Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ram plus Fix.

Δουλευει απροβληματιστα εαν γυρισουμε την γλωσσα σε αγγλικα. Σε ολες τις αλλες γλωσσες εχει bug.

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, s_wind said:

Ram plus Fix.

Δουλευει απροβληματιστα εαν γυρισουμε την γλωσσα σε αγγλικα. Σε ολες τις αλλες γλωσσες εχει bug.

spacer.png

ελπιζω να ειναι χαρουμενοι εκει στην samsung αφου παντα πετυχαινουν και απο μερικα bugs σε καθε ενημερωση, εκτος αν θελουν τωρα στα γεραματα να μαθουμε ολοι αγγλικα για να διαχειριζομαστε σωστα τα τηλεφωνα τους. αν ειχαν λιγο φιλοτιμο επανω τους επρεπε ηδη να το εχουν δορθωσει.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ηλιθιο bug οντως . . Παντως εαν θελει καποιος να ανεβασει το ram plus το γυρνα αγγλικα το ανεβαζει και μετα το γυρνα στη γλωσσα που θελει 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, s_wind said:

Ειναι ηλιθιο bug οντως . . Παντως εαν θελει καποιος να ανεβασει το ram plus το γυρνα αγγλικα το ανεβαζει και μετα το γυρνα στη γλωσσα που θελει 

πως γινεται αυτο s_wind ? πες μας αναλυτικα τα βηματα.

Link to comment
Share on other sites

Bug της τελευταίας ενημέρωσης μάλλον που εντόπισα μόλις. Κόλλησε το smart lock και έμεινε η συσκευή ξεκλείδωτη ακόμα και με σβηστό bluetooth. Χρειάστηκε επανεκκίνηση για να επανέλθει. (Το smart lock το έχω βάλει να κρατάει τη συσκευή ξεκλείδωτη όταν υπάρχει σύνδεση με το bluetooth του αυτοκινήτου. Τόσο καιρό δούλευε οκ).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, boymanos said:

πως γινεται αυτο s_wind ? πες μας αναλυτικα τα βηματα.

Ρυθμισεις / γενικη διαχειριση / γλωσσα / εχει ελλαδα  κανε προσθηκη γλωσσας βρες English πατα βρες English united kingdom και ορισε το βασικη γλωσσα συσκευης.Ετσι η φροντιδα θα δουλεψει χωρις προβλημα στη ram plus.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, s_wind said:

Ram plus Fix.

Δουλευει απροβληματιστα εαν γυρισουμε την γλωσσα σε αγγλικα. Σε ολες τις αλλες γλωσσες εχει bug.

spacer.png

Δεν δουλεύει σε όλους από ότι φαίνεται 1849607562_Screenshot_20220517-201521_Devicecare.thumb.jpg.7ce72b045b97071a8507fae3c5de2945.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, s_wind said:

Τι εννοεις αφου στο εμφανιζει ...

Σύνολο πάλι 6gb γράφει, αλλα τώρα δεν ανοίγει η επιλογή για να δεις πόση ram έχεις με πετάει έξω 

Κάτι δεν έχω καταλάβει; 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, sotosok said:

Σύνολο πάλι 6gb γράφει, αλλα τώρα δεν ανοίγει η επιλογή για να δεις πόση ram έχεις με πετάει έξω 

Κάτι δεν έχω καταλάβει; 

Τι ηθελες να γραφει δηλαδη αφου εχεις 6/128 .

8  ram plus  βγαζει σε συσκευες 8/256.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, s_wind said:

Τι ηθελες να γραφει δηλαδη αφου εχεις 6/128 .

8  ram plus  βγαζει σε συσκευες 8/256.

Αυτό το γνωρίζω για την εικονική μνήμη λέω 

Link to comment
Share on other sites

Οχι εαν το γυρισεις στην Ελληνικη δεν διορθωνετσι επανερχεται το bug και δεν σου βγαζει το υπολοιπο μνημης .Ομως οταν το γυρισες στην αγγλικη και αλλαξες την ram plus στα 6 giga  το κραταει και ας το γυρνας στα ελληνικα.Δεν προκειται να διορθωθει παρα μονο με update  το οποιο bug δημιουργειται λογο μεταφρασης γλωσσας διοτι στην αγγλικη δουλευει απροβληματιστα.

Αστο στην αγγλικη γλωσσα.

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι ασχετο σημερα ειχα 2 6/128 τα οποια οταν ανοιγες την καμερα ειχαν υπερεκθεση φωτος μαλλον απο τον αισθητηρα δηλαδη σε εσωτερικο χωρο δωματιου εκαιγαν τις φωτο.Υπαρχουν καποιες παρτιδες που εχουν θεματα εργοστασιακα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, s_wind said:

Επισης κατι ασχετο σημερα ειχα 2 6/128 τα οποια οταν ανοιγες την καμερα ειχαν υπερεκθεση φωτος μαλλον απο τον αισθητηρα δηλαδη σε εσωτερικο χωρο δωματιου εκαιγαν τις φωτο.Υπαρχουν καποιες παρτιδες που εχουν θεματα εργοστασιακα.

Επιτέλους κάποιος το είπε. Είχα 2 διαφορετικά a52 s  6/128 και είχα αυτό το θέμα. Πήγα και τα δύο στην σμαρτεκ και με έβγαζαν τρελό, έλεγαν δεν έχει κανένα θέμα η συσκευή και ήταν και ο λόγος που το έδωσα ενώ ήταν οτι έπρεπε και με βόλευε απίστευτα. Δίπλα δίπλα με note 10 lite οι ίδιες φώτο έβγαιναν καμένες, τους το έδειχνα και μου έλεγαν δεν έχει θέμα η συσκευή μέχρι που τσαντίστηκα και τα έδωσα. Δηλαδή δεν το έχουν όλες οι συσκευές αυτό το θέμα; Άλλες δύο τρεις συσκευές φίλων που έπιασα είχαν το ίδιο πρόβλημα και όλες 6/128. 

Αν ισχύει πως δεν το έχουν όλα τα a52s αυτό το θέμα με ενδιαφέρει γτ ήταν ο μοναδικός λόγος που το σουταρα 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Οχι φυσικα και δεν το εχουν ολες.

Οι σημερινες συσκευες ηταν αγορασμενες απο κωτσοβολο απο 2 συναδελφους μου. Και οι 2 ειχαν μεγαλη υπερεκθεση στο αυτοματο λες και εβαζες τερμα τη φωτεινοτητα.Μεσα στο δωματιο ηταν λες και ειχε ηλιο στην παραλια.

Ομως δεν ειναι θεμα hardware.

Ο συγκεκριμενος τυπος αισθητηρα δεν περιεχεται στο update  με αποτελεσμα να βγαινει αυτο το bug  της υπερεκθεσης.

Ισως και να μη διορθωθει η αλλιως να διορθωθει μετα απο μηνες  διοτι η ομαδα προγραμματισμου δεν εχει σαφη ενημερωση του ασυγχρονιστου  αισθητηρα που μπηκε απο καποια παρτιδα ενος  εργοστασιου ανα τον κοσμο...

Η σμαρτεκ δεν μπορει να κανει κατι γιαυτο ειναι σερβις για συσκευες vivo , nokia και samsung.

Η σμαρτεκ δεν ειναι υπευθυνη και δεν ασχολειται με το λειτουργικο .

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε το τύπο του αισθητήρα που έχει το θέμα αυτό?Και πως μπορούμε να δούμε να δούμε αν τον έχουμε?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα αγορασμένα απο Κωτσοβολο, λίγο μετά το Πάσχα, το 6/128, κανένα πρόβλημα με τις φωτογραφίες μέχρι τωρα. Αρκετά καλές για τα δικά μου δεδομένα σχεδον σε όλες τις συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος του κινητού περίπου 10 μέρες, ικανοποιημένος, έχω μερικές ερωτήσεις, οποίος μπορεί ας βοηθήσει. 

Α) είμαι στο one ui 4.1 δεν αναβάθμισα στην τελευταία του Μαΐου μέχρι να λυθεί το bug με τη ram, υπάρχει βελτίωση στην κατανάλωση μπαταρίας με το τελευταίο update; 

 

Β) διαβάζω ακριβώς από πάνω ότι βγήκε νέα σήμερα; Διορθώθηκε; 

 

Γ) Δουλεύω το κινητό με 2 κάρτες cosmote kai wind,  στο πρώτο σλοτ έχω την κοσμοτε και στο δεύτερο τη wind, έχω προεπιλογή να δουλεύω δεδομένα με wind όταν τα ανοίγω.

Πως γίνεται με ανοιχτό WiFi, κλειστά δεδομένα και προεπιλεγμενα στη wind να μου έρχεται μήνυμα από την cosmote ότι συνδέθηκα στα δεδομένα;;; Αφού και χειροκίνητα να συνδεθώ θα χρησιμοποιήσω το δίκτυο της wind. Υπάρχει δικαίωμα σε εφαρμογή απλή ή συστήματος να ανοίγει μόνη της τα δεδομένα;  και που το βρίσκω; μήπως είναι καμιά εφαρμογή τύπου carrier services; Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος; 

 

Ευχαριστώ 

Edited by toumpanovlaxos
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, haki said:

Δηλαδή ΔΕΝ ήταν κατανοητό αυτό που έγραψα;

Λάρωσε ,κατανοητό ήταν αλλά δεν έδώσες περισσότερες  πληροφορίες για την αναβάθμιση παρά μονο διορθώθηκε κ το ποίημα για την xiaomi, Ούτε μεγεθος αρχείου ούτε κανένα feature.

 

Link to comment
Share on other sites

Ολα κομπλε με την σημερινη αναβαθμιση διορθωθηκε η φροντιδα και ram-plus στην Ελληνικη γλωσσα .

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι τελευταια?Γιατι εκανα σημερα και ηταν 900+mb

Screenshot_20220519-192713_Software update.jpg

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, s_wind said:

Ολα κομπλε με την σημερινη αναβαθμιση διορθωθηκε η φροντιδα και ram-plus στην Ελληνικη γλωσσα .

ετσι οφειλουν να πρατουν οι σοβαρες εταιρειες που τιμουν τους πελατες τους, μπραβο τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , αγόρασα την 8/256 και μου φαίνεται έξοχη επιλογή , εντάξει ήξερα τι άγοραζα .

Δύο ερωτήσεις πριν πάω να αναβαθμίσω (είδα ότι βγήκε , τώρα εδώ το διάβασα) με το update του Μάη .

1) φορτιστής 25w , χρειάζομαι (για δεύτερο λόγω δουλειάς λέω να πάρω τον "γρήγορο") έναν ακόμα . 
αυτό είναι οκ https://www.bestprice.gr/item/2156501302/samsung-usb-type-c-cable-usb-type-c-wall-adapter-black-25w.html

2) σε κλήσεις (wind έχω , φουλ σήμα καμπάνα όπου κινήθηκα δύο μέρες τώρα που έχω το τηλέφωνο) όταν καλώ και όσο ακούω τα beep του ήχου πριν σηκώσει το τηλέφωνο ο καλούμενος ακουγεται ένα στιγμιαίο "κρακ"-sound στην γραμμή μου , το ακουστικό μου , μετά όλα τέλεια . αν βοηθά αριστερά από το σύμβολο του "signal level" γράφει κάτι σαν Voi /LTE1 .

. Δεν είναι κάτι που μου τη δίνει ιδιαίτερα απλώς το παρατήρησα και ρωτώ να μάθω .

Αυτά , νομίζω ξανά , πως πρόκειται για εξαιρετική επιλογή , πια , για τα χρήματά του .

 

υ.γ. είμαι με το 1 april update , έκανα έλεγχο , μου λέει είναι το τελευταιο...

Edited by 2oo4
Link to comment
Share on other sites

Γενικά όποιος μπορεί να μας πεί απο αυτούς που φορτίζουν με 25άρι watt φορτιστή και όχι με τον 15άρι εντυπώσεις απο πλευράς γρηγοράδας σε χρόνο φόρτισης και κατα πόσο ζεστένεται η συσκευή. Γενικά αξίζει ο λίγο καλύτερος χρόνος;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...