Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, s_wind said:

Δεν διαφωνω αλλα απο το 2017 τοτε με το s8 μεχρι τωρα 2022 εχουμε πληρωσει 5-6 χιλιαδες ευρω και διαφορες βλεπουμε οταν τις παμε στο pc  σε κατι γενια  προσωπου και κατι λεπτομεριες του ποπου δεν ειναι τρανταχτες διαφορες σε σχεση με οτι γραφονται στα χαρτια .Τελος παντων εχουμε δρομο ακομα ευχομαι σε καμια 5ετια να πλησιασουν οι καμερες μια τουλαχιστον απλη φωτογραφικη μηχανη.

Αν μιλας για τοπια ή στατικα πορτρετα (εννοώ πρόσωπα) τις εχουν ηδη φτασει. Σκέψου η παλια πολυαγαπημενη μου φορητη rx100 (compact με μεγάλο αισθητήρα και φωτεινό φακό) εχει χάσει πάνω από 3-4 χρόνια τη μάχη με τα κινητά. Δηλαδή οι "απλές" μηχανές δεν αγγίζουν καν. 

Αυτές που συνεχίζουν να κερδίζουν είναι σχετικά ακριβότερα σώματα με premium/γρήγορους φακούς και κυρίως από άποψη motion blur όπου σε χαμηλό φωτισμό θα καταφέρεις να ανεβάσεις shutter speed σε 1/120 χωρίς να καταστραφεί η φωτογραφία. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 2/3/2022 at 6:49 ΜΜ, s_wind said:

.

spacer.png

 

 

Το είπε άλλος ένας φίλος πιο πριν αλλά δεν σχολιάστηκε από κανέναν άλλο....

Μόνο εμείς δεν βλέπουμε τις εικόνες του φίλου s_wind? 

Prestigio PAP4500DUO - Vodafone Smart 4 Max - Microsoft Lumia 535 - Honor 4c - Pepsi P1s - Honor 8....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα με το σήμα κινητής 

Samsung A52s csc Vodafone GR

Παροχος cosmote 

Το παθαίνω συχνά 

 

 

Screenshot_20220314-190133_Call.thumb.jpg.bb12411d7aa054b1029191123030367e.jpg

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nik187 said:

Παιδιά αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα με το σήμα κινητής 

Samsung A52s csc Vodafone GR

Παροχος cosmote 

Το παθαίνω συχνά 

 

 

Screenshot_20220314-190133_Call.thumb.jpg.bb12411d7aa054b1029191123030367e.jpg

Το screen δείχνει ότι έχεις σήμα το τηλέφωνο έχει πολύ καλό σήμα σε σύγκριση με άλλα, κοίτα μήπως η κάρτα SIM είναι παλιά να κάνεις μία αντικατάσταση

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sotosok said:

Το screen δείχνει ότι έχεις σήμα το τηλέφωνο έχει πολύ καλό σήμα σε σύγκριση με άλλα, κοίτα μήπως η κάρτα SIM είναι παλιά να κάνεις μία αντικατάσταση

Θα το κοιτάξω αν και νομίζω ότι δεν έχω καιρό που την άλλαξα. 

Ευχαριστώ 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Θρηνος...

Παει το youtube Vanced ....😵

--->>>  https://myphone.gr/forum/topic/192016/?tab=comments#comment-7045708

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Θρηνος...
Παει το youtube Vanced ....
--->>>  https://myphone.gr/forum/topic/192016/?tab=comments#comment-7045708
 
 
Και τι βαζουμε τωρα που να δουλευει στο chromecast?

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.puretuber.com/
Δοκίμασε αυτό

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση Λογισμικου Μαρτιος 2022 .

Η ενημερωμένη έκδοση κώδικα ασφαλείας του Μαρτίου 2022 περιλαμβάνει διορθώσεις για 50 ευπάθειες που σχετίζονται με το απόρρητο και την ασφάλεια. Δύο από αυτά τα τρωτά σημεία είναι κρίσιμα, ενώ 29 από αυτά χαρακτηρίζονται «υψηλά» όσον αφορά τη σοβαρότητα. Δεκαεννέα διορθώσεις αφορούν ευπάθειες μέτριου επιπέδου.

Η ενημέρωση Μαρτίου 2022 διορθώνει ένα σφάλμα που σχετίζεται με την εσφαλμένη διαμόρφωση ασφαλείας του RKP στον πυρήνα. Ένα άλλο σφάλμα που επέτρεπε σε έναν εισβολέα να αλλάξει τη λίστα των κλειδωμένων εφαρμογών χωρίς έλεγχο ταυτότητας έχει επίσης διορθωθεί. Ορισμένα άλλα σφάλματα που σχετίζονται με ακατάλληλο έλεγχο πρόσβασης στο StRetailModeReceiver στο   Wear Os 3 και το APKInstaller έχουν επίσης διορθωθεί.

Η ενημέρωση διορθώνει επίσης διάφορες ευπάθειες ασφαλείας στο πρόγραμμα εγκατάστασης Wearable Manager, την εφαρμογή Weather, τον Οδηγό εγκατάστασης, το Samsung Lock, το One UI Home, το UWB, το πρόγραμμα οδήγησης SDP και έχουν επιδιορθωθεί ο αλγόριθμος αντιστοίχισης δακτυλικών αποτυπωμάτων. Η Samsung διόρθωσε επίσης μια ευπάθεια που υπήρχε στο μόντεμ Shannon και σχετιζόταν με την ακατάλληλη χρήση του δείκτη προσωρινής μνήμης SMS.

Επίσης περιλαμβάνει βελτιώσεις σταθερότητας συσκευής , γενικές διορθώσεις σφαλμάτων και ενημερωμενο  kernel .

spacer.png

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, nik187 said:

Παιδιά αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα με το σήμα κινητής 

Samsung A52s csc Vodafone GR

Παροχος cosmote 

Το παθαίνω συχνά 

 

 

Screenshot_20220314-190133_Call.thumb.jpg.bb12411d7aa054b1029191123030367e.jpg

Με ανοιχτα τα δεδομενα γυρισε το σε 4G οχι 5G  Βγαλε την sim και βαλτην στην αλλη θεση θα ξαναδιαβασει τα csc .Μετα κανε μονο επαναφορα ρυθμισεων δικτυου.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι υπάρχει μία μικρή βελτίωση και στην ταχύτητα του τηλεφώνου μετά την τελευταία αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, sotosok said:

Φαίνεται ότι υπάρχει μία μικρή βελτίωση και στην ταχύτητα του τηλεφώνου μετά την τελευταία αναβάθμιση

μηπως και μια μικρη πτωση αυτονομιας?  ή ειναι η ιδεα μου? ενω πρωτα ηταν βραχος σε χρηση και αναμονη, χθες που ηταν η 2η μερα χρησης απο φορτιση, εβλεπα οτι πεφτει πιο νερακι, αλλα ειχα 15% χρηση FB στα στατιστικα, ενω δεν ειχα ασχοληθει σχεδον καθολου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Nikos_Mpl said:

μηπως και μια μικρη πτωση αυτονομιας?  ή ειναι η ιδεα μου? ενω πρωτα ηταν βραχος σε χρηση και αναμονη, χθες που ηταν η 2η μερα χρησης απο φορτιση, εβλεπα οτι πεφτει πιο νερακι, αλλα ειχα 15% χρηση FB στα στατιστικα, ενω δεν ειχα ασχοληθει σχεδον καθολου.

Είναι η τρίτη μέρα που είμαι με ενεργό το AOD και έχει Μεγαλύτερη κατανάλωση οπότε δεν μπορώ να ξέρω 

Screenshot_20220315-101816_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

νέος κάτοχος. Μπορείτε να προτείνετε κάποιο προστατευτικό οθόνης γιατί αυτό που αγόρασα είναι ελαττωματικό? 

Link to comment
Share on other sites

για τις θήκες τύπου book (χωρίς την γλώσσα που κλείνει τα δύο φύλλα) έχει βρει κανείς καμιά βολική βάση με βεντούζα για αμάξι;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gup_ said:

Καλησπέρα παιδιά

νέος κάτοχος. Μπορείτε να προτείνετε κάποιο προστατευτικό οθόνης γιατί αυτό που αγόρασα είναι ελαττωματικό? 

https://www.skroutz.gr/s/31833493/Spigen-GLAS-tR-ALIGNmaster-Tempered-Glass-x2-Pieces-Galaxy-A52.html?from=account_favorites

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, s_wind said:

Με ανοιχτα τα δεδομενα γυρισε το σε 4G οχι 5G  Βγαλε την sim και βαλτην στην αλλη θεση θα ξαναδιαβασει τα csc .Μετα κανε μονο επαναφορα ρυθμισεων δικτυου.

Μπορείς να μου γράψεις ακριβώς τα βήματα σε παρακαλώ το κινητό θα είναι ανοιχτό ή κλειστό ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, s_wind said:

Ενημερωση Λογισμικου Μαρτιος 2022 .

Η ενημερωμένη έκδοση κώδικα ασφαλείας του Μαρτίου 2022 περιλαμβάνει διορθώσεις για 50 ευπάθειες που σχετίζονται με το απόρρητο και την ασφάλεια. Δύο από αυτά τα τρωτά σημεία είναι κρίσιμα, ενώ 29 από αυτά χαρακτηρίζονται «υψηλά» όσον αφορά τη σοβαρότητα. Δεκαεννέα διορθώσεις αφορούν ευπάθειες μέτριου επιπέδου.

Η ενημέρωση Μαρτίου 2022 διορθώνει ένα σφάλμα που σχετίζεται με την εσφαλμένη διαμόρφωση ασφαλείας του RKP στον πυρήνα. Ένα άλλο σφάλμα που επέτρεπε σε έναν εισβολέα να αλλάξει τη λίστα των κλειδωμένων εφαρμογών χωρίς έλεγχο ταυτότητας έχει επίσης διορθωθεί. Ορισμένα άλλα σφάλματα που σχετίζονται με ακατάλληλο έλεγχο πρόσβασης στο StRetailModeReceiver στο   Wear Os 3 και το APKInstaller έχουν επίσης διορθωθεί.

Η ενημέρωση διορθώνει επίσης διάφορες ευπάθειες ασφαλείας στο πρόγραμμα εγκατάστασης Wearable Manager, την εφαρμογή Weather, τον Οδηγό εγκατάστασης, το Samsung Lock, το One UI Home, το UWB, το πρόγραμμα οδήγησης SDP και έχουν επιδιορθωθεί ο αλγόριθμος αντιστοίχισης δακτυλικών αποτυπωμάτων. Η Samsung διόρθωσε επίσης μια ευπάθεια που υπήρχε στο μόντεμ Shannon και σχετιζόταν με την ακατάλληλη χρήση του δείκτη προσωρινής μνήμης SMS.

Επίσης περιλαμβάνει βελτιώσεις σταθερότητας συσκευής , γενικές διορθώσεις σφαλμάτων και ενημερωμενο  kernel .

spacer.png

 

spacer.png

Βγήκε καινούργια ενημέρωση? Δεν μου ήρθε εμένα ακόμη. Μακάρι πάντως η νέα ενημέρωση να διορθώσει κάποιο προβλήματα που έχει το τηλέφωνο όπως τις γραμμές στην οθόνη κατά την κλήσει και ότι δεν ανάβει η οθονη όταν απομακρύνεις το τηλέφωνο από το αυτι μερικές φορές κατά την κλήσει.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, enick said:

Βγήκε καινούργια ενημέρωση? Δεν μου ήρθε εμένα ακόμη. Μακάρι πάντως η νέα ενημέρωση να διορθώσει κάποιο προβλήματα που έχει το τηλέφωνο όπως τις γραμμές στην οθόνη κατά την κλήσει και ότι δεν ανάβει η οθονη όταν απομακρύνεις το τηλέφωνο από το αυτι μερικές φορές κατά την κλήσει.

κανε μια χειροκινητη αναζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα έχει έρθει η ενημέρωση ακομα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Στην  ΛΗΞΗ ΧΡΟΝΙΚΟΥ ΟΡΙΟΥ ΟΘΟΝΗΣ 

Από 15 δευτερόλεπτα μεχρι 10 λεπτά βλέπω.

Επιλογή ΠΟΤΕ δε βλέπω να έχει όπως στο miui.Να μην σβήνει δηλαδή η οθόνη πότε.

Σωστά? 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε εμένα δεν ήρθε ακόμη η καινούργια ενημέρωση του Μαρτίου και δεν την βρίσκει ούτε μέσω του smart switch τι λέτε να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αν ολες οι προηγουμενες αναβαθμισεις εχουν ερθει κανονικα το μονο που εχεις να κανεις ειναι υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...