Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το τελευταίο update πάντως έχουν χαλάσει την αυτόματη φωτεινότητα που δούλευε άψογα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και στο S21 που είχα,πάλι τον ίδιο χρόνο αργούσε.
Εδώ διαφωνώ. Έχω το 21 και τα updates του playstore τα "καταπίνει". Στην οικογένεια 2 a52s. Δεν είμαι κι από πάνω τους όταν κάνουν update αλλά στη ταμπλέτα s5e όντως σέρνοντα, οπότε φαντάζομαι σε κάτι τέτοιο αναφέρεστε.
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, sgatzo said:

Με το τελευταίο update πάντως έχουν χαλάσει την αυτόματη φωτεινότητα που δούλευε άψογα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βρες αυτο στις εφαρμογες μπες πηγαινε αποθηκευση  και κανε εκκαθαριση μνημης cache και εκκαθαριση δεδομενων.

spacer.png

17 minutes ago, noisex said:

Εδώ διαφωνώ. Έχω το 21 και τα updates του playstore τα "καταπίνει". Στην οικογένεια 2 a52s. Δεν είμαι κι από πάνω τους όταν κάνουν update αλλά στη ταμπλέτα s5e όντως σέρνοντα, οπότε φαντάζομαι σε κάτι τέτοιο αναφέρεστε.

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα σε αυτο ενα αρχειο 100mb οταν το κατεβαζω απο το play το σπαει σε 2-3 δηλαδη κατεβαζει 30-60-100..Με wind συμβολαιο απεριοριστα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

"Βρες αυτο στις εφαρμογες μπες πηγαινε αποθηκευση  και κανε εκκαθαριση μνημης cache και εκκαθαριση δεδομενων."

Το έκανα αλλά κολλάει και αν αυξομειώσει την φωτεινότητα θα είναι με μεγάλη καθυστέρηση. Σε ευχαριστώ πάντως

Το γύρισα τελικά στο χειροκίνητο. Έλεγα για την Xiaomi αλλά βλέπω και η Σαμμυ στα update κάνει τα ίδια. Ήθελα να ξερα δεν τα τεστάρουν πριν την stable? Απορία το έχω...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sgatzo said:

"Βρες αυτο στις εφαρμογες μπες πηγαινε αποθηκευση  και κανε εκκαθαριση μνημης cache και εκκαθαριση δεδομενων."

Το έκανα αλλά κολλάει και αν αυξομειώσει την φωτεινότητα θα είναι με μεγάλη καθυστέρηση. Σε ευχαριστώ πάντως

Το γύρισα τελικά στο χειροκίνητο. Έλεγα για την Xiaomi αλλά βλέπω και η Σαμμυ στα update κάνει τα ίδια. Ήθελα να ξερα δεν τα τεστάρουν πριν την stable? Απορία το έχω...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Δεν εχω κανενα προβλημα με την αυτοματη φωτεινοτητα δουλευει γρηγορα-αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τα παιδιά έχουν κάποια θέματα με ποιότητα οθόνης, auto brightness και κάμερα, εγώ επιβεβαιώνω ότι όλα δουλεύουν ρολόι και μετά το update Ιουνίου. Ίσως να δοκίμαζαν ένα hard reset ΑΝ έχουν επιβεβαιώσει με κάποιο τρόπο ότι όντως έχουν θέμα.

Edited by akumiris
Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση με τα tempereds......χωρίς τρύπα για την μπροστινή τρύπα είναι για τον @#&^$$ καβάλα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliban said:

Απογοήτευση με τα tempereds......χωρίς τρύπα για την μπροστινή τρύπα είναι για τον @#&^$$ καβάλα

Και τι σε ενοχλει βρε?Μια χαρα βγαινουν οι selfies:D

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, billmes1981 said:

Και τι σε ενοχλει βρε?Μια χαρα βγαινουν οι selfies:D

σε καμία περίπτωση......παράγγειλα μία 4αδα από ali με τρύπα και αν και όταν έρθουν......πάντως από Ελλάδα 8-10-12 και 20  ευρώ δεν τα δίνω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τρύπα στο τζαμάκι για την κάμερα είναι ότι χειρότερο όσον αφορά τη συγκέντρωση σκόνης. Όσες φορές είχα τέτοιο δηλαδή έλεγα μακάρι να μην είχε τρύπα και να ήταν ενιαίο σε όλη την πρόσοψη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω την κάμερα ανάβει μια πράσινη κουκίδα τέρμα πάνω δεξιά. Τι είναι; Σαν να με προειδοποιεί ότι δουλεύει η κάμερα. Το κάνει και στην μπροστινή και στην πίσω.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Για ένα δευτερόλεπτο πριν γίνει κουκίδα εμφανίζεται αυτό το εικονίδιο. 2cffc7f831f3906396aa7dcf606e2b6c.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το εικονίδιο της κάμερας.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα και εγώ, Δευτέρα - Τρίτη θα έρθει. Τι προσέχω ? Τι θα πρέπει να ρυθμίσω ή να διαγράψω ? Μετά από 3μιση χρόνια με το ΜΙ ΜΑΧ 3 λογικά θα είναι η μέρα με την νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Athlos_PDA said:

Για ένα δευτερόλεπτο πριν γίνει κουκίδα εμφανίζεται αυτό το εικονίδιο. 2cffc7f831f3906396aa7dcf606e2b6c.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι λόγω android 12. Για να γνωρίζει ο χρήστης πότε ειναι ενεργοποιημενη η κάμερα ή το μικρόφωνο.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και  εγώ το κινητό από μεγάλη αλυσίδα είναι με android 12 με επίπεδο ασφαλείας 1 Φεβρουαρίου αλλά δεν μου βγάζει άλλη αναβάθμιση  αυτό που θέλω να ρωτήσω  ποια είναι η ποιο πρόσφατη ενημέρωση  

Link to comment
Share on other sites

επίπεδο ασφαλείας 1-6-22

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να παρω το a52s και ψαχνοντας τα reviews επεσα πανω σε αυτο

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s52s_long_term-review-2442p7.php

που λεει οτι η αποδοση δεν ειναι εφαμιλλη του επεξεργαστη που φοραει, τα updates δεν ειναι optimized, εχουνε bugs κλπ

Εσας πως ειναι σε καθημερινη χρηση; εχετε παρατηρησει κατι αναλογο;

Some of that is undoubtedly due to the lower-end chipset, but not all - the same Snapdragon 778G seems faster on some competing devices. Our glaring suspicion here is that Samsung simply isn't optimizing A-series software as much as it's now finally doing for the S line and its foldables, and this is an area in which things should definitely improve in the future. It's a shame to have reasonably capable hardware paired with a rather laggy software experience.

Performance and smoothness are a tad lower than we expected going in, if you've ever used a Redmi Note 10 Pro or any other Redmi with a Snapdragon 720G/730G/732G things will feel incredibly familiar here - but with added 5G support, which is much less of a differentiating factor nowadays than it used to be, and yet it's still nice to have.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Homer said:

Καλησπέρα, σκέφτομαι να παρω το a52s και ψαχνοντας τα reviews επεσα πανω σε αυτο

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s52s_long_term-review-2442p7.php

που λεει οτι η αποδοση δεν ειναι εφαμιλλη του επεξεργαστη που φοραει, τα updates δεν ειναι optimized, εχουνε bugs κλπ

Εσας πως ειναι σε καθημερινη χρηση; εχετε παρατηρησει κατι αναλογο;

Some of that is undoubtedly due to the lower-end chipset, but not all - the same Snapdragon 778G seems faster on some competing devices. Our glaring suspicion here is that Samsung simply isn't optimizing A-series software as much as it's now finally doing for the S line and its foldables, and this is an area in which things should definitely improve in the future. It's a shame to have reasonably capable hardware paired with a rather laggy software experience.

Performance and smoothness are a tad lower than we expected going in, if you've ever used a Redmi Note 10 Pro or any other Redmi with a Snapdragon   things will feel incredibly familiar here - but with added 5G support, which is much less of a differentiating factor nowadays than it used to be, and yet it's still nice to have.

Εχω το κινητό απο τον Οκτώβριο σχεδον απο οταν πρωτοηρθε στην Ελλάδα. Διαβασα κι εγω το συγκεκριμένο αρθρο. Δεν εχω παρατηρησει καμια πτώση στην απόδοση ουτε bugs και ρολαραει απιστευτα σε ό,τι κι αν του ζητησω ολο αυτο το διαστημα. η αποδοση του 778 σαφως ανωτερη από 720G/730G/732G. Για μενα αγορασε το. Στα λεφτά του είναι ό,τι καλυτερο μπορεις να έχεις!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Homer said:

Καλησπέρα, σκέφτομαι να παρω το a52s και ψαχνοντας τα reviews επεσα πανω σε αυτο

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s52s_long_term-review-2442p7.php

που λεει οτι η αποδοση δεν ειναι εφαμιλλη του επεξεργαστη που φοραει, τα updates δεν ειναι optimized, εχουνε bugs κλπ

Εσας πως ειναι σε καθημερινη χρηση; εχετε παρατηρησει κατι αναλογο;

Some of that is undoubtedly due to the lower-end chipset, but not all - the same Snapdragon 778G seems faster on some competing devices. Our glaring suspicion here is that Samsung simply isn't optimizing A-series software as much as it's now finally doing for the S line and its foldables, and this is an area in which things should definitely improve in the future. It's a shame to have reasonably capable hardware paired with a rather laggy software experience.

Performance and smoothness are a tad lower than we expected going in, if you've ever used a Redmi Note 10 Pro or any other Redmi with a Snapdragon 720G/730G/732G things will feel incredibly familiar here - but with added 5G support, which is much less of a differentiating factor nowadays than it used to be, and yet it's still nice to have.

Επιτέλους ένας χριστιανός που το διάβασε και το έθιξε!!! Το gsmarena το θεωρώ εδώ κ 15 χρόνια ότι πιο πλήρες και αξιόπιστο υπάρχει στο χώρο, αλλά αυτό το review με έκανε να τρίβω τα μάτια μου... Έρχεται σε πλήρη αντίθεση και με το αρχικό τους review, και με το buyer's guide που έχουν κοτσαρισμενο στην πρώτη τους σελίδα!! Για να μην επεκταθώ (για καμιά 15αρια σελίδες),πάρε το με κλειστά μάτια... αν μάλιστα βρεις το 8αρι είσαι καλυμμένος για 2-3 χρόνια κατά τη γνώμη μου. Το κινητό είναι ότι καλύτερο (συνολικά) στην κατηγορία και στις τρέχουσες τιμές είναι ληστεία εν ψυχρώ!

Edited by akumiris
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη δουλεια κανει η sammy εδω και καιρο...

Τον αστυνομικο στην google....

Συχνες αφυπνισεις ψαχνει ο αλλος-η τι του τρωει τι μπαταρια στο παρασκηνιο...

Και αντε το κανεις αυτο γιατι δεν ενημερωνεις τον κατοχο τι κανεις ?

Γιατι κανεις οτι γουσταρεις ε?

Βρε ουστ:classic_biggrin:

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς μου έκαναν τα gmaps  εχθές για 5 λεπτά που τα χρησιμοποίησα!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Και σεις κατευθείαν εκεί forced σβήσιμο της εφαρμογής... Η καημένη.. Λίγο τα cookies σας έψαχνε στη συσκευή να δει τι ψάχνατε το τελευταίο 24ωρο και μετά να πάει να σας προτείνει καμιά μπουρδοεφαρμογή εεε συγγνώμη κάποια χρήσιμη εφαρμογή στο store ή κάποιο άγνωστο μαγαζί στη μέση του πουθενά στο maps! 🤣

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...