Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, Alexref said:

 

Εννοεις να μην σου εμφανιζει τα sms στην μπαρα με τις ειδοποιήσεις; Αν ναι πας ρυθμισεις - ειδοποιησεις και εκει που εχει επιλεγμενες ολες τις εφαρμογες ξετικαρεις αυτες που δεν θες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά μην τσακώνεστε  κ εσύ  s_wind  μην του την λες του Αντρέα. Ο άνθρωπος είναι πρόθυμος να βοηθήσει εμάς τους αμπλαουμπλιδες που θέλουμε με ένα κλικ να παίρνουμε σωστές φωτογραφίες ,όπως κ εσύ μας βοηθάς σε τεχνικά θέματα που δεν γνωρίζουμε για το ui της Samsung. Ο Αντρέας επειδή το έχω παρακολουθήσει το παιδί, έχει πολύ σωστές τεχνικές γνώσεις πάνω στις φωτογραφίες κ όντως σε πολλές συσκευές που έχει φτιάξει τις έχει απογείωση τις συσκευές. Κ εσύ Αντρέα μην στεναχωριέσαι γιατί ξέρεις ότι βρίσκεσαι σε ένα φόρουμ που τα γραπτά μήνυματα είναι κ παρεξηγησημα, ενώ αν εισασταν έξω για καφέ θα τα λέγατε κ θα είχατε μια ωραία συζήτηση. Ο Αντρέας έχει επιτελέσει έργο όσο αφορά τις  φωτογραφίες και εσύ  s_wind έχεις γνώσει της συσκευής κ είναι πολύτιμη η βοήθεια κ των δυονων. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sotosok said:

Όταν φτιάξει τον αισθητήρα εγγύτητας και το ΑΟD o Κινέζος τα ξαναλέμε μέχρι τότε ψάξε να βάλεις εφαρμογές για να μην χάνεις κλήσεις και βάλε και ένα σελοτέιπ στο αυτί για να μην πατάς διάφορα 😂

Σε εμένα τα λες αυτά; Το mi9 είναι άψογο 3 χρόνια τώρα εν αντιθέσει με κάτι τσαμτσουγκ του 1.5 χιλιαρικου που διαβάζω εδώ μέσα όλο για προβλήματα. Δεν θέλω να το κάνω vs αλλά αυτό που έγραψα αρχικά ισχύει. Ελπίζω να μην το μετανιώσω με το S22 Plus που παραγγειλα. Δεν φοράω παρωπιδες σαν εσένα να στηρίζω τυφλά μια εταιρεία.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι αυτή την στιγμή ότι και να δοκίμασα περί gcam από τις επιλογές που δίνει ο φίλος μου φριζάρει μετά από 2" μόλις ανοίγω την εφαρμογή. 

Kyrillos' rom v9.5 - Cpu:1200Mhz - G3MOD 2.3 OC
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, challenge143 said:

Ρε παιδιά μην τσακώνεστε  κ εσύ  s_wind  μην του την λες του Αντρέα. Ο άνθρωπος είναι πρόθυμος να βοηθήσει εμάς τους αμπλαουμπλιδες που θέλουμε με ένα κλικ να παίρνουμε σωστές φωτογραφίες ,όπως κ εσύ μας βοηθάς σε τεχνικά θέματα που δεν γνωρίζουμε για το ui της Samsung. Ο Αντρέας επειδή το έχω παρακολουθήσει το παιδί, έχει πολύ σωστές τεχνικές γνώσεις πάνω στις φωτογραφίες κ όντως σε πολλές συσκευές που έχει φτιάξει τις έχει απογείωση τις συσκευές. Κ εσύ Αντρέα μην στεναχωριέσαι γιατί ξέρεις ότι βρίσκεσαι σε ένα φόρουμ που τα γραπτά μήνυματα είναι κ παρεξηγησημα, ενώ αν εισασταν έξω για καφέ θα τα λέγατε κ θα είχατε μια ωραία συζήτηση. Ο Αντρέας έχει επιτελέσει έργο όσο αφορά τις  φωτογραφίες και εσύ  s_wind έχεις γνώσει της συσκευής κ είναι πολύτιμη η βοήθεια κ των δυονων. 

Μια λυση θα ηταν :

α) ενα tutorial απο τον s_wind  με εικονες πως στεινετε το Α52s απο αποψη καλυτερης αυτονομιας και λειτουργικοτητας και 

β) ενα tutorial απο τον antretng με εικονες η βιντεο απο που κατεβαζουμε κι πως στεινεται η gcam για καλυτερη αποδοση της καμερας .

Αυτα μπορουν να μπουν ειτε στο πρωτo post (αν ειναι δυνατον ) ειτε στην υπογραφη σας η σε καναλι σας (αν υπαρχει)στο youtube η καπου που μπορουν να εχουμε προσβαση οι υπολοιποι (εφοσον το θελησετε εσεις )

Ετσι δεν θα ρωτουν ξανα κι ξανα τα ιδια πραγματα ( λεμε τωρα) 

Θεωρω ( οπως κι οι περισοτερoι εδω στο forum ) οτι χωρις εσας τους δυο ( ο καθενας στο τομεα του ) το forum θα ηταν πολυ φτωχο κι δεν θα αξιοποιουσαμε ολες  τις δυνατοτητες της συσκευης ,γιαυτο κι θελω να σας ευχαριστησω κι τους δυο για την πολυ σημαντικη προσπαθεια που καταβαλετε( θυσιαζοντας χρονο κι κοπο) για να εχουμε εμεις την ενημερωση που χρειαζετε ωστε να χαρουμε στο επακρο τη συσκευη  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, haigoeo said:

Εννοεις να μην σου εμφανιζει τα sms στην μπαρα με τις ειδοποιήσεις; Αν ναι πας ρυθμισεις - ειδοποιησεις και εκει που εχει επιλεγμενες ολες τις εφαρμογες ξετικαρεις αυτες που δεν θες.

Σε ευχαριστώ αλλά και πάλι τίποτα. Το εισερχόμενο μήνυμα το εμφανίζει στην μπάρα. Έχω εφαρμογή το messages και όχι το δικό του της samsung γιατί το δικό του δεν εμφανίζει το "παραδόθηκε" κάτω από το μηνυμα αλλά σου στέλνει απλά αναφορα

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, elteo said:

Σε εμένα τα λες αυτά; Το mi9 είναι άψογο 3 χρόνια τώρα εν αντιθέσει με κάτι τσαμτσουγκ του 1.5 χιλιαρικου που διαβάζω εδώ μέσα όλο για προβλήματα. Δεν θέλω να το κάνω vs αλλά αυτό που έγραψα αρχικά ισχύει. Ελπίζω να μην το μετανιώσω με το S22 Plus που παραγγειλα. Δεν φοράω παρωπιδες σαν εσένα να στηρίζω τυφλά μια εταιρεία.

Σε εμένα το λες αυτό που ήμουν δέκα χρόνια με redmi note 😂😂 διάβασες για το s22 πριν το παραγγείλεις; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alexref said:

Σε ευχαριστώ πολύ μήπως έχεις βρει πώς γίνεται να μην υπάρχει προεπισκόπηση του μηνύματος σου δώσω στέλνουνε που το εμφανίζει στην οθόνη;

Δοκίμασε :
Ρυθμίσεις - Κλείδωμα οθόνης - Ειδοποιήσεις.
Ενεργοποίησε το "Απόκρυψη περιεχομένου"

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Ρε παιδιά μην τσακώνεστε  κ εσύ  s_wind  μην του την λες του Αντρέα. Ο άνθρωπος είναι πρόθυμος να βοηθήσει εμάς τους αμπλαουμπλιδες που θέλουμε με ένα κλικ να παίρνουμε σωστές φωτογραφίες ,όπως κ εσύ μας βοηθάς σε τεχνικά θέματα που δεν γνωρίζουμε για το ui της Samsung. Ο Αντρέας επειδή το έχω παρακολουθήσει το παιδί, έχει πολύ σωστές τεχνικές γνώσεις πάνω στις φωτογραφίες κ όντως σε πολλές συσκευές που έχει φτιάξει τις έχει απογείωση τις συσκευές. Κ εσύ Αντρέα μην στεναχωριέσαι γιατί ξέρεις ότι βρίσκεσαι σε ένα φόρουμ που τα γραπτά μήνυματα είναι κ παρεξηγησημα, ενώ αν εισασταν έξω για καφέ θα τα λέγατε κ θα είχατε μια ωραία συζήτηση. Ο Αντρέας έχει επιτελέσει έργο όσο αφορά τις  φωτογραφίες και εσύ  s_wind έχεις γνώσει της συσκευής κ είναι πολύτιμη η βοήθεια κ των δυονων. 

Δεν εχω πει κατι το οποιο αφορα εμενα.Εαν δεις το δευτερο ποστ επανω μετα το χρηστη elteo γραφω οτι αντιλαμβανομαι μετα  απο  7 μηνες λειτουργιας της συγκεκριμενης ενοτητας χρηστες καινουργοι-παλιοι να λενε δεν μπορουν να βρουν οδηγιες η καποιο βιντεο πως τρεχουν μια gcam. Αυτο οπως εξηγησα και πιο κατω καλο θα ειναι καποια στιγμη να το διευθετησει ο Ανδρεας για να τελιωνει ενα ζητημα που επαναλαμβανεται ασυστολα .

Δεν ξερω που ειναι η Gcam?

Τι θα κανω με το xml?

Ενα βιντεο πως το περναω?

7 μηνες το ιδιο αναπαντητο ερωτημα.

.Απο την αλλη εφοσον ο,Ανδρεας εχασε μερος απο τον προσωπικο του χρονο το οποιο ειναι Απολυτα Σεβαστο να τακτοποιησει ενα απλο ζητημα και ολα καλως.🙂

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, sotosok said:

Σε εμένα το λες αυτό που ήμουν δέκα χρόνια με redmi note 😂😂 διάβασες για το s22 πριν το παραγγείλεις; 

Αυτό είναι το λάθος σου. Συγκρίνεις Redmi με πολύ πιο ακριβά μοντέλα των άλλων. 

Πάντα αγοράζω ναυαρχίδα. Για αυτό και ούτε που κοίταξα a52s κτλ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, s_wind said:

Δεν εχω πει κατι το οποιο αφορα εμενα.Εαν δεις το δευτερο ποστ επανω μετα το χρηστη elteo γραφω οτι αντιλαμβανομαι μετα  απο  7 μηνες λειτουργιας της συγκεκριμενης ενοτητας χρηστες καινουργοι-παλιοι να λενε δεν μπορουν να βρουν οδηγιες η καποιο βιντεο πως τρεχουν μια gcam. Αυτο οπως εξηγησα και πιο κατω καλο θα ειναι καποια στιγμη να το διευθετησει ο Ανδρεας για να τελιωνει ενα ζητημα που επαναλαμβανεται ασυστολα .

Δεν ξερω που ειναι η Gcam?

Τι θα κανω με το xml?

Ενα βιντεο πως το περναω?

7 μηνες το ιδιο αναπαντητο ερωτημα.

.Απο την αλλη εφοσον ο,Ανδρεας εχασε μερος απο τον προσωπικο του χρονο το οποιο ειναι Απολυτα Σεβαστο να τακτοποιησει ενα απλο ζητημα και ολα καλως.🙂

Στο link που βάζω μία χαρά αναλυτικές οδηγίες έχω. Αλλά μόνος μου ΧΘΕΣ είπα ότι εφόσον κάποια παιδιά δεν βγάζετε άκρη θα σας τραβήξω ένα βιντεάκι. Σε καμία περίπτωση δεν συζητιέται μήνες.

Επίσης γιατί το παρουσιάζεις σαν υποχρέωση μου; Τι να διευθετήσω; Από την καλή μου διάθεση θα το κάνω αν το κάνω. 

Δηλαδή να πας να βοηθήσεις και να στην λένε κιόλας...

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, elteo said:

Αυτό είναι το λάθος σου. Συγκρίνεις Redmi με πολύ πιο ακριβά μοντέλα των άλλων. 

Πάντα αγοράζω ναυαρχίδα. Για αυτό και ούτε που κοίταξα a52s κτλ.

Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι σαν και σένα που αγοράζουν ναυαρχίδες και δίνουν αυτά τα λεφτά με τέτοια μπαταρία Συν όλα τα άλλα προβλήματα που έχει η σειρά Εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να ταΐζεις τη Samsung και τα τηλέφωνα της 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου ώπα!!!!!!!!

Μου έρχονται ένα σωρό μειλς κάθε τρεις και λίγο από εσάς επειδή θέλετε να τσακώνεστε. Αν θέλετε να λύσετε τις διαφορές σας στείλτε προσωπικά ο ένας με τον άλλον.  

Θέλω να διαβάσω θέματα που αφορούν το κινητό που μόλις πήρα και δεν μπορώ. Μπαίνω να δω τι νέο μου ήρθε και έρχονται μνμτα από εσάς που αντιδικείτε. 

Έλεος υπάλληλοι των εταιρειών να ήσασταν δεν θα κάνατε έτσι...... Σου΄πα μου΄πες να σου πω έχει γίνει το post. Κάπου πρέπει να σεβαστείτε και τους άλλους. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Antretng said:

Στο link που βάζω μία χαρά αναλυτικές οδηγίες έχω. Αλλά μόνος μου ΧΘΕΣ είπα ότι εφόσον κάποια παιδιά δεν βγάζετε άκρη θα σας τραβήξω ένα βιντεάκι. Σε καμία περίπτωση δεν συζητιέται μήνες.

Επίσης γιατί το παρουσιάζεις σαν υποχρέωση μου; Τι να διευθετήσω; Από την καλή μου διάθεση θα το κάνω αν το κάνω. 

Δηλαδή να πας να βοηθήσεις και να στην λένε κιόλας...

Δεν το λεω "εγω" δεν εχω ζητησει κατι "εγω" δεν ψαχνω καμια gcam "εγω" απαντησε σε αυτους που το ψαχνουν .Δεν θες εχει καλος φυσικα και δεν εισαι υποχρεωμενος για τιποτα.

 

2 minutes ago, Alexref said:

Παιδιά κάπου ώπα!!!!!!!!

Μου έρχονται ένα σωρό μειλς κάθε τρεις και λίγο από εσάς επειδή θέλετε να τσακώνεστε. Αν θέλετε να λύσετε τις διαφορές σας στείλτε προσωπικά ο ένας με τον άλλον.  

Θέλω να διαβάσω θέματα που αφορούν το κινητό που μόλις πήρα και δεν μπορώ. Μπαίνω να δω τι νέο μου ήρθε και έρχονται μνμτα από εσάς που αντιδικείτε. 

Έλεος υπάλληλοι των εταιρειών να ήσασταν δεν θα κάνατε έτσι...... Σου΄πα μου΄πες να σου πω έχει γίνει το post. Κάπου πρέπει να σεβαστείτε και τους άλλους. 

Καλα αυτο με τους σεβασμους που αναφερεσαι το εγραψα πρωτος να μην αναπαραγονται τα ιδια. και κουραζονται οι χρηστες .Συνεχιζουμε λοιπον ολα καλα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_wind said:

Δεν το λεω "εγω" δεν εχω ζητησει κατι "εγω" δεν ψαχνω καμια gcam "εγω" απαντησε σε αυτους που το ψαχνουν .Δεν θες εχει καλος φυσικα και δεν εισαι υποχρεωμενος για τιποτα.

 

Καλα αυτο με τους σεβασμους που αναφερεσαι το εγραψα πρωτος να μην αναπαραγονται τα ιδια.

Δεν το τηρείς όμως......

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alexref said:

Δεν το τηρείς όμως......

Οκ απολυτη σιγη ιχθυος απο μενα συνεχιστε🙂

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι σαν και σένα που αγοράζουν ναυαρχίδες και δίνουν αυτά τα λεφτά με τέτοια μπαταρία Συν όλα τα άλλα προβλήματα που έχει η σειρά Εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να ταΐζεις τη Samsung και τα τηλέφωνα της 
Αυτό δεν αλλάζει, πάντα θα υπάρχουν οι άρρωστοι που θα αγοράζουν τις σάπιες ναυαρχίδες με τις άθλιες μπαταρίες, έτσι θα συνεχίσουν οι εταιρείες να πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο κάθε χρόνο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

 

39 minutes ago, Alexref said:

Παιδιά κάπου ώπα!!!!!!!!

Μου έρχονται ένα σωρό μειλς κάθε τρεις και λίγο από εσάς επειδή θέλετε να τσακώνεστε. Αν θέλετε να λύσετε τις διαφορές σας στείλτε προσωπικά ο ένας με τον άλλον.  

Θέλω να διαβάσω θέματα που αφορούν το κινητό που μόλις πήρα και δεν μπορώ. Μπαίνω να δω τι νέο μου ήρθε και έρχονται μνμτα από εσάς που αντιδικείτε. 

Έλεος υπάλληλοι των εταιρειών να ήσασταν δεν θα κάνατε έτσι...... Σου΄πα μου΄πες να σου πω έχει γίνει το post. Κάπου πρέπει να σεβαστείτε και τους άλλους. 

Να δω τι θα ελεγες εσύ αν ήσουν στη θέση μου. Κατά τα άλλα εγώ καμία εταιρεία δεν υπερασπίστηκα ως τη καλύτερη του κοσμου. Μάλλον με κάποιον άλλο με μπερδεύεις. (δεν χρειάζεται να απαντήσεις)

38 minutes ago, s_wind said:

Καλα αυτο με τους σεβασμους που αναφερεσαι το εγραψα πρωτος να μην αναπαραγονται τα ιδια. και κουραζονται οι χρηστες .

Ποιο σεβασμό λες; Με κοροϊδεύεις; Γιατι δεν λες ότι απλά έψαχνες αφορμή να μου την πεις επειδή διαφωνήσαμε στο θεμα κάμερας αρχικά και στη συνέχεια επισήμανα ότι δεν ειναι σωστό να προτείνεις κινητά αποκλειστικά βάσει προσωπικού σου γούστου και όχι του ενδιαφερόμενου;

Τέσπα, αφού είναι δικό σας το thread και αυτόκλητος moderator του group και κρίνετε ποιος παραβιάζει κανόνες και ποιος όχι, να σας αφήσω στην ησυχία σας.

Χαιρετώ. Για ότι θέλετε πλέον θα με βρίσκετε μόνο στο telegram. Δεν θα βγάλω το καρκίνο έδω μέσα. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, sotosok said:

Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι σαν και σένα που αγοράζουν ναυαρχίδες και δίνουν αυτά τα λεφτά με τέτοια μπαταρία Συν όλα τα άλλα προβλήματα που έχει η σειρά Εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να ταΐζεις τη Samsung και τα τηλέφωνα της 

Κρατάω τις συσκευές μου 3 χρόνια. 900 ευρώ κοστίζει άρα 300 το χρόνο. Σαν συσκευή μία ναυαρχίδα είναι πολύ ανώτερη από μία mid-range. Προτιμώ να αγοράζω έτσι παρά να δίνω 250 για ένα redmi ή 350 για ένα A52s.

Συνέχισε τώρα το κράξιμο σε όσους επέλεξαν Xiaomi επειδή κάποτε είχες Redmi. 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρα πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ αλλά διαβάζω κάποιες φορές κ τώρα δεν άντεξα γιατί καποιοι από σας, που δεν ξέρω πόσο παλιοί είστε δεν βάζετε μυαλό.

Πάμε λοιπόν:

1. Όταν κάποιος ξοδεύει ατελείωτες ώρες να φτιάξει κάτι που θα βοηθήσει τους υπόλοιπους δεν απαξιώνουμε αυτό που κάνει γιατί δεν είναι υποχρεωμένος να το κάνει.

2. Μην απαξιώνεται την βοήθεια που ο καθένας προσφέρει στην κοινότητα.

Έλεος με τους πολυξερους που ξέρουν κ xml και γράφουν κ xml κ φτιάχνουν κ custom rom με xml !!!!!Τι σχέση έχει ρε φίλε ότι ξέρεις να γράφεις xml κ θεωρείς απλό αυτό που κάνει ο φίλος Ανδρέας? Αν είχες εστω κ λίγο ασχοληθεί θα ήξερες ότι δεν έχουν καμμία σχεση.

Αυτό που κάνει είναι να τεσταρει πολλές φορές με ατελείωτες δοκιμές κ πολύ χρόνο τις δεκάδες ρυθμίσεις που χρειαζονται για μια άψογη φωτογραφία. Και για να το κάνεις αυτό  πρέπει να έχεις γνώσεις για ασχοληθείς.

Σε μορφή xml απλα αποθηκεύονται αυτές οι ρυθμίσεις για να βοηθηθούν κ άλλοι που δεν έχουν ούτε την υπομονή, τον χρόνο αλλά ούτε κ τις γνώσεις που απαιτούνται.

3. Όταν κάποιος χωρίς κανένα προσωπικό όφελος προσπαθεί να κάνει μια δουλειά που θα βοηθήσει άλλους εκτιμήσετε την προσπάθεια του και αν δεν σας αρέσει τουλάχιστον μην του την λέτε. Δεν σας έχει καμμία υποχρέωση.

4. Δεν τα ξέρετε όλα. Κάθε μέρα μαθαίνετε.

(αυτό δεν το μάθατε από μένα 😜😜😜 )

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Alexref said:

 

Λοιπόν αυτόματη ενεργοποίηση δεν έχει, μπορείς όμως μέσα από τις ρυθμίσεις - σύνθετες λειτουργίες - Bixby routines να του φτιάξεις μια ρουτίνα και όποια ώρα θες να μπαίνει σε airplane mode και αντίστροφα. 

Τώρα τα ψαχνω και εγώ και ήδη του έβαλα όταν συνδέεται στο android auto του αυτοκινήτου να μου ανοίγει και το gps και μετά να το κλείνει. 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστούμε όλους που μας βοηθάτε να κάνουμε ακόμα καλύτερη την συσκευή μας και κάθε συσκευή που αγοράζουμε. Εγώ βοηθήθηκα αρκετά από τον s_wind να σετάρω ακόμη καλύτερα αυτό το τηλέφωνο. Ο Αντρέας όμως είναι αξία για αυτό το site, έχοντας απογειώσει φωτογραφικά πολλές συσκευές εδώ και χρόνια. Πραγματικά πιστεύω για πολλούς συμφορουμιτες (εμού συμπεριλαμβανομένου) είναι λόγος αγοράς κινητού αν με το συγκεκριμένο έχει ασχοληθεί ο Αντρέας μαζί του μέσω των xml του! Γι' αυτό ας μη κριτικάρουμε όντως κάποιον που απλά βοηθάει αφιλοκερδώς τους υπόλοιπους!

Link to comment
Share on other sites

Οκ απολυτη σιγη ιχθυος απο μενα συνεχιστε
Λόγο δουλειάς δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ με το forum, διάβασα αυτά που έχουν ανέβει τις τελευταίες ώρες, γράφεις πράγματα που δεν ισχύουν,πραγματικά δεν κατάλαβα γιατί έκανες επίθεση στον Ανδρέα ο οποίος μόνο να βοηθήσει προσπάθησε με τις ατελείωτες ώρες για ρυθμίσεις στην gcam την πάρα πολύ μέτρια έως και απαράδεκτη στοκ κάμερα της συσκευής.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Katzenjammer said:

Παιδιά ευχαριστούμε όλους που μας βοηθάτε να κάνουμε ακόμα καλύτερη την συσκευή μας και κάθε συσκευή που αγοράζουμε. Εγώ βοηθήθηκα αρκετά από τον s_wind να σετάρω ακόμη καλύτερα αυτό το τηλέφωνο. Ο Αντρέας όμως είναι αξία για αυτό το site, έχοντας απογειώσει φωτογραφικά πολλές συσκευές εδώ και χρόνια. Πραγματικά πιστεύω για πολλούς συμφορουμιτες (εμού συμπεριλαμβανομένου) είναι λόγος αγοράς κινητού αν με το συγκεκριμένο έχει ασχοληθεί ο Αντρέας μαζί του μέσω των xml του! Γι' αυτό ας μη κριτικάρουμε όντως κάποιον που απλά βοηθάει αφιλοκερδώς τους υπόλοιπους!

Ρε φίλε το θέμα δεν είναι οτι έχει κάποια προσωπική διαφορά ο s_wind με τον Αντρέα! Απλά εγώ όπως και άλλοι που έχουν βάλει να ειδοποιούνται για το Galaxy a52s και να παίρνουν απαντήσεις για τεχνικά θέματα και όχι μόνο και να απαντώντε εξίσου..Είναι ωραίο να γράφει κάποιος το ξεκίνημα του θέματος (π.χ πώς φορτώνοντε τα xml αρχεία) μία φορά, αλλα μετά ΔΕΝ μπορούμε να βλέπουμε υποκατηγορίες απαντήσεων με υποπαραγράφους του συγκεκριμένου θέματος γιατί κουράζει.. Μετά καλό είναι να πηγαίνει προσωπικά η απάντηση και όχι γενικά εδώ μέσα( Δηλάδη τα ''χοντρικά'' της απορίας να γράφοντε..τα ειδικά μετά να γίνοντε κάπως αλλιώς). Θυμάμαι οτι το θέμα της gcam απο το redmi note 7 που είχα όντως 10 μήνες ρωτάγανε όλοι πώς γίνοντε οι ρυθμίσεις για καλύτερο αποτέλεσμα gcam! Ενώ είχε ο Αντρέας στην αρχή του θέματος να διαλέξει κάποιος ρυθμίσεις και download κατέβασμα τρειών διαφορετικών gcam ο καθένας έμπενε όποτε του ερχόταν και ρώταγε συνέχεια το ίδιο πράγμα και καταντούσε κουραστικό ειδικά γι'αυτούς που έχουν βάλει εισοποίηση για το κάθε θέμα. @s_wind καλά κάνεις και δεν συνεχίζεις και εγώ θα ήθελα να σταματήσει η αντιδικία.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΛΛΩΝΕΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΠΟΓΕΙΩΝΑΤΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΑΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΣΑΣΤΑΝ. ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΤΕ ΑΝ ΕΝΝΩΘΕΙΤΕ ΠΑΡΑ ΑΝ ΑΡΠΑΧΤΕΙΤΕ. Καταλαβαίνω ότι καμιά φορά 2 βασιλιάδες σε ένα θρόνο δεν χωρούν αλλά 2 γκατζεντοπρογραμματιστες σε ένα τραπέζι σίγουρα......Κοφτε τι χαζομάρες, στείλτε ένα πμ λύσετε το και πάμε για άλλα, μέρες που είναι. 

Η αξία είναι μεγάλη τόσο εκείνου που  ρίχνει γέφυρες όσο και εκείνου που θα τις πιάσει. 

1 ώρα πριν, haigoeo said:

Λοιπόν αυτόματη ενεργοποίηση δεν έχει, μπορείς όμως μέσα από τις ρυθμίσεις - σύνθετες λειτουργίες - Bixby routines να του φτιάξεις μια ρουτίνα και όποια ώρα θες να μπαίνει σε airplane mode και αντίστροφα. 

Τώρα τα ψαχνω και εγώ και ήδη του έβαλα όταν συνδέεται στο android auto του αυτοκινήτου να μου ανοίγει και το gps και μετά να το κλείνει. 

 

Απλά αδερφέ έχω σκάλωμα να κλείνει το κινητό για μεγαλύτερη επέκταση της διάρκειας της μπαταρίας......Μπορεί να λέω και χαζομάρες. Σκέψου ότι το αφήνω να σβήσει μόνο του και το φορτίζω πάντα κλειστό.

Το δοκίμασα . Σε ευχαριστώ πολύ δεν είχα φανταστεί τόσες ωραίες λειτουργίες!

Edited by Alexref
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...