Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά και χαρά σε όλους! Παρατηρώ ότι η οθόνη μου έχει αρχίσει να χει σημάδια στα σταθερά σημεία (πχ μπαταρια, σήμα κλπ)....

Είχε κανείς κάτι αντίστοιχο ?

Ούτε χρόνο δεν το έχω..,. Η εγγύιση καλύπτει αλλαγή συσκευής ή οθόνης?

 

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γειά και χαρά σε όλους! Παρατηρώ ότι η οθόνη μου έχει αρχίσει να χει σημάδια στα σταθερά σημεία (πχ μπαταρια, σήμα κλπ)....
Είχε κανείς κάτι αντίστοιχο ?
Ούτε χρόνο δεν το έχω..,. Η εγγύιση καλύπτει αλλαγή συσκευής ή οθόνης?
 
 
Σας ευχαριστώ
Έλα ντε λογικά burn in θα έχεις

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geovrettos1908 said:

Γειά και χαρά σε όλους! Παρατηρώ ότι η οθόνη μου έχει αρχίσει να χει σημάδια στα σταθερά σημεία (πχ μπαταρια, σήμα κλπ)....

Είχε κανείς κάτι αντίστοιχο ?

Ούτε χρόνο δεν το έχω..,. Η εγγύιση καλύπτει αλλαγή συσκευής ή οθόνης?

Σας ευχαριστώ

Είναι αναμενόμενο να τα βλέπεις λίγο μετά που έχουν "σβήσει". Εάν βάλεις μια γκρίζα οθόνη για κανένα δεκάλεπτο, συνεχίζουν να φαίνονται;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παλικάρι που μάλλον στήνει  Los στο telegram!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geovrettos1908 said:

Γειά και χαρά σε όλους! Παρατηρώ ότι η οθόνη μου έχει αρχίσει να χει σημάδια στα σταθερά σημεία (πχ μπαταρια, σήμα κλπ)....

Είχε κανείς κάτι αντίστοιχο ?

Ούτε χρόνο δεν το έχω..,. Η εγγύιση καλύπτει αλλαγή συσκευής ή οθόνης?

 

 

Σας ευχαριστώ

Πολύ πιθανό να είναι image retention όπως στις lcd. Για να το διαπιστώσεις τσέκαρε ένα γκρι ανοιχτό background όπως λέει κ ο φίλος από πάνω, μετά από κανένα τέταρτο με σβηστή οθόνη και δες αν είναι εκεί ακόμα. Κι εγω αυτά ρημάδια στην κορυφή της οθόνης τα τρέμω γιατι δε φεύγουν ποτέ. Σε social media, browsing, μουσική που μπορεί να μείνουν και πάνω από ώρα ανοιχτά, κάποια στιγμή θα την κάνουν τη ζημιά... 

Edited by akumiris
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει εκνευριστικό το gps.Εκανα και επαναφορα και παλι τα ιδια.Κολλαει συνέχεια. Χάρτες google χρησιμοποιώ.

Συμβαίνει και σε αλλον?

Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης τις ρυθμίσεις του s-wind για μπαταρία και γενικά για το κινητό μπορεί κάποιος να τις περάσει? Δεν τις βρίσκω. Καί έχω κάνει επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση Σεπτεμβριος 2022 .

 

spacer.png

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, s_wind said:

Ενημερωση Σεπτεμβριος 2022 .

 

spacer.png

spacer.png

s_wind Εσύ στο csc  πως το έκανες στο τέλος να είναι EUR ενώ εμένα παρέμεινε Bgl ας πούμε?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Shinig said:

s_wind Εσύ στο csc  πως το έκανες στο τέλος να είναι EUR ενώ εμένα παρέμεινε Bgl ας πούμε?

Το τελευταιο δεν αλλαζει ειναι οπως ερχεται απο την αρχη .Για το θεμα της αλλαγης μετρανε μονο τα τρια πρωτα .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, geostamp said:

Έχει γίνει εκνευριστικό το gps.Εκανα και επαναφορα και παλι τα ιδια.Κολλαει συνέχεια. Χάρτες google χρησιμοποιώ.

Συμβαίνει και σε αλλον?

Τι εννοεις εκανες επαναφορα;

Απενεργοποιησε τα δεδομενα .

Εαν εχεις βαλει στην φροντιδα ολικη αδρανεια τους χαρτες βγαλτο και βαλτο μονο στην απλη αδρανεια .

Πηγαινε εφαρμογες / Χαρτες μπες κανε εκκαθαριση  cache  και εκκαθαριση δεδομενων.

Πηγαινε ρυθμισεις /θεση βαλε τους Χαρτες να επιτρεπεται κατα την χρηση.

Επισης βαλε ακριβεια τοποθεσιας google Ενεργη.

Ανοιξε Gps  και δεδομενα και τρεξτο.

Εαν σου βγαλει αργοτερα μηνυμα οτι τρωει μπαταρια και σου ζητα να το περιορισεις μη το κανεις γιατι θα μπει σε ολικη αδρανεια εσυ θα συνεχισεις να το εχεις μονο στην απλη.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2022 at 5:49 ΜΜ, Shinig said:

Ωραία λοιπόν δοκίμασα να γυρίσω το csc σε ελληνικό (EUR) !Έκανα όλοι την διαδικασία σωστά και όταν κοίταξα αν έχει αλλάξει κάτι έχει γίνει EUR/EUR EUR/EUX/BGL!Πάλι έμεινε το BGL στο τέλος!Τι δεν έγινε σωστά?

Ποια διαδικασία ακολούθησες για να αλλάξεις το csc; Με κλειδί samkey ή κάτι διαφορετικό;

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos30 said:

Ποια διαδικασία ακολούθησες για να αλλάξεις το csc; Με κλειδί samkey ή κάτι διαφορετικό;

Καλημέρα. εγώ προχτές ακολούθησα τις οδηγίες απο αυτό το βίντεο  και άλλαξε εύκολα σε EUR (ΕΛΛΗΝΙΚΟ). Χτες έλαβα και την ενημέρωση κανονικά.

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν τα 3 τελευταία γράμμα ή όχι?Σε αυτόν αλλάζουν σε εμένα όχι!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Shinig said:

Άλλαξαν τα 3 τελευταία γράμμα ή όχι?Σε αυτόν αλλάζουν σε εμένα όχι!

Ούτε σε εμένα,αλλά δεν νομίζω οτι επηρεάζει κάπου.

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2022 at 11:21 ΠΜ, minast said:

Η ημερομηνία σου είναι σωστή;
Υπάρχουν και άλλα που μπορείς να ελέγξεις, αλλά μπορείς απευθείας να δοκιμάσεις Settings -> General Management -> Reset -> Reset Network Settings.

Σε εμενα τον τελευταιο καιρο δεν εχω καθολου καλο σημα. Σε wifi που συνδέομαι βγαζει συχνα οτι δεν εχει internet σταθερο.Για να συνδεθω σε 5g η 4 g  πρεπει να κλεισω και να ξαναανοιξω στο ίδιο σημειο παντα. Ενω εχει 5g ειμαι με 2g εαν δεν κανω κατι.

Εχω απογοητευτει απο το σημα και τη συνδεση με το wifi. Υπαρχει τροπος να ρυθμιστη καπως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να ρωτησω με την τελευταια αναβαθμιση υπαρχει διαφορα στην αυτονομια της μπαταριας?Γιατι μετα την προηγουμενη αναβαθμιση αλλαξα πλακετα λογω αυτονομιας.Αν ξερει καποιος φιλος ας μου πει.Ευχαριστω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Xrixal said:

Καλησπερα.Θελω να ρωτησω με την τελευταια αναβαθμιση υπαρχει διαφορα στην αυτονομια της μπαταριας?Γιατι μετα την προηγουμενη αναβαθμιση αλλαξα πλακετα λογω αυτονομιας.Αν ξερει καποιος φιλος ας μου πει.Ευχαριστω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nαι. Είναι λιγο καλυτερη η μπαταρία με το τελευταιο update

Link to comment
Share on other sites

Nαι. Είναι λιγο καλυτερη η μπαταρία με το τελευταιο update
Οκ.Ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς το γυρίζω από cos σε eur? Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω οδηγό. Έχω βαρεθεί να παίρνω τις αναβαθμίσεις με τεράστια καθυστέρηση.


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει 3 ποστ περίπου το τροπο σε βίντεο!!Πάντως όντως η μπαταρία είναι σφυρί!!Και τρώει ξύλο σε καθημερινή βάση!!Εν τω μεταξύ βγαζω φώτο με κάποιες φορές το στα πλάγια και εκεί που φαίνεται την στιγμή που τραβάει το κάδρο ότι ο ουρανός σύννεφα κλπ πήγαν περίπατο μόλις πάω να την δω τα δείχνει όλα μια χαρά!!

 

Edit:

Λοιπόν εχω θέμα με το mobile hotspot ! Προσπαθώ να δώσω ίντερνετ στην οθόνη του αυτοκινήτου αλλα συνδέεται στο wifi και δεν γίνεται τίποτα λεει συνέχεια χωρίς ίντερνετ και δεν έχει! Με Xiaomi Redmi note 9 pro κανονικά ολα!Να πω οτι είμαστε και οι δύο με κοσμοτε και οι 2 με γραμμές σήματος και volte! 

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, 

Σήμερα το πρωί έκανα update στο κινητό και μετά από λίγο έκανε επανεκκίνηση. Πρώτο μήνυμα "sim password", το κλασικό pin μου δεν λειτουργεί. Βρήκα το pin της Vodafone sim που έχω (παρεπιπτόντως είναι sim 10ετιας) και δεν το δέχεται. Στα επόμενα μηνύματα για puk έβαλα το σωστό και ενώ το παίρνει, στην συνέχεια βγάζει μήνυμα για νεο pin. Εκεί ότι και να βάλω, στην επαλήθευση δεν λειτουργεί. Τώρα δεν έχω λειτουργικό κινητό, τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BASILISP said:

Γειά σας παιδιά, 

Σήμερα το πρωί έκανα update στο κινητό και μετά από λίγο έκανε επανεκκίνηση. Πρώτο μήνυμα "sim password", το κλασικό pin μου δεν λειτουργεί. Βρήκα το pin της Vodafone sim που έχω (παρεπιπτόντως είναι sim 10ετιας) και δεν το δέχεται. Στα επόμενα μηνύματα για puk έβαλα το σωστό και ενώ το παίρνει, στην συνέχεια βγάζει μήνυμα για νεο pin. Εκεί ότι και να βάλω, στην επαλήθευση δεν λειτουργεί. Τώρα δεν έχω λειτουργικό κινητό, τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ

Άλλαξε άμεσα μια σιμ και κλασικά μια εργοστασιακή επαναφορά 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...