Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Notification light for Samsung , ανάβει γύρω από την μπροστινή κάμερα όταν έχεις ειδοποίηση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Sorry, έκανα λάθος quote, στην gcam που πόσταρε παραπάνω ο συμφορουμίτης πήγαινε.


Δοκίμασα τη συγκεκριμένη αλλά ενώ εγκαθίσταται κανονικά κολλάει εικόνα 2 δευτερόλεπτα αφού την ανοίξω. Το περίεργο είναι ότι αν πατήσω το κουμπί ακόμα και όταν είναι κολλημένη εικόνα βγάζει κανονικά φωτογραφία όπως και κάνει οποιαδήποτε αλλαγή από portrait σε φώτο βίντεο και λοιπά ή μπαίνει κανονικά στις ρυθμίσεις...

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, granazias said:

Δυστυχώς είναι μια πικρή αλήθεια η συγκεκριμένη λειτουργία σε αυτή τη συσκευή.

Έχουν περάσει κάμποσες συσκευές από τα χέρια μου, αλλά αυτή είναι η χειρότερη στο συγκεκριμένο τομέα.

Ακόμα και η αναγνώριση προσώπου έχει περίπου τις μισές προσπάθειες ξεκλειδωματος επιτυχείς, κι έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά γυαλιά αλλά και χωρίς γυαλί πάλι τα ίδια συμβαίνουν.

Κάποια στιγμή είχε δώσει μερικά tips o συμφορουμιτης s_wind, αλλά ακόμα και με εκείνα τουλάχιστον στη δική μου συσκευή έχω θέμα.

Δυστυχώς επειδή έχει περάσει αρκετός καιρός δεν τα θυμάμαι για να σου τα αναφέρω, το μόνο που θυμάμαι και βοήθησε αρκετά είναι ότι πέρασα 2 φορές το ίδιο δάκτυλο κατά την ρύθμιση.

Αναγκαστικά όμως έχω και δαχτυλικο αλλά και αναγνώριση προσώπου ενεργά για καλύτερα αποτελέσματα, που και με αυτά τα 2 ταυτόχρονα πάλι έχω πολλές αστοχίες.

Φοβερή συσκευή αλλά δυστυχώς εκεί χωλαινει αρκετά.

Ναι η αλήθεια είναι ότι σε αυτό το σημείο δεν τα πάει καλά. Κατά ταλλα το κινητό είναι τίμιο για τα λεφτά του 

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2022 at 7:37 ΜΜ, Shinig said:

Στο βίντεο παίζει eis/ois στα 60 fps ? Πάντως δεν έχει πολύ πέραση στους "κόλπους" τον gcam dev

Για βίντεο χρησιμοποιώ μόνο την στοκ εφαρμογή
ΛίγοιΛιγοι dev ασχολούνται πλέον και αυτοί στοχεύουν περισσότερο στους κάτοχους xiaomi κινητών 

8 ώρες πριν, kyramas said:

Σου κρασάρει εσένα με την scan3d όταν επιλέξεις slow motion video ?

Ναι

1 hour ago, NikosChandolias said:


Sorry, έκανα λάθος quote, στην gcam που πόσταρε παραπάνω ο συμφορουμίτης πήγαινε.


Δοκίμασα τη συγκεκριμένη αλλά ενώ εγκαθίσταται κανονικά κολλάει εικόνα 2 δευτερόλεπτα αφού την ανοίξω. Το περίεργο είναι ότι αν πατήσω το κουμπί ακόμα και όταν είναι κολλημένη εικόνα βγάζει κανονικά φωτογραφία όπως και κάνει οποιαδήποτε αλλαγή από portrait σε φώτο βίντεο και λοιπά ή μπαίνει κανονικά στις ρυθμίσεις...

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

 

έκανες τις ρυθμίσεις και πάλι δεν παίζει ;


Hardware level επιλέγεις lever 3
Session Id σε κάθε κάμερα βάζεις 61448

 

Link to comment
Share on other sites

Μου πήρε καιρό να το συνειδητοποιήσω αλλά καλά το κινητό για τα λεφτά του και την κατηγορία του είναι ότι καλύτερο.. Η κάμερα έχει αρκετές λειτουργίες και αν την πειράξεις λίγο κάνει θαύματα.. πραγματικά δεν πίστευα ότι θα έβγαζε τόσο καλή φωτο σε ζουμ 10x το φεγγάρι.. έχω μείνει έκπληκτη πραγματικά... το καλύτερο vfm κινητό στην mid-range κατηγορία..

1660154838941.jpg

1660154997390.jpg

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, elenaki96 said:

Μου πήρε καιρό να το συνειδητοποιήσω αλλά καλά το κινητό για τα λεφτά του και την κατηγορία του είναι ότι καλύτερο.. Η κάμερα έχει αρκετές λειτουργίες και αν την πειράξεις λίγο κάνει θαύματα.. πραγματικά δεν πίστευα ότι θα έβγαζε τόσο καλή φωτο σε ζουμ 10x το φεγγάρι.. έχω μείνει έκπληκτη πραγματικά... το καλύτερο vfm κινητό στην mid-range κατηγορία..

1660154838941.jpg

1660154997390.jpg

Στην επαγγελματική την έβγαλες αυτήν την φωτό;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, gjimmys said:

Στην επαγγελματική την έβγαλες αυτήν την φωτό;

Προσπάθησα στην επαγγελματική αλλά δεν τα κατάφερα και δεν έχω καταλάβει και ποτε πως  λειτουργεί στην επαγγελματική.. ωστοσο οι παραπάνω φωτός που εστειλα είναι στα 3:4 σκέτο και το ζουμ στο 10x.. τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Ναι η αλήθεια είναι ότι σε αυτό το σημείο δεν τα πάει καλά. Κατά ταλλα το κινητό είναι τίμιο για τα λεφτά του 

Εε ενταξει μην τα θελουμε και ολα δικα μας..midrange συσκευη αλλα παρ'ολα αυτα ειναι εξισου ενα πολυ αριστο τηλεφωνο και δεν εχει να ζηλεψει κατι απο συσκευες 400-500 ευρω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, billmes1981 said:

Εε ενταξει μην τα θελουμε και ολα δικα μας..midrange συσκευη αλλα παρ'ολα αυτα ειναι εξισου ενα πολυ αριστο τηλεφωνο και δεν εχει να ζηλεψει κατι απο συσκευες 400-500 ευρω

Συμφωνώ ότι για τα λεφτά της η συσκευή είναι αρκετά καλή, σίγουρα καλύτερη από άλλες της ίδιας οικονομικής κατηγορίας, αλλά θεωρώ πως για το όνομα που κουβαλάει η εταιρία, προσωπικά εμένα με χάλασε πολύ το γεγονός της "αποτυχίας" σε ένα τόσο σημαντικό κομμάτι της συσκευής.

Έχω ακόμα αρκετά παλαιοτερες συσκευές της LG και της Oneplus, μιλάω για συσκευές 5 και 3 χρόνων αντίστοιχα, που το δακτυλικό τους και το ξεκλείδωμα προσώπου δεν παίζονται.

Ακόμα και με ελαφρώς γυρισμένο κεφάλι με εντοπίζουν, και με βρώμικα δάκτυλα λόγω επαγγέλματος πιάνει το δακτυλικό χωρίς καμία αστοχία.

Άντε και πες οι αισθητήρες δακτυλικου των LG βρίσκονται στην πλάτη και ίσως παίζει κάποιο ρόλο.

Του OnePlus είναι στην οθόνη κι ανοίγει κι αυτό αστραπιαία.

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα ποτέ μου συσκευή Samsung και το μόνο που με ξενέρωσε είναι αυτό.

Κατά τα άλλα ναι είναι πολύ τίμια συσκευή που σίγουρα βάζει κάτω ακριβότερες.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα με το δακτυλικο εδω και 11 μηνες χρησης .Δεν χανω ουτε ενα πατημα. Μοναδικη παραφωνια κανω γρηγορο tap να βγει το σημαδι και μετα ξεκλειδωνω ακαριαια . Εαν δεν κανω tap το κανω πολλες φορες λαθος. Δεν βαζω ποτε το δακτυλο σωστα εαν δεν βγει το καημενο το σημαδι . .  

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

έκανες τις ρυθμίσεις και πάλι δεν παίζει ;

Hardware level επιλέγεις lever 3
Session Id σε κάθε κάμερα βάζεις 61448
 
Καλημέρα. Αυτό το session id από που το ρυθμίζουμε; Το hardware level στο 3 το έβαλα, δεν έπαιξε, έκανε αυτό που περιέγραψα.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με το αποτύπωμα τους 6 μήνες που έχω το κινητό. Έχω περάσει σε ένα σκανάρισμα 4 αποτυπώματα και είναι ταχύτατο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό το session id από που το ρυθμίζουμε; Το hardware level στο 3 το έβαλα, δεν έπαιξε, έκανε αυτό που περιέγραψα.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Ρυθμίσεις ,configuration of modes , μπαίνεις σε κάθε κάμερα και το ορίζεις

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. χρησιμοποιεί κανείς την Alfa Bank Wallet σε αυτο κινητο; Σε μενα δεν λειτουργεί. Προσπαθώ να βρω τι ενωχλει.  

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, emigrant said:

Καλημερα. χρησιμοποιεί κανείς την Alfa Bank Wallet σε αυτο κινητο; Σε μενα δεν λειτουργεί. Προσπαθώ να βρω τι ενωχλει.  

Τι εννοείς δεν ανοίγει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο security patch, για αυτό είναι σχεδόν 1 gb

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, emigrant said:

 

photo_2022-08-10_17-04-33.jpg

εγω δεν εχω θεμα μολις εβαλα την αυλη της επιδοτησης καυσιμου και ειναι ok

Link to comment
Share on other sites

 Εγώ γενικά αριθμομηχανή δεν έχω στις εφαρμογές μου!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Shinig said:

 Εγώ γενικά αριθμομηχανή δεν έχω στις εφαρμογές μου!

Κατεβάζεις εσύ από play 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για θήκη αν ψάχνετε κάποιος η spigen  crystal clear τα σπάει μαζί με  skin από gadgetshieldz να ξέρετε!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά για όποιον ενδιαφέρεται για γυαλί εκτός από τα κλασσικά της spiegen και της ESR τα οποία είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν,αλλά τσιμπάνε αρκετά σε τιμη, είναι και το παρακάτω που θα βρείτε στο λινκ που θα παραθέσω.

Τυχαίνει να έχω στην κατοχή μου και ένα 1+ 8t για το οποίο έψαχνα καλό γυαλί κι αγόρασα ένα σετ 3 γυαλιών της mr. Shield από το αμερικανικό αμαζον, με κόστος περίπου 15 ευρώ.

Επειδή το τελευταίο γυαλί που φορούσα στο A52s και ήταν της ESR παρεπιπτόντως, έσπασε χωρις καν να το χτυπήσω κάπου, πιθανόν από κάποια πίεση που δέχτηκε στην πίσω τσέπη μου, είπα να δοκιμάσω κατά πόσο ταιριάζει το γυαλί του oneplus.

Παίδες έπαθα σοκ..κάθεται άψογα χωρίς το παραμικρό ψεγάδι.

Φυσικά για να το τοποθετήσω χρησιμοποίησα το πλαστικό βοηθητικό πλαίσιο που είχε μέσα στη συσκευασία της ESR γιατί τα γυαλιά της mr.shield δεν περιέχουν κάτι τέτοιο στο πακέτο.

Τα κενα που αφήνει γύρω γύρω ελάχιστα και η αίσθηση αφής πολύ καλή.

Αυτό που μου έκανε όμως τεράστια εντύπωση είναι ότι όλως τυχαίως ξαφνικά μου δουλεύουν τέλεια και το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά και το ξεκλείδωμα προσώπου, χωρίς καν να σβήσω τις προηγούμενες ρυθμίσεις.

Είχα κάνει ένα σχετικό σχόλιο περί του θέματος λίγα ποστ πριν.

Εδώ σας δίνω το λινκ για τα γυαλιά της Mr shield

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B08L4VQKWP?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

Edited by granazias
Edit
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, tolisfar said:

Μολις το πηρα και εγω. Καλως σας βρηκα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλως ηρθες στην παρεα μας και καλοδουλευτο!

On 10/8/2022 at 9:32 ΜΜ, elenaki96 said:

Μου πήρε καιρό να το συνειδητοποιήσω αλλά καλά το κινητό για τα λεφτά του και την κατηγορία του είναι ότι καλύτερο.. Η κάμερα έχει αρκετές λειτουργίες και αν την πειράξεις λίγο κάνει θαύματα.. πραγματικά δεν πίστευα ότι θα έβγαζε τόσο καλή φωτο σε ζουμ 10x το φεγγάρι.. έχω μείνει έκπληκτη πραγματικά... το καλύτερο vfm κινητό στην mid-range κατηγορία..

1660154838941.jpg

1660154997390.jpg

Να σε ρωτησω επειδη το εψαχνα χθες..το υδατογραφημα πως το εβαλες ετσι χωρις να λεει Samsung Quad Camera?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...