Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 minutes ago, dimitris6694 said:

Μια "χαζή" ερώτηση. Παίζει το τηλέφωνο ρόλο στη ταχύτητα του 5g; Φίλος 12 pro max εγώ με το 52s. Και οι δυο με 5g δίπλα δίπλα, cosmote καρτοκινητα, αυτός πιάνει 500 εγώ 100. Παίζει ρόλο κάτι άλλο;

Περίεργο όντως. Δεν νομίζω όμως να παίζει ρόλο ο επεξεργαστής. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με Wind- συμβολαιο απεριοριστα στην Αθηνα που ειμαι πιανει μεχρι 1.3G τοσο εχω δει οπου υπαρχει N78 μπαντα.

Με cosmote καρτα δεν εχω ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
είμαι κάτοχος εδω και 1 μήνα του συγκεκριμένου κινητού. Απευθύνομαι όχι μόνο σε εσένα αλλα και σε όποιον άλλο μπορεί να τεστάρει κάτι γιατί έχει αρχίσει και μου την δίνει το κινητό, και δεν γνωρίζω αν είναι πρόβλημα στο δικό μου ή γενικό. Έχω το patch Μαρτίου και είναι με την 4,0 (είναι cosmote εταιρικό)
Αν και όλα δουλευουν καλά, όταν είμαι στον ήλιο έχω προβλημα με την οθόνη του. Όποιος μπορεί ας κάνει το εξής τεστ.
Σε εξωτερικό χώρο με ηλιο (όπως σήμερα στην Αθήνα). Ο ήλιος να πέφτει πάνω στην οθόνη. Σερφάρισμα στο internet ή διάβασμα ebook ή ότι οτιδήποτε. Στην αρχή η οθόνη λειτουργεί κανονικά και αν και κόντρα στον ήλιο μπορώ να διαβάσω-σερφάρω ή να δω καθαρα την αρχική οθόνη. Μετά από 3-5 λεπτά το κινητό θερμένεται, και η οθόνη dimαρει (σκουραίνει) και δεν μπορώ να το χειριστώ γιατί δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα.
Έχω διαβάσει σε άλλες συσκεύες samsung ότι αυτό γίνεται για προστασία απο υπερθέρμανση αλλά τουλάχιστον εδώ δεν δει κάποιο παράπονο. Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πει τι γίνεται παρακαλώ? Είναι γενικό το φαινόμενο ή κάτι φταίει στο κινητό.
Είναι με tempered glass για προστασία, (ίσως το επηρεάζει? σκέφτομαι να το βγάλω κάποια στιγμή να δω τι θα κάνει) και screen time out στο 1 λεπτό
Το παρατήρησα και εγώ και μάλλον το κάνει για προστασία

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μεσημέρι μετά από τράβηγμα βίντεο του μικρού , το πήρα επίτηδες το τηλέφωνο της γυναίκας μου κ έκατσα κ σερφαρισα λίγο στο ίντερνετ κ ξανά είδα το βίντεο που τραβήχτηκε. Σκάρτα 10 λεπτο κ η φωτηνοτητα ήταν στο full , επιβαιβαιωνω κ εγώ οτι δεν παρουσίασε κάτι ούτε με έκοψε για προστασία.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_wind said:

Με Wind- συμβολαιο απεριοριστα στην Αθηνα που ειμαι πιανει μεχρι 1.3G τοσο εχω δει οπου υπαρχει N78 μπαντα.

Με cosmote καρτα δεν εχω ιδεα.

 

43 minutes ago, george_21 said:

Εγώ με κάρτα cosmote 1200

με τι κινητα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitris6694 said:

 

με τι κινητα;

Μάλλον αναφέρονται για την συσκευή  a52s που έχουν

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dimitris6694 said:

 

με τι κινητα;

Α52s .Σπιτι Ανω-Κυψελη Αθηνα εχω χαμηλο 5G οσο κατηφοριζω κεντρο εχω δει μεχρι 1369 το περισσοτερο.

Να την βρηκα την ειχα ανεβασει στην ενοτητα Wind 5G εδω στο myphone οταν πηρα την συσκευη.

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, s_wind said:

spacer.png

Υπάρχει κάποιο tips να φαίνεται σε vodafon το εικονίδιο volte.;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, challenge143 said:

Υπάρχει κάποιο tips να φαίνεται σε vodafon το εικονίδιο volte.;

Δεν στο δειχνει ?

Δεν χρειαζετε εαν εισαι τουλαχιστον 4G και πανω εχεις σιγουρα οταν πεφτεις σε H+ δεν εχεις.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το play το samsung band selection  μπες πηγαινε more network settings μπες και κοιτα εαν ειναι ενεργο:

spacer.png

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, s_wind said:

Δεν στο δειχνει ?

Δεν χρειαζετε εαν εισαι τουλαχιστον 4G και πανω εχεις σιγουρα οταν πεφτεις σε H+ δεν εχεις.

Ναι το γνωρίζω. Δουλεύουν όλα σωστά. Απλά η vodafone δεν σου παρέχει το εικονίδιο. Έλεγα μήπως υπάρχει κάποιο tips.  Σε cosmote το εμφανίζει σωστά. Απλά όταν είχα μιλήσει με vodafone μου είπαν ότι δεν θα εμφανίζεται το εικονίδιο αλλά θα Δουλεύουν όλα σωστά και όντως έτσι είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Είναι επιλογή της Vodafone να μην φαίνεται η ένδειξη VoLTE. Μόνο από την ένδειξη των δεδομένων κατά την κλήση που θα παραμένει σε 4G θα το καταλαβαίνεις ότι λειτουργεί. Υπάρχουν ενδεχομένως κάποια τηλέφωνα που λόγω λειτουργικού το παρακάμπτουν αυτό και βγάζουν εικονίδιο VoLTE(παρά το "σχεδιασμό" της Vodafone), αλλά τα Samsung δεν είναι σε αυτά.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω. Δουλεύουν όλα σωστά. Απλά η vodafone δεν σου παρέχει το εικονίδιο. Έλεγα μήπως υπάρχει κάποιο tips.  Σε cosmote το εμφανίζει σωστά. Απλά όταν είχα μιλήσει με vodafone μου είπαν ότι δεν θα εμφανίζεται το εικονίδιο αλλά θα Δουλεύουν όλα σωστά και όντως έτσι είναι. 
άλλο ένα άχρηστο εικονίδιο αφού η ένδειξη στα data παραμένει σε 4g κατά την διάρκεια της κλήσης ,απλα πράγματα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. 

Το κινητό μας είναι συμβατό με esim cosmote what's up;

Αξίζει η μετατροπή από φυσική sim σε  κάρτα σε esim;

Ευχαριστώ 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, challenge143 said:

Σήμερα μεσημέρι μετά από τράβηγμα βίντεο του μικρού , το πήρα επίτηδες το τηλέφωνο της γυναίκας μου κ έκατσα κ σερφαρισα λίγο στο ίντερνετ κ ξανά είδα το βίντεο που τραβήχτηκε. Σκάρτα 10 λεπτο κ η φωτηνοτητα ήταν στο full , επιβαιβαιωνω κ εγώ οτι δεν παρουσίασε κάτι ούτε με έκοψε για προστασία.

 

14 ώρες πριν, nikoseggo said:

Το παρατήρησα και εγώ και μάλλον το κάνει για προστασία

Δεν ξέρω αν το δικό μου ή του @nikoseggo έχει κάποια περίεργη ρύθμιση πάντως φαίνεται ότι δεν είμαι ο μόνος. Εμένα πάντως συνεχίζει (δυστυχώς) κανονικά να ρίχνει την φωτεινότητα

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gup_ said:

 

Δεν ξέρω αν το δικό μου ή του @nikoseggo έχει κάποια περίεργη ρύθμιση πάντως φαίνεται ότι δεν είμαι ο μόνος. Εμένα πάντως συνεχίζει (δυστυχώς) κανονικά να ρίχνει την φωτεινότητα

 

Καταλαβαίνεις ότι είναι ζεστό πολύ ή πριν ζεσταθεί στο κάνει; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gup_ said:

Ναι το καταλαβαίνω ότι είνα ζεστό.

Περίεργο θα πω άλλη μια βλακεια.  Μήπως έχεις καμία θήκη που εγκλωβιζει την ζέστη του κινητού; δοκίμασε χωρίς θήκη να δεις κ κάνε υπομονή για την 4.1 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: μπορώ να εγκαταστήσω την 4.1 χειροκίνητα; Θα πάρω το A52s τις επόμενες ημέρες και σκεφτόμουν να τελειώνω με αναβαθμίσεις πριν εγκαταστήσω όλα τα δικά μου στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αυτο θα ηταν ιδανικο δηλαδη να το βγαλεις απο το κουτι ,να το βαλεις κατευθειαν σβηστο απειραχτο για φορτιση μεχρι 100% και μετα να φλασαρεις το τελευταιο λειτουργικο.

Πρεπει να γνωριζεις ομως αν οχι μη το κανεις εαν δεν ξερεις απο φλασαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Περίεργο θα πω άλλη μια βλακεια.  Μήπως έχεις καμία θήκη που εγκλωβιζει την ζέστη του κινητού; δοκίμασε χωρίς θήκη να δεις κ κάνε υπομονή για την 4.1 

το ίδιο είναι με θηκη και χωρίς.. γενικά έχω 60 εφαρμογές από τις οποίες λίγες χρησιμοποιώ καθημερινά, αλλά τις χρειάζομαι. βέβαια δεν νομίζω ότι αυτό παίζει ρόλο.. γενικά η χρήση που κάνω είναι κυρίως σερφάρισμα, email κλπ.. σχεδόν καθολου παιχνίδια, μουσική φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, s_wind said:

Μπορεις αυτο θα ηταν ιδανικο δηλαδη να το βγαλεις απο το κουτι ,να το βαλεις κατευθειαν σβηστο απειραχτο για φορτιση μεχρι 100% και μετα να φλασαρεις το τελευταιο λειτουργικο.

Πρεπει να γνωριζεις ομως αν οχι μη το κανεις εαν δεν ξερεις απο φλασαρισμα.

Γνωρίζω μια χαρά: στο τωρινό μου (Xiaomi) είμαι με custom rom από την αρχή 🙂

Όμως δεν γνωρίζω πολλά για Samsung. Στην υποστήριξη στο site βλέπω κάτι μέσω Kies (εκτός από OTA, που, από όσο καταλαβαίνω δεν έρχεται ακόμα σε όλους). Επίσης, αν τυχόν γίνεται χωρίς Kies (Linux...) θα το προτιμούσα ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...