Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι λιγοστες γνωσεις που μπορει να εχω εγω πανω σε ζητηματα λειτουργικου που γραφω εδω και 20 χρονια δεν εχουν καμια σχεση με το πως πρεπει να συμπεριφερεται καποιος σε μια αγορα του και να πραττει αναλογα . Αντε να ειναι καποιος μικρος σε ηλικια το καταλαβαινω .Αλλα να ειναι ενηλικας και να υποφερει τετοιες καταστασεις τι να πω χαρα στο κουραγιο του.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είμαι ανάμεσα στο Samsung galaxy a52s και στο Xiaomi poco f3. Θέλω το κινητό να έχει καλή μπαταρία και ωραία οθόνη . Έχει καλή μπαταρια το Samsung galaxy a52s ; Κάνω αρκετή χρήση του κινητού καθώς μιλάω βιντεοκληση στο messenger 3-4 ώρες το πολύ κάθε μέρα και γενικότερα αρκετά social  . Από την εμπειρία χρήση σας πιστεύετε θα μου κρατάει μια μέρα η μπαταρία στο Samsung galaxy a52s ; Ευχαριστω εκ το προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

Δεν δειχνει μετα την ενημερωση Μαρτιου καποια απωλεια μπαταριας...

 

spacer.png

2 ώρες πριν, George9999 said:

Καλησπέρα,είμαι ανάμεσα στο Samsung galaxy a52s και στο Xiaomi poco f3. Θέλω το κινητό να έχει καλή μπαταρία και ωραία οθόνη . Έχει καλή μπαταρια το Samsung galaxy a52s ; Κάνω αρκετή χρήση του κινητού καθώς μιλάω βιντεοκληση στο messenger 3-4 ώρες το πολύ κάθε μέρα και γενικότερα αρκετά social  . Από την εμπειρία χρήση σας πιστεύετε θα μου κρατάει μια μέρα η μπαταρία στο Samsung galaxy a52s ; Ευχαριστω εκ το προτέρων .

Εχει αρκετα καλη αρκει παντα να κανεις καποιες τυπικες ρυθμισεις οταν σεταρεις την συσκευη και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_wind said:

Δεν δειχνει μετα την ενημερωση Μαρτιου καποια απωλεια μπαταριας...

 

spacer.png

Εχει αρκετα καλη αρκει παντα να κανεις καποιες τυπικες ρυθμισεις οταν σεταρεις την συσκευη και ολα καλα.

Ευχαριστώ πολύ . Δηλαδή να πάρω το Samsung , είναι vfm;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, George9999 said:

Ευχαριστώ πολύ . Δηλαδή να πάρω το Samsung , είναι vfm;

Ναι ανετα η συσκευη ειναι απροβληματιστη .

7 minutes ago, fotisbasm said:

Όπα!!! Samsung internet βλέπω, τι εγινε ο opera mini?????? 

:classic_biggrin:Ελα ρε οχι και μινι  σιγα μην εβαλα opera στρινγκ αφου τον κανονικο ειχα παντα μου αρεσε περισσοτερο ο samsung αλλα δεν εχει μεταφραση σελιδας ο καημενοπουλος. . .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, s_wind said:

Ναι ανετα η συσκευη ειναι απροβληματιστη .

Ευχαριστώ πολύ . Μπορείς να μου πεις από ποιο κατάστημα το πήρες ;(το ρωτάω διότι διάβασα ότι πολλά ατομα έχουν θέμα με την οθόνη διότι δεν το πήραν από αξιόπιστα καταστήματα ). Άμα το πάρω από Skroutz θα έχω κανένα θέμα σχετικά με την ποιότητα ;

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, George9999 said:

Ευχαριστώ πολύ . Μπορείς να μου πεις από ποιο κατάστημα το πήρες ;(το ρωτάω διότι διάβασα ότι πολλά ατομα έχουν θέμα με την οθόνη διότι δεν το πήραν από αξιόπιστα καταστήματα ). Άμα το πάρω από Skroutz θα έχω κανένα θέμα σχετικά με την ποιότητα ;

Μόνο με pm αν θέλει κανείς να σου απαντήσει, αλλοιως θεωρείται διαφήμιση και απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikaki71 said:

Μόνο με pm αν θέλει κανείς να σου απαντήσει, αλλοιως θεωρείται διαφήμιση και απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum

Εντάξει ευχαριστώ πολύ . Συγγνώμη δεν το ήξερα . 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, George9999 said:

Ευχαριστώ πολύ . Μπορείς να μου πεις από ποιο κατάστημα το πήρες ;(το ρωτάω διότι διάβασα ότι πολλά ατομα έχουν θέμα με την οθόνη διότι δεν το πήραν από αξιόπιστα καταστήματα ). Άμα το πάρω από Skroutz θα έχω κανένα θέμα σχετικά με την ποιότητα ;

Συγνωμμη αυτο δεν το  ειχα ακουσει.

Υπαρχουν καταστηματα που δεινουν προβληματικες συσκευες !!!!!! π.χ.απο best price  ?

Aυτοι που ειχαν προβληματα με την οθονη το πηραν απο συγκεκριμενα καταστηματα ?

Αν ξερεται κατι πεστε το να αποφευγουνε αγορες απο εκει .

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμμη αυτο δεν το  ειχα ακουσει.
Υπαρχουν καταστηματα που δεινουν προβληματικες συσκευες !!!!!! π.χ.απο best price  ?
Aυτοι που ειχαν προβληματα με την οθονη το πηραν απο συγκεκριμενα καταστηματα ?
Αν ξερεται κατι πεστε το να αποφευγουνε αγορες απο εκει .

Εγω που το είχα το πρόβλημα πριν το δώσω, το κινητό ήταν αγορασμένο από Κοτσόβωλο κανονικά. Δεν παίζει ρόλο το κατάστημα αλλά η συσκευή. Καθώς το πρόβλημα έχει εντοπιστεί σε πολλούς και στο ευρωπαϊκό φόρουμ της samsung


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση Μαρτιου cosmote και vodafone .
Ολοκληρο το λειτουργικο :
COSMOTE :
https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a52s/firmware/SM-A528B/COS/download/A528BXXS1BVC2/1622101/
 
VODAFONE::
https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a52s/firmware/SM-A528B/VGR/download/A528BXXS1BVC2/1622104/
 
Ήρθε και ΟΤΑ σήμερα στη συσκευή μου

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, George9999 said:

Καλησπέρα,είμαι ανάμεσα στο Samsung galaxy a52s και στο Xiaomi poco f3. Θέλω το κινητό να έχει καλή μπαταρία και ωραία οθόνη . Έχει καλή μπαταρια το Samsung galaxy a52s ; Κάνω αρκετή χρήση του κινητού καθώς μιλάω βιντεοκληση στο messenger 3-4 ώρες το πολύ κάθε μέρα και γενικότερα αρκετά social  . Από την εμπειρία χρήση σας πιστεύετε θα μου κρατάει μια μέρα η μπαταρία στο Samsung galaxy a52s ; Ευχαριστω εκ το προτέρων .

Σαν συνολικο πακετο το a52s ειναι η πιο καλη επιλογη και κυριως σε καμερα βιντεο λογισμικο αδιαβροχοποιηση   

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kanellos1978 said:

Σαν συνολικο πακετο το a52s ειναι η πιο καλη επιλογη και κυριως σε καμερα βιντεο λογισμικο αδιαβροχοποιηση   

Με προβληματίζουν 2 πράματα . 1) κάποιες κριτικές στο Skroutz λένε ότι η μπαταρία δεν είναι καλή και κάποιοι άλλοι το αντίθετο . 2) Φοβάμαι μην είμαι άτυχος και πέσω σε συσκευή που έχει προβληματική οθόνη .

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, George9999 said:

Με προβληματίζουν 2 πράματα . 1) κάποιες κριτικές στο Skroutz λένε ότι η μπαταρία δεν είναι καλή και κάποιοι άλλοι το αντίθετο . 2) Φοβάμαι μην είμαι άτυχος και πέσω σε συσκευή που έχει προβληματική οθόνη .

Εχω την συσκευη και δεν εχω κανενα θεμα...οσο για την οθονη εγω το πηρα οκτωβρη και δεν εχει το παραμικρο προβλημα.....τωρα αν εχεις ενδοιασμους πηγαινε για το a53.xiaomi δεν εχω παρει ποτε μονο και μονο για το λογισμικο που ναι περιεργο με μονιμα bugs...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kanellos1978 said:

Εχω την συσκευη και δεν εχω κανενα θεμα...οσο για την οθονη εγω το πηρα οκτωβρη και δεν εχει το παραμικρο προβλημα.....τωρα αν εχεις ενδοιασμους πηγαινε για το a53.xiaomi δεν εχω παρει ποτε μονο και μονο για το λογισμικο που ναι περιεργο με μονιμα bugs...

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις νορμάλ χρήση ή μπαταρία του είναι σούπερ, αν κάνεις την χρήση που το κάνω εγώ μετά βιας βγάζει την ημέρα.
Το κινητό είναι σούπερ, τρέχει τα πάντα απροβλημάτιστα.
Θα ήθελα να φορτίζει πιο γρήγορα, στα 65w πχ, μερικές φορές την χρειάστηκα την γρήγορη, δηλαδή στο 15λεπτο να πάρω ένα +50%.
Αλλά και αυτό είναι περισσότερο ψυχολογικό γιατί έχω φορτιστή και στην δουλειά και στο αμάξι και στο σπίτι φυσικά.


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, George9999 said:

Με προβληματίζουν 2 πράματα . 1) κάποιες κριτικές στο Skroutz λένε ότι η μπαταρία δεν είναι καλή και κάποιοι άλλοι το αντίθετο . 2) Φοβάμαι μην είμαι άτυχος και πέσω σε συσκευή που έχει προβληματική οθόνη .

Επειδη το πηρα για 1 μηνα μεχρι να ερθει το s22 ultra, Και ειχα το s21 ultra και iphone 13 pro και one plus 9 pro ταυτοχρονα, το a52s για τα λεφτα του δεν εχει να ζηλεψει σχεδον τιποτα. Εχει πολυ καλη μπαταρια, καλο μεγεθος (οριακο για μενα αλλα καλο), καλη οθονη, ειναι αδιαβροχο που σε βγαζει απο μπελαδες..και καλη καμερα. Στην καμερα ειναι η βασικη διαφορα με τα ακριβα και στην ταχυτητα που υπαρχει καποια καθυστερηση αλλα για τα λεφτα του σκοτωνει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, George9999 said:

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!

Μπορείς να επιλέξεις κάποιο από τα πρώτα καταστήματα του bestprice/skroutz που να έχει και φυσικό σημείο παραλαβής και σε τιμή κάτω από 280 ευρώ. Εγώ έτσι έκανα και το πήρα στα 303(6/128) πριν 1,5 μήνα από Αθήνα αλλά έχει και αλλού. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και ακόμα δεν έχω χρησιμοποιήσει ούτε το 20% των δυνατοτήτων του. Ναι η οθόνη είναι οριακά μεγάλη δεν είναι για να το βάζεις στην κωλότσεπη.

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα τώρα- αλλά μάλλον υπάρχει  μετά την αναβάθμιση σε UI 4.0 - ότι αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα στο GPS με το S22.

https://www.gsmarena.com/some_exynos_galaxy_s22_ultra_models_experiencing_gps_signal_issues-news-53693.php

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s22-series/s22-ultra-problems-with-gps/td-p/4893797

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s22-series/s22-ultra-problems-with-gps/td-p/4893797/page/28

To σήμα επανέρχεται προσωρινά μόνο μετά από επανεκκίνηση και όσο είναι ανοιχτή η εφαρμογή. Αν τελειώσει η πλοήγηση επανεμφανίζεται. Η επαναφορά σε εργοστασιακή κατάσταση δεν δούλεψε....

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ?

Prestigio PAP4500DUO - Vodafone Smart 4 Max - Microsoft Lumia 535 - Honor 4c - Pepsi P1s - Honor 8....
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fotisbasm said:

Υπάρχει κανείς που να πήρε το Α53 5G να μας πει εντυπώσεις;;;;; 

Ρωτάω εδώ μιας και δεν έχει ανοιχτεί θέμα για την συσκευη 

Καμια εντυπωση μια και ειναι κατωτερη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...