Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, GMF80 said:

Αν ολες οι προηγουμενες αναβαθμισεις εχουν ερθει κανονικα το μονο που εχεις να κανεις ειναι υπομονη....

Δυστυχώς καμία αναβάθμιση δεν μου έχει έρθει κανονικά σαν ειδοποίηση.  Από εδώ μεσα μαθαίνω πως βγήκε καινούργια ενημέρωση και μετά μπαίνω στις ενημερώσεις λογισμικου και την βρίσκω χειροκίνητα 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οποτε Ελληνικο.... Δοκιμασε να παρεις τη Σμαρτεκ μηπως σου βρουν καποια λυση στο προβλημα. Αν δεν ηταν Ελληνικο το csc τοτε αυτο θα εφταιγε αν εκανες την 1η εγκατασταση με την καρτα  sim μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση την νέα αναβάθμιση που δεν την εμφανίζει το κινητο μου από που μπορώ να την κατεβάσω και να την περάσω εγώ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ανεβει ακομα  Greece vodafone VGR ειναι με φλεβαρη η ενημερωση --->>>   https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a52s/firmware/SM-A528B/VGR/

 

Και Greece cosmote COS με φλεβαρη ακομα---->>> https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a52s/firmware/SM-A528B/COS/

 

Η  Greece EUR  πηρε του Μαρτη για την ωρα -->>>  https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a52s/firmware/SM-A528B/EUR/

27 minutes ago, fotisbasm said:

Offtopic

Το A53 5G , τι λετε ? Αξιζει?

Τελικα τι soc θα εχει??

Ειναι κατωτερο απο το A52s.Το Α73  ειναι ενα κλικ καλυτερο στην Καμερα και μπαταρια.Στην ουσια η sammy εβγαλε ιδιες η κατωτερες συσκευες αργοτερα θα βγαλει ισως κατι πιο δυνατο στην Α κατηγορια .Τα παραπανω ειναι αναβαθμιση του Α52(σκετο οχι S) και Α72.Οι Κατηγοριες S στην Α που σημαινει speed  βγαινουν στην Ινδια καθε χρονο και καταλαθος το A52s  πηρε παγκοσμια πωληση λογο ελλειψεων  τσιπ.

Ισως τα επομενα Α(s) να μη ξανακυκλοφορησουν Ευρωπη και βγουν για Ινδια παλι και προς τα εκει χωρες.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

 Εμένα μου ήρθε γύρω στα 200mb αλλά λέει μόνο διόρθωση ασφαλείας για Μάρτιο. Είμαι με Wind.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Antretng θελουμε την πολύ καλή δουλεια σου στη Gcam. Καλή η στοκ,αλλα θελουμε και εναλλακτικη ειδiκα για τη νυχτα. Ποτε θα είναι ετοιμη? 😛

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, fotisbasm said:

Offtopic

Το A53 5G , τι λετε ? Αξιζει?

Τελικα τι soc θα εχει??

Αν έχει ισάξιο ή καλύτερο soc και έρθει στα 300 ευρώ θα αξίζει αφού θα έχει 500mha καλύτερη μπαταρία και λίγο καλύτερα μπεζελ ενώ θα είναι και αρκετά πιο λεπτό. Σχεδόν 1 χιλιοστά. Άρα πιστεύω ότι δεν είναι κακή επιλογή αρκεί να έχει χαμηλή τιμή και να μην είναι υποβάθμιση το soc 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Αν έχει ισάξιο ή καλύτερο soc και έρθει στα 300 ευρώ θα αξίζει αφού θα έχει 500mha καλύτερη μπαταρία και λίγο καλύτερα μπεζελ ενώ θα είναι και αρκετά πιο λεπτό. Σχεδόν 1 χιλιοστά. Άρα πιστεύω ότι δεν είναι κακή επιλογή αρκεί να έχει χαμηλή τιμή και να μην είναι υποβάθμιση το soc 

Τεχνικα δεν ειναι ισαξιο μια και ειναι πιο αδυναμο. Θεωρειται ομως αναβαθμιση του Α52(σκετο οχι s) . Και εκει ομως το soc ειναι ισαξιο με τον snapdragon  750g απλα εχει καποιες ελαχιστες βελτιωσεις περιμετρικα του  hardware το Α53 5G (σκετο) εναντι του A52 5G (σκετο).Υποτιθεται λογο Gpu στα 5mm και περισσοτερη μπαταρια.

 

 

Galaxy A53 5G  <->  Exynos 1280.

Galaxy A52s 5G  <->  Snapdragon 778g.

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Galaxy A53 5G  <-> Exynos 1280.

Galaxy A52 5G <-> Snapdragon  750G .

 

spacer.png

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, klgrpls said:

Και το δικό μου Ελληνικό είναι Greece EUR. Μέχρι τώρα δεν έχει έρθει αναβάθμιση.

Ουτε χειροκινητα απο τις ρυθμισεις το βγαζει ?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, s_wind said:

Ουτε χειροκινητα απο τις ρυθμισεις το βγαζει ?

Όχι το κοιτάω καθημερινά την τελευταία εβδομάδα. Τίποτα.

 

update

Τελικά σχετικά με το δικό μου. Αγορασμένο από Γερμανό με cosmote firmware. Πριν κανα 2μηνο με odin περνάω το Greece eur. Κοιτάω πριν λίγο στο "εκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών" στις ρυθμίσεις και έχει γυρίσει σε cosmote. ????????

Edited by klgrpls
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, klgrpls said:

Όχι το κοιτάω καθημερινά την τελευταία εβδομάδα. Τίποτα.

 

update

Τελικά σχετικά με το δικό μου. Αγορασμένο από Γερμανό με cosmote firmware. Πριν κανα 2μηνο με odin περνάω το Greece eur. Κοιτάω πριν λίγο στο "εκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών" στις ρυθμίσεις και έχει γυρίσει σε cosmote. ????????

Και τι Sim εχεις μεσα ?

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και οι βελτιωμένες ρυθμισεις gcam https://t.me/hellasmobiles/652491

-Βελτιώθηκε η σελφοκάμερα και στα 3 xml
-Βελτιώθηκε ως προς το θόρυβο στο xml night που ειχε ο βασικος φακός σε συνθήκες υψηλής αντίθεσης ενώ μειώθηκε και λιγο το μπλέδισμα/ασπρισμα του ουρανού*
-Βελτιώθηκε ο ultrawide στο xml day και portraits (κυρίως με γνώμονα τις ημερήσιες ή πρόσωπα)
-Βελτιώθηκε ως προς τη φυσικότητα το portraits με χαμηλότερο sharpening/clarity.

Για να κατεβάσετε τα xml θα χρειαστεί να έχετε την εφαρμογή telegram (υπάρχει στο play store).

Καλά κλικς!!! 

σως εχω κόψει λιγο σε dynamic range αλλά δεν νομιζω να ειναι ενοχλητικο. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πάντως συνεχίζει να έχει προβλήματα με το proximity sensor και να συνεχίζει μαύρη η οθόνη όταν το απομακρύνεις από το αυτί και τελειώνεις την κλήση.

Το λέγανε για τα xiaomi τα τελευταία και το κάνει και το Samsung.

Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε s_wind θέλω κάποιες πληροφορίες. 

Μόλις άλλαξα το csc μέσω Samkey από VGR σε EUR 

Χρειάστηκα μόνο ένα Credit,  το οποίο αγόρασα από eBay. 

Δεν έχασα απολύτως τίποτα. 

Το κινητό πλέον είναι έτσι 

Screenshot_20220319-191501_Settings.thumb.jpg.9516ad9eb026882a388f2fa7e9c72927.jpg

 

1. Στην έκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών το τελευταίο VGR τι σημαίνει και γιατί δεν άλλαξε σε EUR.  Κάρτα sim έχω cosmote 

2. Την ένδειξη 5G μου την εμφάνισε μετά την αλλαγή μέσα σε πλαίσιο.  Γιατί;

Μου έβγαλε και το τελευταίο update το οποίο και πέρασα. 

Ευχαριστώ 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geostamp said:

Πάντως συνεχίζει να έχει προβλήματα με το proximity sensor και να συνεχίζει μαύρη η οθόνη όταν το απομακρύνεις από το αυτί και τελειώνεις την κλήση.

Το λέγανε για τα xiaomi τα τελευταία και το κάνει και το Samsung.

Τι να πω.

Όντως είσαι άτυχος .

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοώ άτυχος εννοώ που σε ταλαιπωρεί κ δεν δουλεύει υποδείγματικα όπως οι άλλες συσκευές.  Λογικά αν δεν έχεις κάποιο τζάμι που να το επηρεάζει, με update θα το διορθώσει η samsung .δεν έχει δείξει ποτέ θέματα με τους σενσορες 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, nik187 said:

Φίλε s_wind θέλω κάποιες πληροφορίες. 

Μόλις άλλαξα το csc μέσω Samkey από VGR σε EUR 

Χρειάστηκα μόνο ένα Credit,  το οποίο αγόρασα από eBay. 

Δεν έχασα απολύτως τίποτα. 

Το κινητό πλέον είναι έτσι 

Screenshot_20220319-191501_Settings.thumb.jpg.9516ad9eb026882a388f2fa7e9c72927.jpg

 

1. Στην έκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών το τελευταίο VGR τι σημαίνει και γιατί δεν άλλαξε σε EUR.  Κάρτα sim έχω cosmote 

2. Την ένδειξη 5G μου την εμφάνισε μετά την αλλαγή μέσα σε πλαίσιο.  Γιατί;

Μου έβγαλε και το τελευταίο update το οποίο και πέρασα. 

Ευχαριστώ 

Κομπλε εισαι τα τρια πρωτα μετρανε.Το τελευταιο δεν παιζει ρολο .

16 ώρες πριν, geostamp said:

Πάντως συνεχίζει να έχει προβλήματα με το proximity sensor και να συνεχίζει μαύρη η οθόνη όταν το απομακρύνεις από το αυτί και τελειώνεις την κλήση.

Το λέγανε για τα xiaomi τα τελευταία και το κάνει και το Samsung.

Τι να πω.

Τι εννοεις εγω οταν ακουμπαει στο αυτι σβηνει με το που το απομακρυνω αναβει εσενα οχι ?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...