Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, κανονικά. Η λειτουργία είναι 24 ώρες το εικοσιτετράωρο.

Edited by p_k

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για προστασία οθόνης  του κινητού τι προτιμήσατε μεμβράνη ή tempered glass;  Έλεγα να  πάρω το https://www.skroutz.gr/s/28104490/Spigen-ALM-Glass-FC-Tempered-Glass-Galaxy-A52-A52s.html.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, gapostolidis said:

Για προστασία οθόνης  του κινητού τι προτιμήσατε μεμβράνη ή tempered glass;  Έλεγα να  πάρω το https://www.skroutz.gr/s/28104490/Spigen-ALM-Glass-FC-Tempered-Glass-Galaxy-A52-A52s.html.

Μια χαρά εγώ έχω πάρει το πακέτο που είναι 2 μέσα μαζί με spigen   θήκη και έχω ξεμπερδέψει !

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, p_k said:

Ναι, κανονικά. Η λειτουργία είναι 24 ώρες το εικοσιτετράωρο.

Τελικα πήρα σήμερα το 13700.Η αυτοματοποιημενη φωνητική πύλη με ρώτησε τι ήθελα και είπα "ενεργοποίηση 5G".Με παρέπεμψε στο 13800 με χρέωση. Εννοείται ότι ξαναπήρα και επικαλέστηκα "πρόβλημα δικτύου".Το σήκωσε ευγενέστατος του τεχνικού τμήματος και με παρέπεμψε με σύνδεση απευθείας στο 13800 όπου τελικά εξυπηρετήθηκα άμεσα και τώρα πια έχω και 5G στο F2G της συζύγου!

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Αν πάω σε κατάστημα θα γίνει; Ή θέλει οπωσδήποτε μέσω τηλεφώνου;

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, esertas said:

Αν πάω σε κατάστημα θα γίνει; Ή θέλει οπωσδήποτε μέσω τηλεφώνου;

Πήγα σε καταστημα και δε μου είπαν τίποτε.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, LAGGI said:

Τελικα πήρα σήμερα το 13700.Η αυτοματοποιημενη φωνητική πύλη με ρώτησε τι ήθελα και είπα "ενεργοποίηση 5G".Με παρέπεμψε στο 13800 με χρέωση. Εννοείται ότι ξαναπήρα και επικαλέστηκα "πρόβλημα δικτύου".Το σήκωσε ευγενέστατος του τεχνικού τμήματος και με παρέπεμψε με σύνδεση απευθείας στο 13800 όπου τελικά εξυπηρετήθηκα άμεσα και τώρα πια έχω και 5G στο F2G της συζύγου!

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Να είσαι καλά φίλε μου, τελικά αυτός είναι ο συντομότερος και πιο αποτελεσματικός τρόπος για ενεργοποίηση του volte.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ένας ακόμα τρόπος άμεσης ενεργοποίησης εφόσον υποστηρίζει η συσκευή 5G στην Cosmote είναι να στείλετε ένα μήνυμα στο 1333 και να γράψετε 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εκανα την ενημερωση ιουνιου προχθες και κατευθειαν παρατηρησα μειωση της αυτονομιας της μπαταριας.Το εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?Η μπαταρία αλαχθηκε πριν 2,5μηνες.Πηρα την Samsung και μου είπαν ότι δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.Τι να κάνω?Επίσης το πρόβλημα με την αργή φόρτιση συνεχίζεται.Θα διορθωθούν με άλλη ενημερωση?Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2022 at 6:04 ΜΜ, Shinig said:

Έχει βάλει κάποιος nova launcher?

Ναί. Πάντα Nova σε όλα μου τα κινητά,ιδίως τώρα με τον Stock της Samsung που δεν μου αρέσει καθόλου

Prestigio PAP4500DUO - Vodafone Smart 4 Max - Microsoft Lumia 535 - Honor 4c - Pepsi P1s - Honor 8....
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dr_Xous said:

Ναί. Πάντα Nova σε όλα μου τα κινητά,ιδίως τώρα με τον Stock της Samsung που δεν μου αρέσει καθόλου

Τον έχεις βάλει σε κάποιο σενάριο στην μπαταρία? πχ στο εφαρμογές σε αδράνεια η όχι? Από κατανάλωση πως πάει?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Τον έχεις βάλει σε κάποιο σενάριο στην μπαταρία? πχ στο εφαρμογές σε αδράνεια η όχι? Από κατανάλωση πως πάει?
Εγώ που τον δουλεύω στο φουλ είναι μόλις 4η εφαρμογή σε κατανάλωση με 2.8%. Επίσης στο Xiaomi δεν έπαιζε καθόλου σωστά και είχα όλο προβλήματα με ειδοποιήσεις κλπ. Στο Samsung παίζει άψογα
Τέλος να γράψω ότι δεν τον έχω σε κάποιο σενάριο.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εκανα την ενημερωση ιουνιου προχθες και κατευθειαν παρατηρησα μειωση της αυτονομιας της μπαταριας.Το εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?Η μπαταρία αλαχθηκε πριν 2,5μηνες.Πηρα την Samsung και μου είπαν ότι δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.Τι να κάνω?Επίσης το πρόβλημα με την αργή φόρτιση συνεχίζεται.Θα διορθωθούν με άλλη ενημερωση?Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Και γω έχω παρατηρήσει πρόβλημα με την αυτονομία σε καινούργια συσκευή. Απαράδεκτοι. Περιμένουμε νέο update αν το δουν και το φτιάξουν..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2022 at 8:36 ΜΜ, Xrixal said:

Καλησπερα.Εκανα την ενημερωση ιουνιου προχθες και κατευθειαν παρατηρησα μειωση της αυτονομιας της μπαταριας.Το εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?Η μπαταρία αλαχθηκε πριν 2,5μηνες.Πηρα την Samsung και μου είπαν ότι δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.Τι να κάνω?Επίσης το πρόβλημα με την αργή φόρτιση συνεχίζεται.Θα διορθωθούν με άλλη ενημερωση?Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγώ παρατήρησα φοβερό battery drain μετά το νέο update. Πήγα για ύπνο το βράδυ με 70% και ξύπνησα με 3%. Κυρίως λόγω Google Services

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω. Είμαι στις 58 ωρες απο την τελευταία φόρτιση, με 3 ωρες οθόνη και υπόλοιπο 36%

Edited by Athlos_PDA
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Από θέμα μπαταρίας όλα άψογα και σε μένα . Με απασχολεί όμως ένα θέμα με την οθόνη και θα ήθελα την γνώμη σας .
Πριν 10 μέρες ξαφνικά δεν δούλευε η αφή στο τηλέφωνο και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα . Μετά από 2 ώρες κατάφερα και το έκανα restart και όλα καλά μέχρι εχθές που το έκανε ξανά. Έκανα restart με πατημένα συνέχεια Power +Volume down .
Έχω αρχίσει και ανησυχώ λίγο και ειδικά την πρώτη φορά κόντεψα να το σπάσω από τα νεύρα μου . Δεν ξέρω αν θα γίνει συχνότερα αυτό το πράγμα .
1 . Έχει τύχει σε κάποιον άλλον το πρόβλημα ?

2 . Από την εμπειρία σάς πιστεύετε ότι είναι πρόβλημα της συσκευής η απλό κόλλημα ?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά από θέμα μπαταρίας !Σίγουρο 8 ωρω sot χωρίς παιχνίδια με bt 4g vanced κλπ!Έχω αλλάξει τις google εφαρμογές με τις samsung και όλα καλά!Μόνο το Gmail  έχω και αυτό σκέφτομαι να το αλλάξω με της Samsung

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Shinig said:

Όλα καλά από θέμα μπαταρίας !Σίγουρο 8 ωρω sot χωρίς παιχνίδια με bt 4g vanced κλπ!Έχω αλλάξει τις google εφαρμογές με τις samsung και όλα καλά!Μόνο το Gmail  έχω και αυτό σκέφτομαι να το αλλάξω με της Samsung

Ειναι ευκολο να μου πεις ποιες εφαρμογες ειναι αυτες και ποιες οι αντιστοιχες  samsung ?

Link to comment
Share on other sites

Για browser έχω βάλει τον samsung για εφαρμογή μυνηματων πάλι samsung με ενεργο τα rich communications .  Τώρα θέλω να δοκιμάσω αν είναι καλό το mail client της Samsung και να απενεργοποιησω το Gmail

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Να βεβαιώσω και εγώ την αλλαγή προς το χειρότερο της μπαταρίας, σίγουρα πάντως μετά την αναβάθμιση είναι λίγο πιο γρήγορο σε όλες τις ενέργειές του

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shinig said:

Για browser έχω βάλει τον samsung για εφαρμογή μυνηματων πάλι samsung με ενεργο τα rich communications .  Τώρα θέλω να δοκιμάσω αν είναι καλό το mail client της Samsung και να απενεργοποιησω το Gmail

μια χαρά είναι, το προτιμώ σε όλα σε σχεση με το gmail

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, _rasputin_ said:

Καλημέρα . Από θέμα μπαταρίας όλα άψογα και σε μένα . Με απασχολεί όμως ένα θέμα με την οθόνη και θα ήθελα την γνώμη σας .
Πριν 10 μέρες ξαφνικά δεν δούλευε η αφή στο τηλέφωνο και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα . Μετά από 2 ώρες κατάφερα και το έκανα restart και όλα καλά μέχρι εχθές που το έκανε ξανά. Έκανα restart με πατημένα συνέχεια Power +Volume down .
Έχω αρχίσει και ανησυχώ λίγο και ειδικά την πρώτη φορά κόντεψα να το σπάσω από τα νεύρα μου . Δεν ξέρω αν θα γίνει συχνότερα αυτό το πράγμα .
1 . Έχει τύχει σε κάποιον άλλον το πρόβλημα ?

2 . Από την εμπειρία σάς πιστεύετε ότι είναι πρόβλημα της συσκευής η απλό κόλλημα ?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από την περιγραφή το πιθανοτερο είνα να πρόκειται για τυχαίο κόλλημα. Εάν το ξανακάνει, υποψιάζεσαι πρόβλημα συσκευής και κοιτάς διαγνωστικά ή και service.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, _rasputin_ said:

Καλημέρα . Από θέμα μπαταρίας όλα άψογα και σε μένα . Με απασχολεί όμως ένα θέμα με την οθόνη και θα ήθελα την γνώμη σας .
Πριν 10 μέρες ξαφνικά δεν δούλευε η αφή στο τηλέφωνο και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα . Μετά από 2 ώρες κατάφερα και το έκανα restart και όλα καλά μέχρι εχθές που το έκανε ξανά. Έκανα restart με πατημένα συνέχεια Power +Volume down .
Έχω αρχίσει και ανησυχώ λίγο και ειδικά την πρώτη φορά κόντεψα να το σπάσω από τα νεύρα μου . Δεν ξέρω αν θα γίνει συχνότερα αυτό το πράγμα .
1 . Έχει τύχει σε κάποιον άλλον το πρόβλημα ?

2 . Από την εμπειρία σάς πιστεύετε ότι είναι πρόβλημα της συσκευής η απλό κόλλημα ?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Του δίνεις μια ακόμα "ευκαιρία" και αν δεν τα καταφέρει, το στέλνεις για service. Εννοείται αντί για επισκευή προσπαθείς για νέα συσκευή (μάλλον θα σε παιδέψουν αρκετά και δεν θα καταφέρεις και πολλά, αλλά πιέζεις γιατί θα φανεί ότι είναι πρόβλημα κατ εμέ). Εννοείται ότι ό,τι παίρνεις επιδιορθωμένο ζητάς να σου δώσουν εγγύηση για το ανταλλακτικό και καλής λειτουργίας κλπ. Τέλος καλό είναι και πρέπει να κάνεις κατ εμέ, μια εγγραφή της κατάστασης του τηλεφώνου την ώρα που στο κάνει αυτό, σε κάποιο βίντεο άλλης συσκευής και να τους το στείλεις ως πειστήριο, γιατί άμα το στείλεις απλά και περιμένεις να το ανοίξουν αυτοί και μπλα μπλα να δουν τι παίζει, τρεχαγυρευόπουλος που λένε. Θα περιμένεις κανά μήνα. Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...