμε.

Δεν ξέρω σε εσάς αν συμβαίνουν τα παραπάνω , αλλά για εμένα είναι αρκετά σοβαρά και έχω ξενερώσει πολύ 😔. Ιδιαίτερα με το σήμα , πριν απο χρόνια θυμάμαι πέρασε ένα xiaomi απο τα χέρια μου και έκανε το ιδιο πρόβλημα , επρεπε να βάλεις airplane mode για να επανέλθει.

Να έπεσα σε 2 προβληματικές συσκευές; Τι να πώ, δεν ξέρω....

Κανένας άλλος φίλος που ¨συμπάσχει¨ μαζί μου; 🙂

Την sim βαλτη στη θεση 2 δηλαδη εκει που μπαινει η sd οχι στην θεση 1.Ισως εκει δεις σταθεροτητα .

Εγω στην θεση 1 τον πρωτο μηνα που αγορασα το A52s ειχα μονιμο προβλημα εχανε το σημα .Αμεσως την εβαλα στη θεση 2 , βραχος εδω και 11 μηνες ουτε μια φορα δεν μου εχασε το σημα.Πρεπει να την βαλεις καλα δυστυχως εαν  παρατηρησεις απωλεια και σου βγαλει απαγορευτικο σημα  πρεπει να τραβηξεις  το sim tray και να την παιξεις καλα με το δαχτυλο μεχρι να κατσει σωστα...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη λήψη σήματος δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Αντιθέτως, και πάντα σε σύγκριση με συσκευές που είχα στο παρελθόν, η λήψη είναι πολύ καλύτερη, σταθερή και χωρίς μεταπτώσεις. Όπου υπάρχει 5g, 4g συνδέεται αντίστοιχα χωρίς μεταπτώσεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,το call recording εχει δουλεψει σε καποιον?

Αν ναι πιο οδηγο/βιντεο ακολουθησε και πιο csc?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.  Μόλις σήμερα πήρα τη συσκευή κι εγώ. Ξέρει κανείς πως βάζεις την ώρα στην οθόνη κλειδώματος ή δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...