Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Shinig said:

Καλησπέρα!Μολις πριν λίγο παρέλαβα το a52s και ενώ ξεκίνησα με την λιγοστή μπαταρία να στεταρω ο,τι προλάβω πριν το βάλω για φόρτιση οτι ενω δεν είχε sim μεσα(μετά το διαπίστωσα) δίπλα απο το σημα wifi έδειχνε οτι ειχε και σήμα κινητής!Ενα δυο γραμμές!Ειναι λογικό? 

Ναι, τα sammy δείχνουν "ψεύτικο" σήμα αν δεν έχει sim μέσα. Άλλες συσκευές της δείχνουν το απαγορευτικό αν δεν έχουν κάρτα μέσα.

Πρόβλημα δεν έχεις.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι, τα sammy δείχνουν "ψεύτικο" σήμα αν δεν έχει sim μέσα. Άλλες συσκευές της δείχνουν το απαγορευτικό αν δεν έχουν κάρτα μέσα.
Πρόβλημα δεν έχεις.
Δεν είναι ψεύτικο σήμα

Όλα τα κινητά συνδέονται ακόμα και χωρίς κάρτα μέσα σε κάποια δίκτυο κινητής για να μπορείς να πάρεις χώρις σιμ το 112 τον αριθμό έκτακτης ανάγκης

Βγάλτε την σιμ από ένα παλιό κινητό και πληκτρολογήστε 112 και θα δειτε ότι συνδέεται

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HEO said:

Δεν είναι ψεύτικο σήμα

Όλα τα κινητά συνδέονται ακόμα και χωρίς κάρτα μέσα σε κάποια δίκτυο κινητής για να μπορείς να πάρεις χώρις σιμ το 112 τον αριθμό έκτακτης ανάγκης

Βγάλτε την σιμ από ένα παλιό κινητό και πληκτρολογήστε 112 και θα δειτε ότι συνδέεται

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Σωστά όλα, αλλά δεν χρειάζεται να καλούν άσκοπα το 112 😉

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα, αλλά δεν χρειάζεται να καλούν άσκοπα το 112
Εννοείτε άλλωστε βγαίνει τηλεφωνητής στην αρχή που ενημερώνει ότι καλέσες το 112 προφανώς για να αποφεύγονται άσκοπες κλήσεις

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τη μπαταρία τι παίζει τελικά? Έχει πρόβλημα η τελευταία αναβάθμιση ή όχι ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τη μπαταρία τι παίζει τελικά? Έχει πρόβλημα η τελευταία αναβάθμιση ή όχι ?
Υπάρχει σίγουρα πρόβλημα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω μετάβαση από άλλο samsung κινητό.με την εφαρμογή smart switch η διαδικασία που το κάνει πχ εγκαθιστά το nova launcher και τον έχει ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τον εχω ;με όλες του τις ρυθμίσεις;στα whatsapp,viber τις εγκαθιστα και τους έχει κάνει login ;

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω μετάβαση από άλλο samsung κινητό.με την εφαρμογή smart switch η διαδικασία που το κάνει πχ εγκαθιστά το nova launcher και τον έχει ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τον εχω ;με όλες του τις ρυθμίσεις;στα whatsapp,viber τις εγκαθιστα και τους έχει κάνει login ;
Μετάβαση από S10 με μαμά launcher, τα πέρασε όλα ακριβώς οπως τα είχα. Login χρειάστηκαν όλες οι εφαρμογές που είχα εκ νέου.
Γενικά μου φάνηκε πιο εύκολη αυτή η διαδικασία από το να τις περνάω μια μια σαν νέα συσκευή.
Με διευκόλυνε βασικά διότι τα πέρασε όλα τακτοποιημένα με τους φακέλους όπως τα ειχα.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Παίδες με τη μπαταρία τι παίζει τελικά? Έχει πρόβλημα η τελευταία αναβάθμιση ή όχι ?

μόλις εγκατέστησα την τελευταία αναβάθμιση, μέσα σε λίγες ώρες κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά με την αυτονομία. Γύρισα στην αμέσως προηγούμενη και όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, OculatusAbis said:

μόλις εγκατέστησα την τελευταία αναβάθμιση, μέσα σε λίγες ώρες κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά με την αυτονομία. Γύρισα στην αμέσως προηγούμενη και όλα οκ

Τόσο εύκολα γυρνατε ρε παίδες ? Το διάβασα πολλές φορές και μου κάνει εντύπωση, από όσο ξέρω τα έχουν κλειδώσει αυτά. Εκτός αν το κλείδωμα έχει σχέση με αλλαγή csc μόνο 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετάβαση από S10 με μαμά launcher, τα πέρασε όλα ακριβώς οπως τα είχα. Login χρειάστηκαν όλες οι εφαρμογές που είχα εκ νέου.
Γενικά μου φάνηκε πιο εύκολη αυτή η διαδικασία από το να τις περνάω μια μια σαν νέα συσκευή.
Με διευκόλυνε βασικά διότι τα πέρασε όλα τακτοποιημένα με τους φακέλους όπως τα ειχα.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


πως το καταφέρνει η apple όμως και ο γιος μου από από το iPhone 11 σε iPhone 13 pro του περάσανε όλα σε 20 λεπτά ΚΑΙ να τα login έτοιμα δεν μπορώ να κατάλαβω πως σε εμάς δεν γίνεται!
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:
10 ώρες πριν, nassosp said:
Μετάβαση από S10 με μαμά launcher, τα πέρασε όλα ακριβώς οπως τα είχα. Login χρειάστηκαν όλες οι εφαρμογές που είχα εκ νέου.
Γενικά μου φάνηκε πιο εύκολη αυτή η διαδικασία από το να τις περνάω μια μια σαν νέα συσκευή.
Με διευκόλυνε βασικά διότι τα πέρασε όλα τακτοποιημένα με τους φακέλους όπως τα ειχα.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πως το καταφέρνει η apple όμως και ο γιος μου από από το iPhone 11 σε iPhone 13 pro του περάσανε όλα σε 20 λεπτά ΚΑΙ να τα login έτοιμα δεν μπορώ να κατάλαβω πως σε εμάς δεν γίνεται!

Η Apple έχει να υποστηρίξει ελάχιστες εκδόσεις λειτουργικού συστήματος και ελάχιστα μοντέλα τηλεφώνων. Και το λειτουργικό της σε πολλά σημεία είναι πολύ πιο κλειστό από το Android. Ε, με όλα αυτά δεν είναι τόσο παράξενο που μπορεί να καταφέρει καλύτερα κάτι τέτοια.

Επειδή έγραψες για τον Nova Launcher: έχει και αυτός εξαγωγή (και εισαγωγή) ρυθμίσεων (σε αρχείο), επομένως αν δεν πάρει αυτόματα τις ρυθμίσεις σου μπορείς να το κάνεις έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Η Apple έχει να υποστηρίξει ελάχιστες εκδόσεις λειτουργικού συστήματος και ελάχιστα μοντέλα τηλεφώνων. Και το λειτουργικό της σε πολλά σημεία είναι πολύ πιο κλειστό από το Android. Ε, με όλα αυτά δεν είναι τόσο παράξενο που μπορεί να καταφέρει καλύτερα κάτι τέτοια.
Επειδή έγραψες για τον Nova Launcher: έχει και αυτός εξαγωγή (και εισαγωγή) ρυθμίσεων (σε αρχείο), επομένως αν δεν πάρει αυτόματα τις ρυθμίσεις σου μπορείς να το κάνεις έτσι.
ναι για τον nova το ξέρω...
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ επιβεβαιωσω και εγω πολυ χαλι η μπαταρια , απλα βαριεμαι να τα στινω ολα απο την αρχη , επειδη ειμαι πολυ νευρικος προτιμάω να το πεταξω στον τοιχο και να το σπασω (το εχω κανει παλιοτερα) απλα κρατιεμαι , οπως και να εχει καποιος που να εκανε downgrade να μου πει ακριβως τον τροπο ? θα το ευγνωμονούσα  
 

Πάντως σε λίγες μέρες λογικά θα έρθει η ενημέρωση Μαΐου και μπορεί να διορθώνεται το θέμα.
Αν και κάτοχος λίγων ημερών της συσκευής και δεν έχω εικόνα πως ηταν η μπαταρία πριν, την ημέρα την βγάζω αλλά το βράδυ θέλει φόρτιση. Αυτά που διάβαζα για μιάμιση μερα και παραπάνω,σε καμία περίπτωση όπως είναι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

πως το καταφέρνει η apple όμως και ο γιος μου από από το iPhone 11 σε iPhone 13 pro του περάσανε όλα σε 20 λεπτά ΚΑΙ να τα login έτοιμα δεν μπορώ να κατάλαβω πως σε εμάς δεν γίνεται!
Αυτό είναι κάτι που ζηλεύω στη Μηλιά πάντως.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, NikosChandolias said:

Αυτό είναι κάτι που ζηλεύω στη Μηλιά πάντως.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Μην το ζηλεύεις, για να το επιτύχει αυτό έχει κλειδώσει και δυσκολεύει την καθημερινότητα σου σε αστεία πράγματα. Έχω παράλληλα το 13αρι, πρώτη φορά κρατάω αι φον πάνω από 2 μέρες ( για λόγους κάμερας κτλ)  και πραγματικά κάθε φορά που πάω να κάνω κάτι απορώ με αυτούς που το αντέχουν. Οπότε μην το ζηλεύεις, εκτός αν είσαι από αυτούς που τους χειριζεται το κινητό...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ iphone και λογικά δε θα πάρω ποτέ, καθαρά γιατί θεωρώ αδιανόητο να δώσω πάνω από 300€ για κινητό. Όταν λες ότι σε δυσκολεύει σε αστεία πράγματα μπορείς να το αναλύσεις λίγο;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι  στην δεύτερη  φόρτιση  από θέμα  μπαταρίας  είμαι πολύ  οκ!Με την χρήση που κάνω με βγάζει μέρα με κάποιο  ποσοστό  το βράδυ  καλό!Βέβαια  έχω ρυθμίσει  ποιες εφαρμογές  να είναι σε πλήρη αδράνεια  και ποιες όχι!Υπαρχ σχετικο βίντεο  του in2mobile. Θέλω να ρωτήσω  στις ρυθμίσεις  μπαταρίας  έχει  μια επιλογή  που λέει  γρήγορη  φόρτιση, αν την απενεργοποιησω θα φορτίζει  με λιγότερα από 15w η είναι για την φόρτιση τον 25w?

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2022 at 6:18 ΜΜ, Shinig said:

Θέλω να ρωτήσω  στις ρυθμίσεις  μπαταρίας  έχει  μια επιλογή  που λέει  γρήγορη  φόρτιση, αν την απενεργοποιησω θα φορτίζει  με λιγότερα από 15w η είναι για την φόρτιση τον 25w?

Δεν την ξερω την απάντηση αλλά φαντάζομαι ότι θα φορτίζει πιο αργα ακόμη και με τον δυνατο φορτιστή των 25w. Πάντως αν θέλεις προστασία της μπαταρίας - σε περιπτώσεις που δεν βιάζεσαι - χωρίς να πειράξεις την γρηγορη φόρτιση μπορείς να χρησιμοποιείς ένα φορτιστή των 1 το πολύ 2A.

Να ρωτήσω με την ευκαιρία, το κινητο εχει τριπλή ή διπλή υποδοχή για SIM - SD CARD ?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DragonD said:

 

Να ρωτήσω με την ευκαιρία, το κινητο εχει τριπλή ή διπλή υποδοχή για SIM - SD CARD ?

Η συσκευή έχει διπλή υποδοχή.

Η δεύτερη υποδοχή είναι διαμορφωμένη για να χωράει είτε κάρτα sim, είτε κάρτα μνήμης.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DragonD said:

Δεν την ξερω την απάντηση αλλά φαντάζομαι ότι θα φορτίζει πιο αργα ακόμη και με τον δυνατο φορτιστή των 25w. Πάντως αν θέλεις προστασία της μπαταρίας - σε περιπτώσεις που δεν βιάζεσαι - χωρίς να πειράξεις την γρηγορη φόρτιση μπορείς να χρησιμοποιείς ένα φορτιστή των 1 το πολύ 2A.

Να ρωτήσω με την ευκαιρία, το κινητο εχει τριπλή ή διπλή υποδοχή για SIM - SD CARD ?

Hybrid η δύο  σιμ η μια σιμ και sd

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2022 at 10:09 ΜΜ, NikosChandolias said:

Να τρεμοπαίζει δλδ η οθόνη; Στο κάνει σε εφαρμογή ή στη home screen;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Εμένα μου το έκανε στην εφαρμογή maps, για 1 λεπτό, στις άλλες εφαρμογές όλα οκ. Κάνω κάτι?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, steliosk said:

Εμένα μου το έκανε στην εφαρμογή maps, για 1 λεπτό, στις άλλες εφαρμογές όλα οκ. Κάνω κάτι?

Έχει αναφερθεί μερικές σελίδες πίσω το θέμα δεν θα βρεις άκρη σε κάποιες συσκευές λύθηκε αλλάζοντας μπαταρία σε κάποιες άλλες αλλάζοντας οθόνη αν είσαι σε χρονικό όριο δώσε το για αντικατάσταση 

Link to comment
Share on other sites

Πηρε κανεις το παρακατω tember glass να μας πει εντυπωσεις γενικα ,αν δεν " σηκωνει" τη θηκη προστασιας  κι αν λειτουργει ο αισθητηρας των δακτυλικων 

https://www.skroutz.gr/s/27834304/Hofi-Pro-Tempered-Glass-Black-Galaxy-A52.html

(Ξερω οτι η καλυτερη λυση ειναι η spingen αλλα ο φιλος θελει κατι οικονομικο ) και θα το συνδιασει με αυτη τη θηκη για προστασια 

https://www.skroutz.gr/s/28172865/Tech-Protect-Wallet-Δερματίνης-Μαύρο-Galaxy-A52.html?from=account_favorites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...