Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

43 minutes ago, tsoutsoudis said:

Μολις ξανακοιτάξα μέχρι και πολλές σελίδες πίσω και δεν το βρίσκω.... Τι να πω 

Στη 2η σελίδα είναι..περίπου στη μέση της..εκεί το είχε αναφέρει πρώτη φορά,κι αυτή τη σελίδα έχω κρατήσει ως σελιδοδείκτη για να το βρίσκω εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, tsoutsoudis said:

Το βρήκα! Σ ευχαριστώ πολύ. Για το Android 12 πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο ή απλά το εγκαθιστώ μετά?

Κανονικά πρώτα κανεις την εγκατάσταση της αναβάθμισης και ύστερα ακολουθείς τη διαδικασία που περιγράφει ο φιλος.

Με αυτόν τον τρόπο είναι σαν να κάνεις μια περίπου καθαρή εγκατάσταση του λειτουργικού,αλλά να ξέρεις ότι σβήνονται τα πάντα γιατί γίνεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκανα.

Πατησα παραλειψη στα παντα, ομως εκανα επαναφορα τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις της συσκευσης απο το αντιγραφο ασφαλειας του google drive. Δεν επρεπε? Πρεπει δηλαδη να κανω τις ρυθμισεις του κινητου και να εγκαταστησω ακομα κ τις εφαρμογες μια μια μονος μου?

Το εκανα για να επαναφερω τα μηνυματα και τις κλησεις κυριως, αλλα φοβαμαι μηπως επανεφερε και τις περιττες εφαρμογες της samsung...

Edited by tsoutsoudis
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει  κανείς που οφείλεται η μεγάλη διαφορά στην τιμή σε σκρουτζομάγαζα σε σχέση με κωτσόβολο, πλαίσιο, public κλπ? Με ενδιαφέρει το τηλέφωνο και το έχω βρει στα 330 ευρώ σε ένα κατάστημα καραβασιλης από το skroutz, αλλά μιλάμε για 70 ευρώ διαφορά από τα γνωστά. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι ευρωπαϊκή version και για αυτό πέφτει το κόστος; Τι να προσέξω; Ζητώ συγγνώμη αν έχει ήδη συζητηθεί, βρήκα μόνο αυτό στις τελευταίες σελίδες, ότι πρέπει να γράφει πάνω: SM-A528B/DS

 

Εσείς από που κάνατε αγορά; Έχει κανείς μήπως vodafone να επιβεβαιώσει αν παίζει το 5g;

 

ETA: πήγα λίγο πιο πίσω στις σελίδες και είδα ένα συμφορουμίτη που πρότεινε το mi.gr. Samsung Galaxy A52s 5G A528 Light Violet 6GB/128GB Dual Sim EU (mi.gr)

Φαίνεται ευρωπαϊκή version και αναγράφει τα 2 χρόνια εγγύηση. 

Κάτι άλλο που θα έπρεπε να προσέξω;

Edited by angelfeather
προσθηκη
Link to comment
Share on other sites

Ο καραβασιλης ευρωπαϊκό έχει  κ είναι καλό κατάστημα.  Όσο για το 5g της Vodafone.....είναι για κλάματα. 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει  κανείς που οφείλεται η μεγάλη διαφορά στην τιμή σε σκρουτζομάγαζα σε σχέση με κωτσόβολο, πλαίσιο, public κλπ? Με ενδιαφέρει το τηλέφωνο και το έχω βρει στα 330 ευρώ σε ένα κατάστημα καραβασιλης από το skroutz, αλλά μιλάμε για 70 ευρώ διαφορά από τα γνωστά. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι ευρωπαϊκή version και για αυτό πέφτει το κόστος; Τι να προσέξω; Ζητώ συγγνώμη αν έχει ήδη συζητηθεί, βρήκα μόνο αυτό στις τελευταίες σελίδες, ότι πρέπει να γράφει πάνω: SM-A528B/DS
 
Εσείς από που κάνατε αγορά; Έχει κανείς μήπως vodafone να επιβεβαιώσει αν παίζει το 5g;
 
ETA: πήγα λίγο πιο πίσω στις σελίδες και είδα ένα συμφορουμίτη που πρότεινε το mi.gr. Samsung Galaxy A52s 5G A528 Light Violet 6GB/128GB Dual Sim EU (mi.gr)
Φαίνεται ευρωπαϊκή version και αναγράφει τα 2 χρόνια εγγύηση. 
Κάτι άλλο που θα έπρεπε να προσέξω;
Ίσως η πιο χαμηλή τιμή, -20€ προ μηνός που πήρα το δικό μουc8409e10d3959549f3ae8c3222137630.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, challenge143 said:

Ο καραβασιλης ευρωπαϊκό έχει  κ είναι καλό κατάστημα.  Όσο για το 5g της Vodafone.....είναι για κλάματα. 

Δεν με νοιάζει η ταχύτητα στην παρούσα φάση,  μόνο το αν μπορεί να πιάσει 5g απο vodafone. Αργότερα βλέπουμε για θέμα δικτύου, προς το παρόν δε με συμφέρει να φύγω. Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση όσον αφορά Καραβασίλη!

21 minutes ago, Jim_Pal said:

Ίσως η πιο χαμηλή τιμή, -20€ προ μηνός που πήρα το δικό μουc8409e10d3959549f3ae8c3222137630.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ, θα το κοιτάξω!!!

Link to comment
Share on other sites

angelfeather έχει κ πιάνει κανονικά το 5g η vodafon . Μακάρι να μπορέσεις να φύγεις από αυτήν την παλιό εταιρεία 😀. Εγώ που έχω εταιρικό όλο προσφορές μου κάνουν κάθε φορά που θέλω να φύγω κ στο τέλος μας τα έκαναν τσουρέκια κ μας έδωσαν ένα πρόγραμμα δελεαστικο κ οικονομικό στα πάντα απεριόριστα αλλά τι να το κάνεις όταν δεν έχεις καλή κάλυψη κ χάλια ταχύτητα. Τες πα ξεφύγαμε από το θέμα. Είναι τρομερή συσκευή κ θα την ευχαριστήθεις.

Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2022 at 12:42 ΠΜ, Antretng said:

Στο service και πιεσε για αντικατασταση συσκευής εφοσον το έχουν ηδη προσπαθησει επισκευή. 

Ναι το έχουν δει μια φορά και μου άλλαξαν οθόνη - μπαταρια και μου είπαν πως είναι θέμα λογισμικού και πως το πρόβλημα εντοπίζεται οταν το κινητο χάνει λιγο το σήμα κατά την κλήση και πως θα βγάλει η samsung αναβάθμιση που θα το διορθώσει για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2022 at 10:40 ΜΜ, challenge143 said:

Τι διαβάζεις που δεν σου αρέσουν; Γιατί κ με dirty αναβάθμιση δουλεύουν όλα σωστά.

Στο thread εδώ, όλο για μικρό bugs διαβάζω. Αν είναι μόνο αυτά βέβαια, ας το κάνω και θα διορθωθούν μελλοντικά.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, θα ήθελα μια άποψη για το κινητό.
Θέλει να πάρει το Α52 ένας φίλος αλλά είδα ότι υπάρχει το A52s και λέω να του το προτείνω .
Αξίζει το κινητό; Έχει κάποιο σοβαρό μειονέκτημα; Στο skroutz διαβάζω μερικούς να γράφουν για κακή μπαταρία, ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Teo010 said:

Γειά σας παιδιά, θα ήθελα μια άποψη για το κινητό.
Θέλει να πάρει το Α52 ένας φίλος αλλά είδα ότι υπάρχει το A52s και λέω να του το προτείνω .
Αξίζει το κινητό; Έχει κάποιο σοβαρό μειονέκτημα; Στο skroutz διαβάζω μερικούς να γράφουν για κακή μπαταρία, ισχύει;

Καλησπέρα! Σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα πως έχει κακή μπαταρία. Την ημέρα την βγάζει ακόμα και με έντονη χρήση στα 120Hz, χωρίς περιορισμούς. Εννοείται εξαρτάται και από την χρήση που κάνει ο καθένας και από το στήσιμο που θα κάνεις όπως θα διαβάσεις εδώ (πόσο συχνά θα γίνεται συγχρονισμός δεδομένων κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είναι πολύ καλή, συνήθως μου βγάζει 2ήμερο (οριακά διήμερο, αλλά οκ). Τουλάχιστον για εμένα που δεν παίζω παιχνίδια. Μόλις βρω λίγο χρόνο θα κοιτάξω να το ξανασετάρω από την αρχή, όπως περιγράφει ο s_wind, να δω μήπως κερδίσω λίγο παραπάνω σε μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία σε καμία περίπτωση δεύτερη μέρα εκτός αν το κοιτάς όλη μέρα και παιχνίδια να μην παίζεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα το update.. Χρησιμοποιουσα με το Αndroid11 τo 3g και τωρα βλεπω οτι δεν λειτουργει οταν το επιλεγω. πχ δεν μπορω να κανω κλησεις ουτε να χρησιμοποιησω δεδομενα.. Ξερω οτι δεν υποστηριζεται πλεον,αλλα ηθελα να ρωτησω πως και αλλαξε αυτο με την αναβαθμιση; @s_windτι πιστευεις οτι συνεβη?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, christos_087 said:

Παιδια εκανα το update.. Χρησιμοποιουσα με το Αndroid11 τo 3g και τωρα βλεπω οτι δεν λειτουργει οταν το επιλεγω. πχ δεν μπορω να κανω κλησεις ουτε να χρησιμοποιησω δεδομενα.. Ξερω οτι δεν υποστηριζεται πλεον,αλλα ηθελα να ρωτησω πως και αλλαξε αυτο με την αναβαθμιση; @s_windτι πιστευεις οτι συνεβη

Δεν κάνει κλήσεις στο 3g έχεις δίκιο 

Ξέρει κανείς γιατί χάνονται οι φώτο από την συλλογή μετά από δύο-τρεις μέρες; 

 

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sotosok said:

Δεν κάνει κλήσεις στο 3g έχεις δίκιο 

Ξέρει κανείς γιατί χάνονται οι φώτο από την συλλογή μετά από δύο-τρεις μέρες; 

 

δεν το ξερω αυτο.. σου συμβαινει κατι τετιοιο?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, christos_087 said:

δεν το ξερω αυτο.. σου συμβαινει κατι τετιοιο?

Δεύτερη φορά σε μια εβδομάδα θα το κάνω ένα hard reset δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει κλήσεις στο 3g έχεις δίκιο 
Ξέρει κανείς γιατί χάνονται οι φώτο από την συλλογή μετά από δύο-τρεις μέρες; 
 
Εμένα δεν χάνεται τίποτα πάντως και πέρασα την 12 χωρίς factory reset κατευθείαν ota

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχεται προβληματα με vodafone-cosmote να το κοιταξτε αυτο γιατι καλα λετε ο καθενας εδω στο φορουμ καλη η voda  , σουπερ η  cosmote αλλα στην πρωινη μου εργασια που ειμαστε 350 ατομα οι μοναδικοι που δεν εχουν ποτε προβληματα το τελευταιο 1μιση χρονο ειναι τα συμβολαια της wind .Βραχος το δικτυο για Αττικη παντα μαλιστα τοσο σε 4G εδω και ενα χρονο οσο και το τελευταιο 6μηνο σε  5G  δεν υπαρχει καμια υποβαθμιση σηματος κατα την διαρκεια ομιλιας με δεδομενα ταυτοχρονα.

 

Κανω απο 3 εως 5 ωρες ομιλια τη μερα δεν πεφτει το 5G-4G με τιποτα σε Η  οταν μιλαω στο τηλεφωνο και πλοηγουμαι ταυτοχρονα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, fotisbasm said:

Μήπως έχεις cosmote; έχει ανακοινώσει κατάργηση του 3G αυτό το διάστημα

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nαι φίλε.

 

42 minutes ago, s_wind said:

Οσοι εχεται προβληματα με vodafone-cosmote να το κοιταξτε αυτο γιατι καλα λετε ο καθενας εδω στο φορουμ καλη η voda  , σουπερ η  cosmote αλλα στην πρωινη μου εργασια που ειμαστε 350 ατομα οι μοναδικοι που δεν εχουν ποτε προβληματα το τελευταιο 1μιση χρονο ειναι τα συμβολαια της wind .Βραχος το δικτυο για Αττικη παντα μαλιστα τοσο σε 4G εδω και ενα χρονο οσο και το τελευταιο 6μηνο σε  5G  δεν υπαρχει καμια υποβαθμιση σηματος κατα την διαρκεια ομιλιας με δεδομενα ταυτοχρονα.

 

Κανω απο 3 εως 5 ωρες ομιλια τη μερα δεν πεφτει το 5G-4G με τιποτα σε Η  οταν μιλαω στο τηλεφωνο και πλοηγουμε ταυτοχρονα.

S_Wind στην Αθηνα καλα τα παει η Wind ομως στην επαρχία ειναι πατος το δίκτυο. Καμια ρυθμισουλα ή κατι τετοιο παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην μιλάς για όλη την Αττική, γιατί αν έρθεις εδώ που μένω θα παρακαλείς να σε ρίξει σε H την ώρα της κλήσης, γιατί πολλές φορές το ρίχνει και σε edge (ναι, φέτος το 2022).
Ακόμα και να συμπεριφέρεται καλύτερα το συμβόλαιο (που είναι πολύ λάθος τακτική εκ μέρους της wind, άντε να σε πείσει να γίνεις συνδρομητής όταν βλέπεις τέτοιο δίκτυο με το καρτοκινητό) δεν έχουμε ανάγκη. Έχουμε καρτοκινητο cosmote που δεν έχει τέτοια θέματα. Μας έχει δώσει volte από το 17 και δεν έχουμε κανένα πρόβλημα με ομιλία. Τόσο που δεν έχει ανάγκη το 3G που πλέον δεν υπάρχει.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, s_wind said:

...Βραχος το δικτυο για Αττικη.. .

Τι θυμήθηκα τώρα μια παλιά εκπομπή από την εποχή μας, τότε πριν τα κινητά... 

"Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα" 

https://youtu.be/slrFkHjEkeg

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...