Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, coolnetgr said:

Έχει προβλήματα από το πρωί η COSMOTE. Στην αρχή είχε πέσει όλο το δίκτυο ενώ στη συνέχεια έδινε ένδειξη VoWIFI αλλά δεν έβγαζε κλήσεις. VoLTE καθόλου. Μέσω 2G έκανε κανονικά κλήσεις μετά από λίγο.

Δεν το έχω πάρει χαμπάρι. Ευτυχώς γιατί ήμουν έτοιμος να το σπάσω 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

33 minutes ago, coolnetgr said:

Έχει προβλήματα από το πρωί η COSMOTE. Στην αρχή είχε πέσει όλο το δίκτυο ενώ στη συνέχεια έδινε ένδειξη VoWIFI αλλά δεν έβγαζε κλήσεις. VoLTE καθόλου. Μέσω 2G έκανε κανονικά κλήσεις μετά από λίγο.

Και σε μένα το ίδιο. 4G καθόλου οπότε ούτε και δεδομένα. Μετά απο λίγη ώρα έφτιαξε μόνο του

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2022 at 6:04 ΜΜ, Shinig said:

Έχει βάλει κάποιος nova launcher?

 

Έβαλα από την πρώτη στιγμή που το πήρα (ίσως στη 2η μέρα), όλα καλά λειτουργούν και "σφαίρα" πάει γενικώς.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Automata said:

 

Έβαλα από την πρώτη στιγμή που το πήρα (ίσως στη 2η μέρα), όλα καλά λειτουργούν και "σφαίρα" πάει γενικώς.

Δουλεύουν και τα gestures ;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Δουλεύουν και τα gestures ;

 

Σε αυτό δεν έχω άποψη επειδή δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ. Το double tap για άνοιγμα οθόνης λειτουργεί πάντως.

Edited by Automata
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, p_k said:

Δουλεύουν και τα gestures ;

Εγώ το χρησιμοποιώ με gestures, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, sgatzo said:

Ξέρετε αν μπορώ να κατεβάσω μια αναβάθμιση μόνος μου όπως πχ αυτή του Μαίου? Στο Xiaomi πχ γινόταν. Για κάποιο λόγο έχουμε 3 ίδια κινητά και στο δικό μου δεν έρχονται αναβαθμίσεις. Εννοείται από επίσημη αντιπροσωπεία μέσω της Γερμανός αγορασμένο.
Υπάρχει περίπτωση επειδή είναι το 8/256 να παίρνει διαφορετικά τις αναβαθμίσεις από τα 6/128 που είναι τα άλλα δύο? Μήπως εγώ έχω κλείσει κάτι και τις εμποδίζω?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ηρθε σημερα η ενημερωση Μαιου σε εμενα (8/256 απο Γερμανο)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nplatis said:

Εγώ το χρησιμοποιώ με gestures, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

 

2 ώρες πριν, Automata said:

 

Έβαλα από την πρώτη στιγμή που το πήρα (ίσως στη 2η μέρα), όλα καλά λειτουργούν και "σφαίρα" πάει γενικώς.

 

Έχετε βάλει τον nova σε κάποιο προφίλ στην μπαταρία?Πχ Εφαρμογές σε αδράνεια η όχι παίζει χύμα?Από κατανάλωση τι λέει?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, osal said:

Ηρθε σημερα η ενημερωση Μαιου σε εμενα (8/256 απο Γερμανο)

ναι οντως και σε μένα (8/256 επίσης)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πού λειτουργεί το τηλέφωνο με 2 σιμ, αν ενώ μιλάω στη μία σιμ και δεχτώ κλήση στην άλλη να μου εμφανίζει την επιλογή να απαντήσω; Με ενεργοποιημενη την αναμονή κλήσεων και στις 2 σιμ, όταν κάποιος με καλεί ενώ μιλάω, στην περίπτωση που μιλάω στη σιμ που καλεί του λέει ότι είναι κατειλλημένο, ενώ αν καλέσει στην άλλη σιμ του λέει ότι είναι απενεργοποιημενο. Σε κάθε περίπτωση εγώ ειδοποιούμαι με μήνυμα για την χαμένη κλήση αργότερα. Υπάρχει κάποια επιλογή να το διορθώσω; 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ενεργοποιήσεις την επιλογή "Dual SIM always on". (settings > connections > SIM card manager > More SIM card settings > Dual SIM always on). Ουσιαστικά η κάρτα που είναι "ανενεργή" κατά την διάρκεια κλήσης κάνει προώθηση την νέα κλήση στην άλλη και δουλεύει σαν αναμονή κλήσης. (Θεωρείται προώθηση οπότε έχει χρέωση).

Edited by coolnetgr
Link to comment
Share on other sites

Σε παλιό xiaomi redmi note 4 λειτουργούσε άψογα, έβλεπα την κλήση, έβαζα αναμονή την πρώτη κ μιλούσα στη δεύτερη, εδώ δεν υπάρχει επιλογή για sim managment, αναρωτιέμαι μήπως είναι και θέμα παροχου να ενεργοποιήσει κάτι, αν κάποιος το λειτουργεί ας βοηθήσει. Ευχαριστώ coolnetgr! 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, toumpanovlaxos said:

Σε παλιό xiaomi redmi note 4 λειτουργούσε άψογα, έβλεπα την κλήση, έβαζα αναμονή την πρώτη κ μιλούσα στη δεύτερη, εδώ δεν υπάρχει επιλογή για sim managment, αναρωτιέμαι μήπως είναι και θέμα παροχου να ενεργοποιήσει κάτι, αν κάποιος το λειτουργεί ας βοηθήσει. Ευχαριστώ coolnetgr! 

Δεν υπήρχε επιλογή για εναλλαγή κλήσης στο note4 αλλά και στα επόμενα note, εδώ λειτουργεί όπως σου είπε ο φίλος coolnetgr αλλά χωρίς χρέωση, και σε περίπτωση που δεν απαντήσεις σου έρχεται και μήνυμα από το δίκτυο σου 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sotosok said:

Δεν υπήρχε επιλογή για εναλλαγή κλήσης στο note4 αλλά και στα επόμενα note, εδώ λειτουργεί όπως σου είπε ο φίλος coolnetgr αλλά χωρίς χρέωση, και σε περίπτωση που δεν απαντήσεις σου έρχεται και μήνυμα από το δίκτυο σου 

Στο νοτε 4 ενώ μιλούσα στη μία σιμ, χτυπούσε κανονικά η δεύτερη και απαντούσα αν ήθελα(4.5 χρόνια το είχα), εδώ η μόνη λύση είναι προώθηση από τη μια στην άλλη. Θα το δοκιμάσω, αλλά και πάλι και στην ίδια σιμ που μιλάω να με καλέσουν δεν έχω ειδοποίηση για την κλήση εκείνη τη στιγμή πάρα μόνο με μήνυμα μετά, (έχω ενεργοποιημενη την αναμονή και στις 2 κάρτες) 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, toumpanovlaxos said:

Στο νοτε 4 ενώ μιλούσα στη μία σιμ, χτυπούσε κανονικά η δεύτερη και απαντούσα αν ήθελα(4.5 χρόνια το είχα), εδώ η μόνη λύση είναι προώθηση από τη μια στην άλλη. Θα το δοκιμάσω, αλλά και πάλι και στην ίδια σιμ που μιλάω να με καλέσουν δεν έχω ειδοποίηση για την κλήση εκείνη τη στιγμή πάρα μόνο με μήνυμα μετά, (έχω ενεργοποιημενη την αναμονή και στις 2 κάρτες) 

Έχεις μπερδευτεί μιλάς για την ίδια κάρτα, δεν έχει σημασία και εγώ το είχα πολύ καιρό και αυτό και την υπόλοιπη σειρά, εδώ δεν κάνει προώθηση αυτό έχει σημασία, δες το κιόλας 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sotosok said:

Έχεις μπερδευτεί μιλάς για την ίδια κάρτα, δεν έχει σημασία και εγώ το είχα πολύ καιρό και αυτό και την υπόλοιπη σειρά, εδώ δεν κάνει προώθηση αυτό έχει σημασία, δες το κιόλας 

Ενεργοποίησα την πρώτη επιλογή "προώθηση σε οποιαδήποτε διαθέσιμη σιμ " και θα το δοκιμάσω. Τώρα υποτίθεται όταν δεν έχω σήμα στη μία θα προωθεί την κλήση στην δεύτερη. Ίδωμεν 

Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνεις bixby routine. If start manually then fast charging on. Αυτό θα σου φτιάξει ένα εικονίδιο στην αρχική οθόνη που θα ανοίγει την ταχεία φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, coolnetgr said:

Φτιάχνεις bixby routine. If start manually then fast charging on. Αυτό θα σου φτιάξει ένα εικονίδιο στην αρχική οθόνη που θα ανοίγει την ταχεία φόρτιση.

εαν φτιαξω αυτην την ρουτινα θα εχω κλειστο το διακοπτη του fast charge?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θες να κάνεις. Μπορείς να βάλεις fast charging on και να αφήσεις την επαναφορά ρυθμίσεων όταν δεν τρέχει η ρουτίνα. Οπότε πατάς μία φορά την συντόμευση τρέχει η ρουτίνα, έχεις γρήγορη φόρτιση, πατάς δεύτερη φορά σταματάει η ρουτίνα, δεν έχεις γρήγορη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_wind said:

Ενημερωση Ιουνιου 2022 .

spacer.png

Καλά, κάποιοι λάβαμε την ενημέρωση Μαίου πριν 3-4 ημέρες. Έχουμε τουλάχιστον μήνα καθυστέρηση 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση σας φαίνεται λίγο πιο smooth το τηλέφωνο ή είναι η ιδέα μου;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, panosfx said:

Με την τελευταία αναβάθμιση σας φαίνεται λίγο πιο smooth το τηλέφωνο ή είναι η ιδέα μου;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ετσι νομιζω κι εγω. Σαν να απεκτησε περισσοτερη σπιρτάδα. Στην μπαταρία ειδες καποια αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...