Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 31/5/2022 at 8:49 ΜΜ, challenge143 said:

Έχει ενεργοποιηθεί το smart lock k είναι ευαίσθητη η θήκη κ πατιέται τι power button 

μου το κανει και χωρίς την θήκη όμως, δεν ξερω τι να κανω...

Edit:

Τελικά με αλλαγή θήκης και απενεργοποιηση του διπλού πατηματος στην οθόνη, όλα οκ στο κινητό. 

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σε όλους! Πως απενεργοποιώ την ενεργοποίηση της οθόνης με διπλό χτύπημα?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, steliosk said:

Καλησπέρα σε όλους! Πως απενεργοποιώ την ενεργοποίηση της οθόνης με διπλό χτύπημα?

Ρυθμίσεις> Σύνθετες Ρυθμίσεις> Κινήσεις και Χειρονομίες

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για καλυτερη αυτονομια της μπαταριας. Η χρηση που του κανω ειναι λιγο μεσετνζερ,λιγο viber ,λιγο  facebook , και λιγο  internet. Της υπολοιπες εφαρμογες της βαζω σε πληρη ανδρανεια ? Ποιες βαζω σε αδρανεια ?  Εχετε να προτεινετε κατι αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω τι κινητό να αγοράσω, είμαι μεταξύ 4 και χρειάζομαι μία διευκρίνιση. αυτό το τηλέφωνο έχει 3+1 χρόνια ενημερώσεις και το Α53 4+1? τηλέφωνο συνήθως αλλάζω γιατί έχει χαλάσει αυτό που έχω, αυτό μπορεί να είναι  από 1 έως 3 χρόνια συνήθως.

δεν έχω εμπειρία από άλλο samsung τηλέφωνο, ήμουν μεταξύ huawai και xiami, τα δεύτερα τα σιχάθηκα.

τελευταία ακούων καλά λόγια και γλυκοκοιτάζω realme gt neo 2, αλλά σκέφτομαι και το neo3 που έρχεται σύντομα.

τι θα προτείνατε;

Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα κοιτάζεις καλά είναι . Εγώ θα σου πρότεινα να διαλέξεις αυτό που κάνεις κέφι να κρατάς Κ να το βλέπεις. Το μόνο ατού στην Samsung είναι ότι έχει φτιάξει ένα καλό λογισμικό με τα update του Κ το καλό σέρβις που έχει. 

Link to comment
Share on other sites

ναι θέλω να μην έχω πρόβλημα με bugs σε βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου, κάτι που η xiaomi δεν λέει να φτιάξει από το 4 που είχα , μετά το 8 και στο 10s που έχω τσεκάρει. αν μου λες ότι πιο σωστά δουλεύει το samsung αυτό θα πάρω, αλλά δεν έχω καταλάβει τι παίζει με το πόσο καιρό αναβαθμίζεται η κάθε συσκευή 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, lefstef said:

ναι θέλω να μην έχω πρόβλημα με bugs σε βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου, κάτι που η xiaomi δεν λέει να φτιάξει από το 4 που είχα , μετά το 8 και στο 10s που έχω τσεκάρει. αν μου λες ότι πιο σωστά δουλεύει το samsung αυτό θα πάρω, αλλά δεν έχω καταλάβει τι παίζει με το πόσο καιρό αναβαθμίζεται η κάθε συσκευή 

A52s περνει μεχρι andoid 14 κι ενημερωσεις ασφαλειας εως 9/2025

Α53 περνει μεχρι andoid 16 κι ενημερωσεις ασφαλειας εως 3/2027

Ο επεξεργαστης ειναι το αρνητικο του Α53 στην ουσια ειναι υποβαθμιση του κινητου ,δεν εχει στο κουτι φορτιστη ,δεν εχει υποδοχη για 3,5 mm jack.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a53_5g-11268.php

Κι η συγκριση

https://nanoreview.net/en/phone-compare/samsung-galaxy-a53-5g-vs-samsung-galaxy-a52s-5g

Δες στη ψηφοφορια 85%% θελουν Α52s κι μονο 15% το A53 

Απατο θα παει το Α53.

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

ωραία με κάλυψες πλήρως με τις ενημερώσεις, η διαφορά στο σκορ του A53 στην πράξη για χρήση social, browsing και youtube φαίνεται; 

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, lefstef said:

ωραία με κάλυψες πλήρως με τις ενημερώσεις, η διαφορά στο σκορ του A53 στην πράξη για χρήση social, browsing και youtube φαίνεται; 

 

Σττη πραξη για απλα πραγματα δεν θα δεις διαφορα (πιστευω).

Η ενσταση μου ειναι ο επεξεργαστης (exymos vs snapdragon).

Oι παλαιοτερες εκδοσης exymos ειχαν προβληματα λειτουργιας .

Παντος στο best price η τιμη του ειναι στα 269 € εναντι 252 € του A52s

Υπολογισε και χρηματα γα φορτιστη ,θηκη κι temper glass

Η διαρκεια της μπαταριας ειναι περιπου ιδια παροτι το Α53 εχει 5000ma κι το a52s  4500ma μπαταρια.

Χρονος φορτισης με 15w φορτιστη 1:40 λεπτα απο 0%-100% για 4.500 ma του Α52s.

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, παραγγείλα το κινητό για την γυναίκα μου. Θέλω να αξιοποιήσω την κύρια κάμερα για όσο γίνεται καλύτερες φωτογραφίες. Δεν την ενδιαφέρουν οι selfies. Ποια θεωρείτε ότι είναι η καταλληλότερη gcam και από που να την κατεβάσω ; Ευχαριστώ πολύ 

Edited by BASILISP
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, BASILISP said:

Καλησπέρα στην παρέα, παραγγείλα το κινητό για την γυναίκα μου. Θέλω να αξιοποιήσω την κύρια κάμερα για όσο γίνεται καλύτερες φωτογραφίες. Δεν την ενδιαφέρουν οι selfies. Ποια θεωρείτε ότι είναι η καταλληλότερη gcam και από που να την κατεβάσω ; Ευχαριστώ πολύ 

Υπάρχουν όλα μερικές σελίδες πίσω το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να διαβάσεις 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα! Θέλω να αλλάξω το τζαμακι αλλά θέλω το καλύτερο γιατί μ αυτό που έχω δεν αναγνωρίζει εύκολα το δάχτυλο αποτύπωμα. 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, steliosk said:

Παίδες καλημέρα! Θέλω να αλλάξω το τζαμακι αλλά θέλω το καλύτερο γιατί μ αυτό που έχω δεν αναγνωρίζει εύκολα το δάχτυλο αποτύπωμα. 

https://www.skroutz.gr/s/28104490/Spigen-ALM-Glass-FC-Tempered-Glass-Galaxy-A52-A52s.html

Χιλιοειπωμένο Χωρίς θέματα πουθενά 

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει εδώ και ένα μήνα πλέον ότι αργεί να φορτίσει το κινητό και με τους δύο φορτιστές που έχω (25w και 15w).
Τι μπορεί να φταίει;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι το καλωδιο ισως θελει καθαρισμα η θυρα usb.
Έχω δοκιμάσει και άλλα καλώδια και δεν είδα διαφορά.


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikoseggo said:

Έχω δοκιμάσει και άλλα καλώδια και δεν είδα διαφορά.


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορεί να το κόβει το σύστημα λόγω υψηλών θερμοκρασιών περιβάλλοντος σε συνδυασμό θερμοκρασίας φόρτισης.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το κόβει το σύστημα λόγω υψηλών θερμοκρασιών περιβάλλοντος σε συνδυασμό θερμοκρασίας φόρτισης.
Η αλήθεια είναι ότι ζεσταίνεται αρκετά το κινητό όταν το φορτίζω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikoseggo said:

Η αλήθεια είναι ότι ζεσταίνεται αρκετά το κινητό όταν το φορτίζω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

με το δικο του φορτιστη?

 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Με τετοιος θερμοκρασιες πλεον η πολυ γρηγορη φορτιση καλυτερα να αποφευγεται αν δεν ειναι αναγκη.

Link to comment
Share on other sites

με το δικο του φορτιστη?
 
Ναι όπως και με τον γρήγορο της Samsung

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...