Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Tasos30 said:

Πόσο κοστίζουν τα 6 credits που ζητάει; δεν μπορώ να βρω αγορά μόνο 6 credits.

1 credit χρειάζεται μόνο γα αλλαγή csc.

Εγώ είχα αγοράσει 2 , γιατί αυτά ήταν τα ελάχιστα που βρήκα από eBay. 

Θα κοιτάξω μήπως βρώ την αγορά από τον λογαριασμό μου στο eBay 

Edit....

10.23 ευρώ κάνουμε αυτή την στιγμή τα 2 κλειδιά από τον πωλητή που είχα κάνει την αγορά. 

Βλέπω όμως ότι πουλάνε και 1 κλειδί,  όταν έκανα την διαδικασία δεν έβρισκα 1 παρά μόνο 2

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χμμ και εμενα βλεπω στο "Εκδοση λογισμικου παροχέα υπηρεσιών" οτι ειναι "VGR" (ειναι αγορασμένο από vodafone).

Γιατι να γυρισει σε EUR ? Μηπως και δεν δωσει καποια αναβαθμιση η vodafone ή να ειναι καθαρο απο vodafone apps ?

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, runner70 said:

Χμμ και εμενα βλεπω στο "Εκδοση λογισμικου παροχέα υπηρεσιών" οτι ειναι "VGR" (ειναι αγορασμένο από vodafone).

Γιατι να γυρισει σε EUR ? Μηπως και δεν δωσει καποια αναβαθμιση η vodafone ή να ειναι καθαρο απο vodafone apps ?

Οχι δεν εχεις λογο να γυρισεις σε EUR . Επειδη εαν ειναι σε EUR ερχεται λιγες μερες ποιο γρηγορα μια ενημερωση πιασε ταυγο και κουρευτο....

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να πάρουμε και εμείς την αναβάθμιση στις κάμερες που δίνουν στην σειρά S ?Επίσης για αλλαγή csc  έχει βγει και νέος τρόπος !

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Shinig said:

Λέτε να πάρουμε και εμείς την αναβάθμιση στις κάμερες που δίνουν στην σειρά S ?Επίσης για αλλαγή csc  έχει βγει και νέος τρόπος !

   Ποιος τρόπος είναι; Εάν δεν μπορείς να το γράψεις εδώ, στείλε σε μήνυμα σε παρακαλώ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο νήμα του s9/s9+ είναι ένας Βούλγαρος που τα εξηγεί!Πάτα στο  YouTube  change csc samsung και θα στο βγάλει!System Hacks είναι το κανάλι!Έχει ένα s22 ultra  και κάνει την αλλαγή

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Shinig said:

Είναι στο νήμα του s9/s9+ είναι ένας Βούλγαρος που τα εξηγεί!Πάτα στο  YouTube  change csc samsung και θα στο βγάλει!System Hacks είναι το κανάλι!Έχει ένα s22 ultra  και κάνει την αλλαγή

Φίλε είμαι σχεδόν σίγουρος 99.9%  ότι ο τρόπος που γράφεις για την αλλαγή csc σε android 12 πλέον δεν υφίσταται. 

Αυτό με τον Google dialer σε android 12 δεν δουλεύει, μόνο σε 11 και όχι σε όλες τις εκδόσεις. 

Στις τελευταίες αναβαθμίσεις που έδωσε η samsung σε android 11 , το κλείδωσε. 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν , τότε σε λα βι!Αν και το s22u με 12 δεν βγήκε?Πάντως είδα έτσι από περιέργεια τα csc που δίνει και η αλήθεια είναι ότι μόνο με ασιατικές χώρες κάνεις δουλειά!Στην Ευρώπη κάτι παίρνεις κάτι δίνεις!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2022 at 4:26 ΜΜ, nik187 said:

Φίλε είμαι σχεδόν σίγουρος 99.9%  ότι ο τρόπος που γράφεις για την αλλαγή csc σε android 12 πλέον δεν υφίσταται. 

Αυτό με τον Google dialer σε android 12 δεν δουλεύει, μόνο σε 11 και όχι σε όλες τις εκδόσεις. 

Στις τελευταίες αναβαθμίσεις που έδωσε η samsung σε android 11 , το κλείδωσε. 

Χμμμμμμμμμ.....

Ίσως και να γίνεται τελικά. 

Χρησιμοποιεί άλλη μέθοδο. 

Θα το δοκιμάσω αύριο που θα είμαι στο σπίτι να δω.

Update.......

Η μέθοδος φαίνεται να δουλεύει για αλλαγή CSC. 

Δοκίμασα σε ενα A32 5g με android 12 πριν λίγο και κατάφερα από Vodafone VGR που ήταν να το γυρίσω σε ελληνικό EUR. 

Όποιος το δοκιμάσει ας πάρει καλού κακού ένα backup για ασφάλεια σε περίπτωση format μετά την επανεκκίνηση της συσκευής. 

Στο Α32 που Δοκίμασα δεν έγινε αλλά δεν είχα και τίποτα μέσα.  Η συσκευή ήταν καινούργια. 

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο έχει κάψει κάποιο πιξελ στην κάτω αριστερά γωνία της οθόνης. Δεν έχω την απόδειξη αν πάω smartec  το αναλαμβάνουν χωρίς την απόδειξη μιας κ το κινητό είναι λιγότερο από χρόνο από τότε που βγήκε??

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, george_21 said:

Άσχετο έχει κάψει κάποιο πιξελ στην κάτω αριστερά γωνία της οθόνης. Δεν έχω την απόδειξη αν πάω smartec  το αναλαμβάνουν χωρίς την απόδειξη μιας κ το κινητό είναι λιγότερο από χρόνο από τότε που βγήκε??

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι, 

Ισχύει η εγγύηση ( 2 χρόνια )από την ημερομηνία κατασκευής,  την οποία την βλέπουν από το imei.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, george_21 said:

Οκ στην 1η ευκαιρία θα πάω κ ότι μου πούνε..ευχαριστώ 

Δύσκολα θα βρεις άκρη χώρις απόδειξη 

Γράψε το αποτέλεσμα για να ξέρουμε 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sotosok said:

Δύσκολα θα βρεις άκρη χώρις απόδειξη 

Γράψε το αποτέλεσμα για να ξέρουμε 

δεν ζητουν αποδειξη σε καινουρια κινητα, μονο αν ειναι οριακα. ή τελος παντων ζητουν αν εχεις αλλα εγω που εχω χρειαστει και δεν εστειλα το δεχτηκαν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχω μια εφαρμογη στο κινητο vdpconnect, η οποια συνδεεται με το θυροτηλεφωνο και οταν καποιος χτυπαει το κουδουνι της εξωπορτας μπορω να του μιλησω και να ανοιξω αν χρειστει. Θεωρητικα εχω δωσει στην εφαρμογη ολα τα απαραιτητα δικαιωματα, ομως οταν η οθονη εινσι κλειστη δεν με ειδοποιει το κινητο  Αντιθετα  οταν ειναι ανοιχτη δουλευει σωστα  Υπαρχει καποια ρυθμιση που χρειαζεται να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την βάλεις στη λίστα των "never sleeping apps". Settings -> Battery and device care -> Battery -> Background usage limits -> Never sleeping apps.

Αλλιώς στo App info της εφαρμογής, Battery και βάλε unrestricted.

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2022 at 9:40 ΜΜ, nik187 said:

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι, 

Ισχύει η εγγύηση ( 2 χρόνια )από την ημερομηνία κατασκευής,  την οποία την βλέπουν από το imei.

Παιδιά μία διευκρίνιση σχετικά με το θέμα της εγγύησης.

Πρόσφατα είχα μία διαφορετική εμπειρία σχετικά με το τι ισχύει με το θέμα της εγγύησης στα εξουσιοδοτημένα serive της Samsung.

Μέχρι πριν ήξερα και εγώ εφόσον δεν υπάρχει κάποιο παραστατικό ότι η εγγύηση ισχύει με βάση το IMEI της συσκευής σύμφωνα με το ΙΜΕΙ την ημερομηνία παραγωγής της συσκευής.

Προς έκπληξή μου (πάντα από θετικής πλευράς) ενημερώθηκα από το επίσημο service ότι η εγγύηση της συσκευής ισχύει με βάση την ημερομηνία της πρώτης σύνδεσης της με το internet.

Δηλαδή....εάν αγοράσετε μία συσκευή η οποία είτε διαθέτει είτε όχι εγγύηση και εφόσον ΔΕΝ έχει ενεργοποιηθεί ποτέ άλλοτε από κάποιον άλλο παράγοντα η εγγύηση θα μετράει από την ημέρα που θα την ενεργοποιήσετε.

Μου το είχαν πει και δεν τους πίστεψα αλλά και η ίδια η Samsung σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί της μου το αρνήθηκε και ισχυρίστηκε τα γνωστά ...αλλά πηγαίνοντας ο ίδιος στο service με την ίδια την συσκευή με ημερομηνία παραγωγής βάση IMEI 05-01-2022 και ημερομηνία αγοράς και απόδειξης 23-03-2022 και με ημερομηνία ενεργοποίησης 02-08-2022 έμεινα στήλη άλατος όταν (χωρίς να επιδείξω το παραστατικό απόδειξης και με βάση μόνο το IMEI της συσκευής μου είπανε ότι η εγγύηση ισχύει μέχρι της 02-08-2024. Και μετά από το όλο αυτό σε ερώτηση μου, μου εξήγησαν αυτά που σας εξηγώ παραπάνω.

 

Link to comment
Share on other sites

@ makouin σε ποια απο ολες τις αντιπροσωπειες το πηγες και στο ειπαν για να ξέρουμε; Γιατι η samsung εχει διάφορες εταιριες που παίζουν τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή mi fitness. Προσπαθώ να τη βάλω να μην τίθεται ποτε σε αδράνεια αλλά δεν υπάρχει στη λίστα εφαρμογών που μου βγάζει ούτε βλέπω κάποια ρύθμιση για αυτόματη εκκίνηση της εφαρμογής με την ενεργοποίηση του τηλεφώνου.

Γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω ώστε να εμφανιστεί η εφαρμογή στη λίστα των προς εξαίρεση εφαρμογών  ή εάν υπάρχει startup manager στο τηλέφωνο ;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, klgrpls said:

Παιδιά έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή mi fitness. Προσπαθώ να τη βάλω να μην τίθεται ποτε σε αδράνεια αλλά δεν υπάρχει στη λίστα εφαρμογών που μου βγάζει...

Το ίδιο πρόβλημα έχω με το Home Assistant. Δεν μου το εμφανίζει στη λίστα επιλογής προγραμμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Τρία προβλήματα που έχω παρατηρήσει στο κινητό.

1) κολλάει πολλές φορές η αφή στην οθόνη και δεν ανταποκρίνεται

2) κολλάει πολλές φορές το gps.Εννοω διανύω την απόσταση , δεν μειώνεται στο χάρτη και όταν πατάω το Χ στην οθόνη δεν ανταποκρίνεται.Πρεπει να σβήσω την εφαρμογή και να το ξανανοιξω.

3) το γνωστό πρόβλημα όταν το βάζω στην τσέπη και πατιουνται πλήκτρα μόνο τους.Και έχω απενεργοποιήσει όλες τις επιλογές σήκωμα και ενεργοποίηση της οθόνης και διπλό χτύπημα για ενεργοποίηση.Και ενεργοποίησα τυχαία αγγίγματα.

 

Δεν ξέρω αν και κάποιος άλλος έχει παρατηρήσει κάτι από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, geostamp said:

Τρία προβλήματα που έχω παρατηρήσει στο κινητό.

1) κολλάει πολλές φορές η αφή στην οθόνη και δεν ανταποκρίνεται

2) κολλάει πολλές φορές το gps.Εννοω διανύω την απόσταση , δεν μειώνεται στο χάρτη και όταν πατάω το Χ στην οθόνη δεν ανταποκρίνεται.Πρεπει να σβήσω την εφαρμογή και να το ξανανοιξω.

3) το γνωστό πρόβλημα όταν το βάζω στην τσέπη και πατιουνται πλήκτρα μόνο τους.Και έχω απενεργοποιήσει όλες τις επιλογές σήκωμα και ενεργοποίηση της οθόνης και διπλό χτύπημα για ενεργοποίηση.Και ενεργοποίησα τυχαία αγγίγματα.

 

Δεν ξέρω αν και κάποιος άλλος έχει παρατηρήσει κάτι από αυτά.

Στο 3ο θεμα επειδη κανω ποδηλασια και το βαζω πισω στις τσεπες(με ενεργοποιημενο double touch)οταν ιδρωνω ανοιγει καμια φορα και μου αλλαζει το τραγουδι αλλα σιγα

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Υπάρχει περίπτωση να βάλουμε το expert raw κάπως και σε εμάς?Το ειδα σε s22u και έπαθα πλάκα!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Shinig said:

Καλημέρα!!Υπάρχει περίπτωση να βάλουμε το expert raw κάπως και σε εμάς?Το ειδα σε s22u και έπαθα πλάκα!

Από ότι ξέρω όχι. Δεν ξέρω αν το ανοίξει η συσκευή σε apk άμα το κατεβάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...