Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 12/3/2022 at 2:39 ΜΜ, apogee said:

Λοιπόν τα δεδομένα είναι εξακριβωμένα: 

1. Το φαινόμενο υπάρχει σε πάρα πολλές συσκευές και εμφανίζεται όταν η λήψη είναι σε 2g με δραστηριότητα είτε data είτε ομιλίας. 

2.εμφανιζεται όταν από 2g αλλάζει σύνδεση από 2g σε 3g, 4g ή 5g

3.στο δικό μου ήταν πολύ έντονο όταν συνέβαινε πριν το τωρινό  update. Εξακολουθεί να συμβαίνει αλλά πιο ήπια μετά το update.  Και για να είμαι πιο συγκεκριμένος, έβλεπα να συμβαίνει στην μισή κάτω οθόνη ενώ τώρα είναι κάποιες γραμμές η γραμμή περίπου στη μέση.

4. Στο xda αναφέρουν fix μετα από αλλαγή οθονης ή μπαταρίας ή μητρικής.  Άλλος αναφερει ότι μόνο με αλλαγή οθόνης ΚΑΙ  μπαταρίας διορθώθηκε. 

5. Μπορεί να είναι πρόβλημα σε οποιαδήποτε συσκευή η οποία όμως δεν έχει βρεθεί στις συγκεκριμένες συνθήκες ώστε να το δει ο χρήστης. 

6. Μάλλον δεν αφορά μόνο την οθόνη καθώς αναφέρουν ότι δεν διορθώθηκε με την αλλαγή της (μόνο οθονη).

7. Θα περίμενα μια επίσημη τοποθέτηση από την Samsung αλλά δεν υπάρχει. 

8. Μάλλον Samy k Snapdragon δεν κουμπώσαν και πολύ καλά. 

Αν και δεν είναι κάτι που με τρελαίνει, θεωρώ ότι μια συσκευή με αυτές τις προδιαγραφές,  αυτήν τη τιμή και από αυτή την εταιρεία απλά δεν είναι αποδεκτό. 

Αποδεκτό θα ήταν σε οποιαδήποτε κινέζιά όταν δεδομένα πας να γλυτώσεις χρήματα και είσαι διατεθειμένος για υποχωρήσεις. Όχι σε συσκευή η οποία σήμερα κοστίζει 400 euro (επισημα) 8 μήνες από την κυκλοφορία του και σε αναμονή του αντικαταστατη του.

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο update σχετικά με το θέμα της οθόνης ? Έχει τη συσκευή μέλος της οικογένειάς μου και ακούω σε εβδομαδιαία βάση παράπονα.

Δεδομένου ότι το κάνει σε άσχετες φάσεις, θα πρέπει για να έχει κάποιος ένα συνοδευτικό βίντεο να στήσει καραούλι πάνω από το κινητό σε σημείο που αλλάζει το σήμα, πράγμα αρκετά δύσκολο έως απίθανο.

Πέρα από αυτό, σε κάποιες κλήσεις χάνεται ο ήχος. Δεδομένου ότι το κινητό είναι εργαλείο δουλειάς είναι ιδιαίτερα άβολη η κατάσταση αυτή.

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νομίζω ότι up date έχει να δώσει τα έδωσε. Σε οποίες συσκευές παραμένει το πρόβλημα μάλλον δεν διορθώνεται εκτός αν γίνουν τα παραπάνω βήματα που αναφέρει το παλληκάρι.θα σου πρότεινα αν κ θα ήθελα να το κάνω κ στης γυναίκα μου το κινητό γιατί το έχει μπαζαρει με σκουπίδια να κάνεις μια αναβάθμιση μέσο smart switch.στο λέω γιατί το έκανα πρώτη φορά στο s21u που μέσο ΟΤΑ ήταν 758mb κ λέω δεν δοκιμάζω με το πρόγραμμα όπως αναφέρουν κάποια παιδιά; Κ το έβαλα κ έκανε 8giga από την αρχή κ μετά από αυτό ήταν που ήταν πύραυλος το κινητό έφταιξε μια μπαταρία βράχος. Κάνε κ αυτό λοιπόν σαν τελευταία δοκιμή 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αναφερόμουν στο τί γίνεται με το Service και τα θέματα της οθόνης κλπ.

Από αυτά που καταλαβαίνω και διαβάζω στο web γενικά, είναι θέμα hardware, δλδ παρτίδας οθονών και ίσως σε συνδυασμό με mainboard, Δεν επρόκειτο να στρώσει με SW update.

Αν το πήγε κάποιος στο service και έστρωσε ας μας δώσει ένα feedback.

Ευχαριστώ

 

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, felix_w said:

Βασικά αναφερόμουν στο τί γίνεται με το Service και τα θέματα της οθόνης κλπ.

Από αυτά που καταλαβαίνω και διαβάζω στο web γενικά, είναι θέμα hardware, δλδ παρτίδας οθονών και ίσως σε συνδυασμό με mainboard, Δεν επρόκειτο να στρώσει με SW update.

Αν το πήγε κάποιος στο service και έστρωσε ας μας δώσει ένα feedback.

Ευχαριστώ

 

Σε περίπτωση που είναι εργαλείο για την δουλειά σου σκότωσε το τι service και update 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Σκεφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο smartphone ..Τώρα δεν γίνεται να διαβάσω τόσες σελίδες..μπορεί κάποιος να αναφέρει τα συν και τα πλην και αν έχει σοβαρά θέματα το 52s? 

Βασικά είμαι ανάμεσα στο 52s και το Fe 21 αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα συν 150 ευρω το Fe

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tolakos said:

Καλησπέρα παίδες.Σκεφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο smartphone ..Τώρα δεν γίνεται να διαβάσω τόσες σελίδες..μπορεί κάποιος να αναφέρει τα συν και τα πλην και αν έχει σοβαρά θέματα το 52s? Ευχαριστώ 

Με λίγα λόγια πολύ καλή κ τίμια συσκευή με αυτονομία καλή οθόνη κάτω από ήλιο καλό λογισμικό ώστε να δουλεύει απροβληματιστα κ γρήγορα, το μόνο αρνητικό που θα μπορούσες να πεις είναι οι φωτογραφίες αν σε ενδιαφέρει  είναι μέτριες, δεν θα έλεγα ότι έχει αρνητικά η συσκευή για 300ευρω

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, challenge143 said:

Με λίγα λόγια πολύ καλή κ τίμια συσκευή με αυτονομία καλή οθόνη κάτω από ήλιο καλό λογισμικό ώστε να δουλεύει απροβληματιστα κ γρήγορα, το μόνο αρνητικό που θα μπορούσες να πεις είναι οι φωτογραφίες αν σε ενδιαφέρει  είναι μέτριες, δεν θα έλεγα ότι έχει αρνητικά η συσκευή για 300ευρω

Ευχαριστώ φίλε.Να πω την αλήθεια ναι με ενδιαφέρει η φωτογραφία.Γιαυτο είμαι σε δίλημμα αν αξίζει να δώσω τα συν 150 για το Fe 21..

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Tolakos said:

Ευχαριστώ φίλε.Να πω την αλήθεια ναι με ενδιαφέρει η φωτογραφία.Γιαυτο είμαι σε δίλημμα αν αξίζει να δώσω τα συν 150 για το Fe 21..

To A52s για την τιμη του μα και γενικα βγαζει καλες φωτο και αν εγκαταστησεις τη Gcam του Aντρεα θα βγαζει ακομα καλυτερες. Σαφως το S21 Fe βγαζει καλυτερες φωτογραφιες ομως υπαρχει θεμα με την μπαταρία του. ..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Tolakos said:

Καλησπέρα παίδες.Σκεφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο smartphone ..Τώρα δεν γίνεται να διαβάσω τόσες σελίδες..μπορεί κάποιος να αναφέρει τα συν και τα πλην και αν έχει σοβαρά θέματα το 52s? 

Βασικά είμαι ανάμεσα στο 52s και το Fe 21 αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα συν 150 ευρω το Fe

Εγώ είμαι φουλ ευχαριστημένος με το Α52s. Δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό, το χρησιμοποιώ καθημερινά για κλήσεις, android auto και φυσικά browsing, social media κλπ. Και έχει φάει και δύο καλές πτώσεις και άντεξε (μόνο με θήκη το έχω).

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, christos_087 said:

To A52s για την τιμη του μα και γενικα βγαζει καλες φωτο και αν εγκαταστησεις τη Gcam του Aντρεα θα βγαζει ακομα καλυτερες. Σαφως το S21 Fe βγαζει καλυτερες φωτογραφιες ομως υπαρχει θεμα με την μπαταρία του. ..

που βρισκουμε την καμερα του  Ανδρεα?

Link to comment
Share on other sites

On 16/9/2022 at 9:23 ΠΜ, nikler said:

Καλημέρα. εγώ προχτές ακολούθησα τις οδηγίες απο αυτό το βίντεο  και άλλαξε εύκολα σε EUR (ΕΛΛΗΝΙΚΟ). Χτες έλαβα και την ενημέρωση κανονικά.

 

Καλημέρα στο sek έβαλες eur?  Επίσης εμένα μου βγάζει όλη την ώρα αυτό............ Checking ADB connection...
Please click to the allow USB Debugging on the screen. If not apprear, unplug and replug the cable και έχει κολλήσει εκεί. Δεν βλέπω που θα πατήσω το allow. 

SDFHGFHSRTHSH.thumb.jpg.c7b5dc56f417626e56aa766d625641f9.jpg

Edited by Alexref
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το call recorder? Εχω το cube αλλα δεν είναι αξιοπιστο. Είδα ότι γίνεται με αλλαγή του csc. Ισχύει; Μπήκα στο ιντερνετ και είδα ενα βιντεακι για να την αλλαξω στην έκδοση [εστω] SEK που έχει ο youtuber ώστε να ενεργοποιηθεί το call recorder αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη γιατί εχει κολλήσει στο checking adb connection. Αν μπορεί κάποιος γιατί θα το σπάσω στο τέλος....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το usb debugging ;;
Επίσης πρέπει να πατήσεις allow όταν σου εμφανιστεί στο κινητό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, chios said:

Έχεις ενεργοποιήσει το usb debugging ;;
Επίσης πρέπει να πατήσεις allow όταν σου εμφανιστεί στο κινητό.

Ναι το έκανα. Οκ έγινε το debugging αλλά έβαλα την SEK και μου εμφάνισε EUX EUX EUX και δεν μου έβαλε το call recorder. Πρέπει να βάλω άλλη csc?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alexref said:

Ναι το έκανα. Οκ έγινε το debugging αλλά έβαλα την SEK και μου εμφάνισε EUX EUX EUX και δεν μου έβαλε το call recorder. Πρέπει να βάλω άλλη csc?

eur είναι η ελληνική

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alexref said:

Για να έχω το call recorder ποια csc πρέπει να έχω τελικά;

Νομιζω οχι ευρωπαική αλλα θα το επιβεβαιωσει καποιος που το εχει κάνει.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tolisfar said:

Που γράφει την csc?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ρυθμίσεις - πληροφορίες για το τηλέφωνο - πληροφορίες για το λογισμικό - εκδοση λογισμικ.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Tolakos said:

Καλησπέρα παίδες.Σκεφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο smartphone ..Τώρα δεν γίνεται να διαβάσω τόσες σελίδες..μπορεί κάποιος να αναφέρει τα συν και τα πλην και αν έχει σοβαρά θέματα το 52s? 

Βασικά είμαι ανάμεσα στο 52s και το Fe 21 αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα συν 150 ευρω το Fe

Είναι μία από τις καλύτερες συσκευές στην κατηγορία του. Τα κάνει όλα πολύ καλά, δυνατή μπαταρία, ειναι σφαιράτο, οθόνη καλής ποιότητας και φωτεινή, πολύ καλά ηχεία, και πολύ καλή κάμερα σε φώτο και βίντεο (μάλιστα προτείνεται ως καμεροκινητό στην κατηγορία του και όχι άδικα). Έχω τραβήξει πολύ όμορφες φώτο μέρα κ νύχτα αλλά κ βίντεο. Έχω δουλέψει κ τα 2 αρκετό καιρό, οι διαφορές είναι μικρές σε όλα, πίστεψέ με. 6 μήνες τώρα, υπερικανοποιημένος, προτείνεται ανεπιφύλακτα. Η επιλογή βέβαια δική σου. 😉

Edited by akumiris
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Alexref said:

Για να έχω το call recorder ποια csc πρέπει να έχω τελικά;

all countries and CSC codes with working call recording option:

Bangladesh (BNG) Call only
Tnhịland (CAM/MYM/THL) Call + SPay
Egypt (EGY) Call only
Israel (ILO) Call only
Laos (LAO) Call only
Libya (BTC/LYS) Call only
Nepal (NPL) Call only
Sri Lanka (SLK) Call only
Allergy (TMC/WTL) Call only
Tunisia (TUN) Call only
Vietnam (XXV) Call + SPay
Indonesia (XID) Call only
India (INS) Call + SPay

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, akumiris said:

Είναι μία από τις καλύτερες συσκευές στην κατηγορία του. Τα κάνει όλα πολύ καλά, δυνατή μπαταρία, ειναι σφαιράτο, οθόνη καλής ποιότητας και φωτεινή, πολύ καλά ηχεία, και πολύ καλή κάμερα σε φώτο και βίντεο (μάλιστα προτείνεται ως καμεροκινητό στην κατηγορία του και όχι άδικα). Έχω τραβήξει πολύ όμορφες φώτο μέρα κ νύχτα αλλά κ βίντεο. Έχω δουλέψει κ τα 2 αρκετό καιρό, οι διαφορές είναι μικρές σε όλα, πίστεψέ με. 6 μήνες τώρα, υπερικανοποιημένος, προτείνεται ανεπιφύλακτα. Η επιλογή βέβαια δική σου. 😉

Ισχύουν όλα και να σε συμπληρώσω πολύ καλό σήμα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sotosok said:

Ισχύουν όλα και να σε συμπληρώσω πολύ καλό σήμα

Α, ναι δεν το συζητώ, έχει ένα από τα καλύτερα modem της αγοράς, πιάνει παντού χωρίς απώλεια και σε χρόνο μηδέν. Όπως κ 5g εκεί που υπάρχει. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, nikler said:

all countries and CSC codes with working call recording option:

Bangladesh (BNG) Call only
Tnhịland (CAM/MYM/THL) Call + SPay
Egypt (EGY) Call only
Israel (ILO) Call only
Laos (LAO) Call only
Libya (BTC/LYS) Call only
Nepal (NPL) Call only
Sri Lanka (SLK) Call only
Allergy (TMC/WTL) Call only
Tunisia (TUN) Call only
Vietnam (XXV) Call + SPay
Indonesia (XID) Call only
India (INS) Call + SPay

Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...