Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, η συσκευή είναι δικαρτη; Έκλεισα να πάρω ενα μεταχειρισμένο αύριο και τώρα έφαγα φλασια οτι μηοως δεν είναι δικαρτο. Τοσα χρόνια xiaomi το θεωρούσα δεδομένο. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημερα,ειναι μαλλον νωρις για να απαντησουμε.
Χθες βραδυ την περασα στο κινητο και περιμενω να δω αν θα στρωσει(αν και οι ελπιδες ειναι μαλλον περιορισμενες).

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, George9999 said:

Καλησπέρα . Όσοι είχατε πρόβλημα με την οθόνη (γινόταν γκρι κτλπ), διορθώθηκε αυτό το πρόβλημα μετά το update ;

Σε εμένα μετά το update δεν το εχει κάνει μέχρι τωρα. Να σας θυμίσω ότι λόγω μεταβολών στη λήψη το παρατηρούσα κάθε ημέρα φεύγοντας από το σπίτι. Μάλλον έστρωσε. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που περασε το update να μας πει εντυπωσεις πως δουλευει τωρα η camera αν ειδε διαφορες με πριν  και σε τι ?

Θα χρειαστει αλλη gcm μετα την αναβαθμιση ? 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φορτίσει ασύρματα άλλες συσκευές;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λίγη βοήθεια. Παρατηρώ τώρα τελευταία όταν βγαίνω στο μπαλκόνι και έχει ήλιο η ενώ η οθόνη είναι ευδιάκριτη μετά απο λίγο σκουραίνει και δεν είναι εύκολο να το χρησιμοποιήσω. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω? Έχω screen timeout 1 λεπτό και Adaptive brightness ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikoseggo said:

Μπορεί να φορτίσει ασύρματα άλλες συσκευές;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι

1 ώρα πριν, gup_ said:

Παιδια λίγη βοήθεια. Παρατηρώ τώρα τελευταία όταν βγαίνω στο μπαλκόνι και έχει ήλιο η ενώ η οθόνη είναι ευδιάκριτη μετά απο λίγο σκουραίνει και δεν είναι εύκολο να το χρησιμοποιήσω. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω? Έχω screen timeout 1 λεπτό και Adaptive brightness ενεργοποιημένο.

Εννοείς γενικά ή μονο στην αρχική οθόνη όταν πάς σου φένεται σκοτεινό;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_96 said:

Εννοείς γενικά ή μονο στην αρχική οθόνη όταν πάς σου φένεται σκοτεινό;

παντου. οπως πριν κλεισει η οθονη απο το time out που σκουραινει λιγο αλλα μενει εκει

 

edit: από ότι καταλαβαίνω, τουλάχιστον προς το παρόν συμβαίνει μόνο σε εμένα. το έψαξα λίγο και βλέπω ότι υπήρχαν αντίστοιχα παράπονα και για το S20+

S20+ screen dims in sunlight - Samsung Community

είναι υποτιθεται τρόπος προστασίας, αλλά καταλήγει σε πρόβλημα.

μου κάνει εντύπωση πως δεν το έχει κανένας άλλος βέβαια

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, andval said:

Τελικά μέχρι πιο android θα φτάσει το 14 ή το 15;

Αρχικο android 11+3 χρονια ενημερωση android  =android 14

Κυκλοφορια αρχικη 2021 +4 χρονια ενημερωση ασφαλειας = ενημερωση ασφαλειας εως 2025

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2022 at 10:19 ΜΜ, nikoseggo said:

Εμείς θα πάρουμε την 4.1;

Αγόρασα τον φορτιστή των 25w και πράγματι κάνει άριστη δουλειά, η διαφορά με τον 15ρι είναι παραπάνω από εμφανής

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα φίλε μου, αν δεν σε πειράζει θέλω να ρωτήσω ποια είναι χρονικά η διαφορά ανάμεσα σε 15 και 25w; Επίσης αγόρασες και το καλώδιο μαζί; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, αν δεν σε πειράζει θέλω να ρωτήσω ποια είναι χρονικά η διαφορά ανάμεσα σε 15 και 25w; Επίσης αγόρασες και το καλώδιο μαζί; Ευχαριστώ
Σχεδόν διπλάσια ναι και το καλώδιο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα πάρουμε την 4.1;

Αγόρασα τον φορτιστή των 25w και πράγματι κάνει άριστη δουλειά, η διαφορά με τον 15ρι είναι παραπάνω από εμφανής

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καλησπέρα φίλε.Θελω να ρωτήσω σε πόση ώρα φορτίζει το κινητό με των 25w?Υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει πρόβλημα στην μπαταρία επειδή είναι fastcharge ο φορτιστης?Είναι της Samsung?Πόσο κοστίζει?Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2022 at 6:08 ΜΜ, nikoseggo said:

Τελικα αυτο το φορτιστη πηρες κι ειδες διαφορα συμαντικη στη φορτηση ?

Εκανες ελενγχο γνησιοτητας ?

Ειναι χωρις καλωδιο ,το καλωδιο που εχει το κινητο κανει για "super fast charging " ?

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, powerup said:

Τελικα αυτο το φορτιστη πηρες κι ειδες διαφορα συμαντικη στη φορτηση ?

Εκανες ελενγχο γνησιοτητας ?

Ειναι χωρις καλωδιο ,το καλωδιο που εχει το κινητο κανει για "super fast charging " ?

Αυτός που βάζεις είναι με καλώδιο και είναι γνήσιος, κοίτα λίγο πίσω για την διαφορά στην φόρτιση έχουν γράψει όλοι 

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2022 at 12:21 ΠΜ, sotosok said:

Στείλε μου ένα mail να στα στείλω εδώ είναι μέχρι 9mb και δεν χωράνε 

Μου τα εστειλε ο Βαγγέλης και τα ανέβασα ως αρχεία στο τελεγκραμ. Οπότε θα τα βρίσκετε εκει.

Σε ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτάς, προφανώς έχεις ακούσει ότι η γρήγορη φόρτιση φθείρει πιο γρήγορα τις μπαταρίες -- όλοι έτσι λένε. Από την άλλη, 25W είναι "fast charge" μόνο για την Samsung 🙂

Αν πιστεύεις ότι θα σε εξυπηρετήσει η πιο γρήγορη φόρτιση, πάρε τον φορτιστή, μάλλον είναι ό,τι πιο καλό θα μπορείς να έχεις. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nplatis said:

Για να ρωτάς, προφανώς έχεις ακούσει ότι η γρήγορη φόρτιση φθείρει πιο γρήγορα τις μπαταρίες -- όλοι έτσι λένε. Από την άλλη, 25W είναι "fast charge" μόνο για την Samsung 🙂

Αν πιστεύεις ότι θα σε εξυπηρετήσει η πιο γρήγορη φόρτιση, πάρε τον φορτιστή, μάλλον είναι ό,τι πιο καλό θα μπορείς να έχεις. 

καποτε και τα 15 ηταν fast charge. Δες τους φορτιστες που ειχαν τα παλιοτερα κινητα, στα 15w ελεγαν super fast charge πανω. Το τι ειναι γρηγορο για τον καθενα ειναι σχετικο, οπως και το τι φθειρει τι μπαταρια, αλλα σιγουρα τη φθειρει. Δεν ειναι λιγα ουτε τα 15 ουτε τα 25. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια όσα φορτίζουν σήμερα με 50/60w είναι σαν το 25/30w άλλων καθώς στην ουσία φορτίζουν παράλληλα δύο "τεμάχια μπαταρίας" από 25w το καθένα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nikos_Mpl said:

καποτε και τα 15 ηταν fast charge. Δες τους φορτιστες που ειχαν τα παλιοτερα κινητα, στα 15w ελεγαν super fast charge πανω. Το τι ειναι γρηγορο για τον καθενα ειναι σχετικο, οπως και το τι φθειρει τι μπαταρια, αλλα σιγουρα τη φθειρει. Δεν ειναι λιγα ουτε τα 15 ουτε τα 25. 

Πρακτικά συμφωνούμε: ο καθένας πάει για την πιο γρήγορη φόρτιση που του χρειάζεται. Αν η χρήση είναι τέτοια που δεν σε πειράζει να περιμένεις, καλύτερα με πιο αργή. Απλώς εννοούσα ότι τα 25W δεν είναι 65W που έχουν άλλα κινητά, τα οποία (μάλλον / φαίνεται / ακούγεται ότι) φθείρουν πιο γρήγορα την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Και ο φορτιστής και το καλώδιο γράφουν πάνω samsung από το eshop τ αγόρασα και τα δύο με τον 15w θέλεις από 20% μπαταρία 1 ώρα και 40 λεπτά μέχρι 100% με τον 25w λιγότερο και από 1 ώρα.
Η διαφορά που είδα εγώ είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.
Αν μελλοντικά δημιουργήσει πρόβλημα στην μπαταρία δεν το ξέρω ούτε και με νοιάζει βαριά στα 2 χρόνια αλλάζω συσκευή

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, nikoseggo said:

Σχεδόν διπλάσια ναι και το καλώδιο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ ευχαριστώ πολύ για τις απαιτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος της συσκευής και εγω εδω και 3 μέρες μπορώ να πω οτι είναι οτι καλύτερο κυκλοφορεί στα λεφτά του.. Εχω όμως 2 ερωτήσεις σχετικά με τις ειδοποιήσεις. Γίνεται οταν έρχεται μια ειδοποίηση να μην πετάγεται το μπανερακι στην οθόνη; απλά να εμφανίζεται το εικονίδιο.. Εχω απενεργοποιησει αυτό που λέει αιωρουμενες ειδοποιήσεις αλλά πάλι σε καποιες εφαρμογες οπως το viber καο το messenger οταν έρχεται ειδοποίηση πετάγεται ενα μπανερακι πάνω ψηλά. Δεύτερον υπάρχει τρόπος όταν διαγράψουμε μια ειδοποίηση απο το πίνακα ειδοποιησεων αν την έχουμε αδιάβαστη να εξακολουθεί να υπάρχει η αριθμητική ένδειξη πάνω στο εικονίδιο; Παλιά το έκαναν τα samsung και ήταν κάτι που μου είχε λείψει στα xiaomi, επιστρεφοντας σε Samsung ειδα ότι δ3ν υπάρχει η επιλογή πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, nikoseggo said:

Και ο φορτιστής και το καλώδιο γράφουν πάνω samsung από το eshop τ αγόρασα και τα δύο με τον 15w θέλεις από 20% μπαταρία 1 ώρα και 40 λεπτά μέχρι 100% με τον 25w λιγότερο και από 1 ώρα.
Η διαφορά που είδα εγώ είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.
Αν μελλοντικά δημιουργήσει πρόβλημα στην μπαταρία δεν το ξέρω ούτε και με νοιάζει βαριά στα 2 χρόνια αλλάζω συσκευή

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ο Λογος που προσωπικα με ενδιαφερει η μη πτωση της μπαταριας δεν ειναι τα 30 ευρω που κανει η αλλαγη της πχ, ασε που αλλαζω κινητα πιο συχνα απο παπουτσια, ομως δε θελω η οποια πτωση να μου μειωνει την εμπειρια χρησης, πχ αν βγαζω 2 μερες να πεσω στη μια για ενα 10% πτωσης ή καποιες δυσκολες να ειμαι οριακα ενω θα ειχα εναν αερα 10%, αυτο μονο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...