Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, s_wind said:

Τι εννοεις με τις παραπανω ρυθμισεις δεν χρειαζεται επανεκκινηση .  

Είχε κολήσει στο edge και μόλις έκανα τις ρυθμίσεις δεν άνοιγαν τα δεδομένα (αφού απέκλεισα το edge)

Μετά το restart ολα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

18 minutes ago, kyramas said:

Είχε κολήσει στο edge και μόλις έκανα τις ρυθμίσεις δεν άνοιγαν τα δεδομένα (αφού απέκλεισα το edge)

Μετά το restart ολα ΟΚ.

Γενικα και χωρις τις παραπανω ρυθμισεις οταν εχεις θεματα σηματος ενεργοποιεις  την λειτουργια πτησης περιμενεις να γινει μπλε και μετα την απενεργοποιεις .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε την οθονη του Α52s με την τελεια απεικονιση χρωματων για σενα .

Θες περισσοτερο μπλε , κοκκινο , πρασινο , αντιθεση θερμο , ψυχρο  κτλ στην οθονη του A52s τωρα μπορεις και συ να το κανεις και να σε ικανοποιει αρκετα εως τελεια .

Καντο οπως στα windows κατεβαζοντας την παρακατω εφαρμογη:

Προτεινονται οι παρακατω ρυθμισεις αλλα Οκ ο καθενας κανει οτι θελει στα δικα του ματια .Ειναι η μοναδικη εφαρμογη που λειτουργει "και" σε  android 12 εννοειται και 11.

DOWNLOAD

https://mega.nz/file/DRJhDapT#ykzwMwoBVQNjuwnq53loyv9EgjexSClqacDwYirbEiQ

 

spacer.png

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GreekLegend said:

Ήρθε το android 12 αγορά από skroutz!

wow 2.3 gb !

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, fotisbasm said:

Παρατήρησες μήπως καμία αύξηση στην μπαταρία;;;;; (λόγο ενεργοποίησης όλων των τύπων σήματος}

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οχι δεν ισχυει αυτο οτι ειναι να δωσει η κυψελη κινητης πριν το ιδιο κανει και τωρα δεν ειναι κατι "εχτρα" .

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε 12,δεν μπορώ να βρω πουθενά τον διακόπτη του volte..Που βρίσκεται ρε παιδιά?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.

Να ρωτήσω οποιον γνωρίζει. Έβαλα στο κινητο με καθαρη εγκατασταση την Γαλλικη ΧΕF με android 12 οταν πρωτοβγήκε. Κατα την εγκατάσταση ειχα την καρτα σιμ μεσα της Wind και πηρε αυτοματα EUR. Τωρα που βγηκε η κανονικη ελληνικη EUR αν την κατεβάσω και την περασω θα δω κάποια διαφορά στο τηλέφωνο οσον αφορα σταθεροτητα, αναβαθμισης κλπ; Παντως συμφωνα με το samfw.com η 2 rom δεν εχουν καμία διαφορά οσον αφορα build date, ap και csc version.

Edited by dimitrisarta
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε 12,δεν μπορώ να βρω πουθενά τον διακόπτη του volte..Που βρίσκεται ρε παιδιά?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Ρυθμίσεις->συνδέσεις->δίκτυα κινητής τηλεφωνίας . Δεν τον έχει εκεί;

Sent from my Galaxy S10e



Link to comment
Share on other sites



Ρυθμίσεις->συνδέσεις->δίκτυα κινητής τηλεφωνίας . Δεν τον έχει εκεί;

Sent from my Galaxy S10e



Μπα ..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


9b6a75d900aac981248c7a698b54b0b5.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δούλευε πριν την αναβάθμιση; Σε ποιον πάροχο είσαι; Αναβάθμιση έγινε ΟΤΑ ή την έκανες μόνος σου με odin;

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δούλευε πριν την αναβάθμιση; Σε ποιον πάροχο είσαι; Αναβάθμιση έγινε ΟΤΑ ή την έκανες μόνος σου με odin;

Sent from my Galaxy S10e


Ota,νομίζω ότι υπήρχε..
Το βλέπω μέσω Samsung band selector app,αλλά νομίζω ότι το είχα.
Vodafone.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Λειτουργεί το volte; Δηλαδή όταν πραγματοποιείς κλήση έχοντας το wi-fi κλειστό η ένδειξη του δικτύου παραμένει 4G ή το ρίχνει σε 3G/2G;

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, hotcarver1 said:

Ota,νομίζω ότι υπήρχε..
Το βλέπω μέσω Samsung band selector app,αλλά νομίζω ότι το είχα.
Vodafone.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγω με wind ειμαι και μολις εκανα καθαρη εγκατασταση με την Γαλλικη μου εξαφανίστηκε η επιλογη volte. Βέβαια την βλέπω κανονικά στο τηλέφωνο διπλά στο σημα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitrisarta said:

Και εγω με wind ειμαι και μολις εκανα καθαρη εγκατασταση με την Γαλλικη μου εξαφανίστηκε η επιλογη volte. Βέβαια την βλέπω κανονικά στο τηλέφωνο διπλά στο σημα.

Και εμένα μου εξαφανίστηκε η επιλογή  volte από το μενού. Αν βάλω την ελληνική λέτε να επανέλθει?

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειστε σε 4G-5G ειναι ενεργοποιημενο αυτοματα.Βαλτε το samsung band selection απο το play εχει διακοπτη.

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει κάποιο τζαμακι με τρύπα στην κάμερα για την συσκευή; έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για το spigen αλλά επειδή είναι full face δεν ξέρω αν θα κόβει από την οθόνη περιμετρικά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_wind said:

Εφοσον ειστε σε 4G-5G ειναι ενεργοποιημενο αυτοματα.Βαλτε το samsung band selection απο το play εχει διακοπτη.

 

spacer.png

Συγνώμη, αλλά δεν είναι σωστό αυτό.

Το κρυφό μενού στο band settings μπορεί να λέει ότι θέλει, γιατί πάντα βγάζει τον διακόπτη volte ακόμα και όταν δεν το έχεις ενεργό στη γραμμή σου. Μόλις το δοκίμασα, μιας και σου δίνει η cosmote την δυνατότητα να το κλείσεις (end wificall στο 1333 και απενεργοποιεί στον αριθμό volte+wificalling). Το έκανα και παρά το γεγονός ότι δεν έχω καθόλου volte (το ρίχνει σε 2G αν πας να πάρεις τηλέφωνο), στο band settings εκεί ακριβώς που δείχνει υπάρχει ο διακόπτης ενεργοποιημένος.

Κανονικά πρέπει να υπάρχει διακόπτης στις ρυθμίσεις δικτύων.  Το να μην υπάρχει εκεί δεν είναι αμελητέο, μπορεί να φοράει rom μη ελληνική που δεν έχει ρυθμίσεις για τον πάροχό του, και να μην δουλεύει. Άσχετα με το γεγονός ότι βλέπεις 4G. Επιπλέον, επειδή στην Vodafone από επιλογή τους δεν εμφανίζεται η ένδειξη volte (όπως γίνεται με wind και cosmote) για αυτό του είπα να δει πως συμπεριφέρεται σε κλήση με κλειστό wifi(καθώς αν έχεις ανοιχτό δεν βλέπεις την ένδειξη των δεδομένων). Εαν παραμένει σε 4G την ώρα της κλήσης, έχει καλώς γιατί δουλεύει. Εαν όχι, δεν παίζει το volte.

 

Link to comment
Share on other sites

Καμια πτωση με συμβολαιο παντα αναφερομαι στην wind σε ολη την Αθηνα εχω 5G και ελαχιστο 4G οταν μιλω ταυτοχρονα σε κληση  ακομα και 2-3ων  ωρων  εχω ανετοτατη πλοηγηση .Βεβαια ο κανονας δεν ειμαι εγω αρα καπου εχεις δικιο.Το οτι δεν ειναι γραμμενο στις ρυθμισεις η παραλειψη στα csc ειναι και δεν εμφανιζεται η μπορει να δωσαν εντολη να μην υπαρχει καθολου πλεον ο διακοπτης χμμμ δεν ξερω...

Edit: Εγω εχω Ελληνικη ρομ ουτε σε μενα εμφανιζεται.

 

Εdit2: Δεν υπαρχει κανενα ρομ πλεον στην sammy  που να μην εχει ρυθμισεις παροχου ολα τα ρομ εχουν OXMcsc  που σημαινει οτι ευρωπαικο ρομ φλασαρεις με την σιμ μεσα θα εχει Ελληνικες ρυθμισεις εκτος απο T-MOBILE  δικτυα και μπραντ αλλων χωρων το οποιο ειναι λαθος φλασαρισμα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, s_wind said:

Καμια πτωση με συμβολαιο παντα αναφερομαι στην wind σε ολη την Αθηνα εχω 5G και ελαχιστο 4G οταν μιλω ταυτοχρονα σε κληση  ακομα και 2-3ων  ωρων  εχω ανετοτατη πλοηγηση .Βεβαια ο κανονας δεν ειμαι εγω αρα καπου εχεις δικιο.Το οτι δεν ειναι γραμμενο στις ρυθμισεις η παραλειψη στα csc ειναι και δεν εμφανιζεται η μπορει να δωσαν εντολη να μην υπαρχει καθολου πλεον ο διακοπτης χμμμ δεν ξερω...

Edit: Εγω εχω Ελληνικη ρομ ουτε σε μενα εμφανιζεται.

 

Εdit2: Δεν υπαρχει κανενα ρομ πλεον στην sammy  που να μην εχει ρυθμισεις παροχου ολα τσ ρομ εχουν OXMcsc  .

φιλε s_wind ηθελα να σε ρωτησω το εξης: εχω βαλει την γαλλικη 12. αν κανω καθαρη εγκατασταση και βαλω την eur , πρεπει μετα να κανω και factory reset με το καλωδιο και να το στησω ή δεν χρειαζεται?

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, boymanos said:

φιλε s_wind ηθελα να σε ρωτησω το εξης: εχω βαλει την γαλλικη 12. αν κανω καθαρη εγκατασταση και βαλω την eur , πρεπει μετα να κανω και factory reset με το καλωδιο και να το στησω ή δεν χρειαζεται?

Δεν "πρεπει" κατι  υποχρεωτικα .

Απλα θα σου τρωει κανα μισο γκιγκα ραμ παραπανω λογο προ-εγκατεστημενων εφαρμογων , σερβις και διεργασιων και στην πορεια περισσοτερη μπαταρια.Κανε Hard reset  τουλαχιστον μεσα απο την συσκευη αρνουμενος τα παντα στο στησιμο.

Edit : Δεν χρειαζεται να βαλεις eur  θα γινει eur  η γαλλικη εφοσον ηταν πριν eur με τη σιμ παντα μεσα το φλασαρισμα.

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, s_wind said:

Δεν "πρεπει" κατι  υποχρεωτικα .

Απλα θα σου τρωει κανα μισο γκιγκα ραμ παραπανω λογο προ-εγκατεστημενων εφαρμογων , σερβις και διεργασιων και στην πορεια περισσοτερη μπαταρια.Κανε Hard reset  τουλαχιστον μεσα απο την συσκευη αρνουμενος τα παντα στο στησιμο.

Edit : Δεν χρειαζεται να βαλεις eur  θα γινει eur  η γαλλικη εφοσον ηταν πριν eur με τη σιμ παντα μεσα το φλασαρισμα.

 

εβαλα την γαλλικη και μετα απο 3 ημερες εκανα factory reset και το εστησα αρνουμενος τα παντα, οποτε με τα λεγομενα σου ειμαι ενταξει? παντως φιλος μου που εβαλε χθες με οτα την 12 σε ουγγαρεζικο, το volte της wind του εμφανιζετε κανονικα στο μενου του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, boymanos said:

εβαλα την γαλλικη και μετα απο 3 ημερες εκανα factory reset και το εστησα αρνουμενος τα παντα, οποτε με τα λεγομενα σου ειμαι ενταξει? παντως φιλος μου που εβαλε χθες με οτα την 12 σε ουγγαρεζικο, το volte της wind του εμφανιζετε κανονικα στο μενου του τηλεφωνου.

Δεν μπορουμε να ξερουμε γιατι εκει το εμφανιζει και εδω οχι δεν ειμαστε root.

Επισης μη διαβαζεις τι γραφετε δεξια και αριστερα.Εαν εχεις συμβολαιο το voLte λειτουργει παντα ενω στις καρτες ναι μεν αλλα με πτωσεις οτι και να λεει καποιος οτι δηθεν λειτουργει με καρτα δεν ειναι αποδεδειγμενο.Ας λενε ακομα και απο την εξυπηρετηση οτι λειτουργει εγω δεν τους πιστευω δινουν προτεραιοτητα στα συμβολαια αλλα δεν πρεπει προφανως να το πουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα (λειτουργεί μεν αλλά με πτώσεις). Αν έχεις volte, δεν ρίχνει τον τύπο του δικτύου, αυτό είναι το νόημά του. Στη wind υποστηρίζεται σε συμβόλαια και f2g. Αν έχεις f2g που δεν το έχει ενεργό, στο ενεργοποιούν από την εξυπηρέτηση. Πριν από ένα χρόνο το ενεργοποίησα σε δικό μου καρτοκινητό f2g και παίζει από τότε κανονικά, αρκεί να έχεις υπόλοιπο ( σε κάρτα με μηδενικό υπόλοιπο δεν πιάνει καν 4G, δοκιμασμένο). Το μόνο πιθανό σενάριο μετά είναι να μην είναι καλό το δίκτυο και να σε ρίχνει σε 2G/3G όπου φυσιολογικά δεν έχεις volte, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με τη συσκευή, μόνο με την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...