Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, evris2013 said:

Ας μας πει κάποιος για να μη διαβάζω όλο το νήμα από την αρχή, έχει ραδιόφωνο η συσκευή; Άλλοι λένε ναι άλλοι όχι απ' ότι είδα για λίγο εδώ μέσα. Έπειτα η συσκευασία έχει μέσα φορτιστή κανονικά ή πρέπει να προβεί σε αγορά κάποιος; Ευχαριστώ! 

Οχι δεν εχει ραδιοφωνο,και ναι περιεχει κανονικα φορτιστη των 15W για γρηγορη φορτιση,η συσκευη ομως εχει προδιαγραφες για να δεχεται μεγαλυτερο φορτιστη των 25W,για ακομα πιο γρηγορη φορτιση,τον οποιο φυσικα πρεπει να αγορασεις εξτρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας. Έχω ένα πρόβλημα με το τηλέφωνο από τότε που το πήρα κατά την κλήση τρεμοπαίζει σχεδόν η μισή οθόνη βγάζοντας κάτι γραμμές χρωματιστές που στην καταγραφή οθόνης δεν εμφανίζετε. Το πήγα πρόσφατα στο επίσημο services και μου άλλαξαν οθόνη και μπαταρία και το πρόβλημα όπως μου είπαν λύθηκε. Όπως παρατηρώ τώρα βλέπω οτι το πρόβλημα υπάρχει και δεν λύθηκε. έψαξα λίγο στο ιντερνέτ και είδα πως και άλλη έχουν ίδιο πρόβλημα σαν και εμένα. έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Παραθέτω και μια φωτογραφεία με το πρόβλημα ευχαριστώ.

20220123_204557.jpg

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, enick said:

Καλησπέρα σας. Έχω ένα πρόβλημα με το τηλέφωνο από τότε που το πήρα κατά την κλήση τρεμοπαίζει σχεδόν η μισή οθόνη βγάζοντας κάτι γραμμές χρωματιστές που στην καταγραφή οθόνης δεν εμφανίζετε. Το πήγα πρόσφατα στο επίσημο services και μου άλλαξαν οθόνη και μπαταρία και το πρόβλημα όπως μου είπαν λύθηκε. Όπως παρατηρώ τώρα βλέπω οτι το πρόβλημα υπάρχει και δεν λύθηκε. έψαξα λίγο στο ιντερνέτ και είδα πως και άλλη έχουν ίδιο πρόβλημα σαν και εμένα. έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Παραθέτω και μια φωτογραφεία με το πρόβλημα ευχαριστώ.

20220123_204557.jpg

 Στο service φιλε ξανα .Εδω τι να σου πει καποιος εκει λυσε το θεμα σου.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, fotisbasm said:

Μαλλον μπερδευεσε με το αλλο 

Το a52 5G εχει ραδιοφωνο

Το a52s 5G ΔΕΝ εχει ραδιοφωνο

Ειναι καθαρα θεμα SOC

Εγώ δεν μπερδεύομαι, άλλοι μπερδεύονται. Αφού μπήκα στο νήμα του s και όχι του απλού, για το s υποτίθεται ότι δίνουν απαντήσεις. Εκτός από τις παραπάνω διαφορές, βλέπω ότι το s έχει και πολύ λιγότερα SAR!!! 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, s_wind said:

 Στο service φιλε ξανα .Εδω τι να σου πει καποιος εκει λυσε το θεμα σου.

Φυσικά και θα ξαναπάω στο services φιλε απλός ρωτάω αν και άλλος έχει παρόμοιο πρόβλημα με οθόνη και αν διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εφε μετα το update στο τελος της κυλισης πανω η κατω που παραμορφωνει καπως τα texture φευγει καπως ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Ας μας πει κάποιος για να μη διαβάζω όλο το νήμα από την αρχή, έχει ραδιόφωνο η συσκευή; Άλλοι λένε ναι άλλοι όχι απ' ότι είδα για λίγο εδώ μέσα. Έπειτα η συσκευασία έχει μέσα φορτιστή κανονικά ή πρέπει να προβεί σε αγορά κάποιος; Ευχαριστώ! 

To A52s 6/128 και 8/256gb ΔΕΝ έχει ραδιόφωνο. Το Α52 5G 6/128 και 8/256GB έχει επειδή είναι το ίδιο τηλέφωνο με διαφορετικό επεξεργαστή γι' αυτό μπερδεύει τους περισσότερους.

Το πρόβλημα με την φωτό στην οθόνη το έχω ξανά ακούσει και άλλη φορά..χρειάζεσαι service οπωσδήποτε.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, makouin said:

To A52s 6/128 και 8/256gb ΔΕΝ έχει ραδιόφωνο. Το Α52 5G 6/128 και 8/256GB έχει επειδή είναι το ίδιο τηλέφωνο με διαφορετικό επεξεργαστή γι' αυτό μπερδεύει τους περισσότερους.

Το πρόβλημα με την φωτό στην οθόνη το έχω ξανά ακούσει και άλλη φορά..χρειάζεσαι service οπωσδήποτε.

Μήπως κάνεις λάθος παράθεση; Δεν έχω εγώ τη συσκευή για να χρειαστώ service. Απλά ρώτησα κάποια πράγματα στους κατόχους της συσκευής. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια μάλλον ήρθε η ώρα να ξανααγορασω Samsung. Θυμιστε μου αν είναι εύκολο κάποιος τι πρέπει να ελέγξω να γράφει στο κουτί του για να βεβαιωθω ότι είναι ευρωπαϊκό;


Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, evris2013 said:

Μήπως κάνεις λάθος παράθεση; Δεν έχω εγώ τη συσκευή για να χρειαστώ service. Απλά ρώτησα κάποια πράγματα στους κατόχους της συσκευής. 

Το πρώτο σκέλος ήταν απάντηση για εσένα.

Για την οθόνη ξέχασα να κάνω δεύτερη παράθεση. 😄

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, christou said:

Μετά από χρόνια μάλλον ήρθε η ώρα να ξανααγορασω Samsung. Θυμιστε μου αν είναι εύκολο κάποιος τι πρέπει να ελέγξω να γράφει στο κουτί του για να βεβαιωθω ότι είναι ευρωπαϊκό;


Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

SM-A528B/DS .

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2022 at 2:20 ΠΜ, utitle said:

Πέρασα στο Samsung 52s 5g από xiaomi και το θέμα μου είναι πως δεν μπορώ να επαναφέρω το ιστορικό συνομηλιων του what's up. Κολλάει, ενώ εχει εντοπίσει το back up στο Google drive. Παραθέτω εικόνα. Ενώ το μεταξύ έχω καθάρισε καθαρίσει τη cache και επαναλάβει τη διαδικασία χίλιες κυριολεκτικά φορές. Ή ΝΑ εικόνα που βλέπετε είναι τρεις μέρες έτσι. Κάποια λύση; Screenshot_20220123-021907_WhatsApp.thumb.jpg.ce2400adc55f56b4806d1f52cdc59464.jpg

 

Κάποιος φίλος εδώ  να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

ενημερώνω απλός αν έχει και άλλος το ίδιο πρόβλημα που έχω κι εγώ κατά την κλήση να τρεμοπαίζει η οθόνη. Όπως με ενημέρωσε το service της samsung είναι γενικό το πρόβλημα και πως ετοιμάζουν ενημέρωση για την επίλυση του. 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα τζαμακι της spigen και είναι εξαιρετικό και φυσικά πολύ εύκολο στην τοποθέτηση με την βάση που έχει στην συσκευασία,ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καμία λεπτή θήκη γιατί τώρα έχω την slim fit της spigen και προσθέτει όγκο για τα γούστα μου

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, enick said:

ενημερώνω απλός αν έχει και άλλος το ίδιο πρόβλημα που έχω κι εγώ κατά την κλήση να τρεμοπαίζει η οθόνη. Όπως με ενημέρωσε το service της samsung είναι γενικό το πρόβλημα και πως ετοιμάζουν ενημέρωση για την επίλυση του. 

Το έχω παραγγείλει το τηλέφωνο αυτό και αναμένω να μου το παραδώσουν. Αλλά με την εικόνα που παρέθεσες απογοητεύτηκα. Και μιλάμε για ένα τηλέφωνο 300Ε+, δηλαδή μεγάλο φάουλ της εταιρείας αν είναι γενικό πρόβλημα.

Ίσως να το κάνει και σε άλλους εδώ στο φόρουμ και να μη τύχει να το έχουν προσέξει.

Πάντως αν είναι θέμα hardware δε ξέρω αν με μια γενική ενημέρωση το αποκαταστήσουν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι γενικό ή συχνό αλλά πιθανό να εντοπίζεται σε κάποιες παρτίδες.

Εγώ τρία Α52s έχω στο σπίτι και ένα Α52 5G και δεν υπάρχουν τέτοια θέματα...όλα είναι άψογα και εξαιρετικά.

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση σε android 12 και σχεδόν όλα καλά. Το πρόβλημα που εντοπίζω είναι ότι πλέον ενώ δείχνει ότι κάνει γρήγορη φόρτιση προφανός κάνει αργή φόρτιση. Έχει κάποιος άλλος ίδιο πρόβλημα με την φόρτιση; Λύνεται κάπως; 

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, StandArd said:

Το έχω παραγγείλει το τηλέφωνο αυτό και αναμένω να μου το παραδώσουν. Αλλά με την εικόνα που παρέθεσες απογοητεύτηκα. Και μιλάμε για ένα τηλέφωνο 300Ε+, δηλαδή μεγάλο φάουλ της εταιρείας αν είναι γενικό πρόβλημα.

Ίσως να το κάνει και σε άλλους εδώ στο φόρουμ και να μη τύχει να το έχουν προσέξει.

Πάντως αν είναι θέμα hardware δε ξέρω αν με μια γενική ενημέρωση το αποκαταστήσουν το πρόβλημα.

Δεν εχει παρουσιαστει εδω και 5 μηνες απο την κυκλοφορια του σε κανεναν χρηστη εδω στο φορουμ .

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2022 at 9:04 ΜΜ, enick said:

Καλησπέρα σας. Έχω ένα πρόβλημα με το τηλέφωνο από τότε που το πήρα κατά την κλήση τρεμοπαίζει σχεδόν η μισή οθόνη βγάζοντας κάτι γραμμές χρωματιστές που στην καταγραφή οθόνης δεν εμφανίζετε. Το πήγα πρόσφατα στο επίσημο services και μου άλλαξαν οθόνη και μπαταρία και το πρόβλημα όπως μου είπαν λύθηκε. Όπως παρατηρώ τώρα βλέπω οτι το πρόβλημα υπάρχει και δεν λύθηκε. έψαξα λίγο στο ιντερνέτ και είδα πως και άλλη έχουν ίδιο πρόβλημα σαν και εμένα. έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Παραθέτω και μια φωτογραφεία με το πρόβλημα ευχαριστώ.

20220123_204557.jpg

Στο service και πιεσε για αντικατασταση συσκευής εφοσον το έχουν ηδη προσπαθησει επισκευή. 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις κάνει την αναβάθμιση την 12αρα η γυναίκα μου,εννοείται χωρίς καθαρή εγκατάσταση. Στην 12αρα θα δουλεύουν πλέον οι edge ειδοποιήσεις που έχει;  όπως πχ φούσκα ηχώ καρδιές κτλ. Γνωρίζετε γιατί με 11αρα δεν έπαιζαν 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περαστικε κ η 12αρα αλλά τζίφος με τις ειδοποιήσεις που σου προσφέρει η ίδια η Samsung. Όντως στην 11 κ στο δικό μου σε s21u δεν δούλευε σωστά αλλά με 12 τα έφτιαξαν  όλα  εδώ σε αυτό υπάρχει τρόπος;  γιατί το βλέπει στο δικό μου κ της αρέσει.  Κάποια πρόταση; 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περαστικε κ η 12αρα αλλά τζίφος με τις ειδοποιήσεις που σου προσφέρει η ίδια η Samsung. Όντως στην 11 κ στο δικό μου σε s21u δεν δούλευε σωστά αλλά με 12 τα έφτιαξαν  όλα  εδώ σε αυτό υπάρχει τρόπος;  γιατί το βλέπει στο δικό μου κ της αρέσει.  Κάποια πρόταση; 
αυτό με καρδούλες; γιατί στο δικό μου Α72 δούλευε και με την 11 αλλά και από χτες με την 12!
de1c85f7d27d98d95837629faa2395fe.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως στο a52s τίποτα από αυτά δεν δουλεύει κ δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. 

Link to comment
Share on other sites

Δουλευουν κανονικα τα παραπανω που δειχνει ο φιλος οταν ειναι σβηστη η οθονη ετσι μου ερχονται οταν μου στελνουν μνμ πχ. απο το fb .Πρεπει να διαλεξεις καποιο απο τα παραπανω για να το δεις και συ να γινεται αλλιως ειναι default στην λειτουργια "κανενα" .Εγω εχω το εφε  eclipse .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...