Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα μετά την εγκατάσταση της 12,στις κλήσεις ανοίγει μερικές φορές μόνη της η ανοικτή ακρόαση, έχει κανείς εντοπίσει κάτι;όταν γίνεται αυτό ανάβει ένα πράσινο led δίπλα στο ποσοστό μπαταρίας.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, ilka71 said:

ναι. αυτή όμως η ρύθμιση εξαφανίστηκε εδώ και κάποιους μήνες από την Samsung!

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Είμαι με android 11,κι αυτή η ρύθμιση υπάρχει μέσα στις ειδοποιήσεις.

Μπαίνεις ρυθμισεις-ειδοποιησεις,και στο κάτω μέρος της οθόνης που δίνει πρόσθετες επιλογές,φαίνεται η επιλογή "Ειδοποιήσεις(οθόνη κλειδώματος)".

Το επιλέγεις κι από εκεί μέσα κάνεις τη ρύθμιση να ανάβει η οθόνη όταν σου έρχεται κάποια ειδοποίηση επιλέγοντας τη λειτουργία "λεπτομέρειες".

Άλλη επιλογή είναι να ξαναμπείς ρυθμισεις-κλειδωμα οθόνης,και βρίσκεις την επιλογή "ειδοποιήσεις".

Πατάς πάνω του και σε βάζει στο ίδιο μενού που σου περιέγραψα και πριν.

Παραθέτω και screenshot από τους 2 τρόπους.

Screenshot_20220127-173757_Settings.jpg

Screenshot_20220127-173844_Settings.jpg

Screenshot_20220127-174533_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vag74 said:

Έχω ένα πρόβλημα μετά την εγκατάσταση της 12,στις κλήσεις ανοίγει μερικές φορές μόνη της η ανοικτή ακρόαση, έχει κανείς εντοπίσει κάτι;όταν γίνεται αυτό ανάβει ένα πράσινο led δίπλα στο ποσοστό μπαταρίας.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Το led πρέπει να σου ανάβει όταν δέχεσαι κλήση και μιλάς ή όταν χρησιμοποιείς την κάμερα πλεον στην 12αρα.  Για την ανοιχτή ακρόαση δεν γνωρίζω γιατί στο κάνει.  Μήπως πατάς κατά λάθος με το πιγούνι σου κανένα κουμπί;  αλλά κ πάλι λογικά ο αισθητήρας θα στην έχει κλειστή την οθόνη  .🤔

Link to comment
Share on other sites

Το led πρέπει να σου ανάβει όταν δέχεσαι κλήση και μιλάς ή όταν χρησιμοποιείς την κάμερα πλεον στην 12αρα.  Για την ανοιχτή ακρόαση δεν γνωρίζω γιατί στο κάνει.  Μήπως πατάς κατά λάθος με το πιγούνι σου κανένα κουμπί;  αλλά κ πάλι λογικά ο αισθητήρας θα στην έχει κλειστή την οθόνη  .
Μου κάνει κάτι κουλά ο αισθητήρας εγγυητητας όταν κάνω κλήση και ακουμπάω πολύ γρήγορα την συσκευή στο πρόσωπο,αν καθυστερήσω δουλεύει 10/10,,δεν ξέρω μήπως φταίει το τζαμακι της spigen,ίσως να έχω πειράξει κάποια ρύθμιση.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει κάτι κουλά ο αισθητήρας εγγυητητας όταν κάνω κλήση και ακουμπάω πολύ γρήγορα την συσκευή στο πρόσωπο,αν καθυστερήσω δουλεύει 10/10,,δεν ξέρω μήπως φταίει το τζαμακι της spigen,ίσως να έχω πειράξει κάποια ρύθμιση.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το ίδιο ΑΚΡΙΒΩΣ κάνουν και τα S10 lite και A71 Βαγγέλη. Μα ακριβώς όμως. Με ζελατίνα τα έχω και τα δύο αλλά δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο.

from my S10lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ΑΚΡΙΒΩΣ κάνουν και τα S10 lite και A71 Βαγγέλη. Μα ακριβώς όμως. Με ζελατίνα τα έχω και τα δύο αλλά δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο.

from my S10lite

Χρήστο έχουμε να τα πούμε καιρό,Αυτό που με εκνευρίζει είναι όταν ανοίγει η ανοικτή ακρόαση δεν το έκανε πριν με την 11,ελπίζω να μην πάω για hard reset γιατί έχω περάσει πολλά αρχεία μέσα στη συσκευή,πως μπαίνουμε σε recovery να κάνω κανένα clear cache?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο έχουμε να τα πούμε καιρό,Αυτό που με εκνευρίζει είναι όταν ανοίγει η ανοικτή ακρόαση δεν το έκανε πριν με την 11,ελπίζω να μην πάω για hard reset γιατί έχω περάσει πολλά αρχεία μέσα στη συσκευή,πως μπαίνουμε σε recovery να κάνω κανένα clear cache?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το κλείνεις.
Βάζεις καλώδιο και το συνδέεις σε PC.
Κρατάς πατημένο Volume Up + Power.

from my S10lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με android 11,κι αυτή η ρύθμιση υπάρχει μέσα στις ειδοποιήσεις.
Μπαίνεις ρυθμισεις-ειδοποιησεις,και στο κάτω μέρος της οθόνης που δίνει πρόσθετες επιλογές,φαίνεται η επιλογή "Ειδοποιήσεις(οθόνη κλειδώματος)".
Το επιλέγεις κι από εκεί μέσα κάνεις τη ρύθμιση να ανάβει η οθόνη όταν σου έρχεται κάποια ειδοποίηση επιλέγοντας τη λειτουργία "λεπτομέρειες".
Άλλη επιλογή είναι να ξαναμπείς ρυθμισεις-κλειδωμα οθόνης,και βρίσκεις την επιλογή "ειδοποιήσεις".
Πατάς πάνω του και σε βάζει στο ίδιο μενού που σου περιέγραψα και πριν.
Παραθέτω και screenshot από τους 2 τρόπους.
Screenshot_20220127-173757_Settings.thumb.jpg.cf99eabc469150270f81a9bcd943d0df.jpg
Screenshot_20220127-173844_Settings.thumb.jpg.868da723caf35f314cbcb1b80b0ff5c5.jpg
Screenshot_20220127-174533_Settings.thumb.jpg.bbb1b656ef269ff9b544720ff6c2ba1d.jpg
ΔΕΝ λέμε αυτό! αυτό το ξέρουμε. λέμε όταν έρθει ειδοποίηση να ΑΝΆΒΕΙ η οθόνη και να φαίνεται σε παράλληλες γραμμές λίγο από το κείμενο της ειδοποίησης!

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Είμαι με android 11,κι αυτή η ρύθμιση υπάρχει μέσα στις ειδοποιήσεις.
Μπαίνεις ρυθμισεις-ειδοποιησεις,και στο κάτω μέρος της οθόνης που δίνει πρόσθετες επιλογές,φαίνεται η επιλογή "Ειδοποιήσεις(οθόνη κλειδώματος)".
Το επιλέγεις κι από εκεί μέσα κάνεις τη ρύθμιση να ανάβει η οθόνη όταν σου έρχεται κάποια ειδοποίηση επιλέγοντας τη λειτουργία "λεπτομέρειες".
Άλλη επιλογή είναι να ξαναμπείς ρυθμισεις-κλειδωμα οθόνης,και βρίσκεις την επιλογή "ειδοποιήσεις".
Πατάς πάνω του και σε βάζει στο ίδιο μενού που σου περιέγραψα και πριν.
Παραθέτω και screenshot από τους 2 τρόπους.
Screenshot_20220127-173757_Settings.thumb.jpg.cf99eabc469150270f81a9bcd943d0df.jpg
Screenshot_20220127-173844_Settings.thumb.jpg.868da723caf35f314cbcb1b80b0ff5c5.jpg
Screenshot_20220127-174533_Settings.thumb.jpg.bbb1b656ef269ff9b544720ff6c2ba1d.jpg
αφύπνιση οθόνης για ειδοποιήσεις λεγόταν η ρύθμιση! δεν είναι αυτό που λες

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vag74 said:

Μου κάνει κάτι κουλά ο αισθητήρας εγγυητητας όταν κάνω κλήση και ακουμπάω πολύ γρήγορα την συσκευή στο πρόσωπο,αν καθυστερήσω δουλεύει 10/10,,δεν ξέρω μήπως φταίει το τζαμακι της spigen,ίσως να έχω πειράξει κάποια ρύθμιση.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχουν ακριβως proximity τα samsung με την κλασσικη εννοια που ειναι στα αλλα κινητα. Ανιχνευει περισσότερο άγγιγμα και καθετη τοποθέτηση παρά προσέγγιση. Οπότε αν το κάνεις βιαστικά, ίσως όντως να μην σβήσει οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ilka71 said:

ΔΕΝ λέμε αυτό! αυτό το ξέρουμε. λέμε όταν έρθει ειδοποίηση να ΑΝΆΒΕΙ η οθόνη και να φαίνεται σε παράλληλες γραμμές λίγο από το κείμενο της ειδοποίησης!

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

αφύπνιση οθόνης για ειδοποιήσεις λεγόταν η ρύθμιση! δεν είναι αυτό που λες

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Δεν εχω τη συσκευη καιρό τώρα αλλα μηπως έχει ενεργή AOD (έστω στις ειδοποιησεις) ; Δηλαδη μαύρη οθόνη με εικονίδια και ρολόι; Αν ναι, απενεργοποίησέ την και δες αν διορθώνει το πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, ilka71 said:

ΔΕΝ λέμε αυτό! αυτό το ξέρουμε. λέμε όταν έρθει ειδοποίηση να ΑΝΆΒΕΙ η οθόνη και να φαίνεται σε παράλληλες γραμμές λίγο από το κείμενο της ειδοποίησης!

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

αφύπνιση οθόνης για ειδοποιήσεις λεγόταν η ρύθμιση! δεν είναι αυτό που λες

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Μήπως εννοείς:  Ρυθμίσεις - Κλείδωμα οθόνης - Alwayw On Display - Εμφάνιση για νέες ειδοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την νέα ενημέρωση. Όταν πάω να το φορτίσω μου γράφει εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση και από το 74% θέλει ακόμα 44 λεπτά .

Δεν είναι λογικό έτσι;

Δοκίμασα και άλλον φορτιστή που δεν κάνει γρήγορη φόρτιση και πάλι λέει 44 λεπτά.

Το έχει κανείς άλλο αυτό το κουλο?

ΥΓ. Τελικά φόρτισε στα 25 λεπτά.
Μάλλον ήταν λάθος η ένδειξη του χρόνου. Ας ελπισω θα στρώσει με το καιρό.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς:  Ρυθμίσεις - Κλείδωμα οθόνης - Alwayw On Display - Εμφάνιση για νέες ειδοποιήσεις;
Δεν εχω τη συσκευη καιρό τώρα αλλα μηπως έχει ενεργή AOD (έστω στις ειδοποιησεις) ; Δηλαδη μαύρη οθόνη με εικονίδια και ρολόι; Αν ναι, απενεργοποίησέ την και δες αν διορθώνει το πρόβλημα. 
όχι. ρε παιδιά εννοούμε να ΑΝΆΒΕΙ η οθόνη για λίγα δεύτερολεπτα και να δείχνει σε οριζόντιο φορματ λίγο από το εισερχόμενο μήνυμα! όπως κάνουν οοοολα τα κινητά εδώ και πολλά χρόνια. το αφαίρεσε η Samsung εδώ και κάποιο καιρό τελικά. έβαλα την εφαρμογή glimpse και κάνει αυτό το αυτονόητο.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποσο screen on time εχετε παιδια? Επίσης, η οθόνη ειναι αρκετα φωτεινη?

Εχω το Note 9 και βλεπω πως η φωτεινοτητα στο A52 με manual slider ειναι 350 nits ενω  στο Note 9 ειναι 750 nits.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ilka71 said:

όχι. ρε παιδιά εννοούμε να ΑΝΆΒΕΙ η οθόνη για λίγα δεύτερολεπτα και να δείχνει σε οριζόντιο φορματ λίγο από το εισερχόμενο μήνυμα! όπως κάνουν οοοολα τα κινητά εδώ και πολλά χρόνια. το αφαίρεσε η Samsung εδώ και κάποιο καιρό τελικά. έβαλα την εφαρμογή glimpse και κάνει αυτό το αυτονόητο.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Το κατάλαβα αυτό που ρωτάς και απλά ως ιδέα σκέφτηκα ότι αν τυχον εχεις αφησει ενεργο το AOD για ειδοποιησεις (όπως αυτό που είπε ο dimitrisarta) ενδεχομενως να μην αναβει lockscreen. Για αυτο σε ρώτησα. Το κινητο δεν το εχω πλέον οπότε δεν ξερω να σου πω με σιγουριά κάτι για android 12. Απλές ιδέες πετάω. 

Αν το gouglareis δεν βρισκεις κάτι; Παντως, αν τυχον δεν υπάρχει πια, δες μήπως σε βολέψει αυτό που είπε ο Δημήτρης πιο πάνω για AOD. Προσωπικά προτιμώ αυτής της μορφής ειδοποιήσεις. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωριζει κανεις πως να απενεργοποιηθει ο ηχος πληκτρων κατα την πληκτροληση εντος του calculator της samsung?σε ολο το σύστημα  είναι  απενεργοποιημενο αλλα εκει ακουγεται.στην 11 δεν υπηρχε θεμα.μηπως ειναι bug? Ευχαριστώ 

Edited by dubio
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Έχω πάντα στο 0% τον ήχο του συστήματος, αλλά μόλις τον ανέβασα στο calculator κάνει ήχο. Πιθανόν bug.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει και μένα από χθες να κάνω την αναβάθμιση σε Android 12, αλλά με όλα αυτά που διαβάζω λέω να το καθυστερήσω λίγο. Τι λέτε; 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν το πληκτρολόγιο πχ όταν είναι σε dark mode να υπάρχει κάποιος τρόπος να είναι πιο διαφανές και να μην είναι τόσο σκουρο;; όπως είναι πχ στα iphone... δεν ξέρω αν κατάλαβε κάνεις τι εννοώ αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elenaki96 said:

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν το πληκτρολόγιο πχ όταν είναι σε dark mode να υπάρχει κάποιος τρόπος να είναι πιο διαφανές και να μην είναι τόσο σκουρο;; όπως είναι πχ στα iphone... δεν ξέρω αν κατάλαβε κάνεις τι εννοώ αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα...

Στο android 12 εχει τεσσερα  πληκτρολογια . Πηγαινε ρυθμισεις - προσβ/τητα - βελτιωσεις ορατοτητας μπες  πληκτρολογιο υψηλης αντιθεσης  πατα τους τεσσερις ασσους  να διαλεξεις .

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sofianna said:

Μου έχει βγάλει και μένα από χθες να κάνω την αναβάθμιση σε Android 12, αλλά με όλα αυτά που διαβάζω λέω να το καθυστερήσω λίγο. Τι λέτε; 

Τι διαβάζεις που δεν σου αρέσουν; Γιατί κ με dirty αναβάθμιση δουλεύουν όλα σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο εγινε πραγματικά πιο γρήγορα με το 12

Ξέρει κάποιος πώς απενεργοποιώ το εικονίδιο της προσβασιμότητας κάτω δεξιά 

Link to comment
Share on other sites

@s_wind μια βοήθεια ή όποιος άλλος γνωρίζει. Τα βήματα για αρχική εγκατάσταση hard reset της συσκευής και στη συνεχεια εγκατάσταση της Android 12 ποια είναι? 

Θέλω να το κάνω εξαρχής για να γλιτώσω όλες αυτές τις περιττές εφαρμογές της Samsung. 

Θα σας ήμουν υπόχρεος! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Αν ανατρέξεις 2 σελίδες πίσω το έχει αναφέρει ο swind

Μολις ξανακοιτάξα μέχρι και πολλές σελίδες πίσω και δεν το βρίσκω.... Τι να πω 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...