Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο ημέρες την έχω περάσει, δεν έχω δει κάποια διαφορά.
Και μόνο όμως το νέο security path αρκεί κάθε την γνώμη μου

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ φίλε.Ευχαριστω για την άμεση απάντηση.Αυτο το security path τι ακριβώς κάνει?Στις ρυθμίσεις είναι?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οκ φίλε.Ευχαριστω για την άμεση απάντηση.Αυτο το security path τι ακριβώς κάνει?Στις ρυθμίσεις είναι?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοεί τις τελευταίες ενημερώσεις ασφαλείας. Πολύ σημαντικό για την συσκευή σου να έχει την πρόσφατη ενημέρωση.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί τις τελευταίες ενημερώσεις ασφαλείας. Πολύ σημαντικό για την συσκευή σου να έχει την πρόσφατη ενημέρωση.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ φίλος ευχαριστώ πολύ.Να σε ρωτήσω ξέρεις μέχρι πότε θα παίρνει αναβάθμισεις το κινητό?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2022 at 3:44 ΜΜ, xalaros said:

Ρυθμισεις ψυχρων  χρωματων απο S21 ultra  σε Α52s

 

Για τους φιλους που ζητησαν  σε μηνυμα την ψυχροτητα της οθονης του S21 ultra ανοιξα ενα ρομ του να δω τις τιμες της .

Κανοντας πολυ απλα και συντομα τα παρακατω εχουμε την ψυχροτητα της χρωματικης αποδοσης του Ultra.

Με την σειρα οπως τα παραθετω :

spacer.png

 

spacer.png

Μspacer.png

spacer.png

 

ενας Χριστιανός, δεν μπορεί να ανεβάσει αυτές τις ρυθμίσεις ??????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ενα στίκυ χρειαζόμαστε στο πρωτο post

Ο s_wind έχει ανεβάσει πολλά tips και how to's τα οποία πάνε χαμένα γιατί λήγουν τα URL των εικόνων

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kyramas said:

Ενα στίκυ χρειαζόμαστε στο πρωτο post

Ο s_wind έχει ανεβάσει πολλά tips και how to's τα οποία πάνε χαμένα γιατί λήγουν τα URL των εικόνων

Για αυτο δεν πρεπει να ανεβαινουν τα images σε external hosting sites αλλά εσωτερικά στο ίδιο το forum στο οποιο γίνεται το post ώστε να βρίσκονται παντα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μου θυμίσει που είναι τώρα η Βελτιστοπ. χρήσ. μπαταρ.;

Ήξερα παλιά ότι ήταν εδώ αλλά δεν την βρίσκω τώρα...

Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > πατάμε 3 κάθετες τελείες πάνω δεξιά > Ειδική πρόσβαση > Βελτιστοπ. χρήσ. μπαταρ.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλος ευχαριστώ πολύ.Να σε ρωτήσω ξέρεις μέχρι πότε θα παίρνει αναβάθμισεις το κινητό?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πάρει μέχρι android 14 και ενημερώσεις ασφαλείας έως Αύγουστο 2025

Επίσης επειδή μου έσπαγε τα νεύρα η καθυστέρηση στην εγκατάσταση εφαρμογών από το playstore η λύση είναι εδώ...
Φροντίδα συσκευής - 3 τελείες πάνω δεξιά - Αυτοματοποίηση - Αυτόματη σάρωση για κακόβουλο λογισμικό ( απενεργοποίηση ). Εγώ είδα τεράστια διαφορά και μιας και κατεβάζω συγκεκριμένες εφαρμογές και με πολλές αξιολογήσεις δεν το χρειάζομαι.

Κρίνετε ανάλογα τις ανάγκες σας

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει μέχρι android 14 και ενημερώσεις ασφαλείας έως Αύγουστο 2025

Επίσης επειδή μου έσπαγε τα νεύρα η καθυστέρηση στην εγκατάσταση εφαρμογών από το playstore η λύση είναι εδώ...
Φροντίδα συσκευής - 3 τελείες πάνω δεξιά - Αυτοματοποίηση - Αυτόματη σάρωση για κακόβουλο λογισμικό ( απενεργοποίηση ). Εγώ είδα τεράστια διαφορά και μιας και κατεβάζω συγκεκριμένες εφαρμογές και με πολλές αξιολογήσεις δεν το χρειάζομαι.

Κρίνετε ανάλογα τις ανάγκες σας

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Οκ φιλε.Ευχαριστω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sgatzo said:

Θα πάρει μέχρι android 14 και ενημερώσεις ασφαλείας έως Αύγουστο 2025

Επίσης επειδή μου έσπαγε τα νεύρα η καθυστέρηση στην εγκατάσταση εφαρμογών από το playstore η λύση είναι εδώ...
Φροντίδα συσκευής - 3 τελείες πάνω δεξιά - Αυτοματοποίηση - Αυτόματη σάρωση για κακόβουλο λογισμικό ( απενεργοποίηση ). Εγώ είδα τεράστια διαφορά και μιας και κατεβάζω συγκεκριμένες εφαρμογές και με πολλές αξιολογήσεις δεν το χρειάζομαι.

Κρίνετε ανάλογα τις ανάγκες σας

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παταω τις 3 τελειες αλλα Αυτόματη σάρωση για κακόβουλο λογισμικό δεν βλεπω 

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παταω τις 3 τελειες αλλα Αυτόματη σάρωση για κακόβουλο λογισμικό δεν βλεπω 
Έχεις κάνει την τελευταία αναβάθμιση? Ακολούθησες τα βήματα και δεν βλέπεις την παρακάτω εικόνα? Πολύ περίεργο....9f29d38a84c3c3e8db26f1307c67b61c.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά διόλου περίεργο.
Κι εγώ με την τελευταία αναβάθμιση την ίδια εικόνα έχω.
Κάτι άλλο παίζει μάλλον. 12e6133588f9658f986db3b14bb84475.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Athlos_PDA said:

Τελικά διόλου περίεργο.
Κι εγώ με την τελευταία αναβάθμιση την ίδια εικόνα έχω.
Κάτι άλλο παίζει μάλλον. 12e6133588f9658f986db3b14bb84475.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για κοιτάξτε αν έχετε απενεργοποιημένη την προστασία συσκευής, δεν εμφανίζεται το μενού που ψάχνετε. 

Έτσι ήταν και σε εμένα και μόλις ενεργοποίησα την προστασία εμφανίστηκε 

Screenshot_20220724-130858_Device care.jpg

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, nik187 said:

Για κοιτάξτε αν έχετε απενεργοποιημένη την προστασία συσκευής, δεν εμφανίζεται το μενού που ψάχνετε. 

Έτσι ήταν και σε εμένα και μόλις ενεργοποίησα την προστασία εμφανίστηκε 

Screenshot_20220724-130858_Device care.jpg

Εχεις δικιο αδερφε..μολις την ενεργοποιησεις φαινεται το μενου.Thanks anyway

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Nik έγραψες! Μα λέω κι εγώ 3 κινητά ίδια σπίτι και το έχουν όλα, πως γίνεται να μην το βλέπει ο φίλος... Δε φαντάζεσαι πόση ώρα το έψαχνα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Απέκτησα πρόσφατα το κινητό. Πολύ ευχαριστημένος προερχόμενος από Poco F1!

Μία ερώτηση...πιθανότατα έχει απαντηθεί αλλά δεν βρήκα κάτι από το λίγο που έκανα search.

Γνωρίζω ότι το κινητό δεν έχει notification led .  Μπορείς να ενεργοποιήσεις ωστόσο κατά κάποιο τρόπο ειδοποιήσεις led.

Ένας οδηγός που βρήκα έλεγε το εξής:

Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις -> Ρύθμιση σύντομης αναδυόμενης ειδοποίησης ->Στυλ φωτισμού οθόνης edge και από εκεί διαλέγω εφε.

Υποστηρίζει ότι ανάβει ένα φωτάκι εκεί στην μπροστινή κάμερα; Όποτε έρχεται ειδοποίηση; Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο; Ισχύει ρε παιδιά ή είναι τπτ άλλο αυτό που προσπαθώ;

Μετά είδα οτι γίνεται και  με το app aodnotify, αλλά ήθελα να τσεκάρω τον πάνω τρόπο πρώτα.

Σας ευχαριστωωω!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kixer said:

Καλησπέρα στην παρέα!

Απέκτησα πρόσφατα το κινητό. Πολύ ευχαριστημένος προερχόμενος από Poco F1!

Μία ερώτηση...πιθανότατα έχει απαντηθεί αλλά δεν βρήκα κάτι από το λίγο που έκανα search.

Γνωρίζω ότι το κινητό δεν έχει notification led .  Μπορείς να ενεργοποιήσεις ωστόσο κατά κάποιο τρόπο ειδοποιήσεις led.

Ένας οδηγός που βρήκα έλεγε το εξής:

Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις -> Ρύθμιση σύντομης αναδυόμενης ειδοποίησης ->Στυλ φωτισμού οθόνης edge και από εκεί διαλέγω εφε.

Υποστηρίζει ότι ανάβει ένα φωτάκι εκεί στην μπροστινή κάμερα; Όποτε έρχεται ειδοποίηση; Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο; Ισχύει ρε παιδιά ή είναι τπτ άλλο αυτό που προσπαθώ;

Μετά είδα οτι γίνεται και  με το app aodnotify, αλλά ήθελα να τσεκάρω τον πάνω τρόπο πρώτα.

Σας ευχαριστωωω!

Γιατί να μπλέξεις με αυτά; Λόγω amoled οθόνης έχεις την ευκαιρία του always on display. Θα πάς ρυθμίσεις-->Κλείδωμα οθόνης-->Always on display και άν δεν θέλεις το ''εμφάνιση πάντα'' βάλτο ''Εμφάνιση για νέες ειδοποιήσεις''. Άν και εγώ το έχω μόνιμα ενεργοποιημένο λόγω οτι δεν βλέπω διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας και έτσι βλέπω την ώρα και το ποσοστό μπαταρίας την ώρα που είναι κλειδωμένο το κινητό οπουδήποτε το έχω αφήσει.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα μας και καλοριζικο-καλοδουλευτο.Βαλτο καλυτερα να σου ενεργοποιει την οθονη οταν σκανε ειδοποιησεις να κανεις και λιγο εξοικονομηση ενεργειας 😄

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν πέρασε καθόλου το  always on display απο το μυαλο μου!

Το δοκιμάζω τώρα. Σας ευχαριστω και τους 2!

 

Link to comment
Share on other sites

Τον ήχο του κλείστρου πως μπορούμε να τον απενεργοποιησουμε?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Tελικά υπάρχει περίπτωση να έχουμε διαφορετικό ήχο στις ειδοποιήσεις και στα sms ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Shinig said:

Τον ήχο του κλείστρου πως μπορούμε να τον απενεργοποιησουμε?

Εγώ έχω κλείσει εντελώς την ένταση στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω κλείσει τελείως την ένταση συστήματος. Ωστόσο αν θες να έχεις ήχους συστήματος και σε ενοχλεί μόνο το κλείστρο στη κάμερα μπορείς να φτιάξεις μία bixby ρουτίνα που να κλείνει τον ήχο συστήματος όταν τρέχει η εφαρμογή της κάμερας και να τον ανοίγει όταν δεν τρέχει.

Screenshot_20220725-143235_Bixby Routines.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...