Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, s_wind said:

Δεν εχω ιδεα αυριο θα παραγγειλω την μαυρη.

Edit:

Παντως μια και αναφερες για προστασια καμερας αυτη ρε παιδι μου η nillkin ειναι ολα τα λεφτα και οχι μονο για τις καμερες αλλα τετοιο δεσιμο οταν βαζεις μεσα την συσκευη τοσα χρονια δεν ξαναδα μιλαμε γινεται σωμα εντελως τι να πω μπραβο ειναι φοβερη γεμισα θηκες εχω 7-8 και ομως αυτη την χαιρομαι πραγματικα πολυ προστατευτικη...

Ενα απλο πραγμα κανεις για οσους δυσκολευονται να ανοιξουν λενε το καπακι χαχα θελει οταν ειναι κλειστο να βαζεις νυχι για τραβηγμα την πρωτη γραμμη και οταν θελεις να το κλεισεις την τριτη τοσο απλο το κανω και ανοιγει-κλεινει ανετοτατα...

 

https://www.skroutz.gr/s/28209361/Nillkin-Camshield-Back-Cover-Πλαστικό-Μαύρο-Galaxy-A52.html

 

spacer.png

 

δεν ξερω ποσο νυχι θελει , αλλα την σκυλομετανιωσα ....για να ανοιξω καμερα ή φλας καθε φορα γινοταν μαχη. Η μονη λυση ηταν να μην τερματιζει στο κλεισιμο.Πηρα αλλη και ησυχασα.

Αν ειναι κανεις Θεσσαλονικη  του την δινω με μισα λεφτα.8 ευρω την πηρα.Θερμη ειμαι ερχεται την παιρνει.

https://www.skroutz.gr/s/33194142/Powertech-Ring-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-A52-A52s.html?from=sku_color_variations

πολυ καλη. Και με δαχτυλιδι για stand και προστατευονται οι καμερες και αγκαλιαζεται ωραια το κινητο και ωραια υφη εχει.

On 1/3/2022 at 9:43 ΜΜ, geostamp said:

Έχω να κάνω μια παρατήρηση.

Καμία φορά όταν τελειώνω την συνομιλία στο τηλέφωνο και το κατεβάζω από το αυτί μου η οθόνη είναι μαύρη χωρίς να μπορώ να πατήσω κάτι.Βεβαια πρόσεξα ότι η γραμμή έχει κλείσει από τον συνομιλητή μου.Δε συμβαίνει βεβαια πάντα αυτό. 

τελικα δεν το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

Edited by geostamp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτό το έχουν οι περισσότερες nillkin.

Θυμάμαι σε αρκετές συσκευές, είχα δεινοπαθησει.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πριν την παρω ειδα το παρακατω βιντεο για Α52 και παρατηρησα οτι ο τυπος την ανοιγε και εκλεινε ευκολα .Μετα εψαξα την βρηκα τυχαια να την  παρω απο  spaceboy στα 7.40ε την οποια πηγα ο ιδιος βολτα να την δοκιμασω πριν πληρωσω μια και του ειπα στο τηλεφωνο να κανω δοκιμη μπροστα του.

Βιντεο--->>>https://www.youtube.com/watch?v=az2xgcjykEY

 

Spaceboy

7.40ε

https://spaceboy.io/store/nillkin-camshield-pro-6902048212497-samsung-galaxy-a52-case-black/?skr_prm=WyIzY2I5MzBjYy1lM2ZjLTQwNjktOTk4Ni0wNzAwNTM3ZTM0YmMiLDE2NDU4MzA1NTQ1MzYseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ναι κ εγώ έχω αυτήν στο s21u μόνο στην αρχή ήταν κάπως δύσκολο το πορτάκι αλλά μετά όντως έστρωσε κ δουλεύει σωστά χωρίς να σου βγάζει την πίστη.  Όντως πολύ καλή επιλογή η συγκεκριμένη που προστατεύει τις κάμερες αν κ δίνει λίγο όγκο στο κινητό. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2022 at 9:43 ΜΜ, geostamp said:

Έχω να κάνω μια παρατήρηση.

Καμία φορά όταν τελειώνω την συνομιλία στο τηλέφωνο και το κατεβάζω από το αυτί μου η οθόνη είναι μαύρη χωρίς να μπορώ να πατήσω κάτι.Βεβαια πρόσεξα ότι η γραμμή έχει κλείσει από τον συνομιλητή μου.Δε συμβαίνει βεβαια πάντα αυτό. 

Και στο δικό μου γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?
και σε μένα στο Α72 συμβαίνει αυτό με την οθόνη μετά από κλήση. στις 10 κλήσεις να γίνει στις 2 η στην μια
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτή την θεματαρα ψάχνω που έχει στο επισημο site η Sammy...
Ξέρει κανείς το όνομα της;a2c181c5f6b0ceda0f77ca7511a91a6a.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι το mechanical gear?

Αν κανεις αναζητηση βαση χρωματος λογικα θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2022 at 9:43 ΜΜ, geostamp said:

Έχω να κάνω μια παρατήρηση.

Καμία φορά όταν τελειώνω την συνομιλία στο τηλέφωνο και το κατεβάζω από το αυτί μου η οθόνη είναι μαύρη χωρίς να μπορώ να πατήσω κάτι.Βεβαια πρόσεξα ότι η γραμμή έχει κλείσει από τον συνομιλητή μου.Δε συμβαίνει βεβαια πάντα αυτό. 

Αυτό το πρόβλημα που λες το έχω κι εγώ ενώ τελειώνει η κλήση και κατεβάζω το τηλέφωνο από το αυτί μου δεν ανάβει η οθόνη. Γενικά εμενα το τηλέφωνο εχει κάποια θεματια. Πχ εμένα όταν γράφω κάτι στο messenger η' στο ίντερνετ τρέμει η οθόνη μερικές φορες και δυστυχώς κάνει και σε εμένα το εκνευριστικό με τις γραμμές στην οθόνη όταν έχω κλήση και μιλαω

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι software. Κάντε υπομονή παιδιά μήπως κ το φτιάξουν. Απλά είναι πολύ περίεργο οο μισοί κ παραπάνω να μην το έχουν.  Τέτοια θέματα έχουν αναφερθεί κ στο s22 γι αυτό πιστεύω ότι θα φτιάξουν τα πράγματα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikoseggo said:

Ναι κάνει 👍

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβει σε κανένα να μην μπορεί να απαντήσει σε κλήση ή να μην μπορεί να κανει κλήση? 

Συνεβει σε εμένα χθες, να χτυπάει η συσκευή αλλά όταν το σηκώνω να κλείνει η γραμμή. Και ούτε ανοιχτή ακρόαση μπορούσα να το βάλω...

Τελικά έστρωσε με μια επανεκκίνηση, αλλά με προβλημάτισε.... 

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβει σε κανένα να μην μπορεί να απαντήσει σε κλήση ή να μην μπορεί να κανει κλήση? 
Συνεβει σε εμένα χθες, να χτυπάει η συσκευή αλλά όταν το σηκώνω να κλείνει η γραμμή. Και ούτε ανοιχτή ακρόαση μπορούσα να το βάλω...
Τελικά έστρωσε με μια επανεκκίνηση, αλλά με προβλημάτισε.... 
Σε μένα όχι, μάλλον θα ήταν κάτι παροδικό

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τον 25αρι φορτιστή σε μια ώρα από 20% μπαταρία φουλαρει.

Έχει διαφορά με τον 15αρι της συσκευασίας κάνα μεσαωρακι οπότε θεωρώ αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τον 25αρι φορτιστή σε μια ώρα από 20% μπαταρία φουλαρει.
Έχει διαφορά με τον 15αρι της συσκευασίας κάνα μεσαωρακι οπότε θεωρώ αξίζει.
Θα συμφωνήσω μαζί σου

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geostamp said:

Πάντως με τον 25αρι φορτιστή σε μια ώρα από 20% μπαταρία φουλαρει.

Έχει διαφορά με τον 15αρι της συσκευασίας κάνα μεσαωρακι οπότε θεωρώ αξίζει.

 Η αλήθεια είναι ότι έχει κ μεγάλη. Όταν παίρνει η γυναίκα μου τον δικό μου 25 αρι φορτιστή παθαίνει πλάκα.😁

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2022 at 12:19 ΠΜ, s_wind said:

Δεν εχω ιδεα αυριο θα παραγγειλω την μαυρη.

Edit:

Παντως μια και αναφερες για προστασια καμερας αυτη ρε παιδι μου η nillkin ειναι ολα τα λεφτα και οχι μονο για τις καμερες αλλα τετοιο δεσιμο οταν βαζεις μεσα την συσκευη τοσα χρονια δεν ξαναδα μιλαμε γινεται σωμα εντελως τι να πω μπραβο ειναι φοβερη γεμισα θηκες εχω 7-8 και ομως αυτη την χαιρομαι πραγματικα πολυ προστατευτικη...

Ενα απλο πραγμα κανεις για οσους δυσκολευονται να ανοιξουν λενε το καπακι χαχα θελει οταν ειναι κλειστο να βαζεις νυχι για τραβηγμα την πρωτη γραμμη και οταν θελεις να το κλεισεις την τριτη τοσο απλο το κανω και ανοιγει-κλεινει ανετοτατα...

 

https://www.skroutz.gr/s/28209361/Nillkin-Camshield-Back-Cover-Πλαστικό-Μαύρο-Galaxy-A52.html

 

spacer.png

 

S Wind ηρθαν οι θηκες? τις δοκιμασες? Εμεινες ευχαριστημένος?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ περίεργος αν σας βρούνε την λύση.  Εγώ θα έκανα μια ακόμη υποχώρηση κ μετά το update που υπόσχονται πρέπει να πάτε να κάνετε παράπονα και να είσαστε απόλυτοι.  Ήρθε το update αλλά τίποτα κ να   απαιτήσετε να φτιαχτεί αλλιώς email στα κεντρικά.  Η Άποψη μου .

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2022 at 8:19 ΠΜ, challenge143 said:

Είμαι πολύ περίεργος αν σας βρούνε την λύση.  Εγώ θα έκανα μια ακόμη υποχώρηση κ μετά το update που υπόσχονται πρέπει να πάτε να κάνετε παράπονα και να είσαστε απόλυτοι.  Ήρθε το update αλλά τίποτα κ να   απαιτήσετε να φτιαχτεί αλλιώς email στα κεντρικά.  Η Άποψη μου .

Λοιπόν τα δεδομένα είναι εξακριβωμένα: 

1. Το φαινόμενο υπάρχει σε πάρα πολλές συσκευές και εμφανίζεται όταν η λήψη είναι σε 2g με δραστηριότητα είτε data είτε ομιλίας. 

2.εμφανιζεται όταν από 2g αλλάζει σύνδεση από 2g σε 3g, 4g ή 5g

3.στο δικό μου ήταν πολύ έντονο όταν συνέβαινε πριν το τωρινό  update. Εξακολουθεί να συμβαίνει αλλά πιο ήπια μετά το update.  Και για να είμαι πιο συγκεκριμένος, έβλεπα να συμβαίνει στην μισή κάτω οθόνη ενώ τώρα είναι κάποιες γραμμές η γραμμή περίπου στη μέση.

4. Στο xda αναφέρουν fix μετα από αλλαγή οθονης ή μπαταρίας ή μητρικής.  Άλλος αναφερει ότι μόνο με αλλαγή οθόνης ΚΑΙ  μπαταρίας διορθώθηκε. 

5. Μπορεί να είναι πρόβλημα σε οποιαδήποτε συσκευή η οποία όμως δεν έχει βρεθεί στις συγκεκριμένες συνθήκες ώστε να το δει ο χρήστης. 

6. Μάλλον δεν αφορά μόνο την οθόνη καθώς αναφέρουν ότι δεν διορθώθηκε με την αλλαγή της (μόνο οθονη).

7. Θα περίμενα μια επίσημη τοποθέτηση από την Samsung αλλά δεν υπάρχει. 

8. Μάλλον Samy k Snapdragon δεν κουμπώσαν και πολύ καλά. 

Αν και δεν είναι κάτι που με τρελαίνει, θεωρώ ότι μια συσκευή με αυτές τις προδιαγραφές,  αυτήν τη τιμή και από αυτή την εταιρεία απλά δεν είναι αποδεκτό. 

Αποδεκτό θα ήταν σε οποιαδήποτε κινέζιά όταν δεδομένα πας να γλυτώσεις χρήματα και είσαι διατεθειμένος για υποχωρήσεις. Όχι σε συσκευή η οποία σήμερα κοστίζει 400 euro (επισημα) 8 μήνες από την κυκλοφορία του και σε αναμονή του αντικαταστατη του.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομαδα. Το ξαναπηρα και στηνω νεες gcam.

Εχω βελτιωσει λιγο στις νυχτερινες το θόρυβο που προέκυπτε σε υψηλή αντίθεση. Επίσης βελτιώθηκε και σελφι (που δυστυχώς μετα το update χασατε τις "καλες" ρυθμισεις) καθώς και τον ultrawide. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Antretng said:

Γεια σας ομαδα. Το ξαναπηρα και στηνω νεες gcam.

Εχω βελτιωσει λιγο στις νυχτερινες το θόρυβο που προέκυπτε σε υψηλή αντίθεση. Επίσης βελτιώθηκε και σελφι (που δυστυχώς μετα το update χασατε τις "καλες" ρυθμισεις) καθώς και τον ultrawide. 

Καλορίζικο..ξανά..

Άντε περιμένουμε ενημέρωση στο tele😉

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, apogee said:

Λοιπόν τα δεδομένα είναι εξακριβωμένα: 

1. Το φαινόμενο υπάρχει σε πάρα πολλές συσκευές και εμφανίζεται όταν η λήψη είναι σε 2g με δραστηριότητα είτε data είτε ομιλίας. 

2.εμφανιζεται όταν από 2g αλλάζει σύνδεση από 2g σε 3g, 4g ή 5g

3.στο δικό μου ήταν πολύ έντονο όταν συνέβαινε πριν το τωρινό  update. Εξακολουθεί να συμβαίνει αλλά πιο ήπια μετά το update.  Και για να είμαι πιο συγκεκριμένος, έβλεπα να συμβαίνει στην μισή κάτω οθόνη ενώ τώρα είναι κάποιες γραμμές η γραμμή περίπου στη μέση.

4. Στο xda αναφέρουν fix μετα από αλλαγή οθονης ή μπαταρίας ή μητρικής.  Άλλος αναφερει ότι μόνο με αλλαγή οθόνης ΚΑΙ  μπαταρίας διορθώθηκε. 

5. Μπορεί να είναι πρόβλημα σε οποιαδήποτε συσκευή η οποία όμως δεν έχει βρεθεί στις συγκεκριμένες συνθήκες ώστε να το δει ο χρήστης. 

6. Μάλλον δεν αφορά μόνο την οθόνη καθώς αναφέρουν ότι δεν διορθώθηκε με την αλλαγή της (μόνο οθονη).

7. Θα περίμενα μια επίσημη τοποθέτηση από την Samsung αλλά δεν υπάρχει. 

8. Μάλλον Samy k Snapdragon δεν κουμπώσαν και πολύ καλά. 

Αν και δεν είναι κάτι που με τρελαίνει, θεωρώ ότι μια συσκευή με αυτές τις προδιαγραφές,  αυτήν τη τιμή και από αυτή την εταιρεία απλά δεν είναι αποδεκτό. 

Αποδεκτό θα ήταν σε οποιαδήποτε κινέζιά όταν δεδομένα πας να γλυτώσεις χρήματα και είσαι διατεθειμένος για υποχωρήσεις. Όχι σε συσκευή η οποία σήμερα κοστίζει 400 euro (επισημα) 8 μήνες από την κυκλοφορία του και σε αναμονή του αντικαταστατη του.

Αυτα εχουν παρατηρηθει και σε s22 ultra  με sim cosmote ενω με  wind καθολου κανε μια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου μπας και διορθωθει.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, s_wind said:

Αυτα εχουν παρατηρηθει και σε s22 ultra  με sim cosmote ενω με  wind καθολου κανε μια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου μπας και διορθωθει.

Τελικά το  s22 που πήρες τι λέει;  όλα είναι κομπλέ σε σένα.  Εγώ τρόμαξα κ έκανα πίσω.  

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...