Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!Νεος κατοχος και γω απο το πρωι!Πολυ ωραιο κινητο χωρις να χει να ζηλεψει κατι απο μεγαλυτερα σε specs τηλεφωνα.Προσωπικα πολυ ευχαριστημενος εκτος του φορτιστη που ειναι 15W και οχι 25 που υποστηριζει το κινητο.Απο προστασια SPIGEN τζαμακι και θηκη

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, noisex said:

Δε λες πάλι καλά που είχε φορτιστή...

Όταν το πήρα αυτό μου έλεγε ο πωλητής. Από το Α53 και μετά γιοκ. Επιβαρύνεται το περιβάλλον καρντιά μου, δεν μπορούμε να κάνουμε τέτοια δολοφονία στο "σπίτι" μας. Τη μόνη που μπορούμε να κάνουμε είναι να ανεβάσουμε τη τιμή στο Θεό και ας το παίρνουμε lego στο τέλος 🤣 

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη έχω παραγγείλει αυτή https://www.powerphone.gr/index.php?route=product/product&product_id=2142 πιστεύω ότι είναι καλύτερη γιατί έχει πλαστικό ανάμεσα στις κάμερες.

Για πείτε από tempered τι παίζει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα σε αλλα κινητα γραφει το υπολοιπομενο ποσοστο μπαταριας αλλα στο δικο μου λεει εκμαθηση μοτιβων..τι παιζει ξερει κανεις?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις-μπαταρια-αλλες ρυθμισεις μπαταριας και ενεργοποιεις την εμφανιση ποσοστου μπαταριας.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GMF80 said:

Πας ρυθμισεις-μπαταρια-αλλες ρυθμισεις μπαταριας και ενεργοποιεις την εμφανιση ποσοατου μπαταριας.

Αυτο το εχω ενεργοποιημενο..οταν εννοω υπολοιπο εννοω οτι απομενει ας πουμε 1 μερα και 23 ωρες ας πουμε για παραδειγμα..το χω δει και σε αλλα κινητα

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GMF80 said:

Ποσες μερες το εχεις το κινητο?

 

Απο τις 10 το πρωι..οποτε μαλλον κανει εκμαθηση απο τι καταλαβα..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GMF80 said:

Ναι. Δωσε του 1-2 μερες ακομα.

Κομπλε τοτε.Σε ευχαριστω για την απαντηση

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

 

υπάρχει κάτι πιο νέο , βελτιωμένο σε σχέση με το παραπάνω ποστ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αργούν και οι δικές σας συσκευές όταν κάνουν update ή εγκατάσταση app από το playstore? Σε σχέση με το Xiaomi μιλάμε για τριπλάσιο χρόνο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sgatzo said:

Αργούν και οι δικές σας συσκευές όταν κάνουν update ή εγκατάσταση app από το playstore? Σε σχέση με το Xiaomi μιλάμε για τριπλάσιο χρόνο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επιβεβαιώνω κ εγώ. Έχω το απλό Α52 που εχει ufs 2.1 και κάνει τον τριπλάσιο χρόνο εγκατάστασης των εφαρμογών σε σχέση με ένα redmi note 7 που δεν έχει καν ufs αποθηκευτικό χώρο. Δέν ξέρω γιατί γίνεται αυτό..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Και στο S21 που είχα,πάλι τον ίδιο χρόνο αργούσε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα μαζέψει κάτι πόντους από το g app του Γερμανού (νομίζω και τώρα δίνει άμα κάνεις εγγραφή με το νουμερο cosmote ) και πήρα τον φορτιστή 25w με 10 ευρώ από 15 που είναι ήδη σε προσφορα.

Γενικά είναι μια χαρά κινητακι εάν εξαιρέσουμε την οθόνη του η οποία είναι μάπα , τα χρώματα είναι υπερκορεσμενα και με πονάνε τα μάτια μου 

 εκτοσ αν είναι μόνο στο δικό μου

Έχω βρει μια λύση βάζοντας την οθόνη στο" φυσικά"και ενεργοποιωντας την προστασία για ξεκούραστα ματια με ταυτόχρονη αύξηση της φωτεινότητας 

Με αυτές τις ρυθμίσεις φαίνεται πόσο β κατηγορίας είναι η οθόνη του καθώς κάτω από τον ήλιο δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα 

 

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mixlis said:

Εγώ είχα μαζέψει κάτι πόντους από το g app του Γερμανού (νομίζω και τώρα δίνει άμα κάνεις εγγραφή με το νουμερο cosmote ) και πήρα τον φορτιστή 25w με 10 ευρώ από 15 που είναι ήδη σε προσφορα.

Γενικά είναι μια χαρά κινητακι εάν εξαιρέσουμε την οθόνη του η οποία είναι μάπα , τα χρώματα είναι υπερκορεσμενα και με πονάνε τα μάτια μου 

 εκτοσ αν είναι μόνο στο δικό μου

Έχω βρει μια λύση βάζοντας την οθόνη στο" φυσικά"και ενεργοποιωντας την προστασία για ξεκούραστα ματια με ταυτόχρονη αύξηση της φωτεινότητας 

Με αυτές τις ρυθμίσεις φαίνεται πόσο β κατηγορίας είναι η οθόνη του καθώς κάτω από τον ήλιο δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα 

 

εε. μήπως το μπερδεύεις με άλλο κινητό φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, johnny_htc said:

εε. μήπως το μπερδεύεις με άλλο κινητό φίλε μου;

Στο δικο μου δεν εχω καποιο θεμα με τα χρωματα βασικα χωρις να χω πειραξει κατι

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από τον ήλιο όντως έχει θέμα ,αλλά η οθόνη του είναι οθοναρα!
Και σας το λέω εγώ που προέρχομαι από S21 που είχε μια από τις καλύτερες οθόνες πέρυσι.
Μήπως του παιδιού έχει κάποιο θέμα και μήπως να το έψαχνε παραπάνω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung πάντα είχε αφύσικα υπερκορεσμένα χρώματα στα κινητά της, παλιότερα μάλιστα ήταν χειρότερη η κατάσταση. Τώρα στο «φυσικό» είναι καλά τα πράγματα. Θα συμφωνήσω μόνο στο ότι σε πολύ ήλιο δεν φαίνεται. Κατά τα άλλα όμως σίγουρα δεν είναι «μάπα» η οθόνη, αντιθέτως.

Link to comment
Share on other sites

Πώς έχει θέμα ρε παιδιά κάτω απο τον ήλιο; Μήν είμαστε υπερβολικοί..Είχα redmi παλιά με lcd ips και με poralize φακούς σε γυαλιά ηλιου δεν έβλεπα τιποτα κάτω απο τον ήλιο και με την οθόνη του Samsung βλέπω μια χαρά..Δέν ξέρω βέβαια άν παίζει ρόλο που την έχω στο αυτόματο πάντα την φωτηνότητα..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε ένα δίκιο  για την οθόνη , το παλικάρι έχει δίκιο δεν είναι ότι το καλύτερο αλλά η λέξη μάπα όντως δεν αρμόζει για το α52s .είναι μια μέτρια  τίμια  οθόνη.  

Link to comment
Share on other sites

Πώς έχει θέμα ρε παιδιά κάτω απο τον ήλιο; Μήν είμαστε υπερβολικοί..Είχα redmi παλιά με lcd ips και με poralize φακούς σε γυαλιά ηλιου δεν έβλεπα τιποτα κάτω απο τον ήλιο και με την οθόνη του Samsung βλέπω μια χαρά..Δέν ξέρω βέβαια άν παίζει ρόλο που την έχω στο αυτόματο πάντα την φωτηνότητα..
Αν έχει ζέστη και ήλιο ρίχνει πολύ την φωτεινότητα για να προστατεύσει το τηλέφωνο και δεν βλέπεις τίποτα.
Όλα τα Samsung νομίζω το κάνουν αυτό.
Τουλάχιστον όσα είχα το κάνανε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι υπαρχουν παρτιδες με "κακες"  καλιμπραρισμενες οθονες εγω οταν ειχα παρει το a52s τελη αυγουστου του 21' αλλαξα τεσσερα για να πετυχω το σωστο. Βεβαια θα πει καποιος πως το καταλαβαινεις αυτο? Απλα συμβαινει χρονια σε ολες τις συσκευες της αγορας ,συμβαινει σε ολους καποιοι ζουν με αυτο χωρις να το  καταλαβουν η πιστευουν οτι ετσι βγηκε η συσκευη καποιοι το ξερουν και τις αλλαζουν αμεσα.Συναδελφος στην πρωινη εργασια εχει ενα a52s με ενα κλικ καλυτερη οθονη απο το δικο μου και καλυτερη καμερα  αλλα του βγαζει προβλημα στον αισθητηρα φωτος του δινει απειρο φως σε συνθηκες δωματιου.

Αλλος συναδελφος εχει πολυ χειροτερη οθονη απο το δικο μου...

Ολα αυτα ειναι τα μπουρδελικα των εργοστασιων που αναγκαστικα ζεις με αυτα...Χρονια και ζαμανια τωρα...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...