Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση για τον s_wind και πιστευω μας αφορα ολους. Τι προσωπικο dns εχεις βαλει ????? Κενο? Αυτοματο ? ή καποιο π.χ. dns.google ?????
Το έχει γράψει ο s_wind στο post 1529

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα.Περασα την 12 πριν 1εβδομαδα.Παρατηρησα ότι όταν παίρνω τηλ ανάβει ένα πράσινο λαμπάκι δίπλα στο ποσοστό μπαταρίας.Η αυτονομία της μπαταρίας μειώθηκε αρκετά.Κατα την ανταλλαγή μνμ και ενώ έστειλα ένα gif βγήκα και ενώ πήγα να ξαναμπώ στα μνμ με πέταξε 2-3 φορες εξω.Σημερα ενώ έπαιρνα τηλ και πριν απαντήσει, 2 φορές εμφανίστηκε στο κάτω μερος της οθόνης ένα άσπρο χρώμα.Καποιος φίλος έχει παρόμοια προβλήματα?Όλα αυτά οφείλονται στην 12?Θα διορθωθουν με νεα ενημέρωση?Ποτε θα βγει?Αν ξερει καποιος ας απαντησει.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Edited by Xrixal1987
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με άλλο καλώδιο.

Sent from my Galaxy S10e


Αυτό ήταν με αλλο καλώδιο δουλεύει κανονικά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thanpapanik said:

Ειχα κ εγώ το ίδιο θέμα με τον φίλο. Το έχω ξαναγράψει και πριν 7-8 μέρες. Μετά από κλήση χιόνια στην οθόνη, όχι τακτικά και με συγκεκριμένο μοτίβο. Ότι να ναι χιόνια. Έκανα hard reset. Αλλά το πρόβλημα παραμένει. Αύριο επικοινωνώ με τη samsung για αντικατάσταση συσκευής. Σε περίπτωση που μου την αλλάξουν πωλείται όπως είναι γτ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημενος από τη συγκεκριμένη συσκευή.

Ενημέρωσε μας να μας πεις τι σου απάντησαν.  Αν περάσουν πάντως 7μερες δεν υπάρχει αλλαγή αλλά μόνο επισκευή. 

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και σε μένα αυτό με τα χιόνια. Κάνοντας double tap για να ανάψει η οθόνη. Το έκανε αρκετές φορές ακόμα και μετά από restart. Έδειχνε σαν να κολλάει ο επεξεργαστής. Αργούσε στις λειτουργίες και είχε χαμηλά FPS για κάποια δευτερόλεπτα. 

Έτρεξα το App Booster για το οποίο βγήκε και update σήμερα και το πρόβλημα έχει προς το παρόν επιλυθεί. Μπορεί να είναι και τυχαίο βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, coolnetgr said:

Το έκανε και σε μένα αυτό με τα χιόνια. Κάνοντας double tap για να ανάψει η οθόνη. Το έκανε αρκετές φορές ακόμα και μετά από restart. Έδειχνε σαν να κολλάει ο επεξεργαστής. Αργούσε στις λειτουργίες και είχε χαμηλά FPS για κάποια δευτερόλεπτα. 

Έτρεξα το App Booster για το οποίο βγήκε και update σήμερα και το πρόβλημα έχει προς το παρόν επιλυθεί. Μπορεί να είναι και τυχαίο βέβαια.

Το κάνει όταν δεν έχει σήμα κινητής και αναγκάζεται να γυρίσει σε GSM. Μόλις βρει 4g σταματάει και δεν το ξαναβλεπεις. Το έχω παρατηρήσει σε περιοχές που χάνει το σήμα, σε ασανσέρ και υπόγεια. Σε σημεία με καλό σήμα, πότε. Έχει  αναφερθεί παντού. Όλοι ευχόμαστε να είναι bug αλλά το έκανε και στην 11 και συνεχίζει.  

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω 20-30 κλησεις την μερα λογο εργασιας δεν το εχει κανει  ποτε .Εχω βαλει σκετο  μαυρο wallpaper ως φοντο κλησης οταν με καλουνε η παιρνω και παντα εχω απο την αρχη απενεργοποιημενη την aod . Εγω εχω φλασαρει την 12 με odin εσεις οχι ? Την πηρατε ως ενημερωση ? Εχεται μπει  recovery  να κανετε wipe cache partition    και μετα repair apps ? Για καντε μια καλυτερη περιγραφη πως ακριβως ξεκινα το bug και πως τελιωνει .Δηλαδη ειναι η συσκευη σε κατασταση αναμονης σας καλουνε και κανει χιονια για πειτε λοιπον ...

22 ώρες πριν, fotisbasm said:

ρωταω ο ιδιος τι προτεινει ,(o s_wind)  και οχι απλα γενικη πληροφορια στο πως κοβουμε διαφημησεις 

και για να μην κανω εχτρα ποστ , εχω κολησει σε 2 : dns.google(google) ??? ή one.one.one.one (cloudflare)

Οχι τα παραπανω δεν κοβουν διαφημισεις βαλε dns.adguard.com πατα Ok και για να λειτουργει κλεισε τα δεδομενα και ανοιξετα παλι.. 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, apogee said:

Το κάνει όταν δεν έχει σήμα κινητής και αναγκάζεται να γυρίσει σε GSM. Μόλις βρει 4g σταματάει και δεν το ξαναβλεπεις. Το έχω παρατηρήσει σε περιοχές που χάνει το σήμα, σε ασανσέρ και υπόγεια. Σε σημεία με καλό σήμα, πότε. Έχει  αναφερθεί παντού. Όλοι ευχόμαστε να είναι bug αλλά το έκανε και στην 11 και συνεχίζει.  

Άρα τελικά αν εμφανιστεί κ σε μας είναι τελικά κάποιο bug ή από ότι καταλαβαίνω όταν δεν έχει καλό σήμα. Ωραία για να μην ανησυχούμε όταν εμφανιστεί 🤪

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2022 at 10:53 ΜΜ, challenge143 said:

 

 

On 17/2/2022 at 8:55 ΜΜ, s_wind said:

Εγω κανω 20-30 κλησεις την μερα λογο εργασιας δεν το εχει κανει  ποτε .Εχω βαλει σκετο  μαυρο wallpaper ως φοντο κλησης οταν με καλουνε η παιρνω και παντα εχω απο την αρχη απενεργοποιημενη την aod . Εγω εχω φλασαρει την 12 με odin εσεις οχι ? Την πηρατε ως ενημερωση ? Εχεται μπει  recovery  να κανετε wipe cache partition    και μετα repair apps ? Για καντε μια καλυτερη περιγραφη πως ακριβως ξεκινα το bug και πως τελιωνει .Δηλαδη ειναι η συσκευη σε κατασταση αναμονης σας καλουνε και κανει χιονια για πειτε λοιπον ...

Οχι τα παραπανω δεν κοβουν διαφημισεις βαλε dns.adguard.com πατα Ok και για να λειτουργει κλεισε τα δεδομενα και ανοιξετα παλι.. 

Προσπαθώ να το βάλω το κινητό σε recovery mode και δε μπορώ για αυτό έκανα επαναφορά. Πατάω κάτω έντασης και κουμπί απενεργοποίησης και δε μπαίνει με τίποτα.

Edited by thanpapanik
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, fotisbasm said:
8 ώρες πριν, thanpapanik said:
Προσπαθώ να το βάλω το κινητό σε recovery mode και δε μπορώ για αυτό έκανα επαναφορά. Πατάω κάτω έντασης και κουμπί απενεργοποίησης και δε μπαίνει με τίποτα.

Για recovery πρέπει να είναι το usb καλώδιο συνδεδεμένο με pc

Ναι. Το έμαθα. Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και εμένα αυτό με τα χιόνια κάνα δυο φορές. Σίγουρα την μια φορά έκανα πλοήγηση με το google maps και εμφανίστηκαν τα χιόνια στη μισή οθόνη αστραπιαία και επανήλθε μόνο του άμεσα.


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ψιλο-περιεργο σε καποιους με update  διορθωθηκε σε αλλους παρεμεινε σε αλλους δεν το κανει ποτε γραψτε και δω καλυτερα για το bug .Το καλυτερο ειναι να παρει καποιος στην επσημη samsung και οχι στο σερβις.

https://eu.community.samsung.com/t5/tag/a52s/tg-p/board-id/gr-galaxy-a

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Ως κάτοχος huawei κινητών και Xiaomi τα τελευταία 4 χρόνια θέλω να κάνω μια ερώτηση,

στο Samsung μπορούμε να κάνουμε record screen..δηλαδή να τραβάω βίντεο ότι κινήσεις κάνω στο κινητό ?

Ευχαριστώ!

είχα κάποτε ενα S4 και μπορώ να πω απο καλυτερα μου τηλέφωνα..ειδικά στις φώτο 😋

Edited by townleader

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, townleader said:

Καλησπέρα σε όλους,

Ως κάτοχος huawei κινητών και Xiaomi τα τελευταία 4 χρόνια θέλω να κάνω μια ερώτηση,

στο Samsung μπορούμε να κάνουμε record screen..δηλαδή να τραβάω βίντεο ότι κινήσεις κάνω στο κινητό ?

Ευχαριστώ!

είχα κάποτε ενα S4 και μπορώ να πω απο καλυτερα μου τηλέφωνα..ειδικά στις φώτο 😋

Φυσικα και μπορείς.

Screenshot_20220218-170455_Opera.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, thanpapanik said:

Επιβεβαιώνω ότι το ξαναέκανε σε σημείο μου το ίντερνετ από Η+ πήγε σε Ε. Η οθόνη τρεμοεπαιζε. Άρχισε να γίνεται σπαστικό. 

Να το διατυπώσω ακόμα πιο αναλυτικά και συγνώμη για το μεγεθος:

Το έχω τριπλοτσεκαρει.  Στο σπίτι μου έχω 4g/lte και δεν εχει συμβει ποτε, στο ασανσέρ δεν υπάρχει σήμα καθόλου,  ακολουθεί το γκαράζ με Ε. Όταν βγω στον πολιτισμό (εξω απο το γκαραζ σε ανοικτο χωρο), εχω την μισή οθόνη να παίζει με αυτό που κάποιοι έχουν παρατηρήσει και κάποιοι όχι μέχρι να ξαναδεί Η η 4g /lte η συσκευη. Σε όλη την υπόλοιπη ημέρα ό,που έχω σχεδόν παντού σωστό σήμα ΔΕΝ το κάνει. Οι μετακινήσεις που κάνω είναι μεγαλες μέσα στην ημέρα και η χρήση της συσκευής πολύ έντονη με τα πάντα ανοικτά. Κάνω επίσης πάνω από 25 κλήσεις καθημερινά όπως αναφερει και ο φίλος πιο πάνω αλλά σε διαφορετικές περιοχές. Το έχω δει και μια δυο φορές κοντά στο Αττικό άλσος ( στην πλευρα του Γηροκομείου) όπου χάνεται σε καποια σημεία ακόμα και η σύνδεση.    Η λογική λέει ότι δεν είναι θέμα οθόνης η άλλου υλικού οπότε δεν ανησυχώ ιδιαίτερα. Πιστεύω ότι είναι software πρόβλημα και θα αποκατασταθεί με κάποια ενημέρωση. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, apogee said:

Να το διατυπώσω ακόμα πιο αναλυτικά και συγνώμη για το μεγεθος:

Το έχω τριπλοτσεκαρει.  Στο σπίτι μου έχω 4g/lte και δεν εχει συμβει ποτε, στο ασανσέρ δεν υπάρχει σήμα καθόλου,  ακολουθεί το γκαράζ με Ε. Όταν βγω στον πολιτισμό (εξω απο το γκαραζ σε ανοικτο χωρο), εχω την μισή οθόνη να παίζει με αυτό που κάποιοι έχουν παρατηρήσει και κάποιοι όχι μέχρι να ξαναδεί Η η 4g /lte η συσκευη. Σε όλη την υπόλοιπη ημέρα ό,που έχω σχεδόν παντού σωστό σήμα ΔΕΝ το κάνει. Οι μετακινήσεις που κάνω είναι μεγαλες μέσα στην ημέρα και η χρήση της συσκευής πολύ έντονη με τα πάντα ανοικτά. Κάνω επίσης πάνω από 25 κλήσεις καθημερινά όπως αναφερει και ο φίλος πιο πάνω αλλά σε διαφορετικές περιοχές. Το έχω δει και μια δυο φορές κοντά στο Αττικό άλσος ( στην πλευρα του Γηροκομείου) όπου χάνεται σε καποια σημεία ακόμα και η σύνδεση.    Η λογική λέει ότι δεν είναι θέμα οθόνης η άλλου υλικού οπότε δεν ανησυχώ ιδιαίτερα. Πιστεύω ότι είναι software πρόβλημα και θα αποκατασταθεί με κάποια ενημέρωση. 

Εαν ηταν ενα γενικευμενο  software  προβλημα θα το εκανε σε ολους παντου εγω πχ για ενα χρονικο διαστημα λογο εργασιας ασχοληθηκα με το σημα σε τουνελ , ασανσερ κτλ δεν το εκανε ποτε. Προσεχε ειναι συνδυασμος μιας αστοχιας ενημερωσης υλικου που δεν ενημερωνεται σωστα σε καποιες παρτιδες ναι ετσι ειναι software  προβλημα .

Οκ μπορει να μην ενοχλει εκει που ειναι το συγκεκριμενο bug  καλο θα ηταν παντως καποιος που εχει ελευθερο χρονο και μπορει να φλασαρει το τελευταιο  επισημο ρομ με Odin  επειδη υπαρχει και ενα ποσοστο πιθανοτητας να βγαινει σφαλμα απο ενημερωσεις που Δεν Διορθωνεται για την ωρα.

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε το bug τι λεει η παρακατω πενταδα για καντε αναφορα :

Επισης να αναφερετε εαν ολα τα update  τα δεχθηκατε ως ενημερωση η κανατε φλασαρισμα με Odin .

spacer.png

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο όμως που σε μερικούς το κάνει κ σε άλλους όχι. Πάντως προς το παρόν η γυναίκα μου δεν μου το έχει αναφέρει αν κ μου είναι πολύ εύκολο να το τσεκαρω κ εγώ γιατί έχω την περιβόητη Vodafon που δεν έχεις πουθενά κ ποτέ σήμα. Αν κ στο σπίτι που δεν έχει καλό σήμα όσες φορές έχει χτυπήσει δεν έχει εμφανιστεί κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μεγαλο ενδεχομενο οχι σιγουρα βεβαια να ειναι σφαλμα ενημερωσεων μονο καποιος εαν φλασαρει το τελευταιο επισημο λειτουργικο με Odin καθαρη εγκατασταση  θα δει . . 

Θυμαμαι οταν πηρα την συσκευη τον σεπτεμβριο με το πρωτο update  μου εβγαζε σφαλμα στο youtube εσβηνε μονο του μετα απο πεντε λεπτα προβολης βιντεο.Διορθωθηκε αμεσα με καθαρη εγκατασταση φλασαρισματος.

Και δω για να βγει ενα συμπερασμα απο το να περιμενεις μηνες πρεπει καποιος να κανει μια καθαρη εγκατασταση μπας και . . Αλλιως εαν ειναι αρνητικο το αποτελεσμα στην επισημη sammy...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, s_wind said:

Υπαρχει μεγαλο ενδεχομενο οχι σιγουρα βεβαια να ειναι σφαλμα ενημερωσεων μονο καποιος εαν φλασαρει το τελευταιο επισημο λειτουργικο με Odin καθαρη εγκατασταση  θα δει . . 

Θυμαμαι οταν πηρα την συσκευη τον σεπτεμβριο με το πρωτο update  μου εβγαζε σφαλμα στο youtube εσβηνε μονο του μετα απο πεντε λεπτα προβολης βιντεο.Διορθωθηκε αμεσα με καθαρη εγκατασταση φλασαρισματος.

Και δω για να βγει ενα συμπερασμα απο το να περιμενεις μηνες πρεπει καποιος να κανει μια καθαρη εγκατασταση μπας και . . Αλλιως εαν ειναι αρνητικο το αποτελεσμα στην επισημη sammy...

Καλά τα λες.  Αλλά όπως έχουν γράψει  τα παιδιά από την επίσημη Sammy κάνουν τους Κινέζους και ποιο πάνω το παλικάρι του είπαν να περιμένουν updated  κ ότι η συσκευή έχει Αλλά 2 χρόνια εγγύηση.  Άρα που θα το βρουν το δίκιο τους όταν τους κλείνει με ωραίο τρόπο την πόρτα η καλή μας Sammy?  

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, challenge143 said:

Καλά τα λες.  Αλλά όπως έχουν γράψει  τα παιδιά από την επίσημη Sammy κάνουν τους Κινέζους και ποιο πάνω το παλικάρι του είπαν να περιμένουν updated  κ ότι η συσκευή έχει Αλλά 2 χρόνια εγγύηση.  Άρα που θα το βρουν το δίκιο τους όταν τους κλείνει με ωραίο τρόπο την πόρτα η καλή μας Sammy?  

Δεν ξερω εαν πηραν στην Samsung η στο σερβις .Για τετοιου τυπου θεματα να αιωρουνται πας στην επισημη samsung  και απαιτεις.Το εαν δεν απαιτεις ειναι αλλο καπελο και εισαι ελαστικος σημαινει οτι δεν εχεις θεμα να υποφερεις μια κατασταση αυτο ειναι προβλημα του καθενος.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Η κεντρική ποία είναι η σμαρτεκ στο Χαϊδάρι ή η παλιά αρβατο στα ΚΤΕΛ του Κηφισού;  αν είναι να βοηθήσουμε τα παιδιά που να απευθυνθούν.  

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...