Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδώ και καιρό διαβάζω το θέμα και έχω εντυπωσιαστεί από το κινητό, απλά ανέβαλα την αγορά μια και το ταπεινό μου xiaomi άντεχε και περίμενα ή το Α73 ή το Α53s. Μετά από  ένα μικρό μπανάκι το xiaomi αντιμετωπιζει προβλήματα φορτισης και σκέφτομαι να το αποσύρω πλέον γρήγορα. Πιστεύω ότι το A52s είναι ακόμα η καλύτερη επιλογή.

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά μετα το τελευταίο update στην αρχική σελίδα στο Κλειδωμα εμφανίζει 2 ρολόγια ένα λέει τοπική και το άλλο κανονική πως γίνεται να βγάλω τη μια απ τις δύο από το widget δε βγαίνει

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση την ώρα που είναι κλειδωμένο το κινητό με την γνωστή μαύρη οθόνη πατώντας το πλαινό κουμπί την ώρα που ανάβει η οθόνη κλειδώματος να μήν κατεβαίνει με swipe down η κουρτίνα των ειδοποιήσεων; Το ρωτάω αυτό γιατί άν βρεθεί η συσκευή σε χέρια που δεν πρέπει (και σε κλέφτη) να μην μπορεί να κατεβάσει την μπάρα ειδοποιήσεων και μπορέσει να πατήσει να βγούν τα δεδομένα. γιατί τότε θα είναι δύσκολο να εντοπίσει ο κάτοχος απο άλλη συσκευή μέσω του gps την ακριβή τοποθεσία της συσκευής..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου Samsung, παρά του ότι κατεβαίνει η κουρτίνα αποκαλύπτοντας τα quick settings ενώ είναι κλειδωμένο, αν δοκιμάσω να κλείσω τα δεδομένα τότε ζητάει το pin.

Παρήγγειλα ένα A52s για την θεία μου. Όταν έρθει και της το στήσω θα μεταφέρω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Mark_K said:

Στο δικό μου Samsung, παρά του ότι κατεβαίνει η κουρτίνα αποκαλύπτοντας τα quick settings ενώ είναι κλειδωμένο, αν δοκιμάσω να κλείσω τα δεδομένα τότε ζητάει το pin.

Παρήγγειλα ένα A52s για την θεία μου. Όταν έρθει και της το στήσω θα μεταφέρω εντυπώσεις.

Έχεις δίκιο..Δέν το είχα προσέξει..Μια απλή κίνηση που θα μπορούσα να είχα κάνει😅. Ευχαριστώ

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Υπάρχει περίπτωση την ώρα που είναι κλειδωμένο το κινητό με την γνωστή μαύρη οθόνη πατώντας το πλαινό κουμπί την ώρα που ανάβει η οθόνη κλειδώματος να μήν κατεβαίνει με swipe down η κουρτίνα των ειδοποιήσεων; Το ρωτάω αυτό γιατί άν βρεθεί η συσκευή σε χέρια που δεν πρέπει (και σε κλέφτη) να μην μπορεί να κατεβάσει την μπάρα ειδοποιήσεων και μπορέσει να πατήσει να βγούν τα δεδομένα. γιατί τότε θα είναι δύσκολο να εντοπίσει ο κάτοχος απο άλλη συσκευή μέσω του gps την ακριβή τοποθεσία της συσκευής..

 

Μπορεί να αφαιρέσει την κάρτα sim, οπότε το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. 

Πιστεύω ο μόνος τρόπος προστασίας σε τέτοιες περιπτώσεις είναι η e-sim, σε συνδυασμό με κωδικό pin για απενεργοποίηση του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2022 at 9:34 ΜΜ, xalaros said:

Κάποιος να μου θυμίσει που είναι τώρα η Βελτιστοπ. χρήσ. μπαταρ.;

Ήξερα παλιά ότι ήταν εδώ αλλά δεν την βρίσκω τώρα...

Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > πατάμε 3 κάθετες τελείες πάνω δεξιά > Ειδική πρόσβαση > Βελτιστοπ. χρήσ. μπαταρ.

Κάποιος εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Settings - Battery and device care - Battery - More battery settings - Adaptive battery

Μάλλον αυτό εννοείς.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, NikosChandolias said:

Settings - Battery and device care - Battery - More battery settings - Adaptive battery
Μάλλον αυτό εννοείς.
 

Όχι δεν εννοώ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για κοίταξε αυτό θέλεις;

Ρυθμίσεις - φροντίδα μπαταρίας και συσκευή- 3 τελίτσες πάνω δεξιά - αυτοματοποίηση - αυτόματη βελτιστοποίηση καθημερινά 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, nik187 said:

Για κοίταξε αυτό θέλεις;

Ρυθμίσεις - φροντίδα μπαταρίας και συσκευή- 3 τελίτσες πάνω δεξιά - αυτοματοποίηση - αυτόματη βελτιστοποίηση καθημερινά 

Όχι δεν είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τι κοινό μπορεί να έχει το Α52s με τα πατατάκια;
Κανείς δεν μπορεί να πάρει μόνο ένα....3c2899d29b5283622e1b6d48d6a2bf4c.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mark_K said:

Τι κοινό μπορεί να έχει το Α52s με τα πατατάκια;
Κανείς δεν μπορεί να πάρει μόνο ένα....3c2899d29b5283622e1b6d48d6a2bf4c.jpg

Σε πέρασα...έχω τρία Α52s σε όλα τα χρώματα εκτός του μωβ.😀

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Mark_K said:

Τι κοινό μπορεί να έχει το Α52s με τα πατατάκια;
Κανείς δεν μπορεί να πάρει μόνο ένα....3c2899d29b5283622e1b6d48d6a2bf4c.jpg

χαχαχα ετσι οπως εβγαλες την φωτο σου τραβαει το ματι το ασπρο και μετα διαβασα το κειμενο και ειδα και το μαυρο :classic_laugh::classic_laugh:

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο είναι σε stealth mode.
Αγοράστηκε πρώτα αυτό για τη θεία μου για να αντικαταστήσει ένα honor 6x που ήταν τέτοια η παραμόρφωση που είχε πάθει από φουσκωμένη μπαταρία που άρχισε να χαλάει η οθόνη. Μόλις το είδα και της έκανα πλύση εγκεφάλου για το ότι θα σκάσει στα χέρια της κάποια στιγμή, το πήρε απόφαση και το πήραμε.

Αφού είχε έρθει και το περιεργαζόμαστε, πέφτει κάτω το Α51 που είχε η φίλη του αδερφού μου και σπάει η οθόνη. Ε, δεν ήθελε και πολύ, παραγγείλαμε άλλο ένα σε mint χρώμα.

Ευελπιστώ μέχρι το φθινόπωρο να πάρω κι εγώ άλλο ένα, να τα κάνουμε 3.

Πολύ ωραίο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Για τις πισω καμερες εχει βαλει καποιος screen protector για να μην "αραχνιάσουν" ; Γιατι η θηκη της Spigen που πηρα, οριακα δεν γλυφει την επιφανεια που ακουμπαει.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, runner70 said:

Για τις πισω καμερες εχει βαλει καποιος screen protector για να μην "αραχνιάσουν" ; Γιατι η θηκη της Spigen που πηρα, οριακα δεν γλυφει την επιφανεια που ακουμπαει.

Γιατί να αραχνιάσουν; αφού είναι πιο μέσα το τζαμάκι του φακού. και χωρίς θήκη δύσκολα να πιάσει γρατζουνίτσες..Εξάλου άν βάλεις protector σίγουρα δεν θα είναι ατόφιες οι φωτογραφίες γιατίκάπως θα αντανακλάει το φώς του ήλιου και κάπου θα θαμπώνει..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Γιατί να αραχνιάσουν; αφού είναι πιο μέσα το τζαμάκι του φακού. και χωρίς θήκη δύσκολα να πιάσει γρατζουνίτσες..Εξάλου άν βάλεις protector σίγουρα δεν θα είναι ατόφιες οι φωτογραφίες γιατίκάπως θα αντανακλάει το φώς του ήλιου και κάπου θα θαμπώνει..

Ισχυει αυτο με το θαμπωμα που λες αν βαλεις εξτρα τζαμακι απλα το πρωτο ισχυει αν το ακουμπας σε επιπεδες επιφανειες. Οταν μπαίνει σε τζιν ή τσάντακι, δεν θα ειναι επιπεδο αρα μπορει να γδερνονται οι καμερες.

Τεσπα , φανταζομαι εσεις οι παλαιοτεροι που το εχετε, για να μην εχετε βαλει, δεν θα γρατζουνιεται ευκολα.

 

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή Samsung band selection για να βάζω να έχει καρφωτο 4g. Μετά την τελευταία αναβάθμιση του κινητού δεν δουλεύει. Βγάζει error: Hidden network settings activity not found.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αγορασα το redmi watch 2 lite,και πηγα να κατεβασω το mi firtness(xiaomi wear)για να το συνδεσω,και δεν κατεβαινει.Εκανα επανεκινηση το κινητο αλλα και παλι δεν κατεβαινει.Κατεβασα αλλες 2-3 εφαρμογες και κατεβηκαν κανονικα.Δεν εχω κατεβασει την τελευταια ενημερωση του κινητου.Το play store ειναι ενημερωμενο.Σε αλλο κινητο κατεβηκε κανονικα.Τι να κανω?Παω για hard reset?Με hard reset θα διορθωθει?Η να περασω την τελευταια ενημερωση?Αν ξερει καποιος φιλος ας μου πει.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

καθώς είναι δύσκολο να διαβάσω και τις 113 σελίδες του θέματος.. μια βοήθεια.. το σκέφτομαι για τη σύζυγο το συγκεκριμένο και διαβάζω σε κριτικές γνωστού site σύγκρισης τιμών για πολλά προβλήματα με την οθόνη, ειδικά σε περιοχές χωρίς καλό σήμα..

Τι γίνεται με αυτή την ιστορία? Ισχύει όντως? έχει φτιάξει με τίποτα αναβαθμίσεις? (γιατί είμαστε σε περιοχή με κακό σήμα και μετά θα έχω τραβήγματα..)

Ευχαριστώ

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο δεν έχεις κάνει την τελευταία ενημέρωση;
Δεν βρηκα χρονο φιλε.Την εκανα χθες και ολα οκ με την εφαρμογη.Κατεβηκε κανονικα.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή Samsung band selection για να βάζω να έχει καρφωτο 4g. Μετά την τελευταία αναβάθμιση του κινητού δεν δουλεύει. Βγάζει error: Hidden network settings activity not found.
Καλημερα.Και σε μενα βγαζει το ιδιο.Εκανα επανακινηση και μετα απεγκατασταση,αλλα τπτ.Παμε για hard reset?Καποιος αλλος τροπος για να το αποφυγουμε?Ευχαριστω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...