Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, Mark_K said:

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα (λειτουργεί μεν αλλά με πτώσεις). Αν έχεις volte, δεν ρίχνει τον τύπο του δικτύου, αυτό είναι το νόημά του. Στη wind υποστηρίζεται σε συμβόλαια και f2g. Αν έχεις f2g που δεν το έχει ενεργό, στο ενεργοποιούν από την εξυπηρέτηση. Πριν από ένα χρόνο το ενεργοποίησα σε δικό μου καρτοκινητό f2g και παίζει από τότε κανονικά, αρκεί να έχεις υπόλοιπο ( σε κάρτα με μηδενικό υπόλοιπο δεν πιάνει καν 4G, δοκιμασμένο). Το μόνο πιθανό σενάριο μετά είναι να μην είναι καλό το δίκτυο και να σε ρίχνει σε 2G/3G όπου φυσιολογικά δεν έχεις volte, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με τη συσκευή, μόνο με την εταιρία.

Οκ.

Εγω επειδη την μερα που εκανα την καρτα συμβολαιο ως δια μαγειας  δεν ξαναχα πτωση στο σπιτι το ιδιο απογευμα που εκανα  το συμβολαιο  ενω λιγες ωρες πριν με καρτα μολις με περναν τηλεφωνο επεφτε σε H και μετα εξαφανιζοταν κιολας...Εδω και 4 χρονια.  

Ετυχε...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

9 minutes ago, s_wind said:

Οκ.

Εγω επειδη την μερα που εκανα την καρτα συμβολαιο ως δια μαγειας  δεν ξαναχα πτωση στο σπιτι το ιδιο απογευμα που εκανα  το συμβολαιο  ενω λιγες ωρες πριν με καρτα μολις με περναν τηλεφωνο επεφτε σε H και μετα εξαφανιζοταν κιολας...Εδω και 4 χρονια.  

Ετυχε...

Όχι δεν έτυχε, είναι απόλυτα φυσιολογικό και εξηγείται. Στα συμβόλαια, όπως σωστά ανέφερες, έχει ενεργοποιημένο το volte εξ ορισμού σε όλους. Στα καρτοκινητά όχι. Εαν το είχες καρτοκινητό και δεν είχες ζητήσει ενεργοποίηση δεν θα μπορούσε να παίζει. Μόλις έγινε η μετατροπή σε συμβόλαιο, εφόσον έχεις συμβατή συσκευή μια χαρά δούλεψε.

Επίσης, στα καρτοκινήτα δόθηκε αργότερα από τα συμβόλαια. Τον Ιούλιο του 2020 πιο συγκεκριμένα. Συνεπώς το τι γινόταν έως και 4 χρόνια πριν, είναι εντελώς άσχετο με αυτό που συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι παιδιά όπως το γράφει ο Μαρκ με τις συνδέσεις κ με τις εταιρείες. Κ κάτι άσχετο απλά λόγο επαγγέλματος γυρίζοντας Ελλάδα κ εξωτερικό κ έχω αλλάξει όλους τους παροχους η ποιο τίμια με καλύτερη κάλυψη είναι η cosmote.  Με έχει γυρίσει η εταιρεία μου σε Vodafone τα τελευταία χρόνια κ πραγματικά είναι απαράδεκτη.  Άσχετο παιδιά απλά ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου σε όσους είναι ταξιδιώτες 😁

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν την έχω τη ρύθμιση VoLTE εκτός και αν δεν ξέρω που να τη βρω. Πάντως το εικονιδιακι είναι ενεργό. Είμαι με κάρτα cosmote . Mε τη νέα αναβάθμιση. Το wi-fi calling είναι στις ρυθμίσεις κλήσεων από το  dialer

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2022 at 10:05 ΜΜ, sokgiorgos said:

Εγώ έχω περάσει αυτό το τζαμακι και έκατσε άψογα.


https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-alignmaster-full-cover-hd-agl02821-samsung-galaxy-a52-premium-tempered-glass-screen-protector/?attribute_pa_color=black

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχει μαύρα περιθώρια γύρω γύρω;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά που στον κόρακα είναι το μενού να ενεργοποιησουμε τον Google assistant πατώντας παρατεταμένο το κουμπί το κεντρικό; κάποτε το είχα απενεργοποιησει αλλά τώρα δεν θυμάμαι που!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα στο Samsung 52s 5g από xiaomi και το θέμα μου είναι πως δεν μπορώ να επαναφέρω το ιστορικό συνομηλιων του what's up. Κολλάει, ενώ εχει εντοπίσει το back up στο Google drive. Παραθέτω εικόνα. Ενώ το μεταξύ έχω καθάρισε καθαρίσει τη cache και επαναλάβει τη διαδικασία χίλιες κυριολεκτικά φορές. Ή ΝΑ εικόνα που βλέπετε είναι τρεις μέρες έτσι. Κάποια λύση; Screenshot_20220123-021907_WhatsApp.thumb.jpg.ce2400adc55f56b4806d1f52cdc59464.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει μαύρα περιθώρια γύρω γύρω;
Ναι εχει μαύρα περιθώρια.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις το παρακατω tember glass να μας πει εντυπωσεις ?
https://www.skroutz.gr/mp/82651699/Tempered-Glass-Esr-Screen-Shield-3d-2-pack-Galaxy-A52-Lte-5g-Black.html
Το τζάμι αυτο καλύπτει και την μπροστινή κάμερα.  Επιρεασει την ευκρίνεια της κάμερας;
Τελικά ποιο τζαμακι έβαλες; διάβασα πολύ καλά σχόλια για το Esr,το δοκίμασες; έστω κάποιος το έχει δοκιμάσει;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου πει που εχει εξαφανιστει η επιλογη "Optimize battery usage"?

Προσπαθω να κανω τα παρακατω βηματα για την βελτιωση της ταχυτητας του δακτυλικου αποτυπωματος και ενω πριν απο καιρο την ειχα βρει αμεσως, νομιζω μετα το update κατι εχει αλλαξει. Μια βοηθεια για το που μπορει να βρισκεται; 

Open your device Settings.

Search for Optimize battery usage in the settings search bar and select it.

Open the top drop-down menu, and select All to see optimized apps.

Search for com.samsung.android.biometrics.app.settings and toggle to disable this function.

Reboot your phone and give it a whirl.

Edited by tsoutsoudis
Link to comment
Share on other sites

@όποιονγνωρίζει.

Αν κάνω το hard reset και μετά όχι σε όλα, μπορώ να βάλω κανονικά το smart switch μετά  για να μεταφέρω τα πάντα από το παλιό samsung στο A52s  ή θα έχω κάποιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2022 at 5:22 ΜΜ, kimius said:

Καλησπέρα παιδιά! Παρατήρησα κάτι πολύ ενοχλητικό και δεν ξέρω που οφείλεται.. Είναι η 2η φορά που γίνεται μέσα σε ένα μήνα.. ξαφνικά αρχίζει να κολλάει το κινητό σε οτιδήποτε και αν κάνεις.. ένα γενικό λαγκ στα πάντα το οποίο διορθώνεται αν κλείσεις την οθόνη και την ξανα ανοίξεις(χωρίς ρισταρτ).. το έχει πάθει αυτό κανείς άλλος αυτό?

Καλημέρα, πως μπορώ να δημιουργήσω κάποια "φούσκα" στην αρχική οθόνη και να βάλω κάποιες εφαρμογές κάτι παρόμιο  όπως με τις εφαρμογές της google.

Edited by juno
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως μπορώ να δημιουργήσω κάποια "φούσκα" στην αρχική οθόνη και να βάλω κάποιες εφαρμογές κάτι παρόμιο  όπως με τις εφαρμογές της google.
Αν εννοείς φάκελο εφαρμογών, αρκεί να έχεις τουλάχιστον 2 και να προσπαθήσεις να σύρεις την μια μέσα στην άλλη. Θα σου δημιουργήσει φάκελο και στη συνέχεια μπορείς να προσθέσεις και άλλες.

Sent from my Galaxy S10e


Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά που στον κόρακα είναι το μενού να ενεργοποιησουμε τον Google assistant πατώντας παρατεταμένο το κουμπί το κεντρικό; κάποτε το είχα απενεργοποιησει αλλά τώρα δεν θυμάμαι που!
εδώ κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mark_K said:

Αν εννοείς φάκελο εφαρμογών, αρκεί να έχεις τουλάχιστον 2 και να προσπαθήσεις να σύρεις την μια μέσα στην άλλη. Θα σου δημιουργήσει φάκελο και στη συνέχεια μπορείς να προσθέσεις και άλλες.

Sent from my Galaxy S10e

 

Σε ευχαριστώ πολύ αυτό ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:
17 ώρες πριν, ilka71 said:
ρε παιδιά που στον κόρακα είναι το μενού να ενεργοποιησουμε τον Google assistant πατώντας παρατεταμένο το κουμπί το κεντρικό; κάποτε το είχα απενεργοποιησει αλλά τώρα δεν θυμάμαι που!

εδώ κάποιος;

Settings -> Apps -> Choose default apps -> Digital assistant app, και βάζεις Google

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, tsoutsoudis said:

Μηπως μπορει καποιος να μου πει που εχει εξαφανιστει η επιλογη "Optimize battery usage"?

Προσπαθω να κανω τα παρακατω βηματα για την βελτιωση της ταχυτητας του δακτυλικου αποτυπωματος και ενω πριν απο καιρο την ειχα βρει αμεσως, νομιζω μετα το update κατι εχει αλλαξει. Μια βοηθεια για το που μπορει να βρισκεται; 

Open your device Settings.

Search for Optimize battery usage in the settings search bar and select it.

Open the top drop-down menu, and select All to see optimized apps.

Search for com.samsung.android.biometrics.app.settings and toggle to disable this function.

Reboot your phone and give it a whirl.

Σου βάζω μερικές εικόνες για να δεις που είναι Screenshot_20220123-194313_Settings.thumb.jpg.b6b0824be403c54986674da6151f53b4.jpgScreenshot_20220123-194318_Settings.thumb.jpg.d539e76e02ba66dc774cc4abe4dc247b.jpgScreenshot_20220123-194324_Settings.thumb.jpg.778a2ad00d3afb5e96ce0b3fb44948dc.jpgScreenshot_20220123-194356_Settings.thumb.jpg.4f47537d9b3c388759cb80402936196f.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, vag74 said:

Κόβουν καθόλου από την οθόνη;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι δεν κόβουν καθόλου. Το έβαλα πριν λίγες μέρες σε 2 κινητά Α52S 5G και ταίριαξε απόλυτα. Με τον οδηγό που έχει μέσα γίνεται πολύ εύκολα η διαδικασία. Δεν γίνεται να μπει στραβά για να σου φάει από την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κόβουν καθόλου. Το έβαλα πριν λίγες μέρες σε 2 κινητά Α52S 5G και ταίριαξε απόλυτα. Με τον οδηγό που έχει μέσα γίνεται πολύ εύκολα η διαδικασία. Δεν γίνεται να μπει στραβά για να σου φάει από την οθόνη.
Ευχαριστώ

Βλέπω η συσκευή έχει μέσα δύο εφαρμογές για μηνύματα, ποία από τις δύο χρησιμοποιείτε της Google ή της samsung?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει κάποιος για να μη διαβάζω όλο το νήμα από την αρχή, έχει ραδιόφωνο η συσκευή; Άλλοι λένε ναι άλλοι όχι απ' ότι είδα για λίγο εδώ μέσα. Έπειτα η συσκευασία έχει μέσα φορτιστή κανονικά ή πρέπει να προβεί σε αγορά κάποιος; Ευχαριστώ! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...