Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, NiKant said:

Καλημέρα,

καθώς είναι δύσκολο να διαβάσω και τις 113 σελίδες του θέματος.. μια βοήθεια.. το σκέφτομαι για τη σύζυγο το συγκεκριμένο και διαβάζω σε κριτικές γνωστού site σύγκρισης τιμών για πολλά προβλήματα με την οθόνη, ειδικά σε περιοχές χωρίς καλό σήμα..

Τι γίνεται με αυτή την ιστορία? Ισχύει όντως? έχει φτιάξει με τίποτα αναβαθμίσεις? (γιατί είμαστε σε περιοχή με κακό σήμα και μετά θα έχω τραβήγματα..)

Ευχαριστώ

Η αλήθεια είναι ότι έχουν συμβεί και εδώ σε ορισμένα παιδιά κ αν θυμάμαι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα. Είχαν αναφέρει για κάποια αναβάθμιση αλλά πάλι δεν διορθώθηκε. Το ποσοστό εδώ μέσα είναι πολύ μικρό. Από την άλλη είναι μια πολύ καλή συσκευή.  Σκέψου κ ζύγισε τα...

4 ώρες πριν, NiKant said:

 

 

4 ώρες πριν, NiKant said:

 

 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, Xrixal said:

Καλημερα.Και σε μενα βγαζει το ιδιο.Εκανα επανακινηση και μετα απεγκατασταση,αλλα τπτ.Παμε για hard reset?Καποιος αλλος τροπος για να το αποφυγουμε?Ευχαριστω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-note10-series/network-band-selection-no-longer-available/td-p/5490877

 

Απ' οτι φαίνεται μετά τις τελευταίες ενημερώσεις η samsung αφαίρεσε αυτή την επιλογή 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, challenge143 said:

Η αλήθεια είναι ότι έχουν συμβεί και εδώ σε ορισμένα παιδιά κ αν θυμάμαι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα. Είχαν αναφέρει για κάποια αναβάθμιση αλλά πάλι δεν διορθώθηκε. Το ποσοστό εδώ μέσα είναι πολύ μικρό. Από την άλλη είναι μια πολύ καλή συσκευή.  Σκέψου κ ζύγισε τα...

 

 

ευχαριστώ για την απάντηση, κατάλαβα είναι "κι αν σου κάτσει" κατάσταση αλλά σε μικρό ποσοστό.. κρίμα πάντως γιατί όντως για midrange φαίνεται σούπερ και λέω να τσιμπήσω και την Enterprise edition

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, NiKant said:

Καλημέρα,

καθώς είναι δύσκολο να διαβάσω και τις 113 σελίδες του θέματος.. μια βοήθεια.. το σκέφτομαι για τη σύζυγο το συγκεκριμένο και διαβάζω σε κριτικές γνωστού site σύγκρισης τιμών για πολλά προβλήματα με την οθόνη, ειδικά σε περιοχές χωρίς καλό σήμα..

Τι γίνεται με αυτή την ιστορία? Ισχύει όντως? έχει φτιάξει με τίποτα αναβαθμίσεις? (γιατί είμαστε σε περιοχή με κακό σήμα και μετά θα έχω τραβήγματα..)

Ευχαριστώ

Είμαι σε περιοχή με μάπα σήμα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την οθόνη. Το πήρα πριν ενάμιση μήνα από bestprice.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-note10-series/network-band-selection-no-longer-available/td-p/5490877
 
Απ' οτι φαίνεται μετά τις τελευταίες ενημερώσεις η samsung αφαίρεσε αυτή την επιλογή 
Καλησπερα.Σημερα ολη την ημερα που ημουν εξω και ειχα ανοιχτο το 4g επιανε μια χαρα παντου.Και σε σημεια που σιγουρα αλλες φορες θα ειχε E.Εμπαινες παντου.Δεν κολλουσε καθολου.Δεν ξερω πως εγινε αυτο αλλα ολα οκ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά μια ρύθμιση που ψάχνω στη συγκεκριμένη συσκευή. Στο προηγούμενο τηλ που είχα honor 10 Lite αν κάποιος με καλούσε με βιντεοκληση μπορούσα χωρίς να κλείσω την κάμερα να κάνω πχ αναζήτηση κ στο Google η να ανοίξω οποιαδήποτε εφαρμογή χωρίς να χαθεί η εικόνα του συνομιλητή μου μπορεί να γίνει κ στο samsung; Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Edited by skiouros20
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι,το βράδυ οι νυχτερινές λήψεις είναι καλές; Χρειάζεται gcam και αν ναι έχετε βρει κάποια που να του ταιριάζει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tsiou55 said:

Υπάρχει καμία καλή εφαρμογή για led notification για την συσκευή?

Για ποιό λόγο.. Το always on display είναι πολύ καλό και κάνει πολύ καλά την δουλειά του χωρίς να τραβάει πολύ μπαταρία

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nikos_96 said:

Για ποιό λόγο.. Το always on display είναι πολύ καλό και κάνει πολύ καλά την δουλειά του χωρίς να τραβάει πολύ μπαταρία

ναι αλλα δεν πρεπει να κανεις tap στην οθονη για να δεις ειδοποιησεις?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν πρεπει να κανεις tap στην οθονη για να δεις ειδοποιησεις?
Μπορείς να επιλέξεις να είναι συνέχεια αναμμένη και να φαίνονται οι ειδοποιήσεις.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Να ρωτήσω κάτι,το βράδυ οι νυχτερινές λήψεις είναι καλές; Χρειάζεται gcam και αν ναι έχετε βρει κάποια που να του ταιριάζει σωστά;
Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από τις νυχτερινές λήψεις. Δεν έχω δοκιμάσει gcam κλπ.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tsiou55 said:

ναι αλλα δεν πρεπει να κανεις tap στην οθονη για να δεις ειδοποιησεις?

Όχι. έχει επιλογή για μόνιμο (που δείχνει ποσοστό μπαταρίας και ρολόι), με χρονοδιάγραμμα(ρυθμίζεις εσύ τις ώρες), να ανάβει μόνο όταν έχεις ειδοποίηση και αυτό που λές εσύ. Μέχρι και επιλογή του πόσο φωτινό θέλεις να είναι το ρολόι του always on display( δηλαδή ή αυτόματη φωτηνότητα ανάλογα το φώς του περιβάλλοντος ή να ρυθμίσεις εσύ την φωτηνότητά του και καλά για οικονομία μπαταρίας αλλα και μόνιμο που το έχω εγώ καμί διαφορά στην μπαταρία δεν βλέπω).

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gjimmys said:

Να ρωτήσω κάτι,το βράδυ οι νυχτερινές λήψεις είναι καλές; Χρειάζεται gcam και αν ναι έχετε βρει κάποια που να του ταιριάζει σωστά;

Γενικά το δυνατό του σημείο δεν είναι οι φωτογραφίες αν έχεις βρει καμία gcam κατέβασε την θα δεις τεράστια διαφορά κ στις ημερήσιες. Βρες του Αντρέα που έχει κάνει πολύ καλή δουλειά στις gcam 

1 hour ago, tsiou55 said:

Υπάρχει καμία καλή εφαρμογή για led notification για την συσκευή?

Υπάρχει η δυνατότητα όταν σου έρχεται μήνυμα να ανάψει η aod  μέχρι να το διαβάσεις. Έτσι τα έχω κ στα 2 samsung που έχω 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι,το βράδυ οι νυχτερινές λήψεις είναι καλές; Χρειάζεται gcam και αν ναι έχετε βρει κάποια που να του ταιριάζει σωστά;
Gcam έχω αυτή, δεν χρειάζεται config, παίζει κατευθείαν

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl98/
Επιλέγεις την scan3d
Hardware level επιλέγεις lever 3
Session Id σε κάθε κάμερα βάζεις 61448

Οι υπόλοιπες ρυθμίσεις είναι λίγο θέμα προσωπικού γούστου
Υπάρχει καμία καλή εφαρμογή για led notification για την συσκευή?
Notification light for Samsung , ανάβει γύρω από την μπροστινή κάμερα όταν έχεις ειδοποίηση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, skiouros20 said:

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά μια ρύθμιση που ψάχνω στη συγκεκριμένη συσκευή. Στο προηγούμενο τηλ που είχα honor 10 Lite αν κάποιος με καλούσε με βιντεοκληση μπορούσα χωρίς να κλείσω την κάμερα να κάνω πχ αναζήτηση κ στο Google η να ανοίξω οποιαδήποτε εφαρμογή χωρίς να χαθεί η εικόνα του συνομιλητή μου μπορεί να γίνει κ στο samsung; Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Ανάλογα την εφαρμογή. Στον μεσεντζερ πατάς το κεντρικό κουμπί κλείνουν όλα αλλά μικραίνει το παράθυρο που μιλάς και κάνεις την δουλειά σου.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, esertas said:

Ανάλογα την εφαρμογή. Στον μεσεντζερ πατάς το κεντρικό κουμπί κλείνουν όλα αλλά μικραίνει το παράθυρο που μιλάς και κάνεις την δουλειά σου.

Θα το δοκιμάσω μήπως γίνεται κ στο viber. Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ran_tan_plan said:

Gcam έχω αυτή, δεν χρειάζεται config, παίζει κατευθείαν

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl98/
Επιλέγεις την scan3d
Hardware level επιλέγεις lever 3
Session Id σε κάθε κάμερα βάζεις 61448

Οι υπόλοιπες ρυθμίσεις είναι λίγο θέμα προσωπικού γούστου Notification light for Samsung , ανάβει γύρω από την μπροστινή κάμερα όταν έχεις ειδοποίηση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο βίντεο παίζει eis/ois στα 60 fps ? Πάντως δεν έχει πολύ πέραση στους "κόλπους" τον gcam dev

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gjimmys said:

Να ρωτήσω κάτι,το βράδυ οι νυχτερινές λήψεις είναι καλές; Χρειάζεται gcam και αν ναι έχετε βρει κάποια που να του ταιριάζει σωστά;

Ναι οι νυχτερινές του λήψεις είναι πολύ καλές στην κατηγορία του. Καθαρές, και με αρκετό φως και λεπτομέρεια. Το μόνο θεματάκι που έχει είναι μια κίτρινη χροιά σε έντονη φωταγώγηση του δρόμου, αλλά σε όλα τα άλλα ικανοποιητικότατες.

Edited by akumiris
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, akumiris said:

Ναι οι νυχτερινές του λήψεις είναι πολύ καλές στην κατηγορία του. Καθαρές, και με αρκετό φως και λεπτομέρεια. Το μόνο θεματάκι που έχει είναι μια κίτρινη χροιά σε έντονη φωταγώγηση του δρόμου, αλλά σε όλα τα άλλα ικανοποιητικότατες.

 

4 ώρες πριν, ran_tan_plan said:

Gcam έχω αυτή, δεν χρειάζεται config, παίζει κατευθείαν

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl98/
Επιλέγεις την scan3d
Hardware level επιλέγεις lever 3
Session Id σε κάθε κάμερα βάζεις 61448

Οι υπόλοιπες ρυθμίσεις είναι λίγο θέμα προσωπικού γούστου Notification light for Samsung , ανάβει γύρω από την μπροστινή κάμερα όταν έχεις ειδοποίηση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις θα μείνω στο s21 Fe που έχω!!

5 ώρες πριν, NikosChandolias said:

Μπορείς να επιλέξεις να είναι συνέχεια αναμμένη και να φαίνονται οι ειδοποιήσεις.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από τις νυχτερινές λήψεις. Δεν έχω δοκιμάσει gcam κλπ.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, ran_tan_plan said:

Gcam έχω αυτή, δεν χρειάζεται config, παίζει κατευθείαν

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl98/
Επιλέγεις την scan3d
Hardware level επιλέγεις lever 3
Session Id σε κάθε κάμερα βάζεις 61448

Οι υπόλοιπες ρυθμίσεις είναι λίγο θέμα προσωπικού γούστου Notification light for Samsung , ανάβει γύρω από την μπροστινή κάμερα όταν έχεις ειδοποίηση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σου κρασάρει εσένα με την scan3d όταν επιλέξεις slow motion video ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kyramas said:

Σου κρασάρει εσένα με την scan3d όταν επιλέξεις slow motion video ?

Πιστεύω από βίντεο γενικά τα πάει καλά κ θα πρότεινα σε βίντεο να χρησιμοποιείται την μαμά εφαρμογή.  Το μελανό σημείο είναι μόνο στην φωτογραφία. 

Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά το δακτυλικό αποτύπωμα ένα έχω να πω !

Ότι στο προηγούμενο τηλέφωνο που είχα το a8 2018 ήταν ταχύτατο !έπιανε ακαριαία και χωρίς σφαλμα!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταία με έχει ζαλίσει ο samsung browser με την συγκατάθεση για τα δεδομένα και το upday που έχει!Σας συμβαίνει και σε εσάς?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tsiou55 said:

Όσο αναφορά το δακτυλικό αποτύπωμα ένα έχω να πω !

Ότι στο προηγούμενο τηλέφωνο που είχα το a8 2018 ήταν ταχύτατο !έπιανε ακαριαία και χωρίς σφαλμα!!

Βαλε ξεκλειδωμα προσωπο..εγω τωρα το ενεργοποιησα για να ειμαι καταχωρυμενος καλυτερα 😆

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tsiou55 said:

Όσο αναφορά το δακτυλικό αποτύπωμα ένα έχω να πω !

Ότι στο προηγούμενο τηλέφωνο που είχα το a8 2018 ήταν ταχύτατο !έπιανε ακαριαία και χωρίς σφαλμα!!

Δυστυχώς είναι μια πικρή αλήθεια η συγκεκριμένη λειτουργία σε αυτή τη συσκευή.

Έχουν περάσει κάμποσες συσκευές από τα χέρια μου, αλλά αυτή είναι η χειρότερη στο συγκεκριμένο τομέα.

Ακόμα και η αναγνώριση προσώπου έχει περίπου τις μισές προσπάθειες ξεκλειδωματος επιτυχείς, κι έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά γυαλιά αλλά και χωρίς γυαλί πάλι τα ίδια συμβαίνουν.

Κάποια στιγμή είχε δώσει μερικά tips o συμφορουμιτης s_wind, αλλά ακόμα και με εκείνα τουλάχιστον στη δική μου συσκευή έχω θέμα.

Δυστυχώς επειδή έχει περάσει αρκετός καιρός δεν τα θυμάμαι για να σου τα αναφέρω, το μόνο που θυμάμαι και βοήθησε αρκετά είναι ότι πέρασα 2 φορές το ίδιο δάκτυλο κατά την ρύθμιση.

Αναγκαστικά όμως έχω και δαχτυλικο αλλά και αναγνώριση προσώπου ενεργά για καλύτερα αποτελέσματα, που και με αυτά τα 2 ταυτόχρονα πάλι έχω πολλές αστοχίες.

Φοβερή συσκευή αλλά δυστυχώς εκεί χωλαινει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...