Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, challenge143 said:

Δεν είναι μόνο οι νυχτερινές Αντρέα. Για πήγαινε τράβα μέσα στο σπίτι με καλό φωτισμό τα παιδιά σου γενικά πρόσωπα να δεις πόσο καλή φωτογραφία βγάζει.  

Όταν λέω νυχτερινές αναφέρομαι γενικότερα σε χαμηλότερο φωτισμό. Οπότε ναι μιλάω και για indoor.

6 minutes ago, s_wind said:

Α εγω λειτουργω εντελως διαφορετικα.

Το πρωτο που προτεινω παντα σε ερωτηση υποψηφιου ειναι να τον προτρεπω αμεσα να παρει samsung καθαρα  λογο One Ui.Η καθημερινοτητα του δεν ειναι η καμερα ως πρωτος παραγοντας αλλα ο τροπος λειτουργιας της συσκευης.Την καμερα θα την χρησιμοποιησει  καποια δευτερα η καποια λεπτα το λειτουργικο ομως ολη μερα εκει η sammy ειναι μπροστα απο τον ανταγωνισμο και δεν προκειται κανεις να την φτασει .

Η κουβεντα καμερες -μπαταριες κτλ. γινεται σε δευτερο χρονο.

Εγώ πάλι εστιάζω στο τι θέλει ο άλλος και όχι στο τι θέλω εγώ. Εχω προτείνει κινητά που είναι εντελώς εκτός προτιμήσεων μου. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 minutes ago, Antretng said:

Όταν λέω νυχτερινές αναφέρομαι γενικότερα σε χαμηλότερο φωτισμό. Οπότε ναι μιλάω και για indoor.

Εγώ πάλι εστιάζω στο τι θέλει ο άλλος και όχι στο τι θέλω εγώ. Εχω προτείνει κινητά που είναι εντελώς εκτός προτιμήσεων μου. 

Ως πωλητης και εαν με υποχρεωνε το καταστημα που εργαζομαι ναι και γω τα ιδια θα ελεγα αλλιως θα με εστελνε ο ιδιοκτητης στον Οαεδ για επιδομα ανεργιας.

Η αληθεια ομως ειναι διαφορετικη αλλο η αληθεια αλλο η πωληση😁

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, s_wind said:

Ως πωλητης και εαν με υποχρεωνε το καταστημα που εργαζομαι ναι και γω τα ιδια θα ελεγα αλλιως θα με εστελνε ο ιδιοκτητης στον Οαεδ για επιδομα ανεργιας.

Η αληθεια ομως ειναι διαφορετικη αλλο η αληθεια αλλο η πωληση😁

 

Άρα δηλαδή δεν προτείνεις κινητά με βάσει της απαιτήσεις του άλλου αλλά με βάσει το δικό σου γούστο. Ωραίος 🤣

Τεσπα. Όποιος θέλει βάζει gcam. Όποιος καλύπτεται μενει με στοκ. 🙂

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Antretng said:

Άρα δηλαδή δεν προτείνεις κινητά με βάσει της απαιτήσεις του άλλου αλλά με βάσει το δικό σου γούστο. Ωραίος 🤣

Τεσπα. Όποιος θέλει βάζει gcam. Όποιος καλύπτεται μενει με στοκ. 🙂

Νσι ειπα οτι στην εξελιξη της κουβεντας με καποιον-α θα του εξηγησω οτι το πιο σοβαρο κρητηριο ειναι το λειτουργικο και κατα ποσο ειναι αψογη η συμπεριφορα του να το εχει ως πρωταρχικο παραγοντα και μετα να επιλεγει τα υπολοιπα.Απο την στιγμη που τυχαινει η Samsung να εχει την απολυτη κυριαρχια στο σημαντικοτερο κομματι τι να του πω να παρει TCL η realme γιατι εβαλε καλες καμερες? Αν ειναι δυνατον...

Αντιθετσ εαν ημουν πωλητης θα του ελεγα παρε tcl η realme ειναι ανερχομενες δυναμεις στον τομεα των κινητων...Γελαω γιατι αυτα ακουω στις μεγαλες αλυσιδες χρονια τωρα...🤣

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, s_wind said:

Νσι ειπα οτι στην εξελιξη της κουβεντας με καποιον-α θα του εξηγησω οτι το πιο σοβαρο κρητηριο ειναι το λειτουργικο και κατα ποσο ειναι αψογη η συμπεριφορα του να το εχει ως πρωταρχικο παραγοντα και μετα να επιλεγει τα υπολοιπα.Απο την στιγμη που τυχαινει η Samsung να εχει την απολυτη κυριαρχια στο σημαντικοτερο κομματι τι να του πω να παρει TCL η realme γιατι εβαλε καλες καμερες? Αν ειναι δυνατον...

Αντιθετσ εαν ημουν πωλητης θα του ελεγα παρε tcl η realme ειναι ανερχομενες δυναμεις στον τομεα των κινητων...Γελαω γιατι αυτα ακουω στις μεγαλες αλυσιδες χρονια τωρα...🤣

Κι αν σου ελεγε (υποθεση κανω) θελω ενα κινητο με κυριαρχα 2 μονο πραγματα 

α) πολυ  γρηγορη φορτιση  (πχ 30-40 ') (δεν τον ενδιαφερει αν θα κρατηση 2-3χρονια ) κι

β)να βγαζει πολυ ωραιες φωτο τη νυχτα( δεν τον ενδιαφερει να βαλει gcam)

Tοτε

1) Αν ησουν πωλητης κι γραμμη του μαγαζιου ηταν να προωθηση τα samsung θα ελεγες για την ανωτερoτητα του λογισμικου της sammy εναντι των υπολοιπων κινητων κλπ (αρα κι συμφωνος με τα " πιστευω" τα δικα σου )

2) Αν γραμμη του μαγαζιου ηταν να προωθηση τα realme τοτε θα ελεγες εχω κατι "ακριβος" στα γουστα σας Realme 9 pro plus 

Αν σου ελεγε θελω ενα all around κινητο στα 300 € κι δεν ειχες καποια γραμμη απο το μαγαζι θα ελεγες samsung A52s (Αποψη που νομιζω οι περισσοτεροι εδω μεσα στο forum συμφωνουνε).

Το Α52s (σε αυτο το επιπεδο τιμων) εχει δυο αδυνατα σημεια (για καποιους) :

Α) Πολυ γρηγορη φορτηση (ναι ξερω για το καλο της μπαταριας δεν ειναι κι το καλυτερο αλλα .....ελα που ολοι καποια στιγμη διαζομαστε κι αυτο δεν λεει να φορτισει το ..ρημαδι.1:45' (κι να κουβαλας κι powerbang μαζι δεν ειναι κι το καλυτερο.)

Β) θες να βγαλεις μια "αξιοπρεπη" φωτο τη νυχτα

 https://www.flickr.com/photos/148406140@N05/51989345782/in/datetaken/

(Η φωτο ειναι του Ανδρεα απο realme 9 pro plus )

Δεν μπορεις να το καταφερεις αυτο με την stock του A52s .(με τη gcam πλησιαζει αλλα παλι ...δεν)

Μπορει στο μελλον να βελτιωθει με ενημερωσεις η stock καμερα ...το ελπιζουμε .

Κι για να πω την γνωμη μου ειμαι αναμεσα σε A52s κι realme 9 pro plus κι κλεινω προς Α52s λογο του all around κινητου κι της gcam που βελτιωνει σημαντικα της αδυναμιες της stock καμερας.

Αλα θα ηθελα το Α52s να εχει ποιο γρηγορη φορτιση (εστω 30w )κι την καμερα του realme 9 pro plus 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, powerup said:

Κι αν σου ελεγε (υποθεση κανω) θελω ενα κινητο με κυριαρχα 2 μονο πραγματα 

α) πολυ  γρηγορη φορτιση  (πχ 30-40 ') (δεν τον ενδιαφερει αν θα κρατηση 2-3χρονια ) κι

β)να βγαζει πολυ ωραιες φωτο τη νυχτα( δεν τον ενδιαφερει να βαλει gcam)

Tοτε

1) Αν ησουν πωλητης κι γραμμη του μαγαζιου ηταν να προωθηση τα samsung θα ελεγες για την ανωτερoτητα του λογισμικου της sammy εναντι των υπολοιπων κινητων κλπ (αρα κι συμφωνος με τα " πιστευω" τα δικα σου )

2) Αν γραμμη του μαγαζιου ηταν να προωθηση τα realme τοτε θα ελεγες εχω κατι "ακριβος" στα γουστα σας Realme 9 pro plus 

Αν σου ελεγε θελω ενα all around κινητο στα 300 € κι δεν ειχες καποια γραμμη απο το μαγαζι θα ελεγες samsung A52s (Αποψη που νομιζω οι περισσοτεροι εδω μεσα στο forum συμφωνουνε).

Το Α52s (σε αυτο το επιπεδο τιμων) εχει δυο αδυνατα σημεια (για καποιους) :

Α) Πολυ γρηγορη φορτηση (ναι ξερω για το καλο της μπαταριας δεν ειναι κι το καλυτερο αλλα .....ελα που ολοι καποια στιγμη διαζομαστε κι αυτο δεν λεει να φορτισει το ..ρημαδι.1:45' (κι να κουβαλας κι powerbang μαζι δεν ειναι κι το καλυτερο.)

Β) θες να βγαλεις μια "αξιοπρεπη" φωτο τη νυχτα

 https://www.flickr.com/photos/148406140@N05/51989345782/in/datetaken/

(Η φωτο ειναι του Ανδρεα απο realme 9 pro plus )

Δεν μπορεις να το καταφερεις αυτο με την stock του A52s .(με τη gcam πλησιαζει αλλα παλι ...δεν)

Μπορει στο μελλον να βελτιωθει με ενημερωσεις η stock καμερα ...το ελπιζουμε .

Κι για να πω την γνωμη μου ειμαι αναμεσα σε A52s κι realme 9 pro plus κι κλεινω προς Α52s λογο του all around κινητου κι της gcam που βελτιωνει σημαντικα της αδυναμιες της stock καμερας.

Αλα θα ηθελα το Α52s να εχει ποιο γρηγορη φορτιση (εστω 30w )κι την καμερα του realme 9 pro plus 

 

 

 

 

Εγώ για αυτό πάντα λέω τα συν και τα πλην κάθε συσκευής και αφήνω τον άλλο να επιλέξει ακριβώς επειδή δεν έχω κατάστημα και δεν με ενδιαφέρει να προωθήσω ένα κινητό. Αν μάλιστα μου πει τις προτεραιότητες του, αν γνωρίζω κινητό που ενδεχομένως να ταιριαζε καλύτερα σε αυτό που περιέγραψε, του το αντιπροτεινω.

Το realme ας πούμε που λες, σας έγραψα πιο πάνω τα θετικά και τα αρνητικά. Τώρα αναλόγως που εστιάζει ο καθένας θα χαρεί περισσότερο είτε το ένα είτε το άλλο. Άλλος θέλει φωτογραφίες, εμφάνιση, κατασκευή, φόρτιση, γρηγορότερο δαχτυλικο, δόνηση και ποιότητα οθόνης σε χαμηλό φωτισμό (πχ καλύτερο uniformity, λιγότερα black crashes) και άλλος να θέλει καλύτερο βίντεο (πχ να αλλάζουν όλοι οι φακοί κατά τη λήψη), συχνότερα updates με πιο stable λογισμικό, φωτεινότερη οθόνη, sd slot, αδιαβροχοποίηση κλπ. Στη πρώτη περίπτωση θα πρότεινα το realme. Στη δεύτερη το a52s.  Αν όμως φανατιστω και προτείνω κάτι που δεν του ταιριάζει, μήπως θα ήταν καλύτερα να τον άφηνα να έπαιρνε ότι ήθελε στη τύχη; 

Όσον αφορά τη φόρτιση, αν τυχόν έχει γρήγορη, όταν δεν βιάζεσαι δεν σε εμποδίζει κανένας να χρησιμοποιήσεις ένα δεύτερο αργό φορτιστή. Δηλαδή ένα κινητό με γρήγορη φόρτιση, αν θες φορτίζει και αργά. Όχι όμως το αντίθετο.

Anyway, επειδή είναι offtopic η συζήτηση, σταματώ εδώ. Καλημέρα 🙂

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Antretng said:

Εγώ για αυτό πάντα λέω τα συν και τα πλην κάθε συσκευής και αφήνω τον άλλο να επιλέξει ακριβώς επειδή δεν έχω κατάστημα και δεν με ενδιαφέρει να προωθήσω ένα κινητό. Αν μάλιστα μου πει τις προτεραιότητες του, αν γνωρίζω κινητό που ενδεχομένως να ταιριαζε καλύτερα σε αυτό που περιέγραψε, του το αντιπροτεινω.

Το realme ας πούμε που λες, σας έγραψα πιο πάνω τα θετικά και τα αρνητικά. Τώρα αναλόγως που εστιάζει ο καθένας θα χαρεί περισσότερο είτε το ένα είτε το άλλο. Άλλος θέλει φωτογραφίες, εμφάνιση, κατασκευή, φόρτιση, γρηγορότερο δαχτυλικο, δόνηση και ποιότητα οθόνης σε χαμηλό φωτισμό (πχ καλύτερο uniformity, λιγότερα black crashes) και άλλος να θέλει καλύτερο βίντεο (πχ να αλλάζουν όλοι οι φακοί κατά τη λήψη), συχνότερα updates με πιο stable λογισμικό, φωτεινότερη οθόνη, sd slot, αδιαβροχοποίηση κλπ. Στη πρώτη περίπτωση θα πρότεινα το realme. Στη δεύτερη το a52s.  Αν όμως φανατιστω και προτείνω κάτι που δεν του ταιριάζει, μήπως θα ήταν καλύτερα να τον άφηνα να έπαιρνε ότι ήθελε στη τύχη; 

Όσον αφορά τη φόρτιση, αν τυχόν έχει γρήγορη, όταν δεν βιάζεσαι δεν σε εμποδίζει κανένας να χρησιμοποιήσεις ένα δεύτερο αργό φορτιστή. Δηλαδή ένα κινητό με γρήγορη φόρτιση, αν θες φορτίζει και αργά. Όχι όμως το αντίθετο.

Anyway, επειδή είναι offtopic η συζήτηση, σταματώ εδώ. Καλημέρα 🙂

Συμφωνω σε αυτα που λες Ανδρεα.

1)ελπιζω να κανεις αυτο το video με το περασμα της gcam στο Α52s και

2) να μην ζητησεις πνευματικα δικαιωματα για την φωτο που εβαλα την νυχτερινη που τραβηχτηκε απο το κινητο σου (realme 9 pro plus)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, powerup said:

Συμφωνω σε αυτα που λες Ανδρεα.

1)ελπιζω να κανεις αυτο το video με το περασμα της gcam στο Α52s και

2) να μην ζητησεις πνευματικα δικαιωματα για την φωτο που εβαλα την νυχτερινη που τραβηχτηκε απο το κινητο σου (realme 9 pro plus)

Άμα δυσκολεύεστε και δεν βγάλετε άκρη μέχρι το μεσημέρι θα ανεβάσω.

Για τη φωτογραφία θέλω ποσοστά! 😛

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε κορόιδευαν κάποιοι τους κατόχους Xiaomi που έβαζαν gcam για να έχουν υποφερτες φωτογραφίες. Τώρα διαβάζω εδώ μέσα ότι τα ίδια κάνουν και οι κάτοχοι Samsung. Γυρίσματα που έχει ο καιρός. No offense. 😜

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.🙂

Ανοιξτε ενα θεμα  με διαφορες κινητων παιδια  .Δεν ειναι το καλυτερο να γραφουμε τεραστια ποστ  τα οποια κουραζουν καποιους που τους ενδιαφερει να ασχολουνται μονο με ερωτησεις ,απαντησεις, προγραμματα σε οτι αφορα το Α52s .

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Antretng said:

Άμα δυσκολεύεστε και δεν βγάλετε άκρη μέχρι το μεσημέρι θα ανεβάσω.

Για τη φωτογραφία θέλω ποσοστά! 😛

Βαλε βίντεο φίλε να μας σώσεις 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, elteo said:

Κάποτε κορόιδευαν κάποιοι τους κατόχους Xiaomi που έβαζαν gcam για να έχουν υποφερτες φωτογραφίες. Τώρα διαβάζω εδώ μέσα ότι τα ίδια κάνουν και οι κάτοχοι Samsung. Γυρίσματα που έχει ο καιρός. No offense. 😜

Χωρις να ειμαι κι ειδικος η gcam δεν παει "γαντι" σε ολα τα κινητα.

Δεν εξαρταται τοσο απο την εταιρεια οσο απο το μοντελο του κινητου.

Εδω στο Α52s πραγματικα "βελτιωνει κατα πολυ  " την αποδοση του ιδιως στις νυχτερινες  φωτογραφιες .

Κι το να χρησιμοποιεις ενα εργαλειο (gcam) για να βελτιωσεις την αποδοση της καμερας δεν ειναι "υποτημιτικο" για οποιοδιποτε κινητο ανεξαρτητου μαρκας κι μοντελου γιατι ?

Το αποτελεσμα μετραει 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, powerup said:

Χωρις να ειμαι κι ειδικος η gcam δεν παει "γαντι" σε ολα τα κινητα.

Δεν εξαρταται τοσο απο την εταιρεια οσο απο το μοντελο του κινητου.

Εδω στο Α52s πραγματικα "βελτιωνει κατα πολυ  " την αποδοση του ιδιως στις νυχτερινες  φωτογραφιες .

Κι το να χρησιμοποιεις ενα εργαλειο (gcam) για να βελτιωσεις την αποδοση της καμερας δεν ειναι "υποτημιτικο" για οποιοδιποτε κινητο ανεξαρτητου μαρκας κι μοντελου γιατι ?

Το αποτελεσμα μετραει 

 

Εγώ το ξέρω. Στα άτομα που κάποτε κορόιδευαν υποτιμητικά τον Κινέζο πες το.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι αντιλαμβανομαι το προβλημα ξεκιναει απο τον Ανδρεα γιατι επικαλειται οτι δεν επιτρεπει δημοσια να κυκλοφορει ενα xml εφαρμογης . Καλο ειναι να το συζητηστε με τον Ανδρεα γιατι το κανει αυτο να το λυσετε και να μη γραφουμε ποστ-εκθεσεις που κουραζουν τους υπολοιπους κατοχους οι οποιοι ενδιαφερονται για αποψεις -προγραμματα επανω στην ενοτητα του Α52s.Ας μη γεμιζουμε την ενοτητα της συσκευης με ποστ τα οποια δεν εχουν αντικρισμα η αποτελεσμα να οφεληθει καποιος-α.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, elteo said:

Εγώ το ξέρω. Στα άτομα που κάποτε κορόιδευαν υποτιμητικά τον Κινέζο πες το.

Όταν φτιάξει τον αισθητήρα εγγύτητας και το ΑΟD o Κινέζος τα ξαναλέμε μέχρι τότε ψάξε να βάλεις εφαρμογές για να μην χάνεις κλήσεις και βάλε και ένα σελοτέιπ στο αυτί για να μην πατάς διάφορα 😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_wind said:

Απ οτι αντιλαμβανομαι το προβλημα ξεκιναει απο τον Ανδρεα γιατι επικαλειται οτι δεν επιτρεπει δημοσια να κυκλοφορει ενα xml εφαρμογης . Καλο ειναι να το συζητηστε με το Ανδρεα γιατι το κανει αυτο να το λυσετε και να μη γραφουμε ποστ-εκθεσεις που κουραζουν τους υπολοιπους κατοχους οι οποιοι ενδιαφερονται για αποψεις -προγραμματα επανω στην ενοτητα του Α52s.Ας μη γεμιζουμε την ενοτητα της συσκευης με ποστ τα οποια δεν εχουν αντικρισμα η αποτελεσμα να οφεληθει καποιος-α.

Ενώ εσύ πιστεύεις δεν κουράζεις; Που ότι και να σε ρωτήσουν έχεις πάντα την ίδια απάντηση, δηλαδή ότι το α52s είναι το καλύτερο κινητό του κόσμου, ή διαφωνείς για τη κάμερα για την οποία, κακά τα ψέματα, δεν έχεις και τόσο επαφή; Μέχρι και ότι η gcam είναι απλή επεξεργασία που καταφέρνεις με snapseed είχες γράψει...

Τεσπα, το αν είναι δημόσιο ή όχι δεν έχει απολύτως καμία σχέση με αυτό που ρωτάνε τα παιδιά. Για το πώς περνάει το xml ρωτάνε. Όχι πως το κατεβάζουν. Δηλαδή και εδώ να τα είχα τα αρχεία, πάλι τις ίδιες απορίες θα είχαν. Αλλά λογικό να μην το καταλαβαίνεις μιας και δεν έχεις ασχοληθεί και γεμίζουμε τσάμπα σπαμ το θέμα.

Παρεμπιπτόντως, το γκρουπ στο τελεγκραμ είναι ΔΗΜΟΣΙΟ. Αλλά το να μην θέλω να παίρνουν τη δουλειά μου άτομα που είναι μπαναρισμενα, πιστεύω είναι δικαίωμα μου και δεν έχω καμία υποχρέωση να εξηγήσω τους λόγους. Αλλιώς να σταματήσω να βάζω links στο myphone και να τα κρατάω μόνο για τα μέλη του γκρουπ.

Δηλαδή και λίγο έλεος εδώ μέσα. Ένα καλό προσπαθώ να κάνω και μου την λέτε κιόλας. 

Τεσπα, εφόσον κουράζω δεν ξαναγράφω. Καλή συνέχεια. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Φορουμιτη εγω δεν εχω κανενα απολυτως θεμα μαζι σου ρωτα τους χρηστες τι προβληματα εχουν με σενα εαν δεις τα προσωπικα σου ποστ το μονο που κανεις ειναι να κρινεις προσωπικοτητες να επικαλεισαι εφαρμογες γκρουπ , xml  και κατι τετοια.Εγω δεν ανηκω σε κανενα απο αυτα και υπενθυμισα οτι οσοι εχουν κατι μαζι σου να απευθυνθουν σε σενα.Επισης χαρακτηριζεις εμενα που προσπαθω με καθε τροπο να αποκρυψω τις ανοησιες που γρσφεις οτι δεν επιτρεποντσι xml τα οποια στα ζητανε καποιοι οταν ενα ολοκληρο  custom ρομ βασιζεται σε ατελειωτα xml. Δεν υπαρχουν ουτε δικαιωματσ ουτε κουραφεξαλα.Γιαυτο χαλαρωσε με το εγω σου που εφτιαξες ενα xml που αν ασχοληθει καποιος ασχετος μια εβδομαδα θα ξερει να γραψει.

Εαν εσυ απο μονος σου δεν θελεις να κυκλοφορει κατι με δικη σου ευθυνη αναφερε το να ψαχνει καποιος που ενδιαφεται και οχι να γινονται ατελιωτα ποστ επι μηνες με το θεμα που βρισκεται μια gcam.

Γιατι δεν βαζεις στην υπογραφη σου που να σε βρισκουν εσενα και το xml απορω...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, s_wind said:

Φορουμιτη εγω δεν εχω κανενα απολυτως θεμα μαζι σου ρωτα τους χρηστες τι προβληματα εχουν με σενα εαν δεις τα προσωπικα σου ποστ το μονο που κανεις ειναι να κρινεις προσωπικοτητες να επικαλεισαι εφαρμογες γκρουπ , xml  και κατι τετοια.Εγω δεν ανηκω σε κανενα απο αυτα και υπενθιμησα οτι οσοι εχουν κατι μαζι σου να απευθυνθουν σε σενα.Επισης χαρακτηριζεις εμενα που προσπαθω με καθε τροπο να αποκρυψω τις ανοησιες που γρσφεις οτι δεν επιτρεποντσι xml τα οποια στα ζητανε καποιοι οταν ενα ολοκληρο  custom ρομ βασιζεται σε ατελειωτα xml. Δεν υπαρχουν ουτε δικαιωματσ ουτε κουραφεξαλα.Γιαυτο χαλαρωσε με το εγω σου που εφτιαξες ενα xml που αν ασχοληθει καποιος ασχετος μια εβδομαδα θα ξερει να γραψει.

Εαν εσυ απο μονος σου δεν θελεις να κυκλοφορει κατι με δικη σου ευθυνη αναφερε το να ψαχνει καποιος που ενδιαφεται και οχι να γινονται ατελιωτα ποστ επι μηνες με το θεμα που βρισκεται μια gcam.

Θα με τρελάνετε τελείως. Τι σχέση έχει η ερώτηση του πώς φορτώνει κάποιος στην gcam ένα xml με το που είναι ανεβασμένο? 

Τα υπόλοιπα, ότι να ναι. Βγάζεις πολύ κόμπλεξ, θεωρείς όλους τους άλλους ότι γράφουν ανοησίες και ότι μόνο εσύ ξέρεις τα πάντα. Δεν ανέχεσαι αντίθετη άποψη και όποιος τολμήσει να πει κάτι αρνητικό για τη συσκευή ξεκινάς πάντα τη κουβέντα υποτιματικα λέγοντας τον άλλο άσχετο ή ότι δεν έχει κάνει κάτι σωστά.

Τεσπα. Δεν ξαναβάζω xml εδώ μέσα. Αφού είναι τόσο απλό, να ζητάτε να σας στήνει ο s_wind. Δεν θα κάτσω να σκάσω.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antretng said:

Θα με τρελάνετε τελείως. Τι σχέση έχει η ερώτηση του πώς φορτώνει κάποιος ένα xml με το που είναι φορτωμένο το xml? 

Τα υπόλοιπα, ότι να ναι. Βγάζεις πολύ κόμπλεξ, θεωρείς όλους τους άλλους ότι γράφουν ανοησίες και ότι μόνο εσύ ξέρεις τα πάντα. 

Τεσπα. Δεν ξαναβάζω xml εδώ μέσα. Αφού είναι τόσο απλό, να τα ζητάτε από τον s_wind. 

Μα ποιο xml  βαζεις σε ψαχνουν να τους πεις μια οδηγια η ενα βιντεο πως το περνας.Εγω τι σου φταιω για ποιο λογο αναπαραγετε το ιδιο θεμα επι μηνες εγω σε προσωπικο επιπεδο δεν εχω ζητησει ποτε κατι απο σενα γιατι τυχαινει να  ξερω να γραφω xml ξερω να φτιαχνω ολοκληρο custom rom με τα αναλογα εργαλεια τι δουλεια εχω εγω με την αναζητηση απο αλλους προς εσενα ?

Και οσο για θεματσ υποτιμησης εννοειται οταν καποιος θελει να πει κατι να ανεβαζει εικονες η να κανει αναλυση του προβληματος αλλιως το ποστ ειναι τρολ-σαπουνοπερα τι να κανουμε τωρα σε τεχνικη ενοτητα γραφουμε οχι στο Facebook.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, s_wind said:

Μα ποιο xml  βαζεις σε ψαχνουν να τους πεις μια οδηγια η ενα βιντεο πως το περνας.Εγω τι σου φταιω για ποιο λογο αναπαραγετε το ιδιο θεμα επι μηνες εγω σε προσωπικο επιπεδο δεν εχω ζητησει ποτε κατι απο σενα γιατι τυχαινει να  ξερω να γραφω xml ξερω να φτιαχνω ολοκληρο custom rom με τα αναλογα εργαλεια τι δουλεια εχω εγω με την αναζητηση απο αλλους προς εσενα ?

Μου εξηγείς πως αυτές οι ερωτήσεις θα σταματούσαν να υπάρχουν αν είχα τα xml στο forum? Ότι να ναι...

Τωρα για τα υπόλοιπα... No comment. Εκτός αν θεωρείς ότι σου ανήκει το thread. 

Link to comment
Share on other sites

Η ενοτητα δεν ανηκει σε κανεναν αλλα αποτελειται απο ορισμενους κανονες.

Εφοσον εσυ εχεις ασχοληθει εχεις χασει χρονο απο την ζωη σου απολυτα ΣΕΒΑΣΤΟ γραψε καπου κανε μια υπενθυμιση  να σε βρει καποιος βαλε μια υπογραφη με οδηγιες.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Alexref said:

Παιδιά καλησπέρα και από μένα . Υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτόματη απενεργοποιηση και ενεργοποίηση του κινητού. Έχοντας έρθει από ένα redmi πρέπει να πω ότι με έχει στενοχωρήσει λίγο το κινητό. Σε απλά πράγματα όπως η φωνητικη πληκτρολογηση σε μνμ ή η απενεργοποιηση ή το δαχτυλικο αποτυπώμα που είναι λίγο δύσχρηστο,  έχει θέματα σε σχέση με αυτό που είχα. 

Για φωνητική πληκτρολόγηση κατέβασε το πληκτρολογιο της Google, για την αυτοματη ενεργοποιηση δεν εχω ιδεα. Το αποτύπωμα ειναι οντως πιο αργο σε σχεση με το Poco που ειχα αλλα οχι σε βαθμο που να με ενοχλει. 

Μετά απο 2 μέρες χρήσης το λογισμικό είναι οντως πολυ καλο, καθαρο, τακτοποιημενο, ευχρηστο χωρις πολλα πολλα. Μετα απο 5-6 χρονια με MIUI ηθελα κατι διαφορετικο. Το μόνο για μενα αρνητικό ειναι η αργη φορτιση, θα παρω σημερα εναν 25αρη της Samsung μηπως βελτιωθει λιγο η κατασταση. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_wind said:

Η ενοτητα δεν ανηκει σε κανεναν αλλα αποτελειται απο ορισμενους κανονες.

Εφοσον εσυ εχεις ασχοληθει εχεις χασει χρονο απι την ζωη σου απολυτα ΣΕΒΑΣΤΟ γραψε καπου κανε μια υπενθυμιση  να σε βρει καποιος βαλε μια υπογραφη με οδηγιες.

Μπορείς να μου πεις ποιους παραβίασα; Δεν θυμάμαι άλλωστε να σε όρισε κάποιος mod.

Επίσης, καταλαβαίνεις ότι με αυτό που λες με το εξωτερικό link καταλήγουμε ακριβώς σε αυτό που έκανα από την αρχή; Δηλαδή link προς εξωτερικό σύνδεσμο.

Τεσπα. Πολύς ντόρος για το τίποτα. Αλλά ειλικρινά, εφόσον ενοχλώ να μην ξαναγράψω. Δεν έχω καμία όρεξη να μου την λένε ενώ προσπαθώ να βοηθήσω χωρίς κανένα προσωπικό όφελος (πέραν του χαβαλε και της όρεξης μου).

Ζήτω συγνώμη από τους mod για τη ταλαιπωρία. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antretng said:

Μπορείς να μου πεις ποιους παραβίασα; Δεν θυμάμαι άλλωστε να σε όρισε κάποιος mod.

Επίσης, καταλαβαίνεις ότι με αυτό που λες με το εξωτερικό link καταλήγουμε ακριβώς σε αυτό που έκανα από την αρχή; Δηλαδή link προς εξωτερικό σύνδεσμο.

Τεσπα. Πολύς ντόρος για το τίποτα. Αλλά ειλικρινά, εφόσον ενοχλώ να μην ξαναγράψω. Δεν έχω καμία όρεξη να μου την λένε ενώ προσπαθώ να βοηθήσω χωρίς κανένα προσωπικό όφελος (πέραν του χαβαλε και της όρεξης μου).

Ζήτω συγνώμη από τους mod για τη ταλαιπωρία. Καλή συνέχεια.

Δεν στην ειπε κανεις διαλογος γινεται υπαρχουν καποια θεματα επικοινωνιας-συννενοησης με αλλους χρηστες  διευθετησε το και θα εισαι πολυ κομπλε .🙂

Και γω σε προσωπικο επιπεδο ποτε δεν εχω θεμα μαζι σου .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, haigoeo said:

Για φωνητική πληκτρολόγηση κατέβασε το πληκτρολογιο της Google, για την αυτοματη ενεργοποιηση δεν εχω ιδεα. Το αποτύπωμα ειναι οντως πιο αργο σε σχεση με το Poco που ειχα αλλα οχι σε βαθμο που να με ενοχλει. 

Μετά απο 2 μέρες χρήσης το λογισμικό είναι οντως πολυ καλο, καθαρο, τακτοποιημενο, ευχρηστο χωρις πολλα πολλα. Μετα απο 5-6 χρονια με MIUI ηθελα κατι διαφορετικο. Το μόνο για μενα αρνητικό ειναι η αργη φορτιση, θα παρω σημερα εναν 25αρη της Samsung μηπως βελτιωθει λιγο η κατασταση. 

Σε ευχαριστώ πολύ. Μήπως έχεις βρει πως να μην γίνεται προεπισκόπηση του sms όταν στο στέλνουν;

20 minutes ago, haigoeo said:

Για φωνητική πληκτρολόγηση κατέβασε το πληκτρολογιο της Google, για την αυτοματη ενεργοποιηση δεν εχω ιδεα. Το αποτύπωμα ειναι οντως πιο αργο σε σχεση με το Poco που ειχα αλλα οχι σε βαθμο που να με ενοχλει. 

Μετά απο 2 μέρες χρήσης το λογισμικό είναι οντως πολυ καλο, καθαρο, τακτοποιημενο, ευχρηστο χωρις πολλα πολλα. Μετα απο 5-6 χρονια με MIUI ηθελα κατι διαφορετικο. Το μόνο για μενα αρνητικό ειναι η αργη φορτιση, θα παρω σημερα εναν 25αρη της Samsung μηπως βελτιωθει λιγο η κατασταση. 

 

Σε ευχαριστώ πολύ μήπως έχεις βρει πώς γίνεται να μην υπάρχει προεπισκόπηση του μηνύματος σου δώσω στέλνουνε που το εμφανίζει στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...