Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μετά το τελευταίο update μου κρασάρει η βελτιστοποίηση στην φροντίδα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα.  Προβλήματα με την συγκεκριμένη συσκευή:
-Ξαφνικά εκεί που είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο ανοίγει η φωνητική αναζήτηση της google
-Εδώ και δύο μέρες ξεκλειδώνοντας το τηλέφωνο ή πατώντας το πλαϊνό πλήκτρο, κάποιες φορές ανοίγει η κάμερα 
Αυτό με την κούγκλε μου το κάνει και εμένα συνεχώς
Από που μπορώ να το σταματήσω;
Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, nikoseggo said:

Αυτό με την κούγκλε μου το κάνει και εμένα συνεχώς
Από που μπορώ να το σταματήσω;
Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο google assistance έχει κάποιες ρυθμίσεις. Ξετσεκαρεις κάποια πράγματα αλλά αυτό εκεί το χαβά του. Σε άσχετες φάσεις και όποτε του ρθει ανοίγει η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gthebest said:

Στο google assistance έχει κάποιες ρυθμίσεις. Ξετσεκαρεις κάποια πράγματα αλλά αυτό εκεί το χαβά του. Σε άσχετες φάσεις και όποτε του ρθει ανοίγει η οθόνη

Θέλει να βοηθήσει το παιδί και δεν τον αφήνετε !

Και εμένα μου πετάγεται σαν.... αλλά δεν βλέπω κάπου να κλείνει τελείως !

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω εφαρμογες google περαν τους χαρτες εχω αλλες τριτων  μηπως το ενεργοποιει στο παρασκηνιο  η μπαρα της google ? Για καντε την απενεργοποιηση για λιγες μερες να δειτε εαν φταιει  αυτη :

spacer.png

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2022 at 6:38 ΜΜ, Shinig said:

Καλησπέρα!Μολις πριν λίγο παρέλαβα το a52s και ενώ ξεκίνησα με την λιγοστή μπαταρία να στεταρω ο,τι προλάβω πριν το βάλω για φόρτιση οτι ενω δεν είχε sim μεσα(μετά το διαπίστωσα) δίπλα απο το σημα wifi έδειχνε οτι ειχε και σήμα κινητής!Ενα δυο γραμμές!Ειναι λογικό? 

κάποιο bug θα είναι των πρώιμων εκδόσεων που έχει μέσα το κινητό (το είχα παρατηρήσει και γω)-εκτός και αν ειναι για κλήσεις sos (πιθανότατα να μπορείς να κάνεις κλήσεις τέτοιες και χωρίς sim, δεν είμαι σίγουρος). Απλά πέρνα του όλα τα updates να "έρθει στα ίσια του", όπως και αν έχει 😉 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία. Κάτοχος και γω της συσκευής πρόσφατα. Μπορείτε ενδεικτικά κάποιος να μου αναφέρει SoT και γενικότερα πώς τα πάει με την αυτονομία η συσκευή του; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του:

Μια χαρα εαν ξερεις πως λειτουργει το android γενικα.

Καλα Εαν εκανες ενα περιποιημενο στησιμο.

Μετρια εαν εκανες οτι ναναι.

Κατα ταλλα η συμπεριφορα ειναι γενικα αψογη .

Δεν αντιμετωπισα προβληματα απο την πρωτη μερα που το πηρα τον Αυγουστο του 2021.

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Όντως μία χαρά τα πάει η μπαταρία. Δύο εβδομάδες το έχω στην κατοχή μου με μέτρια ως αρκετή χρήση μου βγάζει 48ωρο με 4-5 ώρες SOT.
6e814f8cb5784727914df39952cf729d.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Η μπαταρια του:

Μια χαρα εαν ξερεις πως λειτουργει το android γενικα.

Καλα Εαν εκανες ενα περιποιημενο στησιμο.

Μετρια εαν εκανες οτι ναναι.

Κατα ταλλα η συμπεριφορα ειναι γενικα αψογη .

Δεν αντιμετωπισα προβληματα απο την πρωτη μερα που το πηρα τον Αυγουστο του 2021.

spacer.png

Έχεις κάνει debloat με κάποιο πρόγραμμα?Αν έχεις βγάλει ποιες είναι?Ευχαριστώ!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Πως το βάζεις το βελάκι  τόσο  ευθεία swind  από την στιγμή που δεν διαθέτει  spen  η συσκευή.  Ήθελα να στην ξανά κάνω την ερώτηση αλλά το ξέχασα 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Shinig said:

Έχεις κάνει debloat με κάποιο πρόγραμμα?Αν έχεις βγάλει ποιες είναι?Ευχαριστώ!

Οχι εχω κανει απλες ρυθμισεις οτι εχει μεσα το λειτουργικο δεν εβαλα προγραμμα.

6 ώρες πριν, challenge143 said:

Πως το βάζεις το βελάκι  τόσο  ευθεία swind  από την στιγμή που δεν διαθέτει  spen  η συσκευή.  Ήθελα να στην ξανά κάνω την ερώτηση αλλά το ξέχασα 

Βελακια και αλλα διαφορα εχει στην επεξεργασια της φωτο στη συλλογη.

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, s_wind said:

Οχι εχω κανει απλες ρυθμισεις οτι εχει μεσα το λειτουργικο δεν εβαλα προγραμμα.

Βελακια και αλλα διαφορα εχει στην επεξεργασια της φωτο στη συλλογη.

spacer.png

Καλά θέμα μπαταρίας με την χρήση που κάνω δεν έχω !Μια χαρά είμαι και εγώ απλά ρώτησα αν υπήρχε tool όπως στα xiaomi(από εκεί έρχομαι) που έβγαζες gapps!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

 

On 15/5/2022 at 9:05 ΠΜ, gthebest said:

Καλημέρα.  Προβλήματα με την συγκεκριμένη συσκευή:

-Ξαφνικά εκεί που είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο ανοίγει η φωνητική αναζήτηση της google

-Εδώ και δύο μέρες ξεκλειδώνοντας το τηλέφωνο ή πατώντας το πλαϊνό πλήκτρο, κάποιες φορές ανοίγει η κάμερα 

ειχα και εγω αυτο το θεμα με το πλαινο κουμπι αλλα πιστευω οτι φταιει η θηκη που πιεζει ηδη το κουμπι της καμερας λιγο και τοπαιρνει σαν διπλο πατημα. Διοτι το δουλεψα χωρις θηκη και δουλευε σωστα. ΠΑρολα αυτα νομιζω οτι θελει παρακολουθηση γιατι παμε για σερβις αν ειναι κατασκευαστικο προβλημα.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποιο παλιά είχα διαβάσει με θέμα ανοιχτής ακρόασης. Με πήρε τηλέφωνο η γυναίκα κ δεν την άκουγα καθόλου. Μόλις έκλεισε την ανοιχτή ακρόαση όλα κομπλέ με που την ενεργοποίησε τα ίδια. Όταν γύρισα σπίτι της έκανα την τελευταία αναβάθμιση που είχε βγει κ όσες φορές δοκίμασα δούλευε άψογα. Τυχαίο ; Δεν ξέρω. Σε όσους είχαν το πρόβλημα πως διορθώθηκε; Έτσι ξαφνικά όπως τώρα σε μένα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το εξής θέμα.Πηγα σήμερα να αποθηκεύσω μια επαφή,και μετά όταν πήγα να πάρω τηλ η επαφή ήταν ανάποδα.Η πρώτη λέξη ήταν δεύτερη και αντίστροφα.Γιατι συμβαίνει αυτό?Το έχει κάποιος άλλος?Πως μπορεί να αλλάξει?Θέλω να ρωτήσω με το τελευταίο update διορθώθηκε το θέμα με την αυτονομία?Με το θέμα της ram στην φροντίδα της μπαταρίας τι γίνεται?Λέτε να περάσω την αναβάθμιση?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Ποιο παλιά είχα διαβάσει με θέμα ανοιχτής ακρόασης. Με πήρε τηλέφωνο η γυναίκα κ δεν την άκουγα καθόλου. Μόλις έκλεισε την ανοιχτή ακρόαση όλα κομπλέ με που την ενεργοποίησε τα ίδια. Όταν γύρισα σπίτι της έκανα την τελευταία αναβάθμιση που είχε βγει κ όσες φορές δοκίμασα δούλευε άψογα. Τυχαίο ; Δεν ξέρω. Σε όσους είχαν το πρόβλημα πως διορθώθηκε; Έτσι ξαφνικά όπως τώρα σε μένα;

Εγω δεν το ειχα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Shinig said:

Καλά θέμα μπαταρίας με την χρήση που κάνω δεν έχω !Μια χαρά είμαι και εγώ απλά ρώτησα αν υπήρχε tool όπως στα xiaomi(από εκεί έρχομαι) που έβγαζες gapps!

Νταξει μπορει να υπαρχει αλλα και να τις κανεις απενεργοποιηση αποδυναμωνονται αρκετα τα σερβις της Google.Αυτο βλεπω τουλαχιστον στους 9 μηνες που εχω την συσκευη δινοντας εξαιρετικη σταθεροτητα και διαχειριση ενεργειας.

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2022 at 12:01 ΜΜ, sotosok said:

 Δες το λίγο λίγο με το σήμα σου γιατί ένα δυνατό σημείο του τηλεφώνου είναι το σήμα

Δηλαδη τι να δω. Αφου στα ιδια σημεια με ιδια συνδεση με αλλες συσκευες εχω φουλ σημα

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει να βοηθησει καποιος με ενα θεμα που εχω!!! 
μπαινω σε μια ιστοσελιδα απο το google και οταν πηγαινω με το δαχτυλο προς τα κατω για να διαβασω  τα γραμματα τρεμοπαιζουν!!
καμια ιδεα γτ γινεται αυτο ??
σε εφαρμογες οπως το fb δεν γινεται αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το εξής θέμα.Πηγα σήμερα να αποθηκεύσω μια επαφή,και μετά όταν πήγα να πάρω τηλ η επαφή ήταν ανάποδα.Η πρώτη λέξη ήταν δεύτερη και αντίστροφα.Γιατι συμβαίνει αυτό?Το έχει κάποιος άλλος?Πως μπορεί να αλλάξει?Θέλω να ρωτήσω με το τελευταίο update διορθώθηκε το θέμα με την αυτονομία?Με το θέμα της ram στην φροντίδα της μπαταρίας τι γίνεται?Λέτε να περάσω την αναβάθμιση?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Στις ρυθμίσεις του καταλόγου (επαφές) έχει επιλογή για να δείχνει πρώτα το όνομα και μετά το επίθετο, όπως και η ταξινόμηση κατά όνομα ή επίθετο. Αν θυμάμαι καλά ανοίγεις πρώτα τις επιλογές της εφαρμογής, και μέσα ψάχνεις να βρεις το γρανάζι που έχει τις ρυθμίσεις.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Mark_K said:

Στις ρυθμίσεις του καταλόγου (επαφές) έχει επιλογή για να δείχνει πρώτα το όνομα και μετά το επίθετο, όπως και η ταξινόμηση κατά όνομα ή επίθετο. Αν θυμάμαι καλά ανοίγεις πρώτα τις επιλογές της εφαρμογής, και μέσα ψάχνεις να βρεις το γρανάζι που έχει τις ρυθμίσεις.
 

Αυτό δεν θα σου λύσει το πρόβλημα, γιατί θα εμφανιστούν όλες οι υπόλοιπες επαφές ανάποδα!

Όταν πας να βάλεις νέα επαφή, δίπλα από το όνομα έχει ένα βελάκι προς τα κάτω, που αν το πατήσεις σου δίνει να βάλεις χωριστά το όνομα και το επίθετο (και άλλα). Είναι ο πιο ασφαλής τρόπος.

Πιθανώς να έχει σχέση το πώς τα δείχνει (όνομα-επίθετο ή ανάποδα, από τις ρυθμίσεις που αναφέρθηκαν) με το τι καταλαβαίνει ως όνομα και τι ως επίθετο όταν δεν τα βάλεις ξεχωριστά.

 

6 ώρες πριν, jtkar said:

Δηλαδη τι να δω. Αφου στα ιδια σημεια με ιδια συνδεση με αλλες συσκευες εχω φουλ σημα

Εγώ συγκρίνω με το παλιό μου κινητό, Redmi Note 4 (παρακαλώ!). Τουλάχιστον σε ένα δύσκολο σημείο (υπόγειο γκαράζ) όπου το παλιό έπιανε κανονικά τα πάντα, το A52s δεν πιάνει σχεδόν καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, jtkar said:

Δηλαδη τι να δω. Αφου στα ιδια σημεια με ιδια συνδεση με αλλες συσκευες εχω φουλ σημα

Να δεις αν έχει πρόβλημα η συσκευή σου 

9 ώρες πριν, Xrixal said:

Καλησπέρα.Εχω το εξής θέμα.Πηγα σήμερα να αποθηκεύσω μια επαφή,και μετά όταν πήγα να πάρω τηλ η επαφή ήταν ανάποδα.Η πρώτη λέξη ήταν δεύτερη και αντίστροφα.Γιατι συμβαίνει αυτό?Το έχει κάποιος άλλος?Πως μπορεί να αλλάξει?Θέλω να ρωτήσω με το τελευταίο update διορθώθηκε το θέμα με την αυτονομία?Με το θέμα της ram στην φροντίδα της μπαταρίας τι γίνεται?Λέτε να περάσω την αναβάθμιση?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εκτός από αυτά που σου είπαν τα παιδιά στην επεξεργασία μιας επαφής συμπληρώσε μόνο το πρώτο πεδίο με όνομα και επίθετο για να σου βγαίνει στον κατάλογο σωστά, διέγραψε όλα τα υπόλοιπα από κάτω για να δουλέψει και αποθήκευση 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν θα σου λύσει το πρόβλημα, γιατί θα εμφανιστούν όλες οι υπόλοιπες επαφές ανάποδα!
Όταν πας να βάλεις νέα επαφή, δίπλα από το όνομα έχει ένα βελάκι προς τα κάτω, που αν το πατήσεις σου δίνει να βάλεις χωριστά το όνομα και το επίθετο (και άλλα). Είναι ο πιο ασφαλής τρόπος.
Πιθανώς να έχει σχέση το πώς τα δείχνει (όνομα-επίθετο ή ανάποδα, από τις ρυθμίσεις που αναφέρθηκαν) με το τι καταλαβαίνει ως όνομα και τι ως επίθετο όταν δεν τα βάλεις ξεχωριστά.
Εμένα μου το λύνει πάντως. Έχω τον τηλεφωνικό μου κατάλογο αποθηκευμένο χρόνια στη Google, και μόλις σεταριστώ πρώτη φορά σε κάθε Samsung συσκευή τα δείχνει όλα ανάποδα, και είναι η πρώτη κίνηση που κάνω να αλλάξω τη σειρά

Sent from my TCL 20 5G


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...