Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω βλεπω ολοκληρο επισημο firmware cosmote με ενημερωση Μαρτιου --->>> 

Με ημερομηνιες κυκλοφοριας ολα τα firmware:

  Ολα τα  επισημα firmware cosmote  COS εδω --->>>>  

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a52s/firmware/SM-A528B/COS/

 

Ολα τα επισημα firmware Vodafone  VGR εδω--->>>  https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a52s/firmware/SM-A528B/VGR/

 

Ολς τα επισημα firmware Greece EUR εδω--->>>  https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a52s/firmware/SM-A528B/EUR/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έκανα παραγγελία και εγω σήμερα το τηλέφωνο 265 ευρώ σε λευκό χρώμα. 

Ελπίζω να μη το μετάνιωσω 😂

Οι αναβαθμίσεις της  Samsung και ότι είναι αδιάβροχο με έπεισαν απέναντι σε καποια realme. 

Αυριο που θα το στήσω μπορώ  να κάνω κάτι για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας; μπορώ να απενεργοποιησω κάποιες υπηρεσίες της Google; 

Επισης υπάρχει κάποιο λινκ για gcam; 

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Για Αρχαριους...

Εαν θεωρεις μικρη την οθονη του A52s μπορεις να "αυξησεις" το περιεχομενο σε καθετι που κανεις να εχεις μια ακομα καλυτερη απεικονιση να γραφεις καλυτερα στο πληκτρολογιο  και  γενικα μια αυξηση ταχυτητας σε οτι και εαν τρεχεις και ανοιγεις.

Κοιτα πως ερχεται με το default zoom οθονης.

 

 Στανταρ dp

spacer.png

 

Με αλλαγμενο το dp η ιδια ακριβως σελιδα περισσοτερο πλεον περιεχομενο:

 

spacer.png

 

Το ζουμ οθονης στις ρυθμισεις φθανει μεχρι 411 εσυ τωρα μπορεις να το πας 432 η 452 η 472. Τα γραμματα μικραινουν εσυ θα τα μεγαλωσεις απο τις ρυθμισεις-οθονη-μεγεθος γραμματοσειρας. .Εαν θες να το επαναφερεις οπως πριν πας απλα στις ρυθμισεις -οθονη ζουμ οθονης και βαζεις την μπαρα οπου θες.

 

Το αλλαζεις λοιπον βλεποντας την παρακατω φωτο . Στην τιμη 432 ειναι μια αρκετα καλη επιλογη .Γραμματοσειρα προτεινεται Gothic bold.

 

spacer.png

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Παιδιά πήρα μόλις το κινητό. Έχετε κάποια πρόταση για ηχογράφηση κλήσεων; Είχα το redmi 7 που την είχε ενσωματωμένη. Εδώ δεν την έχει.

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2022 at 10:15 ΠΜ, coolnetgr said:

Περίμενα πως και πως το Smart Widgets. Δεν βλέπω να μας το πέρασαν.

Υπαρχουν αλλα υποστηριζουν λιγα για αρχη εαν σε εξυπηρετουν οριστε :

Smart Widgets  Download :

https://mega.nz/file/KdwhCbiD#5-PuGmQmsqPurZlU5GlP5fY8NBqCAlK8RGrNuUQiYuA

 

spacer.png

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Alexref said:

Παιδιά πήρα μόλις το κινητό. Έχετε κάποια πρόταση για ηχογράφηση κλήσεων; Είχα το redmi 7 που την είχε ενσωματωμένη. Εδώ δεν την έχει.

Καλημέρα. Εγώ χρησιμοποιώ το Cube ACR. Δεν κάνει ηχογράφηση από Bluetooth αλλά δεν έχω βρει και κάτι καλύτερο. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2022 at 11:58 ΜΜ, Antretng said:

Βέβαια αν εστιάζεις αποκλειστικά και μόνο στις φωτογραφικές επιδόσεις, τότε υπάρχει και καλύτερη εναλλακτική.

Η οποία είναι;; Πμ αν θεωρείται ότι εκτροχιάζει το θέμα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mindtrapper said:

Η οποία είναι;; Πμ αν θεωρείται ότι εκτροχιάζει το θέμα εδώ.

Για το realme μιλάει που είναι οικονομικές συσκευές κ πολύ καλές φωτογραφικά. Απλώς τα βάζεις κάτω κ επιλέγεις samsung με τις παροχές που σου δίνει κ κυρίως τις αναβαθμίσεις services κτλ 

Link to comment
Share on other sites

Μετα το νεο update  με ui 4.1 η μπαταρια εχει ξαναερθει στα ισια της.με κανονικη χρηση η αυτονομια φτανει εως 1 μιση μερα.αψογη λειτουργια χωρις κανενα προβλημα...θεωρω οτι στα χρηματα του ειναι η καλυτερη επιλογη μαζι με το realme gt neo 2...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, fotisbasm said:

Συγκρινεις το realme με το Samsung;;;;; πρόταση να αυτομαστιγωθεις για 1 ώρα 😂😂😂

Δεν το συγκρινα....ειπα οτι στα χρηματα αυτα ειναι οι πιο καλες επιλογες εφοσον καποιος δεν θελει samsung...δεν εχω τετοιο βιτσιο για μαστιγωμα...😉

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω πως με το τελευταίο update έχει βελτιωθεί η μπαταρία συν του ότι μου φαίνεται και λίγο πιο σμουθ γενικά! Μπράβο Sammy γιατί το 4.0 δεν είχε βοηθήσει την συσκευή, τώρα είναι ίσως καλύτερο από ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα

πήρα χτες το τηλέφωνο. 

Αλλά στον τηλεφωνικό κατάλογο μου βγάζει τα ονόματα διαφορετικα από την άλλη συσκευή που είχα.

Δηλαδή πρώτα το επίθετο και μετά το όνομα 

Μπορώ κάπως να αλλάξω αυτή τη ρύθμιση; 

 

Τώρα ως αναφορά τη gcam υπάρχει κάποια βοήθεια κάποιο βίντεο στο YouTube πως μπορούμε να τη βάλουμε; 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ενημερώσει κάποιος εάν μετά το τελευταίο update έχουν αυξήσει το shutter speed στην pro λειτουργία της κάμερας σε πάνω από 10second?

Edited by Black_Sheep
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, patrik said:

Παιδια καλημέρα

πήρα χτες το τηλέφωνο. 

Αλλά στον τηλεφωνικό κατάλογο μου βγάζει τα ονόματα διαφορετικα από την άλλη συσκευή που είχα.

Δηλαδή πρώτα το επίθετο και μετά το όνομα 

Μπορώ κάπως να αλλάξω αυτή τη ρύθμιση; 

 

Τώρα ως αναφορά τη gcam υπάρχει κάποια βοήθεια κάποιο βίντεο στο YouTube πως μπορούμε να τη βάλουμε; 

Καλως το δεχθηκες να περασεις καλα μαζι του😁

Πηγαινε μενου βρες το  icon επαφες -τρεις παυλες πανω αριστερα -γραναζι πανω δεξια μπες εχει μεσα ταξινομηση επαφων και παρακατω μορφη ονοματος.

Δωσε εμφαση στησε την συσκευη σου σωστα και για προγραμματα με καμερες βρες τον ανδρεα η στο xda.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλως το δεχθηκες να περασεις καλα μαζι του
Πηγαινε μενου βρες το  icon επαφες -τρεις παυλες πανω αριστερα -γραναζι πανω δεξια μπες εχει μεσα ταξινομηση επαφων και παρακατω μορφη ονοματος.
Δωσε εμφαση στησε την συσκευη σου σωστα και για προγραμματα με καμερες βρες τον ανδρεα η στο xda.
Ποιο xda,βάλε τις gcam που έχει στήσει ο Ανδρέας και θα έχεις κάμερα επιπέδου πολύ πιο ακριβής συσκευής

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vag74 said:

Ποιο xda,βάλε τις gcam που έχει στήσει ο Ανδρέας και θα έχεις κάμερα επιπέδου πολύ πιο ακριβής συσκευής

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν γνωριζω εαν εχει διαφορες με την στοκ αλλα οσοι εβαλαν gcam καλο ειναι να ανεβασουν δειγματα φωτο για να βλεπει καποιος οποιες διαφορες υπαρχουν.

Εαν απευθυνεσαι σε μενα δεν βαζω τιποτα σε οτι εχει σχεση με google εφαρμογες περα των χαρτων . Για τον φορουμιτη παραπανω που θελει  καπου εχει γραφτει οτι ο antretng τις εχει καπου αλλου να του στειλει μηνυμα  εφοσον δεν βρισκει  η στειλτου εσυ εαν τις εχεις.

Δεν ξερω ομως επειδη ο ιδιος σναφερε οτι πλεον δεν εχει την συσκευη γιατι  με το update  στην καμερα μετα το One Ui 4 1  διαφορες θα υπαρχουν .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω εαν εχει διαφορες με την στοκ αλλα οσοι εβαλαν gcam καλο ειναι να ανεβασουν δειγματα φωτο για να βλεπει καποιος οποιες διαφορες υπαρχουν.
Εαν απευθυνεσαι σε μενα δεν βαζω τιποτα σε οτι εχει σχεση με google εφαρμογες περα των χαρτων . Για τον φορουμιτη παραπανω που θελει  καπου εχει γραφτει οτι ο antretng τις εχει καπου αλλου να του στειλει μηνυμα  εφοσον δεν βρισκει  η στειλτου εσυ εαν τις εχεις.
Δεν ξερω ομως επειδη ο ιδιος σναφερε οτι πλεον δεν εχει την συσκευη γιατι  με το update  στην καμερα μετα το One Ui 4 1  διαφορες θα υπαρχουν .
Δεν υπάρχει πρόβλημα μετά το update, καλό είναι να την δοκιμάσεις και εσύ για να καταλάβεις τις διαφορές, εγώ δεν ανεβάζω γιατί έχω φωτογραφίες μόνο με πρόσωπα, το καλοκαίρι θα έχω και landscapes,η κάμερα τις συσκευής είναι καλή την ημέρα αλλά μέτρια την νύχτα και μέτρια στις indoor,πρόσωπα όπως και όλα τα samsung δεν μου αρέσουν καθόλου στα πρόσωπα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vag74 said:

Δεν υπάρχει πρόβλημα μετά το update, καλό είναι να την δοκιμάσεις και εσύ για να καταλάβεις τις διαφορές, εγώ δεν ανεβάζω γιατί έχω φωτογραφίες μόνο με πρόσωπα, το καλοκαίρι θα έχω και landscapes,η κάμερα τις συσκευής είναι καλή την ημέρα αλλά μέτρια την νύχτα και μέτρια στις indoor,πρόσωπα όπως και όλα τα samsung δεν μου αρέσουν καθόλου στα πρόσωπα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θελεις να πεις οτι ενω χρησιμοποιησες την gcam συνεχιζει η καμερα να εχει μετριες επιδοσεις τη νυχτα ,indoor κι στα προσωπα ?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, s_wind said:

Δεν ξερω ομως επειδη ο ιδιος σναφερε οτι πλεον δεν εχει την συσκευη γιατι  με το update  στην καμερα μετα το One Ui 4 1  διαφορες θα υπαρχουν .

Την έχω δώσει στη γυναίκα οπότε προφανώς πλέον δεν την σκαλίζω (παντόφλα 😛 ).Αλλά από τις φώτος που βγάζει, αν καμια φορά βγάλει στοκ το καταλαβαίνουμε χωρίς καν να δούμε info (αρκετός θόρυβος, παστέλιασμα και desaturation).

Γενικά η διαφορά στοκ με gcam τη νυχτα ειναι τόσο χαοτική που μου φαίνεται απιστευτο να την φτασει ποτέ με update. Από όσο καταλαβαίνω, αυτό που έφερε το update ήταν νέα modes/δυνατότητες όπως το eis σε 4k.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nathanlyk said:

Μπορώ να έχω οδηγίες για το πως να στήσω gcam? 

Εδώ εχω τις προτεινόμενές μου ρυθμίσεις https://t.me/hellasmobiles/652491 

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ χτες και μέχρι στιγμής όλα καλά! Μια απορία μόνο, έχει μέσα φορτιστή 15w αλλά όταν δοκιμάζω τον φορτιστή του poco στα 33w δεν έχει καμία διαφορά στον χρόνο φόρτισης. Γιατί γίνεται αυτό; Διαβασα ότι υποστηρίζει μέχρι 25watt φορτιστή. 

Έχω ενεργοποιήσει την ρύθμιση που έχει για γρήγορη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, haigoeo said:

Το πήρα και εγώ χτες και μέχρι στιγμής όλα καλά! Μια απορία μόνο, έχει μέσα φορτιστή 15w αλλά όταν δοκιμάζω τον φορτιστή του poco στα 33w δεν έχει καμία διαφορά στον χρόνο φόρτισης. Γιατί γίνεται αυτό; Διαβασα ότι υποστηρίζει μέχρι 25watt φορτιστή. 

Έχω ενεργοποιήσει την ρύθμιση που έχει για γρήγορη φόρτιση.

Θέλει τον δικό του 25αρι έχω δοκιμάσει από redmi note 10 και 11 και δεν δουλεύει 

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sotosok said:

Θέλει τον δικό του 25αρι έχω δοκιμάσει από redmi 10 και 11 και δεν δουλεύει 

Θα πάρω της Samsung τότε αν είναι να φορτίσει λίγο πιο γρήγορα. Θέλει και άλλο καλώδιο ή κάνει αυτό που έχει μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...